Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Turneu Final AmaTur 2016", Târgoviște - 19.11.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
    Putem face asta transparent ? Adica, taxa e atat, s-a cheltuit atat pe...., a ramas atata profit ! Din acest profit , dupa pofta organizatorului, se pot face diverse : baga in buzunar, donatii, ajutoare in materiale pentru altii mai necajiti, sponsorizari, etc...n-ar fi frumos ??
    Daca se dovedeste ca, organizatorul a dus de acasa 100-200-300 de lei sau mai mult Amaturul va achita diferenta??? Personal va garantez ca, organizatorii din Reghin sunt pe minus!!! ... si mai sunt si alti organizatori care sunt in situatia aceasta!!!
    Inseamna ca ceva nu faceti cum trebuie...in Moldova se iese pe plus...aveti senzatia ca daca un organizator iese in gaura de doua ori la rand, a treia oara va mai fi in primele randuri ? Nu cred...va dau un exemplu din putinele cunostinte : 16 mese x 50 ron masa, chiria e de obicei modica ( cunostinte, prietenii, etc ), ceva cupe si diplome, apa plata de vreo 100 ron...cheltuiala de 1000 - 1200 ron aproximativ. Taxa e minim 25 ron iar numarul participantilor nu a fost mai niciodata sub 100 persoane...unde e minusul ? Poate gresesc...nu stiu decat din auzite si barfe...de asta sunt interesat de ceva transparenta in acest proces !
    TRUST NO ONE !

    Comentariu


    • La acest turneu s-au dat cupe la primele 8 locuri, la toate cele 3 categorii!!! Si nu erau cupe ieftine, de doi lei.

      Comentariu


      • Postat în original de Kralizec Vezi post
        La acest turneu s-au dat cupe la primele 8 locuri, la toate cele 3 categorii!!! Si nu erau cupe ieftine, de doi lei.
        sunt convins ca la 50 ron taxa au fost suficiente fonduri...
        TRUST NO ONE !

        Comentariu


        • Postat în original de danmihai Vezi post
          aveti senzatia ca daca un organizator iese in gaura de doua ori la rand, a treia oara va mai fi in primele randuri ?
          Sunt organizatori care n-o fac pentru bani. Inseamna mult mai mult o strangere de mana de la participanti si un "multumesc, m-am simtit bine, vin si data viitoare" decat ca pui din buzunar 100/200/300 de lei. Mai faci ceva si cu sufletul, pentru sufletul si multumirea ta. Satisfactia cand vin multi si-ti strang mana e de nedescris! Cel putin asta simt eu!
          Faceti un turneu si-o sa vedeti cheltuieli si probleme cu sala, cu mesele, cu transportul, cu tot felul de chestii la care nu va gandititi...

          Comentariu


          • Inseamna ca ceva nu faceti cum trebuie...
            Da !!! Asa este . La ultimul turneu am achitat pentru gulyas 1750 lei. 120 lei apa. 300 lei transport mese Reghin-Tg Mureș. taxa Amatur 200 Ron . Consumabile 50 Ron. Materiale de premiere 700 Ron.100 Ron pt o persoana care m-a ajutat+ altele care nu i-mi vin in minte. Cert este ca nu am dus bani multi de acasa. Cunosc caz concret cand colegul Rares a pus de la el minim 1100 lei. Cei care nu organizeaza raman numai cu ideea ca organizatorii "fura" banii ramasi. Garantez ca majoritatea nu organizam pentru a ne imbogati, organizam din respect pentru vreo persoana draga care nu este printre noi, dar care merita un turneu,... sau alte si alte motive. Ideea este ca nimeni nu tine pusca asupra jucatorilor sa vina la joc, cei care sunt prezenti la turnee vin de dragul competitiei, multi vor sa dovedeasca ca sunt buni, au valoare si toti vor o clasare cat mai sus. Povestea cu amatorii cu socializarea, cu prietenia, cu colegialitatea este de mult apusa, doar ca multi nu vor sa recunoasca spiritul competitional!!!Esenta este una: Toti vrem sa fim cat mai buni, sa dovedim ca avem valoare. Poate acest topic nu ar trebui sa il " poluam" cu povestile noastre ar trebui sa ramanem cu amintirile placute ale acestui turneu minunat.

            Comentariu


            • Fratilor stiti cu ce se aseamana amaturul????
              Cu o nuntă breeeee!!!!
              Vrei sa multumesti pe toata lumea si nu poti asta niciodatĂ, nu exista turneu lasat de la Dumnezeu sa nu fie "unuuu" nemultumit.
              Asta e viata, ne adaptam dragi colegi la bine si la rele))
              Ultima editare de roman bogdan; 25.nov.2016, 14:52.
              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

              Comentariu


              • Postat în original de Kralizec Vezi post
                Sunt organizatori care n-o fac pentru bani. Inseamna mult mai mult o strangere de mana de la participanti si un "multumesc, m-am simtit bine, vin si data viitoare" decat ca pui din buzunar 100/200/300 de lei. Mai faci ceva si cu sufletul, pentru sufletul si multumirea ta. Satisfactia cand vin multi si-ti strang mana e de nedescris! Cel putin asta simt eu!
                Faceti un turneu si-o sa vedeti cheltuieli si probleme cu sala, cu mesele, cu transportul, cu tot felul de chestii la care nu va gandititi...
                Regret sa va dezamagesc insa nu am vazut multi organizatori felicitati in zona noastra...de obicei, infrangerile sunt greu de suportat si lumea incet incet se scurge spre casele de unde au venit la turneu...am mai spus asta si cu alte ocazii si interesant ar fi un sondaj : ce ar prefera oare jucatorii adunati la un concurs ? Cele mai bune conditii ( sala perfecta, iluminat bun, mese omologate, mingi ok, arbitri din fazele eliminatorii, o masa calda, apa plata sau minerala buna ( nu ieftinisuri oribile ) si o taxa pe masura sau reversul medaliei ( inghesuiala la mese, lumina aiurea, condens , etc insa toate astea la DOAR 25 ron ? ) Pot veni si cu exemple concrete insa ar trebui sa nominalizez The Best si The worst...fara acceptul celor in cauza , n-o pot face...
                TRUST NO ONE !

                Comentariu


                • Rog pe cei care nu au organizat turnee sa nu comenteze problema financiara.Pentru ca nu stiu costurile unui turneu.Iar pentru cei care se dau nemultumiti,nu participati.Merg pe ideea ca,amaTuristii participa la aceste turnee din pura placere.Daca veniti pt interese, stati acasa.

                  Comentariu


                  • Regret sa va dezamagesc insa nu am vazut multi organizatori felicitati in zona noastra...
                    Buni, rai , dar fara ei nu ati juca tenis de masă in cadrul Amaturului. Cu titlu informativ pot enumera cateva nume care inseamna mult pentru Amatur din zona Moldovei: Catalin Cozma, Dan Chirap, Marcu Vasile, Dan Andrei si mai sunt si altii care in momentul actual nu imi vin in minte.

                    Comentariu


                    • Postat în original de daviris Vezi post
                      Rog pe cei care nu au organizat turnee sa nu comenteze problema financiara.Pentru ca nu stiu costurile unui turneu.Iar pentru cei care se dau nemultumiti,nu participati.Merg pe ideea ca,amaTuristii participa la aceste turnee din pura placere.Daca veniti pt interese, stati acasa.
                      Apreciez rugamintea dvs insa nu o inteleg...poate reusim sa scoatem caruta din sant daca intelegem de ce a ajuns acolo...participare la turnee din interes ? Intr-adevar, goana dupa un tricou care se poate face in atatea culori, exemplare si marimi la imprimeria din colt, si eu o gasesc ciudata...

                      - - - Actualizat - - -

                      Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                      Regret sa va dezamagesc insa nu am vazut multi organizatori felicitati in zona noastra...
                      Buni, rai , dar fara ei nu ati juca tenis de masă in cadrul Amaturului. Cu titlu informativ pot enumera cateva nume care inseamna mult pentru Amatur din zona Moldovei: Catalin Cozma, Dan Chirap, Marcu Vasile, Dan Andrei si mai sunt si altii care in momentul actual nu imi vin in minte.

                      Senor Catalin castiga detasat aceasta intrecere...oricand !
                      TRUST NO ONE !

                      Comentariu


                      • Mama
                        Fiecare cu ce l doare
                        Ce spun eu si ce iese

                        Sent from my HTC One using Tapatalk

                        Comentariu


                        • Postat în original de Victor Sencu Vezi post
                          Am jucat cu unu n grupe(nu dau nume dar era primu pe lista), ....eu ma topsinguiam si el punea cratita, dar nu altceva
                          Sincer va zic
                          La a 3 a incercare am dat un topspin din efectul meu unde am plecat din podea pana n Luna cu paleta...degeaba...fileu
                          Stau si ma ntreb
                          Ma doare carca si acum,iar el saracu, cu burta, n avea nici o treaba cu transpiratia
                          Unde e fair play ul?
                          Lipsa de respect


                          Sent from my HTC One using Tapatalk
                          Victoras,iarta-i tată! Parerea mea, desi nu conteaza (sic), iarba face bine la carcă. Ii tine in forma p-astia mai ca mine...Altceva ma deranjeaza, ranjetul adversarului cand dai in fileu si satisfactia unui punct obtinut din nimic. Si ei se antreneaza,ca si noi, adevarat.Totusi parca e o loterie, sa nimeresti mereu 3 din 6, ti se face lehamite! Unde mai este distractia?! Dr Neubauer ăsta, o fi gerontolog si noi nu ne-am dat seama😉

                          Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
                          "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                          Comentariu


                          • Inseamna ca ceva nu faceti cum trebuie...in Moldova se iese pe plus...aveti senzatia ca daca un organizator iese in gaura de doua ori la rand, a treia oara va mai fi in primele randuri ? Nu cred...va dau un exemplu din putinele cunostinte : 16 mese x 50 ron masa, chiria e de obicei modica ( cunostinte, prietenii, etc ), ceva cupe si diplome, apa plata de vreo 100 ron...cheltuiala de 1000 - 1200 ron aproximativ. Taxa e minim 25 ron iar numarul participantilor nu a fost mai niciodata sub 100 persoane...unde e minusul ? Poate gresesc...nu stiu decat din auzite si barfe...de asta sunt interesat de ceva transparenta in acest proces ![/QUOTE]

                            Se pare ca nu luati in calcul chiria salii. Nu stiu cat costa in alte zone dar in Brașov inchirierea Salii Sporturilor ( ceva asemanator ca marime cu polivalenta din Targoviște ) costa aproximativ 400 ron pe ora. Daca inmultiti aceasta suma cu 17 ( dimineata de la 8 pana noaptea cam pana la ora 1 ) vedeti ce profit obtineti.

                            Comentariu


                            • Doamne iarta-ma 400lei / ora??? Eu te cred pe cuv?nt, dar trebuie sa te intreb, este poleita cu aur? Ce iti mai ofera la intrare in banii asta? Este exorbitant de scump
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • Postat în original de dzolly Vezi post
                                Inseamna ca ceva nu faceti cum trebuie...in Moldova se iese pe plus...aveti senzatia ca daca un organizator iese in gaura de doua ori la rand, a treia oara va mai fi in primele randuri ? Nu cred...va dau un exemplu din putinele cunostinte : 16 mese x 50 ron masa, chiria e de obicei modica ( cunostinte, prietenii, etc ), ceva cupe si diplome, apa plata de vreo 100 ron...cheltuiala de 1000 - 1200 ron aproximativ. Taxa e minim 25 ron iar numarul participantilor nu a fost mai niciodata sub 100 persoane...unde e minusul ? Poate gresesc...nu stiu decat din auzite si barfe...de asta sunt interesat de ceva transparenta in acest proces !
                                Se pare ca nu luati in calcul chiria salii. Nu stiu cat costa in alte zone dar in Brașov inchirierea Salii Sporturilor ( ceva asemanator ca marime cu polivalenta din Targoviște ) costa aproximativ 400 ron pe ora. Daca inmultiti aceasta suma cu 17 ( dimineata de la 8 pana noaptea cam pana la ora 1 ) vedeti ce profit obtineti.[/QUOTE]

                                Ok, tot bat saua de vreo doua ceasuri...nimic ! Ceea ce incerc sa zic e urmatorul lucru simplu ( pentru capul meu ) : cheltuieli maximizate in vederea confortului, linistii si frumusetii acestui sport se impart la potentialul numar de jucatori = taxa de participare ! Prea s-au obisnuit unii cu sali neincalzite, neiluminate, condens cat incape ( daca scapi netrantit, esti openist in hochei pe gheata ! ), sandwichuri reci si sleite, etc...tot aud de intalniri romantice, de prietenii seculare...la masa sunt doi jucatori care impart o minge si o miza ! Depinde doar de noi sa cerem si sa avem conditii decente, regulamente respectate, etc...astept cu interes un semnal de la varful miscarii Amatur ! Daca orice oras poate organiza in orice conditii un turneu Amatur, atunci mai bine ma apuc de tenis de campie !
                                TRUST NO ONE !

                                Comentariu


                                • Postat în original de danmihai Vezi post

                                  Ok, tot bat saua de vreo doua ceasuri...nimic ! Ceea ce incerc sa zic e urmatorul lucru simplu ( pentru capul meu ) : cheltuieli maximizate in vederea confortului, linistii si frumusetii acestui sport se impart la potentialul numar de jucatori = taxa de participare ! Prea s-au obisnuit unii cu sali neincalzite, neiluminate, condens cat incape ( daca scapi netrantit, esti openist in hochei pe gheata ! ), sandwichuri reci si sleite, etc...tot aud de intalniri romantice, de prietenii seculare...la masa sunt doi jucatori care impart o minge si o miza ! Depinde doar de noi sa cerem si sa avem conditii decente, regulamente respectate, etc...astept cu interes un semnal de la varful miscarii Amatur ! Daca orice oras poate organiza in orice conditii un turneu Amatur, atunci mai bine ma apuc de tenis de campie !
                                  Sunteti domnul Laic Mihai?!
                                  Ultima editare de sevraj; 24.nov.2016, 00:19. Motiv: ptr ca mi doresc ca Emi sa fie in asentiment cu mine! :D

                                  Comentariu


                                  • Domnilor... sunt de acord cu multe pareri de-ale dumneavoastra legate de Turneul final si de organizare, si de grijile referitoare la viitorul Amatur. Credeti-ma ca asa nu facem de niciun fel bine daca doar stam si comentam de acasa, ca aia nu ii bine, aia ii bine... haideti oameni buni sa luam si niste masuri practice. Vorba multa ii saracia omului. A trecut de cateva zile bune turneul final.. lasati atacurile si sa gandim pozitiv la partile bune care ni le-a oferit Amatur-ul dealungul timpului. Cu asa de multe acuzatii si ganduri negative facem doar rau, nu imbunatatim cu nimic situatia in care ne aflam. Multi jucatori sunt noi si doar acum au prins gustul si spiritul Amatur-ului nu ii speriati chiar asa. Nu este chiar asa de "neagra" situatia.

                                    Comentariu


                                    • In persoana ! Orice cautare in pagina clasamentului Amatur va arata in dreptul nick-ului, numele real al jucatorului sau participantului la unul din turnee...asadar, va stau la dispozitie ! Dan Mihai e prenumele si il folosesc din stima si consideratia pe care o port prietenilor mei din acest circuit in care am intrat de putin timp...nu candidez, nu sunt afiliat politic, imi place rachiul tare ( mai am si alte calitati insa spatiul nu-mi permite desfasurarea si expunerea lor ) insa tenisul e peste toate !

                                      - - - Actualizat - - -

                                      Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                                      Sunteti domnul Laic Mihai?
                                      TRUST NO ONE !

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                                        Sunteti domnul Laic Mihai?
                                        Mihai daca mai puneai si un semn de exclamare dupa cel al intrebarii ,eram in asentiment cu tine.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de NoRo Vezi post
                                          Un scriitor face analiza unui turneu ori personaj prin prisma altor povstitori. E ca si cum ascult povestea unui film intamplat in alt film si ma apuc de un best-seller. Eu zic sa ne priveasca mai intai la fileul intins cu sau fara soare in ochi, sa colinde tara gustand din peripetiile deplasarilor ori a camerelor de hotel, sa ne stranga mana la un pahar din licoarea orasului si apoi sa-i inghit recenziile folosind cuvintele ca pe o aripa a linistii sau ca pe o porunca silentioasa.
                                          Vorba putina si mancare putina nu strica niciodata.
                                          "E usor a face versuri, cand nimic nu ai a spune, insirand cuvinte goale, ce din coada au sa sune"- M.Eminescu
                                          Scriitorul care nu coboara in profunzime,ramane intotdeauna la suprafata.
                                          Fara sa jignesc, sunt sigur ca in familia profesorilor s-a predat ca Limba Romana este vocea constiintei poporului si n-o poti minti, nepedepsit.
                                          Stima!
                                          ...am citit de 2 ori și tot nu înțeleg

                                          ??????

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de adimucu Vezi post
                                            ...am citit de 2 ori și tot nu înțeleg

                                            ??????
                                            Noro e mai poet, va traduc eu: spune ca vorbiti din filme(filmele fiind relatari/postari pe forum ale "eroilor" care au luat parte la acest turneu final) si va indeamna ca inainte sa faceti "versuri" pe aici, sa va asezati mai des la masa de tenis, sa colindati mai mult tara pe la turnee, ocazie cu care sa gustati din peripetiile deplasarilor, a camerelor de hotel si a unui pahar de "vorba" cu adversarii deveniti prieteni.

                                            P.S. : Nu trageti in traducator!
                                            Ultima editare de sevraj; 24.nov.2016, 00:30.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                              Mihai daca mai puneai si un semn de exclamare dupa cel al intrebarii ,eram in asentiment cu tine.
                                              am editat!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de danmihai Vezi post
                                                In persoana ! Orice cautare in pagina clasamentului Amatur va arata in dreptul nick-ului, numele real al jucatorului sau participantului la unul din turnee...asadar, va stau la dispozitie ! Dan Mihai e prenumele si il folosesc din stima si consideratia pe care o port prietenilor mei din acest circuit in care am intrat de putin timp...nu candidez, nu sunt afiliat politic, imi place rachiul tare ( mai am si alte calitati insa spatiul nu-mi permite desfasurarea si expunerea lor ) insa tenisul e peste toate !

                                                - - - Actualizat - - -
                                                Multumesc! Vroiam doar sa ma asigur ca inteleg bine situatia, e important sa stiu cine scrie ptr a putea privi obiectiv ideile pe care le formuleaza.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de danmihai Vezi post
                                                  Se pare ca nu luati in calcul chiria salii. Nu stiu cat costa in alte zone dar in Brașov inchirierea Salii Sporturilor ( ceva asemanator ca marime cu polivalenta din Targoviște ) costa aproximativ 400 ron pe ora. Daca inmultiti aceasta suma cu 17 ( dimineata de la 8 pana noaptea cam pana la ora 1 ) vedeti ce profit obtineti.
                                                  Ok, tot bat saua de vreo doua ceasuri...nimic ! Ceea ce incerc sa zic e urmatorul lucru simplu ( pentru capul meu ) : cheltuieli maximizate in vederea confortului, linistii si frumusetii acestui sport se impart la potentialul numar de jucatori = taxa de participare ! Prea s-au obisnuit unii cu sali neincalzite, neiluminate, condens cat incape ( daca scapi netrantit, esti openist in hochei pe gheata ! ), sandwichuri reci si sleite, etc...tot aud de intalniri romantice, de prietenii seculare...la masa sunt doi jucatori care impart o minge si o miza ! Depinde doar de noi sa cerem si sa avem conditii decente, regulamente respectate, etc...astept cu interes un semnal de la varful miscarii Amatur ! Daca orice oras poate organiza in orice conditii un turneu Amatur, atunci mai bine ma apuc de tenis de campie !
                                                  vă respect pentru că nu vă cunosc. și probabil v-aș respecta și dacă v-aș cunoaște.
                                                  am mai postat undeva pe tema asta, acum o fac mai scurt.
                                                  să luăm exemplu condensul. dumneavoastră personal știți sigur din ce cauză se produce acest condens? cunoașteți soluția sau metodele concrete pentru a împiedica acest lucru? păi atunci e simplu. contactați organizatorii cu 2 zile înainte de fiecare turneu și spuneți-le ce să facă. veți avea mulțumiri și âmbrățișări după aceea peste tot unde veți merge.

                                                  nu e nici o caterincă, am scris la modul cel mai serios.

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                                                  Noro e mai poet, va traduc eu: spune ca vorbiti din filme(filmele fiind relatari/postari pe forum ale "eroilor" care au luat parte la acest turneu final) si va indeamna ca inainte sa faceti "versuri" pe aici, sa va asezati mai des la masa de tenis, sa colindati mai mult tara pe la turnee, ocazie cu care sa gustati din peripetiile deplasarilor, a camerelor de hotel si a unui pahar de "vorba" cu adversarii deveniti prieteni.

                                                  P.S. : Nu trageti in traducator!
                                                  domnule avocat al poporului, vă mulțumesc că mi-ați dat ce nu am cerut. am reacționat la o postare a domnului Bocănială, și nici măcar nu sunt sigur că se referea la mine. însă ce e sigur este faptul că, dacă erau semne de întrebare în reacția mea, atunci un eventual răspuns îl aștept de la cel în cauză, nu de la dumneavoastră sau de la altcineva. și tot lui ?i voi explica ce n-am înțeles și de ce nu mi se pare în regulă ce a scris, dacă, bineînțeles, la mine s-a referit. dacă EL îmi spune direct că înainte de a face ceva ar trebui să fac altceva, atunci LUI ?i voi răspunde ceea ce voi crede de cuviință să-i răspund. pentru că dumneavoastră probabil vă pricepeți foarte bine la tenis de masă, în rest nu vreau să mă pronunț. dar vă rog să vă abțineți de la aprecieri sau judecăți de valoare la adresa mea, atâta timp cât eu nu am făcut asta în ceea ce vă privește, și să-mi răspundeți la întrebările pe care VI le adresez, nu la altele, la care PRESUPUNEȚI că știți răspunsul. dacă faceți asta, nu ?nseamnă că eu mi-am primit răspunsul.

                                                  Comentariu


                                                  • acelasi D?j? vu dupa fiecare turneu final, te doare mintea mai tata mai... dar chiar nimic nou ?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X