Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

ANULAT - TURNEU A – Cupa de VINt – Editia a II-a 17.12.2016 Vintu de Jos -Alba Iulia

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Botian Radu- Sibiu, incepatori. Confirm prezenta si multumesc organizatorilor pentru invitatie.

    Comentariu


    • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
      Idem Iuliu Zedler, Blaj.
      Va rog sa nu ma invitati vreodata la turneele din Vint (desi am un respect deosebit pentru Domnul Pralea).
      Acest turneu va trebui sa fie unul de casa, nicidecum unul punctat. La un astfel de turneu se fac invitatii scrise, nicidecum la un pretins A.
      Nu ati procedat corect !
      Desi nu este "nunta" trimit "cinstea" in ... scris.
      Imi pare rau ca ati deschis cutia pandorei ! Ati ofensat colegi amaturisti ..
      Sunt convins ca dupa aceasta postare multi invitati se vor gandi bine daca vor onara/confirma invitatia.
      O seara buna tururor !
      Jos palaria!

      Comentariu


      • Confirm participarea

        Comentariu


        • Poate ar trebui organizat in paralel un alt turneu intr-o locatie diferita pentru cei neinvitati la turneul de la Vint.....
          Blade: Butterfly Schlager Carbon
          FH:TENERGY 05
          BH:TENERGY 05

          Comentariu


          • Matei Dumitru confirma participarea si totodata va rog sa inscrieti pe urmatorii :

            Bozdoc Mircea - Simeria - incepatori
            Tascau Adrian - Simeria - incepatori
            Cobzaru Radu - Simeria - avansati
            Curut Gabriel - Timișoara - open

            Va multumesc !

            Comentariu


            • TURNEU A ? Cupa de VINt ? Editia a II-a 17.12.2016 Vintu de Jos -Alba Iulia

              Se pare ca Amatur-istii din zona se impart in doua categorii: una mai mica si selecta (cei ce multumesc pentru invitatia primita de la organizatori!) si cealalta mai mare si nemultumita, ca nu fac parte dintre alesii organizatorilor![emoji51] Oare asa sa fie normal?

              Si ca sa inchei dezamagirea proprie, va rog sa ma retrageti de la concursul urmator de la Vint... in cazul in care as primi Invitatie!


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comentariu


              • Pe ce post TV se transmite tur nunta ?As vrea sa vad si eu macar MASA FESTIVA

                Comentariu


                • Salut.
                  Oprean Andrei, Baia de Cris, incepatori...
                  Lemn: Victas Koki Niwa
                  Forehand: Yasaka Rakza X
                  Backhand: Yasaka Rakza X

                  Comentariu


                  • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                    Sau macar un clujean la sectiunea open.Nu mai zic de mine care m-am mutat la CLUJ,special sa fiu mai aproape de vinT.
                    Te-ar fi invitat, dar stie ca nu-ti place sa joci la open

                    Comentariu


                    • Tin sa precizez ca nu a fost vorba de nici o invitatie. Asa-zisii invitati, printre care ma aflu si eu, si-au exprimat dorinta de a participa la acest turneu, care, sper sa fie cel putin la fel de reusit ca cel de anul trecut. iar organizatorul, un om deosebit, caruia ii si multumesc pe aceasta cale,nu a facut altceva decit sa respecte dorinta lor (gresit numiti invitati) si sa-i inscrie. Multumesc DOMNUL, sau mai bine-zis OMUL PRALEA.

                      - - - Actualizat - - -

                      Si daca se poate, propun marirea numarului de jucatori la open. E pacat de acesti minunati jucatori clujeni (si nu numai ei) sa nu poata participa,
                      Ultima editare de Coco Migea; 06.dec.2016, 00:25.

                      Comentariu


                      • Timaru Ilie Ocna Sibiului Amatori Avansati.

                        Comentariu


                        • Farcasiu Florin -Avansati- ALBA

                          Comentariu


                          • Am asteptat cu atata nerabdare si emotie turneul de la Vint ... (pe care il consider unul dintre cele mai respectabile, bine organizate si gestionate turnee din Amatur, pe care l-am laudat sincer si nu din complezenta, pentru ca merita, un turneu la care grija, omenia, atentia si respectul organizatorilor a meritat pe deplin multumirile, laudele si aprecierea noastra, un turneu la care am fost mandru ca particip deoarece m-am simtit BINE PRIMIT, chiar important (la fel ca la Aiud) si nu doar pentru faptul ca sunt din zona sau cunosc organizatorul, de care ma leaga o prietenie sincera).
                            Evenimente nedorite m-au tinut departe de masa de tenis un timp, iar turneul de la Vint il asteptam ca un prilej al unei reveniri, renasteri ... De aceea dezamagirea mea este cu atat mai mare cu cat ea vine ... de aproape.
                            Sansa unei reveniri privind decizia de retragere este data de conditia nuantarii textului postului #4 (la genul: am avea onoarea ca la acest turneu sa participe ...), pentru ca radierea lui ar crea alte discutii, probleme.
                            Revin la ideea formulata in postul anterior: un turneu la care se fac invitatii si se inchide lista cu acestia nu poate fi decat unul de casa.
                            Nu este corect, fair, legal sa ingraditi dreptul de participare la turneu. Cunoscandu-va, sunt convins ca nu aceasta a fost intentia.
                            In speranta intelegerii corecte a demersului meu,
                            va salut cu respect !
                            Sa auzim numai de bine !

                            Comentariu


                            • Toader George open si puiulet iosif avansati!

                              Comentariu


                              • Buna ziua,

                                Cred ca acest turneu elitist ( cu invitati speciali ) ar fi fost benefic a se desfasura nu in luna Decembrie sau Ianuarie ci intre, in Noaptea dintre ani, de Revelion ! Scuzandu-mi ironia ( intre altele ii port o deosebita stima d-nului Constantin Pralea, il consider chiar un adevarat exemplu pentru mine ), doresc un Turneu reusit celor care au reusit sa obtina "bilete" la acest eveniment !

                                Comentariu


                                • Confirm participarea. Andone Claudiu open.
                                  4/3 din oameni au probleme cu fractiile

                                  Comentariu


                                  • Botea Fabian -Hunedoara- Avansați. Confirm participarea.
                                    Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                                    FH: Xiom Asia Japan
                                    BH:Xiom Asia Japan

                                    Comentariu


                                    • Se retrage din Ludus ,avansati Teglas Andrea.

                                      Comentariu


                                      • Cu respect il rog pe Domnul profesor Constantin Pralea, organizatorul principal al competitiei si persoana care gireaza aceasta intalnire, sa prezinte in cateva cuvinte criteriile care au stat la baza selectiei invitatilor la acest eveniment.
                                        Am aceasta rugaminte pentru a evita suspiciunile deja exprimate public in topic si privat intre organizatorii din intreaga tara, privind restrictionarea masiva a inscrierilor si evitarea deliberata a unuia din drepturile esentiale din comunitatea Amatur: dreptul de inscriere libera, fara discriminare.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                          Cu respect il rog pe Domnul profesor Constantin Pralea, organizatorul principal al competitiei si persoana care gireaza aceasta intalnire, sa prezinte in cateva cuvinte criteriile care au stat la baza selectiei invitatilor la acest eveniment.
                                          Am aceasta rugaminte pentru a evita suspiciunile deja exprimate public in topic si privat intre organizatorii din intreaga tara, privind restrictionarea masiva a inscrierilor si evitarea deliberata a unuia din drepturile esentiale din comunitatea Amatur: dreptul de inscriere libera, fara discriminare.
                                          Nu te mai framinta Dane,aia de pe lista au scris la mos Nicolae ca au fost cuminti cred eu

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de dantim Vezi post
                                            Nu te mai framinta Dane,aia de pe lista au scris la mos Nicolae ca au fost cuminti cred eu
                                            ati ghicit)

                                            Comentariu


                                            • Sa speram ca se revine la normal (asa cum am facut toti organizatorii), adica ordinea si prioritatea inscrierilor sa fie "primul inscris ,primul servit", si in acest caz toti cei ce nu si-au exprima placerea de a participa sa nu ramana pe lista principala. In cazul de fața , cei ce nu am confirmat "invitatia" sa treaca pe lista de asteptare.

                                              Imi asum vina ca nu scrie in Regulament (mai clar) acest aspect, dar va rog nu speculati orice , ca totdeauna vor fi scapari, ideea este sa ne respectam, s'apai sa nu ne plangem ca Regulamentul este prea stufos.

                                              Inainte de orice modificare, regulamentul a fost pus la dispozitia organizatorilor pentru dezbatere, studiu si nuantare, tocmai pentru a nu exista discutii ulterioare.

                                              Raspunderea fața de inscriierile facute "la gramada" precum si cauzele aferente (retrageri masive) revine in mare parte celor ce adopta astfel de practici.

                                              Da, in regulamentul ce se actualizeaza in curand se va preciza si acest aspect.
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • NICU GHEORGHE- DT Severin -open

                                                Comentariu


                                                • Vass sandor -beclean -avansati
                                                  LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

                                                  Comentariu


                                                  • Balint Andreea, Dumbrăvița , Open

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X