Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Memorialul Eugen Roman", Arad - 04.03.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care ar fi avantajele acestui sistem de joc (4 jucatori inferioare si 4 jucatori superioare) fața de cel ce se utilizeaza in mod curent (6 jucatori inferioare si 4 jucatori superioare)?

    ---------- Post added 05.03.2017 at 20:22 ----------

    Alta intrebare ...... grila de punctare pentru turnee A+ este cea utilizata in 2016? La grilele de punctare pentru 2017 de la butonul Info nu se da tabelul corespunzator turneelor A+.
    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
    FH: Butterfly - Dignics 80
    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

    Comentariu


    • Felicitări tuturor arădenilor care au participat la open, pentru locurile ocupate, mai ales ca, câțiva nu aveți vechime acolo. La fel felicitări lui Mihalescu Dinu, Jurje Alex, Szalay Liviu, Vladoiu Gelu, Veres Francisc, Birtalan Laszlo, Murgu Ioan si Lungu Marius, scuze pentru ceilalți, dar i-am pomenit in special pe cei pe care i-am întâlnit personal.
      Și nu în ultimul rand multe felicitări lui Marza Sorin, pentru extraordinarul loc trei la OPEN, o surpriza nu chiar foarte mare pentru mine, dar cred că enorm de mare mai ales pentru cei cu care ai jucat. BRAVO Sorin.
      Ultima editare de alandala; 06.mar.2017, 20:22.

      Comentariu


      • Arad - 2017.03.04
        ID Nume si prenume Data Penalizare
        524 Algeorge Pop Ionut - Arad 2017.03.21 - N Delete
        476 Serban Marian - Orastie 2017.03.07 - N Delete
        475 Banu Florentin - Timișoara 2017.03.07 - N Delete
        474 Toma Cristian - Santana 2017.03.07 - N Delete
        472 Ielena Gratiela - Arad 2017.03.07 - N Delete
        471 Tutudan Nicu - Arad 2017.03.07 - N Delete
        470 Pop Florin Ioan - Lugoj 2017.03.07 - R2 Delete
        469 Miclea Ion - Lugoj 2017.03.07 - R2 Delete
        468 Schiopulescu Ion - Lugoj 2017.03.07 - R2 Delete
        467 Jurca Razvan - Bocsa 2017.03.07 - R2 Delete
        466 Caia Sebastian - Arad 2017.03.07 - R2 Delete
        465 Cocias Gheorghe - Oravita 2017.03.07 - R2 Delete
        464 Codea Eugeniu Ionel - Oravita 2017.03.07 - R2 Delete
        463 Ilia Ionicut - Oravita 2017.03.07 - R2 Delete
        462 Lascu Mihai - Dumbravita 2017.03.07 - R2 Delete
        461 Stoinescu Raul - Arad 2017.03.07 - R1 Delete
        460 Jeler Nicolae - Orastie 2017.03.07 - R1 Delete
        459 Docea Beniamin - Aiud 2017.03.07 - R1 Delete
        458 Jaouir Khaled - București 2017.03.07 - R1 Delete
        456 Demian Daniel - Arad 2017.03.07 - R1 Delete
        455 Pana Natanael - Arad 2017.03.07 - R1 Delete
        454 Ardelean Catalin - Arad 2017.03.07 - R1 Delete
        453 Loredan Bogdan - Arad 2017.03.07 - R1 Delete
        451 Deak Valentin - Sebis 2017.03.07 - R1 Delete
        450 Tarlea Adrian - Deva 2017.03.07 - R1 Delete
        449 Mateescu Florin - Hunedoara 2017.03.07 - R1 Delete
        448 Popovici Ciprian - Hunedoara 2017.03.07 - R1 Delete
        447 Neagoe Costin - București 2017.03.21 - R1 Delete
        446 Roatis Gheorghe - Oradea 2017.03.07 - R1 Delete
        441 Dinu Gheorghe - București 2017.03.07 - R1 Delete
        440 Crisanov Aurel - Timișoara 2017.03.21 - R1 Delete
        439 Neiconi Sabin - Hateg 2017.03.21 - R1 Delete
        438 Pelaghie Ioan - Targu Mureș 2017.03.05 - R1 Delete
        437 Mandru Bogdan - Hunedoara 2017.03.05 - R1 Delete
        436 Zsok Arcadie - Deva 2017.03.05 - R1 Delete
        435 Istrate Cristian - București 2017.03.07 - R1 Delete
        434 Sorescu Deian - Resita 2017.03.07 - R1 Delete
        433 Gergely Anton - Oradea 2017.03.07 - R1 Delete
        432 Bulz Ovidiu - Arad 2017.03.05 - N Delete
        431 Gheorghe Nicu - Drobeta Tr Severin 2017.03.05 - R2 Delete
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • Felicitari Lulu pentru evolutia spectaculoasa! Ma bucur ca ai revenit in competitie !
          Bravo Gelu pentru clasare !
          Blade - Butterfly Zhang Jike Super ZLC
          FH - Butterfly Tenergy 05 FX
          BH - Butterfly Tenergy 05 FX

          Comentariu


          • TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • Am ajuns acasa , nu cu mult timp in urma , dupa un drum lung , lung , lung .
              Pentru mine a fost Turneul A+ cu numarul 8 .
              Ar fi vreo cateva aspecte de discutat si poate de analizat , da' , in seara asta vreau sa spun doar atat : mi-a placut la Arad si voi reveni cu placere cand voi mai avea ocazia .
              Felicitari tuturor , colegi participanti si organizatori , pentru o zi si o" bucata de noapte " minunate .
              Salutari din Botoșani tuturor !

              Comentariu


              • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                O mentiune speciala (cu felicitari) pentru Teleki Zsolt - Cluj Napoca, a carui ascensiune constanta o remarc de ceva vreme.
                Domnu'....nu va suparati, de unde sunteti? Cine va antreneaza?....Zsolt, stii raspunsurile? 😁RESPECT!
                Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                Comentariu


                • Felicitări Visaneee , Felicitari Ivan , Nea Nae , Dobrin , felicitări tuturor
                  FH - Tenergy 05
                  Blade - Bty Viscaria
                  Bh - Tenergy 64

                  Comentariu


                  • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                    Care ar fi avantajele acestui sistem de joc (4 jucatori inferioare si 4 jucatori superioare) fața de cel ce se utilizeaza in mod curent (6 jucatori inferioare si 4 jucatori superioare)?

                    ---------- Post added 05.03.2017 at 20:22 ----------

                    Alta intrebare ...... grila de punctare pentru turnee A+ este cea utilizata in 2016? La grilele de punctare pentru 2017 de la butonul Info nu se da tabelul corespunzator turneelor A+.
                    Dezavantaje:
                    -mai multi în sala!

                    Avantaje
                    -au intrat încă 40 de pe lista de asteptare
                    -cei care nu se califica din gr inf de 6 au de jucat 5 meciuri, iar în varianta de 4 calificați direct au 6 meciuri
                    -meciurile nu au interes de blat în inferioare iar repoziționarea în grupe este cea mai corect posibila, chiar mai corectă decât MP, clasament sau sarpe;
                    -durata de joc este mai mica sau sensibil egala chiar dacă sunt doua grupe pe o masa.

                    Posibil sa te întrebi de ce s-a terminat asa târziu. Aici sunt alți factori care țin de Bogdan dar nu neapărat defectiuni. Open-ul a început dupa ora 16 (?n schimb ceilalți au terminat rezonabil), și alte mărunțișuri cum ar fi sa se joace pentru locurile 3.
                    Apropo, la un A+ Nu se cade sa lipsească a doua cupa de locul 3!


                    Ref la grila A+ încă nu exista, se lucrează la ea și ne anunță Florin.

                    Salutari!
                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Nu se cade la nici un turneu sa lipseasca a doua cupa ptr locul 3, mai ales la A+.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                        Nu se cade la nici un turneu sa lipseasca a doua cupa ptr locul 3, mai ales la A+.
                        Ei na!
                        Nici la B-uri unde ai 20 jucători?
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Postat în original de GeluBv Vezi post
                          Ei na!
                          Nici la B-uri unde ai 20 jucători?
                          Nici...
                          Ala de pe 4 pleaca saracu cu un gust dulce amar. A ajuns in semifinala dar pleaca cu mana goala. E frustrant. Merita efortul ptr o bucurie.

                          Comentariu


                          • Recunosc dragi colegi, am gresit, la stresul care l-am avut, sa iasa totul ok, nu m-am gandit, daca nu aveam sprijin tehnic, intram in concediu medical, asa ca multumesc din suflet tuturor colegilor care m-au ajuta, inclusiv si tie Gelu
                            Pe viitor o sa-mi gestionez mai bine sarcinile
                            Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                            FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                            BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                            Comentariu


                            • Felicitari tuturor finalistior,sucevenilor,clujenilor,brasovenilor si nu numai pt.participarea la turneu!
                              Aradul oras frumos,sala mare,sonorizare buna,jocuri incrancenate.
                              Pe drum am tot analizat...Aaa + rile...
                              Multumim organizatorilor pt.efortul depus!

                              Comentariu


                              • Pitzi, sa postezi, te rog, ultimii retrasi/nemotivati ca sa pot face situatia penalitatilor.

                                Comentariu


                                • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                  Dezavantaje:
                                  -mai multi în sala!

                                  Avantaje
                                  -au intrat încă 40 de pe lista de asteptare
                                  -cei care nu se califica din gr inf de 6 au de jucat 5 meciuri, iar în varianta de 4 calificați direct au 6 meciuri
                                  -meciurile nu au interes de blat în inferioare iar repoziționarea în grupe este cea mai corect posibila, chiar mai corectă decât MP, clasament sau sarpe;
                                  -durata de joc este mai mica sau sensibil egala chiar dacă sunt doua grupe pe o masa.

                                  Posibil sa te întrebi de ce s-a terminat asa târziu. Aici sunt alți factori care țin de Bogdan dar nu neapărat defectiuni. Open-ul a început dupa ora 16 (?n schimb ceilalți au terminat rezonabil), și alte mărunțișuri cum ar fi sa se joace pentru locurile 3.
                                  Apropo, la un A+ Nu se cade sa lipsească a doua cupa de locul 3!


                                  Ref la grila A+ încă nu exista, se lucrează la ea și ne anunță Florin.

                                  Salutari!
                                  As mai adauga cateva " nuante "

                                  Dezavantaje :

                                  - 3 meciuri in INFERIOARE fara nici un impact DIRECT in clasamentul final ; poti sa le castigi pe toate si dupa 3 infrangeri in SUPERIOARE sa te duci acasa cu ultimul loc in clasamentul final ,si implicit punctele de rigoare , exact la fel cu un coleg care a avut 6 infrangeri in acelasi concurs ;

                                  - 3 meciuri in INFERIOARE fara nici un stress , daca vreti " de antrenament " , pentru care nu prea e nevoie sa bati sute de km ..... le pot juca acasa :

                                  - grupe de 4 = mai putine meciuri pentru cei ce se califica in ELIMINATORII ....mai precis 6 in loc de 8 ( in varianta grupelor inferioare de 6 ).....si ,daca pui cele 3 " amicale " , raman 3 meciuri " adevarate " ; aspectul acesta nu mi se pare de neglijat pentru ca ,cel putin eu , vin la turnee ca sa joc cat mai mult ;

                                  IN concluzie consider ca acest sistem " rupe " COMPETITIA , ADRENALINA , fix ceea ce cautam marea majoritate din noi sambata de sambata .

                                  La Arad , am castigat 3 meciuri in INFERIOARE si 2 in SUPERIOARE si !!! ATENTIE !!!! m-am calificat in ELIMINATORII dupa SETAVERAJ .

                                  Cu 5 victorii din 6 meciuri puteam sa nu ma calific in ELIMINATORII , terminand turneul in urma unuia care intr-o conjunctura , e adevarat norocoasa , ar fi castigat 1 meci in SUPERIOARE dupa 3 infrangeri in INFERIOARE ( stiti bine ca daca ai 1 singura victorie in superioare te poti califica in eliminatorii ) .

                                  Sunt curios ce pareri au si altii despre acest sistem .

                                  Nu vad nici un avantaj in afara prezentei mai numeroase ( lucru nici el de neglijat in conditiile presiunilor , pe organizatori , din partea doritorilor ) care poate sa echivaleze , uneori , cu AGLOMERATIE si timpi morti ( si astea sunt , nu-i asa , DEZAVANTAJE )

                                  In conditii de " criza " mi se pare mult mai competitiv un sistem cu o singura grupa ( 6 ,7 ) din care sa se califice sa zicem 4 , 5 si apoi eliminatorii ........jocuri mai putine da' macar cu miza .

                                  Salutari tuturor !
                                  Ultima editare de Hua; 06.mar.2017, 15:56.

                                  Comentariu


                                  • Bine ar fi dacă si-ar exprima părerea și cei care au avut șansa să participe,adică cei 40 care au intrat de pe lista de asteptare.

                                    La o sala polivalenta asa mare au avut loc toți și nu se putea dacă nu se făcea un compromis.

                                    Eu sunt mulțumit!
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                      Bine ar fi dacă si-ar exprima părerea și cei care au avut șansa să participe,adică cei 40 care au intrat de pe lista de asteptare.

                                      La o sala polivalenta asa mare au avut loc toți și nu se putea dacă nu se făcea un compromis.

                                      Eu sunt mulțumit!
                                      Despre Turneu mi-am exprimat parerea ceva mai sus ..... m-am simtit f bine la Arad ....am felicitat organizatorii , pe care ii inteleg ( stiu ce discutii au existat inainte de concurs ) si despre care cred ca au avut cele mai bune intentii .

                                      Mi-am exprimat parerea DOAR despre sistemul cu INFERIOARE de 4 , utilizat din ce in ce mai des in conditii de "presiune numerica " ca sa zic asa .

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mariusbt Vezi post

                                        As mai adauga cateva " nuante "

                                        Dezavantaje :

                                        - 3 meciuri in INFERIOARE fara nici un impact DIRECT in clasamentul final ; poti sa le castigi pe toate si dupa 3 infrangeri in SUPERIOARE sa te duci acasa cu ultimul loc in clasamentul final ,si implicit punctele de rigoare , exact la fel cu un coleg care a avut 6 infrangeri in acelasi concurs ;

                                        - 3 meciuri in INFERIOARE fara nici un stress , daca vreti " de antrenament " , pentru care nu prea e nevoie sa bati sute de km ..... le pot juca acasa :

                                        - grupe de 4 = mai putine meciuri pentru cei ce se califica in ELIMINATORII ....mai precis 6 in loc de 8 ( in varianta grupelor inferioare de 6 ).....si ,daca pui cele 3 " amicale " , raman 3 meciuri " adevarate " ; aspectul acesta nu mi se pare de neglijat pentru ca ,cel putin eu , vin la turnee ca sa joc cat mai mult ;

                                        IN concluzie consider ca acest sistem " rupe " COMPETITIA , ADRENALINA , fix ceea ce cautam marea majoritate din noi sambata de sambata .

                                        La Arad , am castigat 3 meciuri in INFERIOARE si 2 in SUPERIOARE si !!! ATENTIE !!!! m-am calificat in ELIMINATORII dupa SETAVERAJ .

                                        Cu 5 victorii din 6 meciuri puteam sa nu ma calific in ELIMINATORII , terminand turneul in urma unuia care intr-o conjunctura , e adevarat norocoasa , ar fi castigat 1 meci in SUPERIOARE dupa 3 infrangeri in INFERIOARE ( stiti bine ca daca ai 1 singura victorie in superioare te poti califica in eliminatorii ) .

                                        Sunt curios ce pareri au si altii despre acest sistem .

                                        Nu vad nici un avantaj in afara prezentei mai numeroase ( lucru nici el de neglijat in conditiile presiunilor , pe organizatori , din partea doritorilor ) care poate sa echivaleze , uneori , cu AGLOMERATIE si timpi morti ( si astea sunt , nu-i asa , DEZAVANTAJE )

                                        In conditii de " criza " mi se pare mult mai competitiv un sistem cu o singura grupa ( 6 ,7 ) din care sa se califice sa zicem 4 , 5 si apoi eliminatorii ........jocuri mai putine da' macar cu miza .

                                        Salutari tuturor !
                                        Nu ma pot abtine sa nu remarc (alaturi de multumesc-ul oferit) obiectivitatea analizei d-vs. si tin sa intaresc doua idei convingatoare:

                                        - Socanta ideea ca poti pleca acasa cu 5 victorii si o infrangere, in favoarea altuia cu 5 infrangeri si o victorie!
                                        - Interesanta ideea ca mai bine joci 5 jocuri cu miza ( in grupa de 6) si apoi eliminatorii, decat 3 fara miza si 3 cu miza!

                                        Comentariu


                                        • sUnt curios cati dintre nOi am mai ramas care participa la acest gen de intalniri numai de plaCere!?
                                          Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                          Comentariu


                                          • Retrageri dupa termen si absenti - incepatori +avansati

                                            Retrageri dupa termen :
                                            Ilia Ionicut,Cocias Gheorghe,Codea Eugeniu Ionel din Oravita
                                            Lascu Mihai Dumbravita
                                            Caia Sebastian Arad
                                            Jurca Razvan Bocsa
                                            Schiopulescu Ion,Pop Florin Ioan si Miclea Ioan din Lugoj

                                            Absenti :

                                            Tutudan Nicu,Ielena Gratiela,Algeorge Pop Ionut Arad
                                            Toma Cristian - Santana
                                            Banu Florentin -Timișoara
                                            Serban Marian -Orastie
                                            Ultima editare de Pitzi; 11.mar.2017, 19:57.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de NoRo Vezi post
                                              sUnt curios cati dintre nOi am mai ramas care participa la acest gen de intalniri numai de plaCere!?
                                              Toți . Doar ca plăcerea e un concept relativ .

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Dezavantaje:
                                                -mai multi în sala!

                                                Avantaje
                                                -au intrat încă 40 de pe lista de asteptare
                                                -cei care nu se califica din gr inf de 6 au de jucat 5 meciuri, iar în varianta de 4 calificați direct au 6 meciuri
                                                -meciurile nu au interes de blat în inferioare iar repoziționarea în grupe este cea mai corect posibila, chiar mai corectă decât MP, clasament sau sarpe;
                                                -durata de joc este mai mica sau sensibil egala chiar dacă sunt doua grupe pe o masa.

                                                Posibil sa te întrebi de ce s-a terminat asa târziu. Aici sunt alți factori care țin de Bogdan dar nu neapărat defectiuni. Open-ul a început dupa ora 16 (?n schimb ceilalți au terminat rezonabil), și alte mărunțișuri cum ar fi sa se joace pentru locurile 3.
                                                Apropo, la un A+ Nu se cade sa lipsească a doua cupa de locul 3!


                                                Ref la grila A+ încă nu exista, se lucrează la ea și ne anunță Florin.

                                                Salutari!
                                                Postat în original de mariusbt Vezi post

                                                As mai adauga cateva " nuante "

                                                Dezavantaje :

                                                - 3 meciuri in INFERIOARE fara nici un impact DIRECT in clasamentul final ; poti sa le castigi pe toate si dupa 3 infrangeri in SUPERIOARE sa te duci acasa cu ultimul loc in clasamentul final ,si implicit punctele de rigoare , exact la fel cu un coleg care a avut 6 infrangeri in acelasi concurs ;

                                                - 3 meciuri in INFERIOARE fara nici un stress , daca vreti " de antrenament " , pentru care nu prea e nevoie sa bati sute de km ..... le pot juca acasa :

                                                - grupe de 4 = mai putine meciuri pentru cei ce se califica in ELIMINATORII ....mai precis 6 in loc de 8 ( in varianta grupelor inferioare de 6 ).....si ,daca pui cele 3 " amicale " , raman 3 meciuri " adevarate " ; aspectul acesta nu mi se pare de neglijat pentru ca ,cel putin eu , vin la turnee ca sa joc cat mai mult ;

                                                IN concluzie consider ca acest sistem " rupe " COMPETITIA , ADRENALINA , fix ceea ce cautam marea majoritate din noi sambata de sambata .

                                                La Arad , am castigat 3 meciuri in INFERIOARE si 2 in SUPERIOARE si !!! ATENTIE !!!! m-am calificat in ELIMINATORII dupa SETAVERAJ .

                                                Cu 5 victorii din 6 meciuri puteam sa nu ma calific in ELIMINATORII , terminand turneul in urma unuia care intr-o conjunctura , e adevarat norocoasa , ar fi castigat 1 meci in SUPERIOARE dupa 3 infrangeri in INFERIOARE ( stiti bine ca daca ai 1 singura victorie in superioare te poti califica in eliminatorii ) .

                                                Sunt curios ce pareri au si altii despre acest sistem .

                                                Nu vad nici un avantaj in afara prezentei mai numeroase ( lucru nici el de neglijat in conditiile presiunilor , pe organizatori , din partea doritorilor ) care poate sa echivaleze , uneori , cu AGLOMERATIE si timpi morti ( si astea sunt , nu-i asa , DEZAVANTAJE )

                                                In conditii de " criza " mi se pare mult mai competitiv un sistem cu o singura grupa ( 6 ,7 ) din care sa se califice sa zicem 4 , 5 si apoi eliminatorii ........jocuri mai putine da' macar cu miza .

                                                Salutari tuturor !
                                                Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                Nu ma pot abtine sa nu remarc (alaturi de multumesc-ul oferit) obiectivitatea analizei d-vs. si tin sa intaresc doua idei convingatoare:

                                                - Socanta ideea ca poti pleca acasa cu 5 victorii si o infrangere, in favoarea altuia cu 5 infrangeri si o victorie!
                                                - Interesanta ideea ca mai bine joci 5 jocuri cu miza ( in grupa de 6) si apoi eliminatorii, decat 3 fara miza si 3 cu miza!
                                                Principalele avantaje enumerate deja de Gelu nu le mai reiau.
                                                Competitia este foarte importanta si prin urmare la final avem un clasament insa nu cred ca este totul la un concurs Amatur unde vii sa te vezi cu prietenii (grupele de patru iti ofera si avantajul de-a te vedea cu mai multi prieteni ) sa stai la o poveste relaxat si nu doar setat ca trebuie sa castigi si restul nu mai conteaza .
                                                Grupele de patru la prima vedere ofera niste meciuri mai destinse insa in care poate poti scapa de tensiune concursului , sa iti "reglezi mana" si sa nu uitam asa cum remarca si Gelu practic contribuie la grupele superioare cel mai bine asezate valoric .
                                                Orice victorie se pune in clasamentul final si cu trei victorii in inferioare nu vei fi pe ultimul loc in clasament care va fi detinut de cel cu sase infrangeri evident .
                                                Legat de numarul de meciuri avand in vedere ca Amatur este o competitie deschisa tuturor sau mai la obiect spus toata lumea plateste acceasi taxa deci faptul ca toti joaca sase meciuri in loc de cinci il consider un castig important alaturi de numarul mai mare de participanti .
                                                Nu cred ca toti organizatorii detin spatii si mese la discretie . Am auzit si voci care spun (inclusiv eu cand eram la incepatori ...acum nu mai este cazul ) ca sunt prea multe meciuri si spre partea finala cand ar trebui sa fii in forma maxima esti deja obosit atat fizic cat si psihic ( de pe urma tensiunii acumulate de pe urma atator meciuri cu miza ) . Si in grupele de sase cu 6+ 2 meciuri castigate poti rata eliminatoriile si la fel cu 1+ 1 meciuri castigate poti ajunge in eliminatorii .
                                                Aspectul care il consider foarte important este ca organizatorul sa stea permanent cu ochii pe mesele unde sunt 2 grupe pe masa ca automat cand se elibereaza o masa sa desparta cele doua grupe .
                                                Numai bine tuturor !

                                                Comentariu


                                                • N-a inregistrat nimeni o finala de elite sau macar de open?
                                                  Rudius

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de NoRo Vezi post
                                                    sUnt curios cati dintre nOi am mai ramas care participa la acest gen de intalniri numai de plaCere!?
                                                    Ai ramas singur NORO.

                                                    PS,Hai duminica 19 .03 la Mediaș sunt tovarasi carora le place tenisul invitati.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X