Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A "Cupa Romgaz & EMI-TT", Mediaș - 18-19.03.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • da se tine.o sa postez si lista

    Gesendet von meinem SM-J320F mit Tapatalk

    Comentariu


    • Postat în original de Kralizec Vezi post
      Cred ca acest forum se vrea unul liber si democratic unde fiecare dintre noi isi poate exprima o parere (buna sau rea) in functie de cum crede. Asta nu inseamna ca daca nu ne convine ceva, gata, ne luam jucariile si plecam acasa. Dar daca tu asta crezi si vrei, esti si tu liber sa o faci...
      Asa da sper sa te ti de cuvint

      Comentariu


      • Moldovan Ovidiu,Sighetu Marmatiei,Elite.

        Comentariu


        • Se retrage Lakatos Zsolt din Miercurea Ciuc. ... de pe lista de asteptare ...
          Ultima editare de FlorinBN; 06.mar.2017, 09:33.
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • Catinean Vasile open si Androne Daniel Avansati

            Gesendet von meinem SM-J320F mit Tapatalk

            Comentariu


            • Postat în original de mariusbt Vezi post


              In conditii de " criza " mi se pare mult mai competitiv un sistem cu o singura grupa ( 6 ,7 ) din care sa se califice sa zicem 4 , 5 si apoi eliminatorii ........jocuri mai putine da' macar cu miza .

              Salutari tuturor !
              Postat în original de mateidumitru Vezi post
              Eu ma refeream la faptul ca, dacă m-am calificat in gr. superioare, mai joc încă 3 meciuri, pe când, dacă din inferioare se trece direct la eliminatorii, este foarte probabil sa mai joc doar un meci. Mie mi se pare ca un turneu fără grupe superioare, nu mai este atât de atractiv. Parca ar fi o mîncare fără sare si piper sau, ca un gulaș fără țuica si bere.
              Nu-i nimic, noi sa fim sanatosi !
              Postat în original de NoRo Vezi post
              sUnt curios cati dintre nOi am mai ramas care participa la acest gen de intalniri numai de plaCere!?
              Sunt unele din cele mai recente postari in leg cu sistemul de joc si motivatia acestor intalniri, care sunt pentru uni la fel de obligatori cum este si masa de pranz.

              Dar vreau sa va intreb eu pe acei nemultumiti ba de una ba de alta .Daca nu va place pizza intrati in Pizzarie si dupa aceea ii explicati bucatarului ca mai buni sunt mici si ciorba de burta,sau mergeti la Mc Donald"s si dupa ce mancati si beti va revoltati ca voi sunteti adeptii mancarii bio si naturale.???????????


              Asa faceti si aici pe forumul asta "liber si democratic" ,deci concluzia mea este sa incercati sa va feriti sa mai mergeti la turneele unde nu va satisfac placerile,si lasati pe cei ce joaca din placere ,asa ca Noro, sa frecventeze aceste turnee.
              Ultima editare de Zosim1; 07.mar.2017, 08:41.

              Comentariu


              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                ÎNSCRIEREA/RETRAGEREA PARTICIPANȚILOR:
                - pe forum sau telefonic;
                - prioritatea la înscriere: primul venit, primul servit;
                - ultima retragere Joi 2017, ora 21,00;
                - retragerile înainte de termen vor fi monitorizate: R1;
                - retragerile după termen vor fi penalizate cu 2 puncte: R2;
                - absenții vor fi penalizați cu 3 puncte: N;
                - organizatorii își rezervă dreptul de a refuza persoanele care au creat probleme referitoare la abateri regulamentare sau de natură a împiedica sub orice formă bunul mers al competiției (atitudine necuviincioasă, nemotivați, retrageri multiple, etc.);
                Stiu ca deja sunt multi care nu agreeaza astfel de adevaruri ,dar o "atitudine necuviincioasa" de natura a impiedica sub orice forma bunul mers al competitiei o au tocmai aceea care au tot timpul de macanit ceva inainte si dupa.Din analizele mele si a altora care au inteles de ce la ultimele turnee sau postat grupe cu rezultate incomplete in mai multe posturi repetativa a fost pt a vedea daca la diferite turnee grupele ce termina ultimele au in componenta nume ce se repeta.Cine este adeptul statisticilor poate sa le studieze si sa descopera singuri numele.neprezentarea la masa cand este randul ,inclzirea mai mult de un minut dupa deja 3-4 meciuri jucate ,etc cred ca toate se pot incadra acolo unde Marcel a notificat frumos care sunt elementele "de natura a impiedica sub orice forma bunul mers al competitiei."

                Comentariu


                • Inscrieri Incepatori - on 07.03.2017 at 08:06:19

                  1. Pietraru Dorian, Victoria, 2380 - 9 - A
                  2. Husarciuc Beniamin, Suceava, 1389 - 7 - A
                  3. Anton Calin, Sibiu, 1295 - 6,25 - A
                  4. Wild card Incep 1, Mediaș, 4009 - 0 - A
                  5. Wild card incep 2, Mediaș, 4010 - 0 - A
                  6. Decuseara Adrian, Mediaș, 4011 - 0 - A
                  7. Dragomir Mircea , Madias, 4012 - 0 - A
                  8. Ilie Victor, Mediaș, 4013 - 0 - A
                  9. Jentimir Dima, Mediaș, 4014 - 0 - A
                  10. Langa Claudiu, Mediaș, 4015 - 0 - A
                  11. Codau Marin, Mediaș, 4016 - 0 - A
                  12. Tulus Claudiu, Mediaș, 4017 - 0 - A
                  13. Secera Andreas, Mediaș, 4018 - 0 - A


                  Doar cativa din trupa de incepatori care este mai mare dr nu sunt familiarizati cu astfel de turnee si impreuna am hotrat fiind timp si loc suficient si de asemeni destui mici si carne de gratar,sa nu ne inscriem de dragul statisticilor R 1 si nici sa nu incepem cu stangul sa ne trezim cu vreun R 2.,si sa lasam pe mai tarziu.
                  Multumim de intelegere.

                  Comentariu


                  • Ti se pare normal ce faci?! Nu a mai spus nimeni, nimic si arunci tot felul de ironii catre oamenii care-si spun un punct de vedere (nu care macane!!!), catre participantii care-ti baga bani in buzunar, catre conducerea forumului si catre conducerea Amatur, luand in deradere sistemul de penalitati. Daca asta-i atitudine de om normal, de organizator...

                    Comentariu


                    • Claudiu.cred va ai inteles gresit cand afirmi ca iau in deradere sistemul de penalitati.ci din contra ,studindul un pic am vazut ca majoritatea celor penalizati sunt jucatori noi ce nu sunt familiarizati cu acest circuit,cu regulamentele acestui circuit,cu sistemul de penalitati si de aceea am si discutat cu o parte din ei ce sunt membri clubului din Mediaș ca la categoria incepatorii fiind duminica nu exista riscul ocuparii locurilor puse la dispozitie si de aceea ii sfatuiesc sa nu se inscrie doar cand sunt siguri astfel eliminand neplaceriile sist de penalitati cu care eu sunt deacord si am contribuit la implementarea lui.Cu angajamentul ca la fiecare turneu organizat de mine sa anunt si sa fac cunoscute o parte din regulamentul Amatur.

                      Cat despre bagatul bani in buzunar las pe altii sa analizeze si sa decida marile avantaje financiare.

                      Oricum mersi de aprecieri.
                      Acelasi Emi.

                      Gesendet von meinem SM-J320F mit Tapatalk

                      Comentariu


                      • Postat în original de Kralizec Vezi post
                        Ti se pare normal ce faci?! Nu a mai spus nimeni, nimic si arunci tot felul de ironii catre oamenii care-si spun un punct de vedere (nu care macane!!!), catre participantii care-ti baga bani in buzunar, catre conducerea forumului si catre conducerea Amatur, luand in deradere sistemul de penalitati. Daca asta-i atitudine de om normal, de organizator...
                        nu



                        Gesendet von meinem SM-J320F mit Tapatalk

                        Comentariu


                        • "Din pacate si cu parere de rau" trebuie sa ma retrag inca de pe acum..Banu Nicolae din Ocna Sibiului
                          Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                          Pe spate: Tenergy 80
                          Pe fata.: Tenergy 64

                          Comentariu


                          • Incerc sa postez pana luni lista cu incepatorii.Pot participa si unii dintre avansati,nu-i asa,cei cu media sub 10?In rest,va invit pe toti la o scurta meditatie,sa va amintiti de unde s-a plecat,unde suntem azi si unde se doreste sa se ajunga cu toate in Amatur....dar pe alt topic!
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                              Stiu ca deja sunt multi care nu agreeaza astfel de adevaruri ,dar o "atitudine necuviincioasa" de natura a impiedica sub orice forma bunul mers al competitiei o au tocmai aceea care au tot timpul de macanit ceva inainte si dupa.
                              Emi, eu nu m-am inscris inca la Mediaș (sanse putine, dar poate duminica as putea sa Va fac o vizita sa joc un set-doua in afara concursului...

                              Insa de macanit si eu macanesc des (scuze daca in acest caz conjugarea ar avea de suferit, n-am timp sa ma uit in DEx pentur cuvant, si nu l-am auzit pana acu'), deseori - ca si foarte multi amaturisti - in afara forumului, cum s-a intamplat si in cazul turneului Aplus recent, in cazul caruia inca nu mi-am format inca un punct de vedere final.

                              Dar, acum nu asta e imortant, poate nici pe mine nu ma lasi la turneu din cauza macanitului, (cu toate ca cred ca as fi undeva a antepenultima persoana cu care sa procedezi asa), dar ce mi se pare ciudat ca pana acum intotdeauna ai avut o exprimare total opusa, si anume erai adeptul ca sa-i ascultam 100% pe cei care ridica idei contructive, iar de la Marius Pralea am citit 2-3 idei foarte de luat in seama in ultimele cateva zile...

                              Te salut,
                              cu aceeasi prietenie.
                              FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                              Tel : 0742 257 995

                              Comentariu


                              • Se retrage Dragan Mihai - Bistrița - open

                                Comentariu


                                • se retrage de pe lista de asteptare Teleki Zsolt-Elite Cluj

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                    Apian Florin - Bistrița - Elite
                                    Ma retrag de pe lista de asteptare.
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                      Ma retrag de pe lista de asteptare.
                                      In intreaga ta bogata cariera de jucator de tenis de masă,ti s-a mai intamplat vreodata sa stai la coada pe o lista de asteptare?La cate ai facut ,faci si vei face in continuare pentru Amatur,meritai ,zi eu ,macar un "amarat" de wild card sa primesti din partea organizatorului turneului.Dar exista si o parte buna in general in aceasta poveste si anume o participare numeroasa,care implica si o lista de asteptare la aceasta categorie ,sa-i zic suprema,care in viitor va creste simtitor.
                                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                      Comentariu


                                      • Nu mi s-a intamplat , dar sint si cam accidentat (din meciul cu Hagatis de la Bistrița), la Arad inca nu-mi trecuse si dupa cum merge treaba nu cred ca-mi revin pana sambata aialalta, asa ca mai bine astept turneul de la Reghin.
                                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • Se retrage -Verdet Adrian Elite Veres Francisc Open .

                                          Comentariu


                                          • Se retrage Spaller Tiberiu-Open-Nasaud.

                                            Comentariu


                                            • Se retrage de pe lista de asteptare Keszeg Lorand - Târnaveni
                                              Blade: XIOM ICE CREAM AZXi
                                              FH - Bty Tenergy 05
                                              BH - Dr. Neubauer Killer

                                              Comentariu


                                              • Se retrage Valea Claudiu din Tg Mureș.

                                                Comentariu


                                                • Avansati Ilcu Angela Campia Turzi

                                                  Comentariu


                                                  • Se înscrie la categoria Elite, Danieluc Gabi din Sibiu. Mulțumesc

                                                    ---------- Post added 11.03.2017 at 22:35 ----------

                                                    Rectific Daneliuc Gabi...alias Lopatică . (probleme cu corecția automata)

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X