Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu B "Cupa Stejarul", Cocorăștii Mislii - 13.05.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Viobar Vezi post
    O gazda buna cand ii vine un musafir il pune la masa ! (apropo de cei primii 7 ani... pentru "tokosp" )

    Degeaba ai 3 laptopuri (eu am 5, tablete 3, Pc-uri 2 ) daca n-ai si-o imprimanta dupa tine, sa poti face modificari in timp real, apropo de liste!

    Listele au fost facute CORECT - NO COMMENT, dar sunt facute dinainte si nu se pot modifica la fata locului cum ar fi fost cazul la mine !

    Colegul tau mi-a comunicat IN AVANS ca nu are cum sa ma introduca, dar la ora respectiva nu stia daca au venit sau nu TOTI JUCATORII !

    Din acest motiv Nota este 2!

    Adica explicit pentru toata lumea: nu va deplasati la turneele organizate de Neacsu Gabriel, Vladoiu Gelu pe lista de asteptare, fiindca cheltuiti timpul degeaba, cei doi NU au solutii SPORTIVE , sunt BIROCRATI si va lasa pe dinafara !!!
    Ce zici tu, fratele meu banat??! Nu te-a primit la spectacol fara bilet si a fost o porcarie??
    Publicitate: Oferim "solutii sportive": imprimante cu modificari in timp real (care se tin dupa tine)!!?
    Ce dq o insemna si asta? "Verba volant, scripta manent"????? La ce ora? Aaa, "respectiva"...
    "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

    Comentariu


    • Postat în original de superglue Vezi post
      Ce zici tu, fratele meu banat??! Nu te-a primit la spectacol fara bilet si a fost o porcarie??
      Publicitate: Oferim "solutii sportive": imprimante cu modificari in timp real (care se tin dupa tine)!!?
      Ce dq o insemna si asta? "Verba volant, scripta manent"????? La ce ora? Aaa, "respectiva"...
      Mooooooo, ai un frate în Banat? �� �� ��
      BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
      Blade: KAZAK
      FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

      Comentariu


      • No ....sa fie cu banat! Sper!

        Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
        "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

        Comentariu


        • Postat în original de Viobar Vezi post
          M-am prezentat la Cocorastii Mislii, eram singur pe lista de asteptare ...dar nu m-au putut inscrie ?!? Explicatii: mese putine, liste deja facute

          Am plecat acasa! Din acest motiv le-am acordat Nota 2 la organizare

          Nu va recomand sa mergeti la turnee prin comune sau organizate de Neacsu Gabriel, Vladoiu Gelu

          Pentru o buna organizare apelati cu incredere la Bogdan Visan: laptop, imprimanta, simt sportiv, grupe efectuate pe loc nu aranjate dinainte! SUPER OK

          Multumesc pentru "reclama" (nu stiu cui, dar ma gandesc ca totusi exista un personaj in spatele acestui pseudonim), dar trebuie sa va contrazic: exista turnee, B, A, A+, la care posibilitatile logistice sunt limitate. Iar un organizator cu experienta va sti cand este posibil sa incluzi un participant in plus, astfel incat sa nu se prelungeasca turneul cu cateva ore bune, creand astfel discomfort altor catorva zeci de jucatori.
          In conditiile de fata, 6 mese si 36 de participanti, si eu as fi procedat la fel ca Gelu, nu v-as fi inclus in concurs. In concluzie lasati resentimentele deoparte, ganditi putin situatia la rece si sa ne vedem sanatosi la urmatorul turneu, indiferent ca e organizat de mine, Vladoiu, Bozga, Soare sau altii.

          Comentariu


          • Felicitari semifinalistilor, finalistilor si castigatorilor! Marian Bogdan a aratat ca are continuitate, iar Fratila Robert ca are talent si poate deveni un mare campion. Timpul este de partea lui Robert, acum trebuie multa munca si ambitie. Felicitari de asemenea "Nemuritorului" nea Fane, pentru care propun organizatorilor Amatur un premiu de excelenta la turneul final de anul acesta. Nea Fane este un om care a sacrificat multe pentru tenisul de masa si care, asa cum poate, incearca sa promoveze acest sport si sa formeze campioni. Inca odata respect pentru dl. Stefan Panaitescu si sper sa fii sanatos si sa ne arati in continuare ca tenisul de masa nu are varsta pentru marii campioni...

            In legatura cu micile disensiuni pe care le-am vazut in legatura cu organizarea...
            Si eu as fi vrut sa particip, dar am vazut ca locurile s-au ocupat imediat si o lunga lista de asteptare. Asta inseamna ca turneul are cautare.
            Regulile au fost foarte clare inca de la inceput, iar cine comenteaza ca nu s-au facut grupe de cate 7 sau ca organizarea lasa de dorit, probabil ca o face din prea mult patos pentru tenisul de masa.

            Felicitati organizatorilor si sper ca anul acesta daca se mai organizeaza sau anul viitor sa prind si eu un loc de participare la acest turneu.
            R45 / Andro Ligna CI Off / R47
            "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

            Comentariu


            • Postat în original de Bogdan V Vezi post
              Multumesc pentru "reclama" (nu stiu cui, dar ma gandesc ca totusi exista un personaj in spatele acestui pseudonim), dar trebuie sa va contrazic: exista turnee, B, A, A+, la care posibilitatile logistice sunt limitate. Iar un organizator cu experienta va sti cand este posibil sa incluzi un participant in plus, astfel incat sa nu se prelungeasca turneul cu cateva ore bune, creand astfel discomfort altor catorva zeci de jucatori.
              In conditiile de fata, 6 mese si 36 de participanti, si eu as fi procedat la fel ca Gelu, nu v-as fi inclus in concurs. In concluzie lasati resentimentele deoparte, ganditi putin situatia la rece si sa ne vedem sanatosi la urmatorul turneu, indiferent ca e organizat de mine, Vladoiu, Bozga, Soare sau altii.
              Foarte elegant raspunsul tau, Bogdan... Un raspuns prin care dai dovada de modestie si caracter... Am participat si eu la cateva turnee organizate de tine si de domnii mentionati mai sus in comentariul tau. Si trebuie sa spun ca intotdeauna organizarea a fost la superlativ, ca m-am simtit excelent si ca voi participa in continuare la turneele organizate de voi cu cea mai mare placere.
              R45 / Andro Ligna CI Off / R47
              "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

              Comentariu


              • Bogdan V. "Multumesc pentru "reclama" (nu stiu cui, dar ma gandesc ca totusi exista un personaj in spatele acestui pseudonim)"

                Sa treci pe la casierie Bogdane, asteptam sponzorizare !!!!!

                Comentariu


                • Imagini de la concursul de dublu... dupa sprit!
                  Ultima editare de BOZGANU; 14.mai.2017, 12:39.

                  Comentariu


                  • Felicitari gazdelor noastre din "Fata frumoasa"(am citat din discursul d-lui primar al Cocorastii Mislii) pt tot efortul depus
                    in organizarea acestui concurs ! Cine nu s-a ocupat niciodata de organizare nu stie cata munca si stres se afla in spatele celor
                    cateva ore de miscare pt Amaturisti ! Am fost primiti intradevar ca intr-o familie de catre FAMILIA AMATURISTILOR din Cocorasti, atenti
                    in permanenta sa nu ne lipseasca nimic ! A fost prima mea participare la un turneu in aceasta frumoasa comuna si promit sa revin ...
                    poate pt un turneu prelungit pe doua zile (prietenii stiu de ce ...) sau poate doar la o plimbare prin padurile vecine !!!

                    Comentariu


                    • Postat în original de BOZGANU Vezi post
                      Imagini de la cocursul de dublu,de dupa sprit!
                      Lucian, esti inca la ... Cocorasti , la sprit !!!

                      Comentariu


                      • Turneul s-a terminat destul de repede, dar gazdele noastre ne-au "sechestrat", si de aici practic a început turneul Cocorăsti. Ne'am chefuit, ne'am organizat și de un dublu, apropo n-am avut laptop la dublu si nu stiu rezultatele decat pentru:
                        locul
                        1 -Gelu&Alin ;
                        2 -Frăția Robert &Moș Florin;
                        3 -Iancu George&Babus
                        3 -Bozga Lucian&Răzvan

                        Am plecat pe la orele 23 acompaniat de muzicuța cocorăstilor))

                        Alte impresii le'ati aflat în direct, avem un 2 si un 10, adică media 6******, si daca domnul de la Audit era mai atent vedea în poze si imprimanta pe masă acompaniată de cele două laptopuri. Au fost si boxe, microfoane, dar se compensează cu condensul)). Hmm, câtă recuzită pentru un turneu B si cand te gîndesti că din cauza lor nu a jucat un domn...


                        Postat în original de r102 Vezi post
                        Turneul e de 10 datorita jucatorilor foarte buni prezenti, doar aspectul cu lista de asteptare a provocat nemultumire intrucit la alte turnee au fost admisi toti!
                        Aviz amatorilor care-si doresc să participe direct de pe lista de așteptare!
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Buna dimineața. Multumesc inca o data Gelu pentru cuvintele frumoase, sprijinul logistic, și nu numai! De fapt, nici nu știu cui să mulțumesc mai ?nt?i!!! Lui Luci Bozga, care este ca un frate atunci când vine vorba despre organizarea unui turneu, lui George Iancu, care venit pentru prima data la Cocorastii Mislii, a pus umărul atunci când a considerat că este nevoie de ajutor, lui Marian Bogdan, mereu atent la detalii cu filmările sale minunate, colegilor mei amaturiști din Cocorăști care știu întotdeauna să facă totul pentru ai face pe oaspeții noștrii să se simtă bine, câștigătorilor competiției care au asigurat deosebita calitate a meciurilor jucate, domnului primar Daniel Alexandru care ne sprijină și este alături de noi la fiecare ediție?!!! Dar cred ca am uitat ceva: un ,,grand merci,, pentru amaturiștii (special domnului Vișan pentru replica elegantă dată personajului r102) care și-au exprimat solidaritatea și au luat atitudine față de m?rlănia (și credeți-mă că este blândă expresia) acelui personaj (i-aș fi spus domn dar nu pot) prin postarea referitoare la micul nostru turneu de de la Cocorăștii Mislii! Imi cer iertare, dar ieri nu am avut timpul necesar să postez, fiind prins cu multe treburi în organizarea unui turneu ,,de evitat, de nota 2,, și cred că am și eu dreptul la replică, mai ales că numele meu a apărut acolo, fiind unul din organizatori și gazda turneului! Vreau decât punctual să precizez câteva lucruri, în speranța că nu vor mai apărea astfel de spețe la concursurile Amatur:
                          1. Nu cred că ?ți poți face o idee despre un turneu și să spui că ,,este de nota 2,, după ce ai venit neinvitat (înscrierile și retragerile se definitivaseră conform regulamentului concursului cu 24 de ore înainte)!
                          2. Logistica turneului era asigurată din toate punctele de vedere, iar imprimanta se vede în fotografie!
                          3. Nu m-a deranjat apariția numelui meu în calitate de prost organizator, ci expresia ,,de evitat,, legată de numele comunei Cocorăștii Mislii. Noi Cocorăștenii ne iubim extrem de mult locul în care trăim și suntem buni gospodari, ne mîndrim cu realizările noastre și nu acceptăm ca numele localității să fie murdărit cu noroi de nimeni!
                          4. Organizarea unui concurs, indiferent de anvergura lui este un exercițiu complicat, care începe cu o săpt?m?n? înainte și se termină la două zile după terminare ( organizatorii din toată țara știu asta). Și nu este la îndem?na oricui!!!
                          5. La Cocorăștii Mislii facem în așa fel încât să ne primim cu dragoste și ospitalitate oaspeții, și dacă ne calcă și a doua oară pragul suntem fericiți, drept dovadă că așa se întâmplă de ani buni. Știm că turneul nu este perfect, că sunt și destule minusuri, dar ne străduim să găsim soluții și să le rezolvăm în viitor
                          6. Și mai știu că, atunci când greșește, un om de onoare și educat își cere scuze!

                          ?n speranța că voi, prietenii noștrii amaturiști v-ați simțit bine la Cocorăștii Mislii, în patria stejarului, vă așteptăm cu drag și la anul. Cu respect, Gabriel Neacșu

                          Comentariu


                          • Postat în original de red dog Vezi post
                            buna dimineața. Multumesc inca o data gelu pentru cuvintele frumoase, sprijinul logistic, și nu numai! De fapt, nici nu știu cui să mulțumesc mai ?nt?i!!! Lui luci bozga, care este ca un frate atunci când vine vorba despre organizarea unui turneu, lui george iancu, care venit pentru prima data la cocorastii mislii, a pus umărul atunci când a considerat că este nevoie de ajutor, lui marian bogdan, mereu atent la detalii cu filmările sale minunate, colegilor mei amaturiști din cocorăști care știu întotdeauna să facă totul pentru ai face pe oaspeții noștrii să se simtă bine, câștigătorilor competiției care au asigurat deosebita calitate a meciurilor jucate, domnului primar daniel alexandru care ne sprijină și este alături de noi la fiecare ediție?!!! Dar cred ca am uitat ceva: Un ,,grand merci,, pentru amaturiștii (special domnului vișan pentru replica elegantă dată personajului r102) care și-au exprimat solidaritatea și au luat atitudine față de m?rlănia (și credeți-mă că este blândă expresia) acelui personaj (i-aș fi spus domn dar nu pot) prin postarea referitoare la micul nostru turneu de de la cocorăștii mislii! Imi cer iertare, dar ieri nu am avut timpul necesar să postez, fiind prins cu multe treburi în organizarea unui turneu ,,de evitat, de nota 2,, și cred că am și eu dreptul la replică, mai ales că numele meu a apărut acolo, fiind unul din organizatori și gazda turneului! Vreau decât punctual să precizez câteva lucruri, în speranța că nu vor mai apărea astfel de spețe la concursurile amatur:
                            1. Nu cred că ?ți poți face o idee despre un turneu și să spui că ,,este de nota 2,, după ce ai venit neinvitat (înscrierile și retragerile se definitivaseră conform regulamentului concursului cu 24 de ore înainte)!
                            2. Logistica turneului era asigurată din toate punctele de vedere, iar imprimanta se vede în fotografie!
                            3. Nu m-a deranjat apariția numelui meu în calitate de prost organizator, ci expresia ,,de evitat,, legată de numele comunei cocorăștii mislii. Noi cocorăștenii ne iubim extrem de mult locul în care trăim și suntem buni gospodari, ne mîndrim cu realizările noastre și nu acceptăm ca numele localității să fie murdărit cu noroi de nimeni!
                            4. Organizarea unui concurs, indiferent de anvergura lui este un exercițiu complicat, care începe cu o săpt?m?n? înainte și se termină la două zile după terminare ( organizatorii din toată țara știu asta). Și nu este la îndem?na oricui!!!
                            5. La cocorăștii mislii facem în așa fel încât să ne primim cu dragoste și ospitalitate oaspeții, și dacă ne calcă și a doua oară pragul suntem fericiți, drept dovadă că așa se întâmplă de ani buni. Știm că turneul nu este perfect, că sunt și destule minusuri, dar ne străduim să găsim soluții și să le rezolvăm în viitor
                            6. Și mai știu că, atunci când greșește, un om de onoare și educat își cere scuze!

                            ?n speranța că voi, prietenii noștrii amaturiști v-ați simțit bine la cocorăștii mislii, în patria stejarului, vă așteptăm cu drag și la anul. Cu respect, gabriel neacșu
                            peste tot imprimanta si numarul de laptop - uri....dar aparatele pentru aer conditionat nu fac si ele parte din logistica turneului...inca un + pentru b-ul de *la rio de coco*...
                            BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                            Blade: KAZAK
                            FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                            Comentariu


                            • Postat în original de george60 Vezi post
                              Lucian, esti inca la ... Cocorasti , la sprit !!!
                              DA,da...cred ca eram inca pe_acolo! Cred ca am mai jucat vreo 5 meciuri de dublu dupa terminarea "turneului de dublu" si tot cam atatea pahare! Numai Gelu e de vina!El zice ca a plecat pe la 23.00....eu oare cand am plecat?
                              Ultima editare de BOZGANU; 14.mai.2017, 12:46.

                              Comentariu


                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                Turneul s-a terminat destul de repede, dar gazdele noastre ne-au "sechestrat", si de aici practic a început turneul Cocorăsti. Ne'am chefuit, ne'am organizat și de un dublu, apropo n-am avut laptop la dublu si nu stiu rezultatele decat pentru:
                                locul
                                1 -Gelu&Alin ;
                                2 -Frăția Robert &Moș Florin;
                                3 -Iancu George&Babus
                                3 -Bozga Lucian&Răzvan

                                Am plecat pe la orele 23 acompaniat de muzicuța cocorăstilor))

                                Alte impresii le'ati aflat în direct, avem un 2 si un 10, adică media 6******, si daca domnul de la Audit era mai atent vedea în poze si imprimanta pe masă acompaniată de cele două laptopuri. Au fost si boxe, microfoane, dar se compensează cu condensul)). Hmm, câtă recuzită pentru un turneu B si cand te gîndesti că din cauza lor nu a jucat un domn...




                                Aviz amatorilor care-si doresc să participe direct de pe lista de așteptare!

                                Comentariu


                                • MEDIA GENERALA ESTE 10 ! direct de la Audit
                                  FELICITARI !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de r102 Vezi post
                                    MEDIA GENERALA ESTE 10 ! direct de la Audit
                                    FELICITARI !
                                    Sa stii ca la Cocorasti mereu a fost de nota 10,lucru care nu se poate spune despre dvs,cel putin deocamdata. Mai este timp sa va reconsiderati atitudinea,oamenii de acolo nu sunt rautaciosi,pot intelege.
                                    Bravo echipei de organizare, in fruntea cu Gabi Neacsu si primarului Dan Alexandru. Felicitari si celorlalti,care au fost langa ei (Bozga, Vladoiu, Iancu,etc).....si salutari ,din nord,tuturor participantilor.
                                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                    FH - TENERGY 64
                                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                                    Comentariu


                                    • SCUZE DIRECT DE LA AUDIT! ! (nu le poate transmite direct fiindca are blocat contul AMATUR, vorba aia e democratie, nu poti sa spui chiar tot ce vrei ! Gelu,Gelu !?)
                                      ...dorea doar sa joace!...

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de r102 Vezi post
                                        SCUZE DIRECT DE LA AUDIT! ! (nu le poate transmite direct fiindca are blocat contul AMATUR, vorba aia e democratie, nu poti sa spui chiar tot ce vrei ! Gelu,Gelu !?)
                                        ...dorea doar sa joace!...
                                        Dar apropouri si rautati ieftine,se pot transmite, dupa cum vad.Pfffff......
                                        Ps:Contul si l-a blocat singur....(in traducere libera a fost o reactiune fata de actiune lui ,de a nu respectata regulile forum-ului).
                                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                        FH - TENERGY 64
                                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de BOZGANU Vezi post
                                          DA,da...cred ca eram inca pe_acolo! Cred ca am mai jucat vreo 5 meciuri de dublu dupa terminarea "turneului de dublu" si tot cam atatea pahare! Numai Gelu e de vina!El zice ca a plecat pe la 23.00....eu oare cand am plecat?

                                          Comentariu


                                          • Nu ma pot abtine sa intreb de ce vrea cineva sa participe la un turneu cotat cu 2, unde nu sunt conditii si mai ales la tara(comuna)? E ceva putred aici......
                                            Poate-i vine o idee lui Gabi sa organizeze turneul pe baza de invitatie, (glumesc, dar.....). Nu stiu daca se poate organiza un turneu pe durata a doua zile, mi se pare o idee buna de luat in seama.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Cristi I Vezi post
                                              Nu ma pot abtine sa intreb de ce vrea cineva sa participe la un turneu cotat cu 2, unde nu sunt conditii si mai ales la tara(comuna)? E ceva putred aici......
                                              Poate-i vine o idee lui Gabi sa organizeze turneul pe baza de invitatie, (glumesc, dar.....). Nu stiu daca se poate organiza un turneu pe durata a doua zile, mi se pare o idee buna de luat in seama.
                                              Gabi si dl.Primar asa au spus, o facem pe două zile. Pentru a doua zi rămân numai cei calificați "la damigeană". Eu vin în sprijinul acestor calificări cu ceaunul. Atentie, nu se califică nimeni din lista de așteptare!))
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Gabi si dl.Primar asa au spus, o facem pe două zile. Pentru a doua zi rămân numai cei calificați "la damigeană". Eu vin în sprijinul acestor calificări cu ceaunul. Atentie, nu se califică nimeni din lista de așteptare!))
                                                Si dublu neaparat...cu schimbarea partenerilor !

                                                Comentariu


                                                • Foto turneu, urmeaza montajul foto-video:

                                                  upload photo
                                                  "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                                  George Bernard Shaw

                                                  https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                                  https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de victorache Vezi post
                                                    Dar apropouri si rautati ieftine,se pot transmite, dupa cum vad.Pfffff......
                                                    Ps:Contul si l-a blocat singur....(in traducere libera a fost o reactiune fata de actiune lui ,de a nu respectata regulile forum-ului).
                                                    TEHNIC: contul a fost blocat de BOT-ul site-ului, care a analizat actiunea in AI si a raspuns cu reactiunea de blocare ! (totul automat si simplu)

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X