Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Cupa MEDIAȘ 750", Mediaș - 17.06.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Inscrieri Open - on 15-Jun-17 at 21:08:26

    1. Wild Card 1, Rezervat, 4001 - 0 - A
    2. Wild Card 2, Rezervat, 4002 - 0 - A
    3. Sofian Corneliu, Suceava, 58 - 26.14 - OW
    4. Ciortescu Cristi, Iași, 60 - 26.88 - O
    5. Diaconescu Lucian, Targoviște, 65 - 26.36 - O
    6. Birtalan Laszlo, Oradea, 66 - 26.41 - O
    7. Vladoiu Gelu, Brașov, 71 - 26.54 - OW
    8. Munteanu Octavian, Tecuci, 87 - 24.69 - OW
    9. Ticu Dorin, Bacău, 91 - 23.31 - OW
    10. Fulop Attila, Aiud, 106 - 22.46 - OW
    11. Spaller Tiberiu, Nasaud, 109 - 22.18 - O
    12. Popa Mircea, Brașov, 111 - 22.71 - OW
    13. Grigore Alexandru, Campina, 122 - 25.96 - O
    14. Darmaz Ion, Targoviște, 123 - 25.46 - OW
    15. Ursulescu Ioan, Bacău, 134 - 20.56 - OW
    16. Vaida Sorin, Oradea, 138 - 25.5 - O
    17. Creinicean Liviu, Oravita, 144 - 25.75 - O
    18. Damian Mircea, Bistrița, 145 - 21.64 - O
    19. Morosan Marian, Suceava, 147 - 20.68 - O
    20. Bivolaru Marius, Ploiești, 152 - 24 - O
    21. Demeny Zoltan, Brașov, 153 - 20.63 - O
    22. Drinceanu Lilian, Oravita, 154 - 24.33 - O
    23. Korabian Tamas, Cluj Napoca, 157 - 24.71 - O
    24. Lungu Marius, Oravita, 160 - 26.79 - O
    25. Petho Mihaly, Racosu de Sus, 161 - 24.57 - O
    26. Pop Danut, Dej, 162 - 23.29 - O
    27. Antal Denes, Brașov, 166 - 22.92 - OW
    28. Visan Bogdan, Targoviște, 168 - 21.38 - O
    29. Cecan Vasile, Timișoara, 169 - 21.71 - O
    30. Pelaghie Ioan, Targu Mureș, 171 - 20.89 - O
    31. Iacob Gabriel, Iași, 172 - 20.66 - OW
    32. Dirlea Ioan, Aiud, 174 - 20.14 - OH
    33. Nicola Marian, Constanța, 176 - 20.36 - O
    34. Marian Bogdan, Ploiești, 177 - 20.17 - OW
    35. Bratescu Adrian, Targoviște, 178 - 22 - OW
    36. Negrean Ioan, Sibiu, 180 - 20.43 - O
    37. Barbatel Eduard, Ploiești, 182 - 24.54 - O
    38. Murgu Ioan, Oravita, 197 - 23.71 - O
    39. Fancsali Kalman, Lunca de Sus, 203 - 21.71 - OW
    40. Jurje Alex Doru, Almasu Mare, 209 - 26.6 - O
    41. Weiss Simona, Cisnadie, 220 - 25.21 - OF
    42. Pavunev Dan, București, 224 - 22.29 - O
    43. Beches Andrei, Sibiu, 225 - 25.67 - O
    44. Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian, Iași, 231 - 20.11 - O
    45. Bothazan Florin, Dej, 244 - 20.86 - O
    46. Botea Fabian, Hunedoara, 252.1 - 20.29 - O
    47. Dumitrescu Dan, Piatra Neamț, 253 - 20 - O
    48. Radu Constantin, Sibiu, 262 - 20.14 - OW
    49. Avram Nicolae, Nedelea, 265 - 21.88 - O
    50. Zavricescu George, Curtea de Argeș, 280 - 20.08 - OW
    51. Kantor Imre Zoltan, Reghin, 295 - 20.04 - OW
    52. Curpas Ioan, Oradea, 298 - 21.36 - OW
    53. Petrov Dan, București, 301 - 20.83 - O
    54. Barbulescu Dan, Sibiu, 317 - 20.33 - O
    -----------------------------------------
    Lista de asteptare:
    55. Orac Teodor, Ramnicu Valcea, 354 - 24 - O
    56. Tanc Florin, Oradea, 374 - 21.6 - O
    57. Muntean Mircea, Baia Mare, 391 - 20.95 - O
    58. Toader George, Agnita, 448 - 24.33 - O
    59. Boeriu Cezara, Targu Mureș, 531 - 20.8 - OJF
    60. Sabau Aurel, Târnaveni, 600 - 22.5 - O
    61. Sava Petru, Cluj Napoca, 676 - 24.33 - O
    62. Cindea Cristian, Mediaș, 1012 - 23.5 - OJ
    63. Lorincz Ferenc Attila, Sanpaul, 1103 - 25.5 - O
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Kondort Dan, amatori,Sibiu,
      ma retrag de pe lista de asteptare.
      La aceste turnee mi se par la fel de aiurea inscrierile pe ultima suta de metri ca si retragerile pe ultima suta de metri.
      Poate grsesc.
      Succes!

      Comentariu


      • Are dreptate Teo (Orac), a iesit si a intrat pe lista ca am ametit de cap. Este mai intens ca la Bursa, lumea cu ochi-n monitoare...

        Lasa Teo, ca acum nu mai sunt inscrieri, la primul R2, urci si nu te mai coboara nimeni, stai pregatit ca pana maine la orele 21 este aproape imposibil sa nu apara un botez.


        Postat în original de dantim Vezi post
        Ce romantici sinteti,sa ma exmatriculati pe mine in ultima suta
        Ai prins loc! Poate la noapte lasi mesaj ca nu ai mijloc de transport ca te ciufulesc)
        Ultima editare de GeluBv; 15.iun.2017, 20:19.
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • Cand apar nominalizatii cu Wild Card ?

          Comentariu


          • Doar 5 incepatori au intrat in concurs .In conditiile in care punctele pe care le castiga sunt foarte putine , datorita grilei aferente categoriei , incepatorii sunt refuzati din start la turneele A+ .Totul este regulamentar dar o fi si corect ?

            Si cum urca ei in clasament sau MP fara turnee A+ ?

            Comentariu


            • Postat în original de puiu Vezi post
              Fara intentie, la prima intalnire dau o bere, poate la Topoloveni,
              pana la urma berea ramane sa o dai tu Dane (dantim) cand ne vedem la concurs

              Comentariu


              • Succes tuturor participantilor !Ne vedem "in iarba" la Mediaș!

                Comentariu


                • la masa bogatilor nu au loc si saracii )
                  "ne" batem cu pumnul in piept ca dorim sa aducem cat mai multi jucatori noi, .....sport de masa.....baliverne.
                  felicitari celor din amatur care au gandit noul regulament 2017.
                  eu zic sa scoateti din toate turneele categoria incepatori, sa mearga in parc sa invete tenis pe mesele de beton lasate de raposatul.
                  sa aveti un turneu reusit.
                  O seara placuta.

                  Comentariu


                  • Buna seara!Propun ca avansatii sa joace separat de incepatori ,pentru a fi multumiti si unii si altii!Dupa parerea mea,la un turneu a+ ar trebui saa fie 4 categorii (I,A,O,E)

                    Comentariu


                    • subscriu... la Humor, cei care au resimtit problema regulamentului in cardasie cu conditile materiale si meteo au fost cei de la Elite. Aici, incepatorii au fost "maziliti " fara discutie. Nu rasfoiesc regulamentul( ca-s mai comod de felul meu) dar la un A+ nu a trebui sa avem patru(4) categorii? Nu mai fac parte din aceasta categorie dar nu ar trebui sa ignoram viitorul Amatur-ului, ei sunt viitorul acestei minunate miscari sportive la nivel de amatori
                      JOOLA Zelebro
                      FH Joola Rhyzer Pro 45
                      BH Joola Rhyzer Pro 45

                      Comentariu


                      • Postat în original de mariusbt Vezi post
                        Doar 5 incepatori au intrat in concurs .In conditiile in care punctele pe care le castiga sunt foarte putine , datorita grilei aferente categoriei , incepatorii sunt refuzati din start la turneele A+ .Totul este regulamentar dar o fi si corect ?

                        Si cum urca ei in clasament sau MP fara turnee A+ ?
                        Buna intrebare (din pacate retorica, deocamdata) !

                        Comentariu


                        • Urcarea incepatorilor in clasament se face prin prezenta la cat mai multe turnee A si B dar si prin cresterea in valoare a jocului lor prin foarte multe antrenamente. In felul asta un incepator poate ajunge la locul 500 (cel putin) in clasament, loc suficient ca sa prinzi un A+.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                            Urcarea incepatorilor in clasament se face prin prezenta la cat mai multe turnee A si B dar si prin cresterea in valoare a jocului lor prin foarte multe antrenamente. In felul asta un incepator poate ajunge la locul 500 (cel putin) in clasament, loc suficient ca sa prinzi un A+.
                            Nu prea e asa !

                            Primul INCEPATOR ( conform clasamentului ) din concursul de la Mediaș e pe locul 639 .

                            Evident ca au un nivel scazut al jocului si au nevoie de multe antrenamente , turnee A , B , etc .... da' nu ar trebui exclusi tocmai la turneele de gala , pe care si unii dintre ei le asteapta cu mare nerabdare .

                            Sa nu uitam ca sunt , intre incepatori , multi copii , pentru care prezenta la un Turneu A+ ar putea fi un reper important .

                            Comentariu


                            • Ieri dupa masa imi faceam planuri de drum, acum stau tot timpul pe site si astept sa se retraga cel putin doi de la elit. : crazy:

                              Comentariu


                              • Postat în original de denesferi Vezi post
                                Ieri dupa masa imi faceam planuri de drum, acum stau tot timpul pe site si astept sa se retraga cel putin doi de la elit. : crazy:
                                In aceasi situatie sunt si eu. : ( de luni ma pregateam...iar ieri intr-o ora: eliminat.

                                Tapatalk CKA

                                Comentariu


                                • Postat în original de mariusbt Vezi post
                                  Nu prea e asa !

                                  Primul INCEPATOR ( conform clasamentului ) din concursul de la Mediaș e pe locul 639 .

                                  Evident ca au un nivel scazut al jocului si au nevoie de multe antrenamente , turnee A , B , etc .... da' nu ar trebui exclusi tocmai la turneele de gala , pe care si unii dintre ei le asteapta cu mare nerabdare .

                                  Sa nu uitam ca sunt , intre incepatori , multi copii , pentru care prezenta la un Turneu A+ ar putea fi un reper important .
                                  Ba asa este pentru ca foarte probabil (nu am verificat) multi incepatori au devenit avansati in ultima luna prin prezente la turnee si antrenamente, exact asa cum am zis eu.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                    Ba asa este pentru ca foarte probabil (nu am verificat) multi incepatori au devenit avansati in ultima luna prin prezente la turnee si antrenamente, exact asa cum am zis eu.
                                    Ai dreptate Cornele! Eu am intrat in Amatur din aprilie anul trecut. Am avut 13 participari anul trecut si 13 pana acum, anul acesta. Normal, anul trecut nu am avut nici o sansa sa prind turneul final. Anul acesta, dupa multe participari si munca am trecut la avansati si cu locul 556 crescut cu munca si participari ma calific fara probleme acum.

                                    Stiu ca este frustrant si toata lumea isi doreste sa participe dar pt. turnee A+ sau cel final, necesita munca si ceva dedicare de timp pt. participari si pana la urma cresti in clasament.
                                    Indiferent de MP, daca ai doar 2 participari de la inceput de an e normal sa nu prinzi un A+ din cauza pozitiei in clasament 😀

                                    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                    Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                                    Fh: Butterfly Glayzer
                                    Bh: Butterfly Glayzer 09C

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                      Urcarea incepatorilor in clasament se face prin prezenta la cat mai multe turnee A si B dar si prin cresterea in valoare a jocului lor prin foarte multe antrenamente. In felul asta un incepator poate ajunge la locul 500 (cel putin) in clasament, loc suficient ca sa prinzi un A+.
                                      pana atunci va poftim la catmai multe antrenamente sau tabere daca stati bine cu banii.nu poti prinde un A+ gratis.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de marin bada Vezi post
                                        pana atunci va poftim la catmai multe antrenamente sau tabere daca stati bine cu banii.nu poti prinde un A+ gratis.
                                        E o aluzie sau promovare?

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          E o aluzie sau promovare?
                                          si una si alta

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de marin bada Vezi post
                                            pana atunci va poftim la catmai multe antrenamente sau tabere daca stati bine cu banii.nu poti prinde un A+ gratis.
                                            Ba e chiar gratis daca de 1150 de lei ai cazare 6 nopti cu 3 mese pe zi si in plus mai ai si antrenamente de tenis de masă cu sfaturi de la antrenori precum Viorel Sterea si ceilalti.
                                            FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                            BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                            BH:Stiga Energy Absorber

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mariusbt Vezi post
                                              Doar 5 incepatori au intrat in concurs .In conditiile in care punctele pe care le castiga sunt foarte putine , datorita grilei aferente categoriei , incepatorii sunt refuzati din start la turneele A+ .Totul este regulamentar dar o fi si corect ?

                                              Si cum urca ei in clasament sau MP fara turnee A+ ?
                                              Postat în original de Bogdan Marin Vezi post
                                              la masa bogatilor nu au loc si saracii )
                                              "ne" batem cu pumnul in piept ca dorim sa aducem cat mai multi jucatori noi, .....sport de masa.....baliverne.
                                              felicitari celor din amatur care au gandit noul regulament 2017.
                                              eu zic sa scoateti din toate turneele categoria incepatori, sa mearga in parc sa invete tenis pe mesele de beton lasate de raposatul.
                                              sa aveti un turneu reusit.
                                              O seara placuta.
                                              Vă inteleg că doriți să participanți la acest A+, dar nu va inteleg cand spuneti câteva lucruri fără să țineți cont de alte câteva aspecte, cum ar fi:

                                              -regulamentul asa cum este el se pare că dă valoare acestor turnee, ca daca ar fi cum spuneti dvs nu ar fi asa mare interes;

                                              -dupa cum spuneti dvs nu este corect sa ramana pe dinafara locurile 700-4000, dar în caz contrar ar fi "normal" să rămână pe dinafara cei de pe locurile 160-400, cum de altfel au si rămas fără drept de participare cei de la Elite (A se vedea lista);

                                              -urmariti mai cu atentie ca cei care au mai multe turnee au si mai multe șanse, iar întrebarea dvs precum că începători nu pot ajunge la A+ își va găsi răspunsul. Chiar o felicit pe Ana si ceilalti începători cu drept de joc;

                                              - sa nu uitati ca aproape toti dintre cei care prind aici drept de participare au fost începători, deci se poate;

                                              -peste putin timp este turneul A+ de la Topoloveni, si sunt locuri suficiente, deci nu ratați participarea pentru ca sunt puncte care vă urcă în clasament , dar daca veti participa numai la turneele "de casă" este greu să prinzi loc la A+urile unde sunt locuri putine si pe buna dreptate , ceilalti care "alearga" prin țară să urce în clasament de dragul A+urilor merită un loc în față sau prioritate cum ?i mai spunem noi.

                                              Să nu-mi luati in nume de rau mesajul, m-am g?ndit că decat sa dau "ignor" mai bine să încerc să lămuresc problema.

                                              Va asteptam la Topoloveni si Pitești!!!
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Vă inteleg că doriți să participanți la acest A+, dar nu va inteleg cand spuneti câteva lucruri fără să țineți cont de alte câteva aspecte, cum ar fi:

                                                -regulamentul asa cum este el se pare că dă valoare acestor turnee, ca daca ar fi cum spuneti dvs nu ar fi asa mare interes;

                                                -dupa cum spuneti dvs nu este corect sa ramana pe dinafara locurile 700-4000, dar în caz contrar ar fi "normal" să rămână pe dinafara cei de pe locurile 160-400, cum de altfel au si rămas fără drept de participare cei de la Elite (A se vedea lista);

                                                -urmariti mai cu atentie ca cei care au mai multe turnee au si mai multe șanse, iar întrebarea dvs precum că începători nu pot ajunge la A+ își va găsi răspunsul. Chiar o felicit pe Ana si ceilalti începători cu drept de joc;

                                                - sa nu uitati ca aproape toti dintre cei care prind aici drept de participare au fost începători, deci se poate;

                                                -peste putin timp este turneul A+ de la Topoloveni, si sunt locuri suficiente, deci nu ratați participarea pentru ca sunt puncte care vă urcă în clasament , dar daca veti participa numai la turneele "de casă" este greu să prinzi loc la A+urile unde sunt locuri putine si pe buna dreptate , ceilalti care "alearga" prin țară să urce în clasament de dragul A+urilor merită un loc în față sau prioritate cum ?i mai spunem noi.

                                                Să nu-mi luati in nume de rau mesajul, m-am g?ndit că decat sa dau "ignor" mai bine să încerc să lămuresc problema.

                                                Va asteptam la Topoloveni si Pitești!!!
                                                Cat exista aceasta categorie ( are si grila aferenta de punctare la turnee A+ ) cred ca trebuie luata in seama , exact ca si celelalte .

                                                Desfiintati-o si nu mai avem ce discuta ; asa ii desfiintati pe membriu ei care nu au nici o vina ca sunt la inceput .

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de mariusbt Vezi post
                                                  Cat exista aceasta categorie ( are si grila aferenta de punctare la turnee A+ ) cred ca trebuie luata in seama , exact ca si celelalte .

                                                  Desfiintati-o si nu mai avem ce discuta ; asa ii desfiintati pe membriu ei care nu au nici o vina ca sunt la inceput .
                                                  Adevarul ca s-ar putea impaca si capra si varza, daca se vrea(cum sa gasit solutie in cazul jucatorilor de Elite). Pana la urma strict dupa clasament incepatorii e posibil sa fie undeva in jur de 55-60% din numarul jucatorilor din Amatour, si ei saracii nu au garantat nici macar un 24 locuri minim. Pe lista comuna cu avansatii probabil doar la A+ regionale sunt sanse sa aiba si ei categorie separata, in rest nu cred.
                                                  In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                                  Dalai Lama

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de sorin1218 Vezi post
                                                    Adevarul ca s-ar putea impaca si capra si varza, daca se vrea(cum sa gasit solutie in cazul jucatorilor de Elite). Pana la urma strict dupa clasament incepatorii e posibil sa fie undeva in jur de 55-60% din numarul jucatorilor din Amatour, si ei saracii nu au garantat nici macar un 24 locuri minim. Pe lista comuna cu avansatii probabil doar la A+ regionale sunt sanse sa aiba si ei categorie separata, in rest nu cred.
                                                    Corect ar fi fost sa existe categorie de incepatori, asa cum a fost si la Gura Humorului, asa cum va fi si la Topoloveni. Nu ar mai fi existat discutii ... 24, 36, 48 ... oricati, dar sa fie categorie separata!

                                                    Oricum, acum este prea tarziu pentru ei ... dar pentru urmatoarele competitii A+ ar trebui sa se tina cont ... sunt 100% sigur ca se fac un minim de 48 persoane la incepatori la un A+ ... induferent de zona

                                                    Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                                    Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                                                    Fh: Butterfly Glayzer
                                                    Bh: Butterfly Glayzer 09C

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X