Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"RotaCup Iași", Iași - 29.07.2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Regulament AmaTur 2017
    4.1.5.Participanții cu drept de joc în circuitul AmaTur se pot înscrie la categoria din care fac parte, conform mediei deținute, sau la categoria imediat superioară, în ordinea înscrierilor confirmate de participant pe forum și nu se admit înscrieri din oficiu, excepție de la această regulă se face numai la turneele A+ unde înscrierea/participarea se face în funcție de clasament, prioritate având cei din categoria respectivă, așa cum sunt menționați la art. 2 sau în cazul wild-cardurilor oferite de organizator;
    Le-am recomandat organizatorilor sa rezolve problema regulamentara prin acordarea unui Wild Card, tinand cont de trecutul de Openist al Dl. Baiu Costel.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Anenei Iulian – Popesti Leordeni - Amatori

      Comentariu


      • Dragi colegi, in urma consultarii listei de Amatori, am remarcat ca exista un grup de jucatori care sunt absolut noi in fenomen si nu au jucat tenis decat la modul recreational. Pentru a nu-i descuraja, le vom da optiunea, in dimineata concursului, sa specifice daca doresc inscrierea la o categorie de incepatori, intr-un numar limitat de locuri. Se vor aloca 2, maximum 3 mese in acest sens.

        Comentariu


        • Buna ziua,

          Cristofor Razvan - Moinesti - Amatori
          Lovin Eusebiu - Comănești - Amatori

          Multumesc.

          Comentariu


          • Valeanu Vlad si Valeanu Cosmin la Elite

            Comentariu


            • Pomirleanu Radu la Amatori. Multumesc!

              Comentariu


              • La Open se înscrie Șumulea Mihai
                TB ZLF & T05/T05FX

                Comentariu


                • Postat în original de puiu Vezi post
                  Din Bacău la open Leteanu Marius. Multumesc
                  Va rog sa-l transferati pe domnul Leteanu Marius din Bacău de la amatori la open.Multumesc

                  Comentariu


                  • Postat în original de macocco Vezi post
                    La Open se înscrie Șumulea Mihai
                    Vine si junioru' - Florin Gherasim - Open

                    Comentariu


                    • Cojocaru Stefan, Suceava - OPEN

                      Comentariu


                      • Postat în original de puiu Vezi post
                        Din Bacău la avansati Leteanu Marius, la open Braniste George, Ursulescu Ioan iar la elite Rojnita Sebastian.Multumesc
                        Postat în original de puiu Vezi post
                        Din Bacău la open Leteanu Marius. Multumesc
                        Postat în original de puiu Vezi post
                        Va rog sa-l transferati pe domnul Leteanu Marius din Bacău de la amatori la open.Multumesc
                        Transferăm la Open, dar aș dori o confirmare, pentru siguranța mea Mulțumesc nea Puiu!
                        TB ZLF & T05/T05FX

                        Comentariu


                        • Postat în original de macocco Vezi post
                          La Open se înscrie Șumulea Mihai
                          Conform istoricului , ar fi trebuit la Elite, dar ........ !
                          Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                          FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                          BH : Spinlord Sternenfall OX

                          Comentariu


                          • Postat în original de gabriel1962 Vezi post
                            Conform istoricului , ar fi trebuit la Elite, dar ........ !
                            Ultimul MP inregistrat a fost 12 (Tecuci 2015). Deci, acum este OK la Open.
                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                              Ultimul MP inregistrat a fost 12 (Tecuci 2015). Deci, acum este OK la Open.
                              eu cand am spus istoric m-am referit la activitatea completea nu la niste cifre de anul trecut. Sunt jucatori foarte buni care au avut decenta sa se inscrie la elite , acolo unde le este locul intr-adevar chiar daca media lor este 0 in Amatur( Albu, Tiron, Gaftea, Baiu, Ciubotaru , Cretu ) si sunt jucatori in aceiasi situatie ( adica buni ) care au tinut neaparat sa se inscrie la open desi sunt peste ceilalti si categoria lor ar fi elite. Ce spuneti D-le Giosan de semifinale la open intre 4 jucatori cu media 0 ( Luntraru, Dabija, Gherasim si Sumulea ) ?
                              Ce parere aveti , conform Regulamentului ce l-ati amintit cand dl Baiu s-a inscris, ca toti jucatorii mentionati intrucat au media 0 si sunt INCEPATORI sa nu aiba voie sa se inscrie decat sarind o categorie , adica AVANSATI . Ce s-ar intampla, va spun eu am pierde 10-12 participanti foarte buni si implicit turneul avand si o componenta caritabila , ar pierde copilul acela bolnav pentru care fiecare banut conteaza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                              Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                              FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                              BH : Spinlord Sternenfall OX

                              Comentariu


                              • Stroe Ionel, din Bacău, la open.
                                Nittaku Acoustic
                                FH - Xiom Omega V Tour
                                BH - Xiom Omega V Tour

                                Comentariu


                                • Confirm eu participarea lui Leteanu Marius, la open.Multumesc!
                                  Nittaku Acoustic
                                  FH - Xiom Omega V Tour
                                  BH - Xiom Omega V Tour

                                  Comentariu


                                  • Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva cu postarile mele, jucatori sau organizatori dar m-a deranjat faptul ca dupa atata vreme se organizeaza in sfarsit un turneu mare la Iași si noi ne incurcam in KKT-uri in loc sa vedem cum sa facem ca sa fie cel mai bine. Scuze inca o data organizatorilor pe care nu am vrut sa ii deranjez cu nimic . Mult succes tuturor.
                                    Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                    FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                    BH : Spinlord Sternenfall OX

                                    Comentariu


                                    • Dragă Gabi, cuvintele scrise sunt poate un pic mai seci și mai percutante decât ne dorim, însă cei care te cunosc au înțeles ceea ce ai dorit să zici într-adevăr acest turneu (care se anunță extrem de puternic după cum se poate vedea) este atipic, mulți participanți au prezențe antice sau meteorice în Amatur, iar valoarea lor nu este evidențiată în clasamentul general. Dar mai discutăm după turneu; ceea ce ne dorim deocamdată este ca totul să se deruleze ok, și apoi să-l felicităm pe Lucian&co pentru inițiativă și efort. Dacă Iașii se vor bucura de mai multe turnee Amatur, vor dispărea și toate dezechilibrele generate de numărul mare al jucătorilor "new entry"
                                      TB ZLF & T05/T05FX

                                      Comentariu


                                      • Bubulac Cristi avansați mulțumesc!
                                        Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                                        fh tenergy 05
                                        bh rakza 7 soft

                                        Comentariu


                                        • O curiozitate ... cum de sunt doi jucatori pe acelasi loc ? ) adica ... Radulescu Marius pe 4004 si Sumulea Mihai tot pe acelasi loc .
                                          E posibil sa fie o eroare din partea calculatorului .... ?? )) Nu am nevoie de explicatii ))

                                          Comentariu


                                          • Se înscrie Dascălu Marian - Roman - Amatori - Mulțumesc !
                                            Ultima editare de MARIN DORU; 27.iul.2017, 20:39.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de mariomoro Vezi post
                                              O curiozitate ... cum de sunt doi jucatori pe acelasi loc ? ) adica ... Radulescu Marius pe 4004 si Sumulea Mihai tot pe acelasi loc .
                                              E posibil sa fie o eroare din partea calculatorului .... ?? )) Nu am nevoie de explicatii ))
                                              Se rezolva Mariane �� Sa ne vedem cu bine sambata. Te salut

                                              Comentariu


                                              • Iegz?stă o explicație locul 4000 e limita clasamantului, asimilată cu infinitul. Cine e pe un loc peste 4000 ?nseamnă că e dincolo de infinit și nu mai contează cu cât
                                                TB ZLF & T05/T05FX

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de mariomoro Vezi post
                                                  O curiozitate ... cum de sunt doi jucatori pe acelasi loc ? ) adica ... Radulescu Marius pe 4004 si Sumulea Mihai tot pe acelasi loc .
                                                  E posibil sa fie o eroare din partea calculatorului .... ?? )) Nu am nevoie de explicatii ))
                                                  Oricum n-ai înțelege
                                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Pe Lucian&co eu ii felicit dinainte si sper ca după acest turneu sa mai aibă nervi ca sa organizeze in continuare si alte turnee. Așa este eu sunt mai acid câteodată si de aceea mi-am cerut scuze fata de organizatori si fata de Paul Gasner care este unul din promotorii acestei acțiuni. Iasul are destule competiții la nivel de județ, individual sau de echipa , ceea ce justifica un interes mai scăzut fata de Amatur, in timpul anului; acesta este poate si motivul pentru care cei din Iași care bat tara in lung si-n lat se simt oarecum frustrați după ce au pus suflet in această competiție , la tina acasă te trezești cu un loc 6 pe foaie pe care știi ca n-ai cum sa il depășești. Eu si alti amaturisti din Iași macar știm, dar îmi închipui surpriza unor participanți din alte localități care se uita la locul 5-6 de pe foaie in speranta unui meci ușor. îmi cer scuze din nou si avertizez colegii din Amatur sa nu ia meciurile in ușor cu nimeni de pe foaie !!!!!!! Mai ales la Open si Elite.

                                                    Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk
                                                    Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                                    FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                                    BH : Spinlord Sternenfall OX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X