Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mariomoro Vezi post
    Va inteleg perfect si chiar ... sincer .... va dau dreptate. Insa eu nu m-am referit la faptul ca organizatorii de concursuri sa cumpere scorere din banii de la concursul respectiv pentru ca inteleg situatia foarte bine ( inchiriere sala, curent, protocol si altele) insa astazi o mica parte pentru scorere, a alta mica parte de la alt concurs, o alta parte de acasa ) ca doar asa ne dezvoltam. Ce vreau sa zic si cu asta inchei ... orice fel de argument sau contra .... este propunerea ca fiecare organizator ( ma refer la organizatorii pe termen lung) sa INVESTEASCA in scorere. Daca vrei eficienta la concurs iti cumperi scorer ca sa nu se mai intample chestii neplacute ca exemplul de mai sus. Punct ) Si apropo eu chiar am scorere, cateva la numar, cumparate de la furnizorii de materiale de tenis de masa din Romania. Si uite asa am scris si eu cateceva pe forum )) . Spor la antrenamente si mai mai in gluma mai in serios mergeti la Dedeman sa va cumparati freza pentru maracini )) .
    Mai mult in serios decat in gluma, va spun ca sfaturile se dau doar daca se cer !( nu-mi amintesc sa fi facut asta)
    Si tot mai mult in serios decat in gluma,
    pastrati-va ironiile pt cei din anturajul dv.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comentariu


    • Domnule Dani0205,
      nu știu cum este la Deva...însă in Bucovina se fac bani,organizatorii rămânând cu bani din realizarea concursurilor.
      NU INTRU IN DETALII INSA DOMNUL MARIOMORO ARE PERFECTA DREPTATE.
      sunt bani ,după realizarea unui concurs A pt scorere..și tot mai rămân bani .

      Comentariu


      • Postat în original de Erin Vezi post
        Domnule Dani0205,
        nu știu cum este la Deva...însă in Bucovina se fac bani,organizatorii rămânând cu bani din realizarea concursurilor.
        NU INTRU IN DETALII INSA DOMNUL MARIOMORO ARE PERFECTA DREPTATE.
        sunt bani ,după realizarea unui concurs A pt scorere..și tot mai rămân bani .

        Macar bine ca Botosaniul nu-i Bucovina... (Am mai auzit niste zvonuri precum ca ne-am imbogatit din AmaTur !)
        Poate-mi spune si mie Mariomoro reteta, promit sa facem juma/juma si sa-i cumpar scoruri noi din profit.
        Ca sa-l ajut la calcule, Sala Polivalenta costa in jur la 7000/zi cu tot cu 10 mese inchiriate (persoana fizica). Mai bine o cumperi decat s-o inchiriezi. Apropos, ziceau cei ce manageriaza ca la preturile astea se inchiriaza sala si pentru diverse alte evenimente (gen intalniri bisericesti cu imbaieri traditionale, adunari politice, etc), de parca m-ar fi interesat acest lucru. Cei ce conduc asemenea institutii confunda sportul cu alte "retete ale succesului".

        Si ma rog, la scorurile alea nu trebuieste si o masuta/suport, un scaun, etc ? Eventual suport pentru prosop/tabela. Cine-si asuma aceste cheltuieli si pentru ce ?
        Singurii care ar fi in "avantaj" sunt magazinele sau cei care inchiriaza mesele. Ei ar putea investi in 20 scorere (exemplu) si sa le inchirieze cu 2,3,5,10 (cati lei considera ca merita ca sa-si amortizeze investitia).
        Organizatorul local nu-si amortizeaza niciodata investitia si nici nu are vreun interes macar sa stocheze acele materiale. Pentru ce sa le tin un an daca am voie sa organizez doar trei editii intr-un oras (...si acelea e posibil sa le imparti daca sunt mai multi organizatori) !?

        Deci, v-as propune sa va revizuiti calculele iar daca credeti ca merita atunci investiti, sper sa si merite. Noi va sprijinim prin prezenta.

        Respect.​
        Blade: lemn off...ce lemn !
        Bh: cu tepi
        Fh: fara tepi

        Comentariu


        • Domnule Sorin puteți face calculele mai bine.
          sunt sigur ca puteti face asta.. mai ales ca ati participat la ultimul concurs.
          ..nu toata lumea plateste chirie, nu toata lumea inchiriaza mese..si nu toata lumea face protocol.
          scădeți din 190 de participanți ori 50 ron .. un maxim 5 lei pt corn si apa.. si vedeti daca raman bani pt scorere.

          Comentariu


          • Postat în original de Erin Vezi post
            Domnule Sorin puteți face calculele mai bine.
            sunt sigur ca puteti face asta.. mai ales ca ati participat la ultimul concurs.
            ..nu toata lumea plateste chirie, nu toata lumea inchiriaza mese..si nu toata lumea face protocol.
            scădeți din 190 de participanți ori 50 ron .. un maxim 5 lei pt corn si apa.. si vedeti daca raman bani pt scorere.
            Daca datele astea le ai de la Marian, e un geniu.

            190 participanti platitori x 50 lei ? n-am auzit niciodata... (banuiesc ca n-au fost copii, jucatori scutiti sau cu reducere de taxa, etc).

            Si nici apa cu corn nu cred ca le mai gasesti la 5 lei, dar e posibil.

            Gratis: sala, curent, oameni care sa te ajute la carat, curatenie, etc, incalzire, aer conditionat, etc... Nici asta n-am auzit.

            Repet: Marian e un GENIU ! Bravo !!!
            Nu stiu cum reuseste.
            Ma opresc.

            Respect.
            Blade: lemn off...ce lemn !
            Bh: cu tepi
            Fh: fara tepi

            Comentariu


            • Postat în original de Erin Vezi post
              Domnule Sorin puteți face calculele mai bine.
              sunt sigur ca puteti face asta.. mai ales ca ati participat la ultimul concurs.
              ..nu toata lumea plateste chirie, nu toata lumea inchiriaza mese..si nu toata lumea face protocol.
              scădeți din 190 de participanți ori 50 ron .. un maxim 5 lei pt corn si apa.. si vedeti daca raman bani pt scorere.
              Sunt discuți nonsens, de cand exista Amaturul referitoare la calculele financiare ale turneelor.Fiecare organizator iși face calculele propri referitoare la desfasurarea turneului, si fiecare participant deasemenea, si daca considera ca turneul intruneste cerintele lui participa , si daca nu, nu participa.Nu se pot.generaliza nici macar 2 turnee facute de acelasi organizator in aceasi locatie, si nu cred ca e relevant si nici etic ca participantii care nu au nici macar un eveniment organizat sa dea lectii de management si contabilitate vreunui organizator.

              Cat tine de chiria salilor, chiria echipamentelor, amenajarea lor, gestionarea tuturor problemelor si a facilitaților o să devina tot mai spinoasa și o să ne confruntam anul acesta cu o problema majora, anularea si disparitia unor.turnee si unor.localitati de pe harta Amatur.

              Deocamdata sunt foarte putine locatii unde se poate asigura o logistica corecta pt.desfasurarea turneelor, si asta ma refer la mese, mantinele, mese arbitraj, scorare, cos prosop si bineinteles gestionarea lui.Anul acesta au fost putine, Tg.Mures, Medias,Vorona,Dumbravita, Ploiesti, Fagaras.

              De aceea situatile aparute ar trebui gestionate altfel, deoarece o sa sesizam ca daca vom evidentia problemele acestea o sa ne apara la un moment dat aceleasi personaje🤣🤣🤣, si atunci putem lua masuri corecte, altfel nu.

              Comentariu


              • Deci revin )) .... nu am insinuat nimic despre nimeni si nimic referitor la cat se face si cat se cheltuie pentru un concurs. Fiecare isi cunoaste calculele .... citesc doar ce vad scris de altii. Buunn pana aici. Cine este Erin , nu stiu, ca nu am vorbit cu dansul si nu cer sfaturi de la cineva ca sa vorbesc despre o situatie anume. Domnule din Deva ) eu am propus ca fiecare organizator in limita posibilitatilor sa investeasca in scorere motivul fiind ca sa nu se mai ajunga la situatii neplacute, mentionate de cineva de mai sus, intelegeti? Punct. Nu am nimic cu nimeni, nu cer socoteala nimanui, am expus si eu o propunere pentru ca si eu joc tenis de masa, insa dupa cum se vede treaba de unii genisti )) chiar e nevoie mai mult decat de scorere )). In rest sa fiti sanatosi si nu va mai provocati unii pe altii. Viata e frumoasa si cu scorer si fara scorer asa ca spor la bunul simt si la antrenamente .

                Comentariu


                • Ca a venit vorba de scorere eu ca și participant prefer fără. Mai bine stau pe margine la o discuție cu băieții, poate și o discuție lichidă de ce nu, sa ne simțim bine decât sa ma pui țeapăn pe scaun să țin scorul pentru ca nu s-au înțeles la scor doi jucători o data la 10 turnee. Zău, îmi strică tot cheful.

                  Comentariu


                  • Postat în original de mariomoro Vezi post
                    Deci revin )) .... nu am insinuat nimic despre nimeni si nimic referitor la cat se face si cat se cheltuie pentru un concurs. Fiecare isi cunoaste calculele .... citesc doar ce vad scris de altii. Buunn pana aici. Cine este Erin , nu stiu, ca nu am vorbit cu dansul si nu cer sfaturi de la cineva ca sa vorbesc despre o situatie anume. Domnule din Deva ) eu am propus ca fiecare organizator in limita posibilitatilor sa investeasca in scorere motivul fiind ca sa nu se mai ajunga la situatii neplacute, mentionate de cineva de mai sus, intelegeti? Punct. Nu am nimic cu nimeni, nu cer socoteala nimanui, am expus si eu o propunere pentru ca si eu joc tenis de masa, insa dupa cum se vede treaba de unii genisti )) chiar e nevoie mai mult decat de scorere )). In rest sa fiti sanatosi si nu va mai provocati unii pe altii. Viata e frumoasa si cu scorer si fara scorer asa ca spor la bunul simt si la antrenamente .
                    Domnule din Nord, se pare ca nu ati inteles nimic din ce am spus. Nu-i niciun bai ( asa se zice la Deva)😁
                    Va doresc sa va aduca Moșul cate ceva din tot ce va lipseste!
                    Numai bine


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comentariu


                    • Postat în original de dani 0205 Vezi post

                      Domnule din Nord, se pare ca nu ati inteles nimic din ce am spus. Nu-i niciun bai ( asa se zice la Deva)😁
                      Va doresc sa va aduca Moșul cate ceva din tot ce va lipseste!
                      Numai bine


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Cam suna a zeflemea si luare la misto....Macar de dragul sarbatorilor care urmeaza incercati sa va opriti!

                      Comentariu


                      • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                        Cam suna a zeflemea si luare la misto....Macar de dragul sarbatorilor care urmeaza incercati sa va opriti!
                        Bine spus “ cam ” !
                        Macar de dragul sarbatorilor care urmeaza, incercati sa fiti obiectiv.
                        In rest, aceleasi urari ca in mesajul anterior!


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comentariu


                        • Postat în original de dani 0205 Vezi post

                          Bine spus “ cam ” !
                          Macar de dragul sarbatorilor care urmeaza, incercati sa fiti obiectiv.
                          In rest, aceleasi urari ca in mesajul anterior!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Care mesaj?Se poate sa fiti mai explicit.Si ce inseamna sa fiu obiectiv?

                          Comentariu


                          • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post

                            Care mesaj?Se poate sa fiti mai explicit.Si ce inseamna sa fiu obiectiv?
                            Aveti dreptate!


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comentariu


                            • Toată discuția a plecat de la regulamentul care este neclar.. care încurajează sportivii ..măcar sa încerce sa trișeze cu ceva.. pt ca.. dacă vor fi prinși nu li se va întâmpla absolut nimic( asa cum scrie în regulament ..punctele jucate sunt..puncte jucate.. etc)
                              Hoții au mereu idei noi.. cel puțin atâta timp cât ,dacă sunt prinși.. raman nepedepsiți...și acoperiți de regulament.
                              S.a dezvoltat cazul "vlaisan" in care domnul are multe idei de a trișa.
                              pe lângă materiale băgate la cuptor,pe lângă ierburi cu lipici doar pe margini.. sau alte "combinatii" care S.au mai încercat.. domnul vlaisan.. S.a gândit sa incerce mai multe palete în timpul unui meci.. chiar și cu fete interzise.
                              Regulamentul spune ca la inceputul meciului sa verificam paleta adversarului..
                              ​​​​însă,degeaba adversarul domnului vlaisan a verificat paleta la începutul meciului..când după primul set.. a schimbat.o fără sa vadă adversarul.
                              .. INSA .. UNDE AR TREBUI SA DUCEM DISCUTIILE??..PT CA sunt INTERMINABILE.. SI CU SIGURANTA TOTI AU CATE O INTAMPLARE DE.A LUNGUL TIMPULUI.
                              Spuneam..ca regulamentul ar trebui sa includa o penalizare pentru cei care sunt prinși cu tot felul de "ciumbușlucuri".. pt ca nu este corect fata de cei care practica acest sport din plăcere.. aceia care pun la suflet acest sport.. și care investesc timp,bani..și sentimente.
                              Vis a vis de "verificarea paletei înainte de antrenament" cred ca este mai simplu de spus în regulament..ca ..acela care este neconform va fi descalificat.. astfel cei care se gândesc sa facă aceste mizerii..sa se gândească de doua ori.. sa știe măcar ca risca ceva..
                              altfel.. dacă adversarul a omis sa verifice pe lista fetele.. un Domn vlaisan..Vasile și fiul.. au câștigat câteva concursuri...umilind prin zambetul triumfator.
                              succes în toate !

                              Comentariu


                              • Am uitat sa menționez un aspect la discuțiile de mai sus...vis a vis de "cine și ce ..și cât câștiga în urma unui concurs".
                                Nu cred ca face cineva ..voluntariat in tenisul de masa.
                                nu cred ca cineva organizeaza un concurs.. de dragul amatorilor tenisului de masa.
                                știu.. se va găsi cineva ..care sa se bata cu pumnul in piept..
                                însă haideți sa fim realiști!!! Totul costa.. totul are un preț.. inclusiv nervii organizatorilor...timpul lor.. bătaia de cap.. etc.
                                SI ESTE ABSOLUT NORMAL CA...cineva sa castige..ceva de pe urma unui concurs... pt ca ...acel cineva și.a asumat aceasta munca ..și munca trebuie plătită.
                                IDEEA ERA DACA SUNT BANI PT SCORERE..SAU ALTE MATERIALE.. și eu am spus ca ..sunt.
                                Unii au spus ca pot realiza un concurs cu ajutorul sponsorilor.. și ca nu sunt bani. IN acest caz..
                                tot cu ajutorul sponsorilor se pot cumpăra si materiale.
                                este vorba despre VOINTA ..LA MODUL GENERAL.

                                Comentariu


                                • După mai multe păreri..și de un comun acord sunt convins ca se poate schimba ceva în bine și în aceasta comunitate a amatorilor de tenis de masa..
                                  PANA ATINCI E-ONUL A MODIFICAT PRETUL PE KWH LA 3.7 LEI..
                                  SA NE GANDIM ..CUM..VOM FACE CONCURSURI PE INTUNERIC))
                                  SARBATORI CU BINE LA TOATA COMUNITATEA!!

                                  Comentariu


                                  • Mentionez ca lista poate fi descarcata si sub forma tabelara; folosind combinatia CTRL+F, se poate gasi usor orice brand:





                                    Descarcand lista in excel, am vrut sa verific daca datele prezentate in comentariul anterior - datele fiind culese dintr-un articol in engleza - sunt valide. Am adaugat lista intr-un software statistic (SPSS), pentru a obtine cateva statistici descriptive, si am constatat urmatoarele:

                                    1) sunt 121 de producatori pe piata si 1601 de modele de fete permise de catre ITTF. Am prezentat, in tabelele de mai jos, brandurile care ofera cele mai multe tipuri de fete:




                                    2) Din totalul de 1601 fete permise, 1125 sunt soft ( 70%), 246 sunt cu zimtii scurti (15%), 174 (115) au zimtii lungi, iar 56 (3%) sunt de tip anti-spin.




                                    3) Incepand cu octombrie 2021, pe langa culorile rosu si negru, pot fi folosite si alte culori pentru o fata a paletei, insa cealalta fata trebuie sa fie neagra – pentru ca cei care nu pot distinge usor culorile sa identifice fara probleme care este fata cu zimti, respectiv fata de tip anti-spin. Culorile introduse sunt:
                                    blue (albastru), green (verde), pink (roz), purple (mov), yellow (galben) etc. Se constata ca 1474 de modele (92,1%) pot fi achizitionate doar in culorile standard (rosu sau negru), in timp ce alte modele ofera si alte culori: 2,1% - rosu, negru si albastru, 1,2 % - rosu, negru si verde, 0.8% - rosu, negru si mov.


                                    "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                    https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                      Ca a venit vorba de scorere eu ca și participant prefer fără. Mai bine stau pe margine la o discuție cu băieții, poate și o discuție lichidă de ce nu, sa ne simțim bine decât sa ma pui țeapăn pe scaun să țin scorul pentru ca nu s-au înțeles la scor doi jucători o data la 10 turnee. Zău, îmi strică tot cheful.
                                      De acord, asa este. Trebuie sa tinem cont si ca sunt jucatori care nu se ofera sa arbitreze, efortul fiind preluat de un coleg de grupa. Dupa ce am arbitrat multe meciuri dintr-o grupa inferioara si fiind si transpirat dupa partidele solicitante avute, m-am prezentat la meciul din eliminatorii semi-paralizat. Nu am inteles mai nimic din acea partida. Decat sa stau fixat pe un scaun mai mult de o ora, mai bine socializez sau, daca este o masa libera, mai joc o partida amicala!
                                      "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                      https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                      Comentariu


                                      • Domnule Gabriel!
                                        Dupa cum vad eu , în lista sunt scrise fetele aprobate,nu și cele neaprobate. Adică trebuie cumva sa cautam dacă fețele respective se regăsesc în lista sau nu.
                                        Al doilea aspect : ce facem cu acei jucatori sinceri care nici măcar nu au auzit de asa ceva. Care pur și simplu au auzit ca este un concurs și au rugat pe prietenul cu care mai joaca la sala sa îi înscrie și pe ei.
                                        Al treilea aspect: ce facem cu acei domni care nu știu sa butoneze pt a cauta acea lista, sau cu sălile în care nu este internet.
                                        Știu! Intrebam organizatorul.
                                        Sunt oameni care joaca tenis pt a se destinde,oameni care nu au auzit despre fețe interzise ,oameni care nu știu sa trișeze.
                                        numărul acestor oameni este mai mare decât numărul trosorilor,deci regulamentul trebuie făcut pt majoritate.​

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Erin Vezi post
                                          Domnule Gabriel!
                                          Dupa cum vad eu , în lista sunt scrise fetele aprobate,nu și cele neaprobate. Adică trebuie cumva sa cautam dacă fețele respective se regăsesc în lista sau nu.
                                          Al doilea aspect : ce facem cu acei jucatori sinceri care nici măcar nu au auzit de asa ceva. Care pur și simplu au auzit ca este un concurs și au rugat pe prietenul cu care mai joaca la sala sa îi înscrie și pe ei.
                                          Al treilea aspect: ce facem cu acei domni care nu știu sa butoneze pt a cauta acea lista, sau cu sălile în care nu este internet.
                                          Știu! Intrebam organizatorul.
                                          Sunt oameni care joaca tenis pt a se destinde,oameni care nu au auzit despre fețe interzise ,oameni care nu știu sa trișeze.
                                          numărul acestor oameni este mai mare decât numărul trosorilor,deci regulamentul trebuie făcut pt majoritate.​
                                          Va multumesc pentru observatii.

                                          1) Regulamentul AmaTur stipuleaza clar ca pot fi folosite doar fete autorizate, iar o fata trebuie sa aiba culoarea neagra (vezi argumentul prezentat in comentariul de mai sus). Si asa poate fi extrem de solicitant sa joci cu un ierbar iscusit, iar daca dai peste un jucator experimentat care foloseste o fata interzisa, iti spun ca o sa fii recunoscator cand adversarul foloseste o fata regulamentara.

                                          2) Consider ca ar fi fost bine daca cei de la ITTF ar fi oferit si o lista cu fetele interzise, cu actualizari periodice; am tot cautat pe net, dar nu am gasit decat cateva informatii despre anumite fete interzise - informatiile sunt si de acum 10 ani!

                                          3) Nu cred ca este chiar asa de dificil sa arunci o privire intr-un excel sau intr-un pdf. Cu toate acestea, daca un jucator nu se descurca, atunci poate solicita ajutorul unui organizator - sunt convins ca va fi ajutat. Dar oare vrea sa fie ajutat cu adevarat?

                                          "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                          https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de GabrielD Vezi post

                                            Va multumesc pentru observatii.

                                            1) Regulamentul AmaTur stipuleaza clar ca pot fi folosite doar fete autorizate, iar o fata trebuie sa aiba culoarea neagra (vezi argumentul prezentat in comentariul de mai sus). Si asa poate fi extrem de solicitant sa joci cu un ierbar iscusit, iar daca dai peste un jucator experimentat care foloseste o fata interzisa, iti spun ca o sa fii recunoscator cand adversarul foloseste o fata regulamentara.

                                            2) Consider ca ar fi fost bine daca cei de la ITTF ar fi oferit si o lista cu fetele interzise, cu actualizari periodice; am tot cautat pe net, dar nu am gasit decat cateva informatii despre anumite fete interzise - informatiile sunt si de acum 10 ani!

                                            3) Nu cred ca este chiar asa de dificil sa arunci o privire intr-un excel sau intr-un pdf. Cu toate acestea, daca un jucator nu se descurca, atunci poate solicita ajutorul unui organizator - sunt convins ca va fi ajutat. Dar oare vrea sa fie ajutat cu adevarat?

                                            Domnul Gabriel vad că sunteți organizator și mai vad că va excita ierbarii ,in schimb nu va excită arbitrajul care poate sa fie ...dar mai bine nu! Nu va excita nici boosterul din softuri sau mingiile care sunt pătrate și nici mesele lucioase sau condensul și lumina din sală! Că și organizator toate aceste aspecte ar trebui menționate sa fim cat mai aproape de adevăr. Dar având în vedere că suntem amatori ce facem cu băietii care vin direct de la joaca din parc cu palete din Carrefour și se înscriu la hobby! Ei nu au jucat niciodată cu paleta Profi ! Îi dăm afară de la mese și le dăm banii înapoi? și apoi îi trimitem acasă sau dincolo de granită să învețe să joace cu materiale Profi și apoi sa vina in sală? Că în Amatur nu au ce căuta neprofii?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de GabrielD Vezi post

                                              Va multumesc pentru observatii.

                                              1) Regulamentul AmaTur stipuleaza clar ca pot fi folosite doar fete autorizate, iar o fata trebuie sa aiba culoarea neagra (vezi argumentul prezentat in comentariul de mai sus). Si asa poate fi extrem de solicitant sa joci cu un ierbar iscusit, iar daca dai peste un jucator experimentat care foloseste o fata interzisa, iti spun ca o sa fii recunoscator cand adversarul foloseste o fata regulamentara.

                                              2) Consider ca ar fi fost bine daca cei de la ITTF ar fi oferit si o lista cu fetele interzise, cu actualizari periodice; am tot cautat pe net, dar nu am gasit decat cateva informatii despre anumite fete interzise - informatiile sunt si de acum 10 ani!

                                              3) Nu cred ca este chiar asa de dificil sa arunci o privire intr-un excel sau intr-un pdf. Cu toate acestea, daca un jucator nu se descurca, atunci poate solicita ajutorul unui organizator - sunt convins ca va fi ajutat. Dar oare vrea sa fie ajutat cu adevarat?

                                              Cei de la ITTF și oricine de pe lumea asta, nu poate da o listă cu fetze interzise pentru că numărul lor este mult mai mare, iar în mare parte nu aparțin circuitului de fabricație reglementat. De exemplu, ITTF nu are de unde sa știe de existența unei firme pirat de la Vascauti sau din China, cum intri, pe dreapta.
                                              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                              FH: Butterfly - Dignics 80
                                              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

                                                Cei de la ITTF și oricine de pe lumea asta, nu poate da o listă cu fetze interzise pentru că numărul lor este mult mai mare, iar în mare parte nu aparțin circuitului de fabricație reglementat. De exemplu, ITTF nu are de unde sa știe de existența unei firme pirat de la Vascauti sau din China, cum intri, pe dreapta.
                                                Va multumesc pentru mesaj. Ma refeream la fetele care au sigla ITTF, dar nu mai sunt permise - ceea ce a prezentat dl. Dumitru Beltechi. Autorul articolului citat afirma ca 33 de fete (2%) sunt interzise.​ Nu cred ca ar fi o dificultate pentru ITTF a realiza o lista cu fete interzise in ultimii 5/10 ani. Ma raportez doar la fetele care au sigla ITTF, dar, din anumite motive, au fost interzise. Lista cu fetele autorizate contine 1600 de modele. Daca lista cu fete interzise este mai mare, atunci imi asum fractura logica.
                                                "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                                https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de GabrielD Vezi post

                                                  Va multumesc pentru mesaj. Ma refeream la fetele care au sigla ITTF, dar nu mai sunt permise - ceea ce a prezentat dl. Dumitru Beltechi. Autorul articolului citat afirma ca 33 de fete (2%) sunt interzise.​ Nu cred ca ar fi o dificultate pentru ITTF a realiza o lista cu fete interzise in ultimii 5/10 ani. Ma raportez doar la fetele care au sigla ITTF, dar, din anumite motive, au fost interzise. Lista cu fetele autorizate contine 1600 de modele. Daca lista cu fete interzise este mai mare, atunci imi asum fractura logica.
                                                  Dar la ce ne ajuta aceasta lista daca pe ea nu se afla fata pe care o cautam, o declaram aprobata???
                                                  Daca o gasim Ne declaram multumiti ca este negru pe alb scris ca e interIsa.
                                                  Cred ca lista cu fetele abrobate este cea mai buna varianta si foarte usor de folosit, numele brandului, initiala numelui fetei si ai 3-5 variante, deci foarte usor de gasit.Restul.discutilor nu se incadreaza la dezbateri curente.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                                    Dar având în vedere că suntem amatori ce facem cu băietii care vin direct de la joaca din parc cu palete din Carrefour și se înscriu la hobby! Ei nu au jucat niciodată cu paleta Profi ! Îi dăm afară de la mese și le dăm banii înapoi? și apoi îi trimitem acasă sau dincolo de granită să învețe să joace cu materiale Profi și apoi sa vina in sală? Că în Amatur nu au ce căuta neprofii?
                                                    Eu zic că la nivel de hobby e neștiință, însă de la avansați în sus e clar premeditată treaba.
                                                    Pe mine mă interesează ca regulamentul să prevadă clar sancțiuni pentru cei care îl încalcă.

                                                    lemn-DHS H301
                                                    FH-729 Batle II / BH-V15 Extra

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X