Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

    Ani de zile a fost prevedere expresa in Regulament acest aspect. Fiecare judet putea organiza un Campionat Judetean cu participarea jucatorilor numai din acel judet. Timp de 4 ani era in vigoare . Din 2021 acest paragraf a fost scos, fiindca nu se organizau in toate judetele tarii. Un numar foarte mic de localitati au mai organizat. Anul acesta de ex. Tulcea a organizat si in luna ianuarie (8/9) un Campionat Judetean, castigator Neculai Alexandru, dar si in luna decembrie au organizat unul castigator fiind Iulian Gherasim. Pana la urma cred ca TAS-ul va stabili adevaratul campion Judetean pe 2022. Sibiul este al doilea judet care organizeaza. Dupa Regulamentul Amatur ati putea participa. Dupa mine din bun simt ar trebui lasati sa se bucure de un turneu judetean cei din Sibiu, iar daca doriti sa participati la un asemenea turneu solicitati organizatorilor din Cluj sa initieze un asemenea turneu. Lipsa turneelor judetene a dus la eliminarea acestui paragraf , dar se mizeaza pe bunul simt.
    Buna dimineata.Stiti ca va preciez si respect.Sper ca vorbele mele sa fie bine intelese si nu rastalmacite:Unii din prea mult bun simt s-au retras.Altii au dat navala la ciolan.Ma intreb cine moare de foame si cui ii tine de cald bunul simt?Sarbatori linistite tuturor!

    Comentariu


    • Postat în original de Ciprian T Vezi post

      Probabil a fost în regulamentul anterior - în cel intrat în vigoare la 01.11.2022 nu se mai face referire la posibilitatea aceasta de a organiza la nivel județean un turneu cu participarea exclusivă a jucătorilor din județul respectiv. 🙂
      Sunt atâtea turnee la care poți participa încât nu are rost sa te duci la un turneu care are o anumita tema.

      Comentariu


      • Postat în original de Dantim Vezi post
        Mda, dar bunul simț ar trebuie să fie în tot circ.. uitul AMATUR
        Da, ... si atunci nu ar trebui sa ne batem capul cu reglementarile exprese de interdictie. Avem obiceiul sa incalcam regulile, nu sa le respectam. Anual ne confruntam cu diferite situatii care sunt generate din nerespectarea Regulamentului, goana dupa trofee, neajunsuri datorate unor situatii obiective sau subiective si as enumera cateva:
        1. A trebuit sa se gaseasca solutii de a contracara vanatorii de trofee, care vor sa obtina cupe si rezultate la o categorie inferioara valorii lor. (Se trantesc jocuri dupa cate un turneu major castigat).
        A fost situatie cand jucatorul a vrut sa joace la 2 categorii deasupra valorii lui.
        2. Bani alocati pentru un scop si deturnati in alta parte
        3. Folosirea de fetze interzise.
        4. Conturi multiple
        5. Certuri nejustificate la masa
        6 Conditiile de joc niciodata nu sunt bune,( lumina insuficienta, sau geamuri neacoperite, vara caldura mare, alteori condens)mai ales pentru categoriile inferioare, tot ei sunt cei care nu tin corect rezultatele si apar probleme. Tot ei se plang ca materialele de premiere( Cupele) nu sunt de aceeasi marime ca a celor de la ELIT( uita ca nici jocul lor nu se ridica la valoarea celor de la Elit)
        7. Lipsa protocol( mancare). Se da o sticla de apa.
        8. Participarea la campionatele judetene a jucatorilor din alte judete
        9. Retrageri inainte si dupa termen, respectiv lipsa neanuntata la concurs.
        Pentru toate acestea numai conducerea Amaturului este de vina, ea trebuie sa gaseasca solutii de rezolvare. Jucatorii sau organizatorii locali care genereaza aceste situatii nu sunt niciodata de vina ei sunt cinstea si corectitudinea intruchipata. Lista ar putea continua si intotdeauna vor fi cazuri si situatii generate ad-hoc pentru care conducerea este de vina pentru ca nu le-a prevazut.
        De aceea insist asupra bunului simt, al respectului reciproc si al spiritului fair- play. Daca acestea ar exista Amaturul ar fi mai calm si mai prietenos. Circuitul s-a ridicat la o valoare ridicata, unii jucatori nu se pot ridica la acest nivel numai prin mijloace ortodoxe, dolosive respectiv manifesta o atitudine de frustrare si aici pe forum refuleaza.
        Va doresc un an 2013 mai bun si bazat pe mai mult respect. Lasati orgoliile si ambitiile ca dauneaza grav sanatatii.

        Acest text reflecta parerea mea personala nu si obligatoriu a conducerii Amaturului, dar avand in vedere prerogativele si obligatiile pe care le am in cadrul Amaturului m-am vazut obligat sa raspund.

        Comentariu


        • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

          Da, ... si atunci nu ar trebui sa ne batem capul cu reglementarile exprese de interdictie. Avem obiceiul sa incalcam regulile, nu sa le respectam. Anual ne confruntam cu diferite situatii care sunt generate din nerespectarea Regulamentului, goana dupa trofee, neajunsuri datorate unor situatii obiective sau subiective si as enumera cateva:
          1. A trebuit sa se gaseasca solutii de a contracara vanatorii de trofee, care vor sa obtina cupe si rezultate la o categorie inferioara valorii lor. (Se trantesc jocuri dupa cate un turneu major castigat).
          A fost situatie cand jucatorul a vrut sa joace la 2 categorii deasupra valorii lui.
          2. Bani alocati pentru un scop si deturnati in alta parte
          3. Folosirea de fetze interzise.
          4. Conturi multiple
          5. Certuri nejustificate la masa
          6 Conditiile de joc niciodata nu sunt bune,( lumina insuficienta, sau geamuri neacoperite, vara caldura mare, alteori condens)mai ales pentru categoriile inferioare, tot ei sunt cei care nu tin corect rezultatele si apar probleme. Tot ei se plang ca materialele de premiere( Cupele) nu sunt de aceeasi marime ca a celor de la ELIT( uita ca nici jocul lor nu se ridica la valoarea celor de la Elit)
          7. Lipsa protocol( mancare). Se da o sticla de apa.
          8. Participarea la campionatele judetene a jucatorilor din alte judete
          9. Retrageri inainte si dupa termen, respectiv lipsa neanuntata la concurs.
          Pentru toate acestea numai conducerea Amaturului este de vina, ea trebuie sa gaseasca solutii de rezolvare, jucatorii sau organizatorii locali care genereaza aceste situatii nu sunt niciodata de vina ei sunt cinstea si corectitudinea intruchipata. Lista ar putea continua si intotdeauna vor fi cazuri si situatii generate ad-hoc pentru care conducerea este de vina pentru ca nu le-a prevazut.
          De aceea insist asupra bunului simt, al respectului reciproc si al spiritului fair- play. Daca acestea ar exista Amaturul ar fi mai calm si mai prietenos. Circuitul s-a ridicat la o valoare ridicata, unii jucatori nu se pot ridica la acest nivel numai prin mijloace ortodoxe, dolosive respectiv manifesta o atitudine de frustrare si aici pe forum refuleaza.
          Va doresc un an 2013 mai bun si bazat pe mai mult respect. Lasati orgoliile si ambitiile ca dauneaza grav sanatatii.

          Acest text reflecta parerea mea personala nu si obligatoriu a conducerii Amaturului, dar avand in vedere prerogativele si obligatiile pe care le am in cadrul Amaturului m-am vazut obligat sa raspund.
          E vorba doar de plăcerea de a juca și nu neapărat de a fugi după puncte, trofee sau alte chestii de genul ăsta. Am menționat de la început că sunt nou în sistemul Amatur și nu cunosc trecutul acestuia. (Regulamente sau cutume anterioare). Am pus o întrebare și m-am lămurit...asta e...o să fie destule turnee. Chiar îmi doream să mai joc și cu ocazia asta să mai văd Sibiul.
          Sarbatori fericite! 😊

          Comentariu


          • Postat în original de Ciprian T Vezi post

            E vorba doar de plăcerea de a juca și nu neapărat de a fugi după puncte, trofee sau alte chestii de genul ăsta. Am menționat de la început că sunt nou în sistemul Amatur și nu cunosc trecutul acestuia. (Regulamente sau cutume anterioare). Am pus o întrebare și m-am lămurit...asta e...o să fie destule turnee. Chiar îmi doream să mai joc și cu ocazia asta să mai văd Sibiul.
            Sarbatori fericite! 😊
            Nu m-am referit la d-voastra, am vazut ca sunteti nou. Dupa 1 an vechime imi veti da dreptate.Dupa mine puteti pleca linistit la Sibiu sa vvedeti Sibiul si sunt sigur ca veti gasi parteneri dispusi sa joace cu d-voastra chiar daca in afarade concurs. Merita sa jucati cu ei, sa-i cunoasteti si sigur veti castiga pe langa experienta jocului si multi prieteni. Dupa mine veti deveni prieten cu toti Sibienii. sa auzim numai de bine.

            Comentariu


            • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

              Nu m-am referit la d-voastra, am vazut ca sunteti nou. Dupa 1 an vechime imi veti da dreptate.Dupa mine puteti pleca linistit la Sibiu sa vvedeti Sibiul si sunt sigur ca veti gasi parteneri dispusi sa joace cu d-voastra chiar daca in afarade concurs. Merita sa jucati cu ei, sa-i cunoasteti si sigur veti castiga pe langa experienta jocului si multi prieteni. Dupa mine veti deveni prieten cu toti Sibienii. sa auzim numai de bine.
              👍

              Comentariu


              • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

                Da, ... si atunci nu ar trebui sa ne batem capul cu reglementarile exprese de interdictie. Avem obiceiul sa incalcam regulile, nu sa le respectam. Anual ne confruntam cu diferite situatii care sunt generate din nerespectarea Regulamentului, goana dupa trofee, neajunsuri datorate unor situatii obiective sau subiective si as enumera cateva:
                1. A trebuit sa se gaseasca solutii de a contracara vanatorii de trofee, care vor sa obtina cupe si rezultate la o categorie inferioara valorii lor. (Se trantesc jocuri dupa cate un turneu major castigat).
                A fost situatie cand jucatorul a vrut sa joace la 2 categorii deasupra valorii lui.
                2. Bani alocati pentru un scop si deturnati in alta parte
                3. Folosirea de fetze interzise.
                4. Conturi multiple
                5. Certuri nejustificate la masa
                6 Conditiile de joc niciodata nu sunt bune,( lumina insuficienta, sau geamuri neacoperite, vara caldura mare, alteori condens)mai ales pentru categoriile inferioare, tot ei sunt cei care nu tin corect rezultatele si apar probleme. Tot ei se plang ca materialele de premiere( Cupele) nu sunt de aceeasi marime ca a celor de la ELIT( uita ca nici jocul lor nu se ridica la valoarea celor de la Elit)
                7. Lipsa protocol( mancare). Se da o sticla de apa.
                8. Participarea la campionatele judetene a jucatorilor din alte judete
                9. Retrageri inainte si dupa termen, respectiv lipsa neanuntata la concurs.
                Pentru toate acestea numai conducerea Amaturului este de vina, ea trebuie sa gaseasca solutii de rezolvare. Jucatorii sau organizatorii locali care genereaza aceste situatii nu sunt niciodata de vina ei sunt cinstea si corectitudinea intruchipata. Lista ar putea continua si intotdeauna vor fi cazuri si situatii generate ad-hoc pentru care conducerea este de vina pentru ca nu le-a prevazut.
                De aceea insist asupra bunului simt, al respectului reciproc si al spiritului fair- play. Daca acestea ar exista Amaturul ar fi mai calm si mai prietenos. Circuitul s-a ridicat la o valoare ridicata, unii jucatori nu se pot ridica la acest nivel numai prin mijloace ortodoxe, dolosive respectiv manifesta o atitudine de frustrare si aici pe forum refuleaza.
                Va doresc un an 2013 mai bun si bazat pe mai mult respect. Lasati orgoliile si ambitiile ca dauneaza grav sanatatii.

                Acest text reflecta parerea mea personala nu si obligatoriu a conducerii Amaturului, dar avand in vedere prerogativele si obligatiile pe care le am in cadrul Amaturului m-am vazut obligat sa raspund.
                Sa lasam trecutul si sa mai punem 10(Florin Chilian)La multi ani!

                Comentariu


                • Postat în original de Ciprian T Vezi post
                  Bună ziua, am o întrebare legată de organizarea turneelor în general. Se poate stabili exclusivitate la participarea la un turneu de tip B numai pentru jucători din județul în care se organizează turneul?
                  Mulțumesc.



                  Postat în original de Zosim1 Vezi post

                  Deci pana la raspunsul oficial CD, cam greu de zis.
                  In general, documentele cu cit sunt mai stufoase, cu atit devin mai neinteresante si multi evita sa le citeasca.

                  Am incercat prin noul Regulament sa mentinem conditiile OBLIGATORII bunei desfasurari a turneelor Amatur, si sa eliminam unele paragrafe, inclusiv acesta cu "poate" , special ca acest Regulament sa fie citit de cit mai multi jucatori.

                  A existat in Regulamentele trecute deoarece la sfirsit de an erau multe judete ce organizau aceste turnee cu caracter local....dar in timp, acest lucru s-a diminuat.

                  Referitor la aceasta speta, fiind un turneu dedicat doar jucatorilor din judetul Sibiu, nu puteti participa

                  Doar inafara concursului ,daca organizatorul doreste sa va primeasca.

                  Comentariu


                  • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

                    ....Va doresc un an 2013 mai bun si bazat pe mai mult respect. Lasati orgoliile si ambitiile ca dauneaza grav sanatatii....
                    Mulțumim, la fel si dvs! 🙂

                    Comentariu


                    • Nu imbirlig, dar trebuie sa spun ca a mai trecut un an competițional în care am reușit sa enervez citiva organizatori și colegi(restul.... va vine rindul la anul...) ​​​​​​, dar acum, de CRĂCIUN va doresc tuturor SĂRBĂTORI FERICITE, BUCURII ȘI VIATA LUNGA ALĂTURI DE CEI DRAGI!

                      Comentariu


                      • Postat în original de Bogdan V Vezi post

                        Mulțumim, la fel si dvs! 🙂
                        Ce repede ai scos gherutele........

                        Comentariu


                        • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                          Nu imbirlig, dar trebuie sa spun ca a mai trecut un an competițional în care am reușit sa enervez citiva organizatori și colegi(restul.... va vine rindul la anul...) ​​​​​​, dar acum, de CRĂCIUN va doresc tuturor SĂRBĂTORI FERICITE, BUCURII ȘI VIATA LUNGA ALĂTURI DE CEI DRAGI!
                          Mulți jucători nu.prea ai enervat de când ești la elite ))))) hai câte un om unu din grupa mai rarut....sărbători fericite domnul Jurescu fie ca noul an sa va aducă cât mai aproape de mp 40 și nu statutul de rezerva la TF Butterfly😉😉😉😉
                          lemn Primorac carbon
                          fete Andro Rasanter R42 ultramax

                          Comentariu


                          • Postat în original de patraulea1980 Vezi post

                            Mulți jucători nu.prea ai enervat de când ești la elite ))))) hai câte un om unu din grupa mai rarut....sărbători fericite domnul Jurescu fie ca noul an sa va aducă cât mai aproape de mp 40 și nu statutul de rezerva la TF Butterfly😉😉😉😉
                            TF EMI-TT MEDIAS rectifica te rog Petrus, sau te referi la Turneul A pe echipe Butterfly.
                            Hai sa nu confundam marfa cu ambalajul.

                            Comentariu


                            • Un Crăciun(AMATUR)fericit ca pe vremuri vă doresc...

                              Comentariu


                              • Oare mai vine clasamentul???
                                ​​​​​​Așteptăm să putem face socoteli ptr turneul butterfly, sa stim cit putem sa coborim în categorii, ptr a nu atrage atenția!!!
                                Întreba un prieten!!!,,,,.... Eu nu sint interesat!!!
                                Lumea e rea!!!

                                Comentariu


                                • Ce înseamnă sărbătorile de iarna!..... Nici o cearta, contradicție..... parca nici nu mai i-mi vine sa întru pe site!!

                                  Comentariu


                                  • Sărbători fericite și,, La mulți ani " tuturor amaturistilor !

                                    Comentariu


                                    • La mulți ani 2023!!!
                                      Cind începem jocurile?
                                      Nu se postează nici un CALENDAR OFICIAL!!!
                                      ​​​​​​.........
                                      Întreb și eu..... asa....!!!

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                        La mulți ani 2023!!!
                                        Cind începem jocurile?
                                        Nu se postează nici un CALENDAR OFICIAL!!!
                                        ​​​​​​.........
                                        Întreb și eu..... asa....!!!
                                        Salut, am vazut ca primele turnee sunt deja pe site..
                                        Butterfly Zhang Jike ALC
                                        FH: Yasaka Rakza Z
                                        BH: Butterfly Dignics 64

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                          La mulți ani 2023!!!
                                          Cind începem jocurile?
                                          Nu se postează nici un CALENDAR OFICIAL!!!
                                          ​​​​​​.........
                                          Întreb și eu..... asa....!!!
                                          http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cal_2023

                                          Poate anul acesta nu veti fi interesat de scandaluri si veti fi atent la ce se intampla pe forum. ...asa de bun simt va rog sa lasati comentariile fara rost. Un An Nou Fericit cu rezultate si ganduri pozitive , pentru a nu " scadea in clasament" .​

                                          Comentariu


                                          • buna ziua domnule Kantor,
                                            Se mai intimpla sa nu observ si eu cite un lucru odata in 4 ani de activitate in amatur,promiit ca am sa fiu si mai atent la tot ce se scrie.
                                            sa stiti ca eu nu caut scandal,ci doar i-mi spun politicos cite o parere,sau arat o realitate de prin turneele la care particip(.....ca deranjeaza.....asta e )
                                            AN NOU FERICIT!

                                            Comentariu


                                            • Bună seara
                                              Cu deosebit de mare respect ptr dl Kantor doresc sa v-a anunț ca am tot citit si nu am reușit sa găsesc o motivare a faptului ca jucătorii de divizia B sunt evidențiați în clasamentul amatur în chenar verde, iar jucătorii de divizia A și SL sunt ca și mine.... la comun!!!
                                              Exista vreo explicatie??
                                              Ani la rind erau cu rosu în clasament!!!
                                              Mulțumesc anticipat daca voi primi vreun răspuns!!!

                                              Comentariu


                                              • Bună ziua,
                                                Actualizarea MP-ului se face la finalul fiecărei luni?

                                                Mulțumesc.

                                                Comentariu


                                                • In ultima zi de luni (seara) din luna ... exceptie luna decembrie, cand se asteapta terminarea turneului din 29
                                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                    In ultima zi de luni (seara) din luna ... exceptie luna decembrie, cand se asteapta terminarea turneului din 29
                                                    Ok. Mulțumesc.👍

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X