Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
    Bună seara
    Cu deosebit de mare respect ptr dl Kantor doresc sa v-a anunț ca am tot citit si nu am reușit sa găsesc o motivare a faptului ca jucătorii de divizia B sunt evidențiați în clasamentul amatur în chenar verde, iar jucătorii de divizia A și SL sunt ca și mine.... la comun!!!
    Exista vreo explicatie??
    Ani la rind erau cu rosu în clasament!!!
    Mulțumesc anticipat daca voi primi vreun răspuns!!!


    Stimate D-le Jurescu. La mine apar cei din divizia A cu rosu. Este posibil ca divizionarii A care au intrat anul acesta, Florin Apian inca nu i-a " colorat" . Sunt sigur ca intr-un timp decent va atasa jucatorilor de Divizia A respectiv SL aceste chenare rosii. El ar fi in masura sa va explice mai bine. P.S. La etatea D-voastra vad ca rabdarea nu este punctul forte. Dupa o anumita varsta rabdarea trebuie sa fie o virtute a omului. O seara placuta. ... daca am raspuns intotdeauna voi raspunde.

    Comentariu


    • Mulțumesc ptr explicație, dar am așteptat citeva luni sa vad chenarele roșii (clasamentul final 2022)....... (ianuarie 2023).....pina sa intreb!
      Sint comvins ca "decent"...... este ceva echivalent cu 1 zi, 1 luna, 1 an!!!..... Eu, la etatea mea nu. m- a grăbesc, aștept.!!!
      Am vreme

      Comentariu


      • Clasamentul care apare la dvs e de prin 2021 sau 2020. Acolo este jucător evidențiat cu rosu care nu a jucat în 2022 în amatur!!! tot anul 2022!!!

        Comentariu


        • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
          Clasamentul care apare la dvs e de prin 2021 sau 2020. Acolo este jucător evidențiat cu rosu care nu a jucat în 2022 în amatur!!! tot anul 2022!!!
          Cred ca vedeti de cand este clasamentul? QED.

          Comentariu


          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
            Mulțumesc ptr explicație, dar am așteptat citeva luni sa vad chenarele roșii (clasamentul final 2022)....... (ianuarie 2023).....pina sa intreb!
            Sint comvins ca "decent"...... este ceva echivalent cu 1 zi, 1 luna, 1 an!!!..... Eu, la etatea mea nu. m- a grăbesc, aștept.!!!
            Am vreme
            ​Nici nu o sa se vada, nu conteaza ... diviziile A si B au aceleasi drepturi, apar cu verde si cu litera L ... printre ei sint si unii jucatori care nu au totusi drept de joc ( ... a se vedea ce scrie in regulament ...) si apar cu rosu. Superliga nu are drept de joc, dar daca mai sint unii prin clasament sint tot cu rosu ... poate mai scapa cate unul necolorat, dar daca il vedeti dati de stire si se rezolva imediat (sau pana la sfarsitul lunii, daca nu e prea tarziu )
            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • Eu v-a dau dreptate, dar ma uit în clasamentul general și vad in prima pagina(100 locuri) citiva jucători care nu au chenar rosu,... sau poate m-a înșel???!!!

              Comentariu


              • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                Eu v-a dau dreptate, dar ma uit în clasamentul general și vad in prima pagina(100 locuri) citiva jucători care nu au chenar rosu,... sau poate m-a înșel???!!!
                Un nume, exemplu ?

                Îi vezi mai usor aici. sunt multi cu verde si se văd greu cei cu rosu
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Eu vad in prima pagina 100 care nu au chenar roșu
                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • Și eu vad la fel, dar cred ca joaca prin divizia A și ar trebui sa fie cu rosu!!!

                    Comentariu


                    • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                      Și eu vad la fel, dar cred ca joaca prin divizia A și ar trebui sa fie cu rosu!!!
                      Sorine, sper ca nu joci un rol de taur in vro corida, de iti trebuie ceva rosu sa vezi pe prima pagina? Ai ghinion, si cu trecerea timpului o sa vezi cel mult pe ultima pagina rosu, ca aia nu mai pot juca, si atunci puncte ioc.
                      In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                      Dalai Lama

                      Comentariu


                      • Bună seara
                        În ultimele postări am tot criticat(am spus ce am văzut), acum am sa vin cu o remarca și totodată o nedumerire:
                        LA turneul de la teius ca mai la toate turneele organizate de dl Dirlea lista de așteptare este cit lista participanților la fiecare categorie.
                        Întreb și eu ptr un prieten..... DE CE?

                        Comentariu


                        • Rog atribuire MP pentru jucatorul Dubere Teodor - Salonta, care doreste sa joace la Elite. Personal nu-l cunosc, poate vreunul dintre dvs. il cunoaste si putem aprecia un nivel de joc. Multumesc frumos!
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                            Rog atribuire MP pentru jucatorul Dubere Teodor - Salonta, care doreste sa joace la Elite. Personal nu-l cunosc, poate vreunul dintre dvs. il cunoaste si putem aprecia un nivel de joc. Multumesc frumos!
                            Nu este divizionar,nu are istoric Amatur,nu apare ca fiind participant la competitii de tdm .
                            Ultima editare de Echipa Amatur; 18.ian.2023, 07:50.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Comitetul Director Vezi post
                              Nu este divizionar,nu are istoric Amatur,nu apare ca fiind participant la competitii de tdm .33
                              Si primeste dreptul sa joace la Elite??? Conform Regulamentului nu are drept de joc la Elite.
                              www.clubarena08.ro

                              Comentariu


                              • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                Rog atribuire MP pentru jucatorul Dubere Teodor - Salonta, care doreste sa joace la Elite. Personal nu-l cunosc, poate vreunul dintre dvs. il cunoaste si putem aprecia un nivel de joc. Multumesc frumos!
                                Acum vreo 3 sau 4 ani am jucat cu el , pe atunci era cam de avansati spre open, poate de atunci a mai evoluat.

                                Comentariu


                                • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post

                                  Si primeste dreptul sa joace la Elite??? Conform Regulamentului nu are drept de joc la Elite.
                                  Conform regulamentului Amatur 2023 poate juca la prima participare la orice categorie doreste deci implicit și la categoria Elite.Dupa prima participare în funcție de rezultate va continua sa evolueze la aceasta categorie sau va cobori la alta.
                                  FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                                  BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                                  BH:Stiga Energy Absorber

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                    Rog atribuire MP pentru jucatorul Dubere Teodor - Salonta, care doreste sa joace la Elite. Personal nu-l cunosc, poate vreunul dintre dvs. il cunoaste si putem aprecia un nivel de joc. Multumesc frumos!
                                    Sorine mai pe scurt, Regulamentul din acest an nu mai prevede o atribuire de MP jucatorilor noi care se inscriu in acest circuit si de fapt nu a prevazut niciodata acest lucru, ci doar jucatorilor proveniti din FRTM activi si cu istoric recent.

                                    Deci nu are nevoie de MP fictiv, deci nu trebe sa ceri acest lucru, si cred ca mesajul Comitetului se referea la un jucator provenit din FRTM si activ si cu istoric recent, deci si pe acela il poti ignora, avea alta destinatie.

                                    Regulament Amatur 2023

                                    4. Organizarea turneelor și dreptul de participare
                                    4.1. Participanții
                                    4.1.1. Participanții care posedă un MP diferit de 0 se pot înscrie în concursurile Amatur la categoria unde sunt îndreptățiți sau la cea imediat superioară. Excepția o constituie turneele A+ unde concurenții dintr-o anumită categorie au prioritate la înscriere față de cei de categorie inferioară, indiferent de locul ocupat în Clasament.
                                    4.1.2. Jucătorii debutanți în AmaTur care sunt divizionari FRTM activi sau cu istoric recent vor putea participa inițial doar la categoria Elite. Lor li se va conferi un MP fictiv, în funcție de poziția avută în clasamentul FRTM.
                                    4.1.3. Jucătorii reveniți în circuit având MP=0 vor fi înscriși conform specificațiilor din Clasament.
                                    Valoarea MP a acestora va fi ajustată în mod obligatoriu la categoriile Avansați,Open și Elite conform istoricului participărilor ("last MP”din pagina de profil).
                                    4.1.4. Jucătorii care au împlinit 16 ani la data de 01.11.2022 și care activează în Campionatul FRTM (divizia A sau B) au drept de participare exclusiv la categoria Elite.
                                    4.1.5. Jucătorii care nu au împlinit 16 ani la data de 01.11.2022 și care activează în Campionatul FRTM (divizia A sau B) pot particpa la categoria concordantă MP-ului.
                                    4.1.6. Participanții de la categoria „Avansați” nu pot retrograda la „Hobby” decât în cazuri excepționale (de ex. o problemă medicală), la o sesizare și în urma unei analize a C.D.
                                    4.1.7. Participanții nominalizați în thread-ul „Evidența persoanelor care promovează la categoria superioară” vor juca la categoria stabilită de C.D.
                                    4.1.8. Jucătorul care obține cinci podiumuri (loc 1-4) într-un interval de 12 luni promovează automat la categoria superioară. Promovarea intră în vigoare la actualizarea clasamentului de după al 5-lea podium (loc 1-4) obținut, jucătorul păstrând categoria 12 luni de la actualizarea clasamentului respectiv.
                                    4.1.9. Participanții la turnee trebuie să cunoască regulamentul AmaTur și implicit să îl respecte.

                                    4.2. Organizatorii turneelor
                                    Organizatorii turneelor se împart în următoarele categorii:
                                    - Organizatorii Locali (O.L.) sunt persoane majore, buni cunoscători ai Regulamentului AmaTur,cu bune abilități de comunicare, ei ocupându-se de relația cu autoritățile locale, de închirierea, amenajarea sălilor și asigurarea condițiilor optime de joc, conform cerințelor turneului.
                                    - Organizatorii Tehnici (O.T.) sunt persoane care posedă bune abilități în domeniul informatic, fapt care le permite utilizarea fișierelor create în scopul desfășurării în condiții optime a unui turneu AmaTur. Nu este obligatoriu ca ei să fie participanți la turneu.
                                    Publicarea în pagina principală a forumului a unui turneu de orice tip implică nominalizarea atât a O.L. cât și a O.T.
                                    - Organizatorii Principali (O.P.) sunt persoane care întrunesc cerințele necesare pentru a fi concomitent O.L. și O.T.
                                    Organizatorii vor fi validați anual în urma unei testări cu întrebari din Regulamentul în vigoare.
                                    - Coordonatorii AmaTur sunt persoanele nominalizate în Anexa I care au atribuții în organizarea turneelor naționale A+, R+, TF și supravegherea desfășurării turneelor conform prezentului Regulament.
                                    Organizatorul turneului încasează o taxă de participare pe care o stabilește în funcție de cheltuielile efectuate cu ocazia turneului. Ulterior, acesta face o donație de 1 leu/participant la turneu în contul dedicat administrării cheltuielilor generate de buna funcționare a AmaTur.

                                    4.3. Înscrierea jucătorilor
                                    4.3.1. Înscrierea în circuit
                                    - Înscrierea participanților noi în circuit se poate face direct prin înscrierea la oricare din turneele AmaTur organizate în cursul anului. Participantul trebuie să transmită datele necesare înregistrării: nume și prenume sau nickname, localitatea de domiciliu și categoria la care dorește să fie înscris (conform anunțului postat de organizator).
                                    - Înscrierea la turneele A, B și B+ se face în ordinea postării pe forum, respectând principiul "primul venit, primul servit".
                                    - Înscrierea la turneele A+ și R+ se face în ordinea clasamentului până în ziua stabilită de organizatori, având prioritate participanții cu MP corespunzător categoriei respective. Ulterior, în limita locurilor rămase neocupate, se aplică principiul „primul venit, primul servit” fiind acceptați și jucători de categorie imediat inferioară.
                                    - Un jucător este transferat automat pe lista principală, de la o categorie la alta, numai în cazul în care modificarea lunară a MP-ului conduce la acest fapt.
                                    - La turneele A, A+, R+, B, B+ organizatorul are dreptul de a acorda maxim 4 wild card-uri la fiecare categorie.
                                    - Jucătorii străini care doresc să participe la turneele Regionale (R+) o pot face în Zona învecinată din care fac parte în funcție de localitatea din care provin (Serbia și Ungaria - Zona 7, Republica Moldova - Zona 1 și Zona 2, Bulgaria - Zona 3 și 5, etc... În momentul de față, jucătorii din Ucraina pot participa la concursurile R+ în orice zonă.
                                    - Persoanele cu dizabilități sunt scutite de plata taxei pentru concursul propriu-zis la turneele AmaTur.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Regulament
                                      4.1.1. Participanții care posedă un MP diferit de 0 se pot înscrie în concursurile Amatur la categoria unde sunt îndreptățiți sau la cea imediat superioară. Excepția o constituie turneele A+ unde concurenții dintr-o anumită categorie au prioritate la înscriere față de cei de categorie inferioară, indiferent de locul ocupat în Clasament.
                                      Intrebarea d-lui Sorin este pertinenta, regulamentul prevede clar ca unui participant fara istoric i se atribuie mp 0, medie ce-i da dreptul sa se inscrie la hobby sau "decat" la avansati.
                                      Aici se poate aplica varianta ca jucatorului in cauza sa i se atribuie un mp fictiv daca valoarea acestuia este mult superioara mp-ului 0.
                                      Blade: lemn off...ce lemn !
                                      Bh: cu tepi
                                      Fh: fara tepi

                                      Comentariu


                                      • Pana acum la prima participare a unui jucator nou i se putea lăsa MP 0 și putea sa joace la elite daca nu a jucat la FRTM prin vreo divizie superioara sau a cărui valoare nu era cunoscută. Ideea de a se acorda un MP fictiv a apărut când era vorba de un jucător valoros care dacă apărea cu MP 0 pe lista, fiind ultimul, deregla șarpele și răsturna ordinea după valoare în grupa unde participa. Eu as zice ca se poate lăsa zero dacă nu cumva este vreo valoare în tenis.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                          Pana acum la prima participare a unui jucator nou i se putea lăsa MP 0 și putea sa joace la elite daca nu a jucat la FRTM prin vreo divizie superioara sau a cărui valoare nu era cunoscută. Ideea de a se acorda un MP fictiv a apărut când era vorba de un jucător valoros care dacă apărea cu MP 0 pe lista, fiind ultimul, deregla șarpele și răsturna ordinea după valoare în grupa unde participa. Eu as zice ca se poate lăsa zero dacă nu cumva este vreo valoare în tenis.
                                          Cornele asa este , si asa a fost de cand lumea, Sorin Corneanu vorbeste prostii cat casa poporului.
                                          Punctul.4.3.1 spune foarte clar ca se poate inscrie acolo unde doreste cu
                                          Mp 0.
                                          Punctul 4.1.1 se refera la participantii cu Mp diferit de 0 adica de la 1 la 100. Si divagația lui Sorin este nula.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Comitetul Director Vezi post
                                            Nu este divizionar,nu are istoric Amatur,nu apare ca fiind participant la competitii de tdm .
                                            Un big LIKE pt Comitet.
                                            Asta inseamna asumare, cand iți dai seama de eroare si corectezi.
                                            Am ramas profund dezamagit cand a aparut comunicatul " Toti greșim, dar nu toți furam" și nici pana la ora actuală nu l-a corectat nimeni.

                                            Comentariu


                                            • Bună seara,
                                              Am o întrebare referitoare la cele 5 podiumuri/an care te mută pentru următoarele 12 luni la categoria superioară: care este anul competițional, 01.01. 2023 - 31.12.2023 sau cum ?

                                              Mulțumesc.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Ciprian T Vezi post
                                                Bună seara,
                                                Am o întrebare referitoare la cele 5 podiumuri/an care te mută pentru următoarele 12 luni la categoria superioară: care este anul competițional, 01.01. 2023 - 31.12.2023 sau cum ?

                                                Mulțumesc.
                                                Anul competitional. D-voastra ati scris anul calendaristic. Regulamentul produce efecte la data intari in vigoare .

                                                https://www.tenisdemasa.ro/forum/node/1020813

                                                Comentariu


                                                • Tinand cont ca sunt sali private cu 3-4 mese in care se desfasoara concursuri tip B/B+ (cu jucatori modesti), aceasta regula n-ar trebui sa se aplice. De regula sunt aceeasi participanti.
                                                  Regula sa fie aplicata doar pentru A-uri si A+-uri.
                                                  Blade: lemn off...ce lemn !
                                                  Bh: cu tepi
                                                  Fh: fara tepi

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de sorin_client Vezi post
                                                    Tinand cont ca sunt sali private cu 3-4 mese in care se desfasoara concursuri tip B/B+ (cu jucatori modesti), aceasta regula n-ar trebui sa se aplice. De regula sunt aceeasi participanti.
                                                    Regula sa fie aplicata doar pentru A-uri si A+-uri.
                                                    Pentru aceasta trebuia prevazut expres si limitativ in Regulament. Regulamentul trebuie sa aibe o aplicare unitara si sa se refere la toate categoriile valorice de concurs fie B-B+ , A-A+ . Uitati-va la turneul B de la Aiud , din punct de vedere logistic si valoric putea fi un turneu A. Deja si turneele B sunt turnee A , acele turnee B " mici" sunt sporadice. La ce doriti D-voastra ar insemna ca fiecare turneu B sa fie analizat si clasificat. Ca si concluzie trebuie sa intelegem ca trebuie respectata aplicarea unitara a turneelor in functie de clasificarea valorica data de organizator si nu de numarul de mese si de jucatori.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X