Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • In plus, printre acesti jucatori modesti sint si unii care constant nu sint destul de modesti si iau toate titlurile ... sa mai ia cate o pauza sau sa incerce la categoria superioara un timp.
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

    Comentariu


    • Am o nelamurire: din cate stiu eu, orice propunere de schimbare a regulamentului, la orice sport, este supusa unor termene de proba, e cunoscuta din timp (uneori chiar si dezbatuta sub o forma sau alta)....de ce nu se aplica si aici aceleasi principii?
      La Amatur se spune doar "de luna viitoare se va implementa ....." si gata, toata lumea trebuie sa se conformeze. Cui nu-i convine sa nu mai participe (nu scrie asta, dar cam asta e concluzia).
      Nu mi se pare in ordine.
      Nu vreau sa supar pe nimeni, sunt si propuneri chiar bune, dar regulamentul e pentru jucatori, deci (si) ei ar trebui sa aiba un cuvant de spus!
      Multumesc!

      Comentariu


      • Postat în original de armani Vezi post
        Am o nelamurire: din cate stiu eu, orice propunere de schimbare a regulamentului, la orice sport, este supusa unor termene de proba, e cunoscuta din timp (uneori chiar si dezbatuta sub o forma sau alta)....de ce nu se aplica si aici aceleasi principii?
        La Amatur se spune doar "de luna viitoare se va implementa ....." si gata, toata lumea trebuie sa se conformeze. Cui nu-i convine sa nu mai participe (nu scrie asta, dar cam asta e concluzia).
        Nu mi se pare in ordine.
        Nu vreau sa supar pe nimeni, sunt si propuneri chiar bune, dar regulamentul e pentru jucatori, deci (si) ei ar trebui sa aiba un cuvant de spus!
        Multumesc!
        Buna ziua! Tocmai ati spus ....mai multe cuvinte.
        FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
        BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
        BH:Stiga Energy Absorber

        Comentariu


        • Postat în original de ADN Vezi post

          Buna ziua! Tocmai ati spus ....mai multe cuvinte.
          Comunicare....schimb de opinii....ce cuvinte goale ....
          Multumesc ca m-ati trezit la realitate!

          Comentariu


          • ADN
            ADN comentat
            Editarea unui comentariu
            Cineva trebuia sa facă și lucru asta,realitatea e ca scrieți mult dar ...doar atat!

        • Postat în original de armani Vezi post

          Comunicare....schimb de opinii....ce cuvinte goale ....
          Multumesc ca m-ati trezit la realitate!
          Este din pacate o realitate romaneasca, raspunsul politicului la comunicarile civice este aproape zero, si se propaga peste tot.
          Caini latra, babele se piaptana.

          Democratia e inca SF pt multi.

          Comentariu


          • Bine, dl. Avram, cum ziceti....
            Pe viitor ma voi inspira din ceea ce scrieti dvs!

            Comentariu


            • Buna ziua!Am o intrebare,se mai puncteaza turneele b?

              Comentariu


              • Da. Se puncteaza. Studiaza te rog Regulamentul 2023 si gasesti tot ce te intereseaza vis-a- vis de punctaj.

                Comentariu


                • Aveți grija mare ce păreri aveți despre condițiile de joc dintr o sala , tocmai am fost suspendat de la majoritatea competițiilor din zona mea pe motiv ca m am plâns de condițiile de joc dintr o sala. O zi buna

                  Comentariu


                  • Postat în original de Eltibi Vezi post
                    Aveți grija mare ce păreri aveți despre condițiile de joc dintr o sala , tocmai am fost suspendat de la majoritatea competițiilor din zona mea pe motiv ca m am plâns de condițiile de joc dintr o sala. O zi buna
                    Domule Mihalcea cateva precizari pentru ca se pare ca va faceti ca nu intelegeti:

                    1.Nu ati fost suspendat de la majoriatea competitiilor din zona dumneavoastra(in calendarul Amatur sunt peste 120 de turnee A si A+ fara sa le punem la socoteala pe cele B) ci doar la cateva(cele la care sunt eu implicat)
                    2.Nu ati fost suspendat de subsemnatul pentru ca v ati plans de conditiile de joc dintr o sala.Ati fost iertat o data si ati fost iertat de suspendarea de la toate turneele Amatur si se pare ca n ati inteles nimic.

                    Spor la jocuri la celelalte sute de competitii Amatur,viata asta e prea scurta sa stau sa va tot explic lucruri pe care aveti capacitate sa le intelegeti dar din pacate alegeti sa le ignorati.
                    FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                    BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                    BH:Stiga Energy Absorber

                    Comentariu


                    • Postat în original de ADN Vezi post

                      Domule Mihalcea cateva precizari pentru ca se pare ca va faceti ca nu intelegeti:

                      1.Nu ati fost suspendat de la majoriatea competitiilor din zona dumneavoastra(in calendarul Amatur sunt peste 120 de turnee A si A+ fara sa le punem la socoteala pe cele B) ci doar la cateva(cele la care sunt eu implicat)
                      2.Nu ati fost suspendat de subsemnatul pentru ca v ati plans de conditiile de joc dintr o sala.Ati fost iertat o data si ati fost iertat de suspendarea de la toate turneele Amatur si se pare ca n ati inteles nimic.

                      Spor la jocuri la celelalte sute de competitii Amatur,viata asta e prea scurta sa stau sa va tot explic lucruri pe care aveti capacitate sa le intelegeti dar din pacate alegeti sa le ignorati.
                      Am fost iertat o data ca am zis ca la sala de la viva nu este lumina de tenis de masa ci mai degrabă de surf , apoi la tel George am jucat la masa 8 unde 95% din seturi au fost câștigate de cel care statea cu spatele la tribuna , de topspin nu se pune problema pentru ca era un condens nemaivăzut , foarte mulți dintre participanți care joaca soft soft se plângeau de umiditate . As dori sa vad unde in regulament este trecut ca daca ai o parere proasta despre o sala poți fi suspendat de la turnee din 6-7 județe . Mulțumesc .

                      Comentariu


                      • Domnule Mihalcea discuția despre condițiile pe care le oferă un concurs este mai complexă. A arunca cu vorbe de ocară fără o analiză serioasă nu este de acceptat deoarece toți organizatorii chiar depun eforturi pentru a asigura condiții cât mai bune. Sunt chestiuni care pot fi imputate în anumite situații organizatorilor precum timpii morți dintre fazele competiționale, tolerarea unui comportament deviant din partea unor competitori și alte chestiuni de genul acesta. Alte chestiuni, precum lumina din săli, condensul, suprafață de joc etc. nu pot fi imputate deoarece nu cred că există în circuit vreo sală care să fi fost construită special pentru tenis de masă. Sfatul meu este să evitați locațiile care nu vă oferă condițiile pe care le doriți.
                        Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                        FH: Butterfly Dignics 05
                        BH: Tibhar Grass D.TecS

                        Comentariu


                        • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                          Domnule Mihalcea discuția despre condițiile pe care le oferă un concurs este mai complexă. A arunca cu vorbe de ocară fără o analiză serioasă nu este de acceptat deoarece toți organizatorii chiar depun eforturi pentru a asigura condiții cât mai bune. Sunt chestiuni care pot fi imputate în anumite situații organizatorilor precum timpii morți dintre fazele competiționale, tolerarea unui comportament deviant din partea unor competitori și alte chestiuni de genul acesta. Alte chestiuni, precum lumina din săli, condensul, suprafață de joc etc. nu pot fi imputate deoarece nu cred că există în circuit vreo sală care să fi fost construită special pentru tenis de masă. Sfatul meu este să evitați locațiile care nu vă oferă condițiile pe care le doriți.
                          Pai asta încerc sa fac doar ca am fost suspendat de la turneul A de la Slobozia unde nu am fost niciodată .

                          Comentariu


                          • Errare humanum est șed persevare diabolicum.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Mihai905 Vezi post
                              Domnule Mihalcea discuția despre condițiile pe care le oferă un concurs este mai complexă. A arunca cu vorbe de ocară fără o analiză serioasă nu este de acceptat deoarece toți organizatorii chiar depun eforturi pentru a asigura condiții cât mai bune. Sunt chestiuni care pot fi imputate în anumite situații organizatorilor precum timpii morți dintre fazele competiționale, tolerarea unui comportament deviant din partea unor competitori și alte chestiuni de genul acesta. Alte chestiuni, precum lumina din săli, condensul, suprafață de joc etc. nu pot fi imputate deoarece nu cred că există în circuit vreo sală care să fi fost construită special pentru tenis de masă. Sfatul meu este să evitați locațiile care nu vă oferă condițiile pe care le doriți.
                              Mihai, sunt cateva sali care au fost construite special pentru tenisul de masa,doar cateva exemple Sala Romgaz tenis de masa, de peste 15 ani doar tenis de masa 24 din 24, Sala polivalenta de la Dumbravita care a fost un proiect al Doamnei Husar si al Primarului Geza conceputa pt tenis de masa si omologata ITTf pt competitile ETTU, de altfel care s-au si disputat, si multe altele care sunt bine concepute, dar majoritatea problemelor apar ca urmare a supraincarcarii acestor sali si in dorinta de a obtine maximul din ele prin cuprinderea spatiului maxim de joc unde nici o sala de nivel mondial nu are prevazut lumina corespunzatoare, si de asemeni ventilatia pe masura.Toti organizatorii si cred ca si jucatorii sunt constienti ca majoritatea meselor de pe margini nu ofera conditii optime, exceptand salile Nastase fara tribune unde lumina doar pe margini e buna si in mijloc dezastru, dar acestea reprezinta de cele mai multe ori peste jumatate din efectivul total de mese.
                              Eu cred ca conditile de joc pe care organizatorii sa le ofere , sa se rezule la o intrare in sala curata, toalete curate si bineinteles intretinute pe parcursul turneului curate, o sala spalata corespunzator inaintea competitiei si dupa montarea logistici, mesele sterse in dimineata competitiei, cosuri de gunoi suficiente prin sala, o umbrire corespunzatoara.Cat tine de iluminat si caldura din pacate sunt chestiuni independente de organizatorul local dar cunoscute lui.Atata timp cat nu exista echipa de omologare, certificare a turneelor aceste discutii vor fi nesfarsite si nici constructive.

                              Cat tine de suspendarea unui jucator directe de catre un organizator cele mai frecvente spete sunt intarzierile repetate, sau neanuntate la validarea inscrierilor, interzierile la masa de joc, tragerea de timp la incalzire si in timpul meciului, sicanarea repetativa a unor concurenti, si comportament nesportiv in timpul si spatiul turneului, si bineinteles denigrarile la adresa unor participanti si sau organizatori.

                              Ce pot eu sa va spun aici Domnule Mihalcea, care ati fost suspendat de mine anul trecut pentru mai multe astfel de incalcari, si cu ajutorul bunavointei si insistentei lui Gelu v-am ridicat suspendarea, dar ati ramas o vreme in monitorizarea mea, si spre norocul dumneavoastra nu ati mai creeat astfel de neplaceri, si ati putut participa incontinuare la turneele Amatur, dar ati recidivat in dimineata turneului cand eu personal am verificat prezenta la 8.45 si va aflati printre intarziati si la 8.55 erati ultimul intarziat si eu am insistat la Avram sa va scoata din lista ca absent, pentru a nu periclita intarzierea si disconfortul a 131 de oameni, si el personal cu numarul de telefon in mana a fugit afara sa va sune si atunci ati aparut, deci ati avut de la inceput o bila neagra care pana la urma vad ca a concretizat-o.Sa stiti ca aceste suspendari vin in urma mai multor discutii a unor organizatori asupra anumitor persoane care sunt monitorizate si avertizate de mai multe ori, si stiti bine ca eu de multe ori le fac publice aceste avertismente, si nu le luati ca o atitudine a organizatorului impotriva dumneavoastra ci ca o masura de protejare a sutelor de participanti.Putini dintre dumneavoastra stiu ca au fost suspendati si avertizati jucatori care au furat lucruri altor jucatori si acuma avem tot mai putine astfel de cazuri.Eu va recomand sa va linistiti daca nu vreti ca organizatorii sa faca front comun si sa nu mai aveti pe unde juca.

                              Comentariu


                              • Raspunsul oficial a fost ca “sunt prea arogant” nu ca as fi întârziat cât spuneti dvs , nu mi amintesc sa mi fi spus nimeni ca am întârziat .

                                Comentariu


                                • Postat în original de Eltibi Vezi post
                                  Raspunsul oficial a fost ca “sunt prea arogant” nu ca as fi întârziat cât spuneti dvs , nu mi amintesc sa mi fi spus nimeni ca am întârziat .
                                  A intarzia repetat este o aroganta care se pare ca deranjeaza, dar tu decizi.

                                  Comentariu


                                  • Nu am întârziat repetat , oricum nu mai vreau sa continui polemica , cine știe ce mai mi se reproșează ca am purtat ciorapi gri , vreau doar sa știe toți jucătorii ca o parere proasta spusa despre o sala înseamnă suspendare !

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Eltibi Vezi post
                                      Nu am întârziat repetat , oricum nu mai vreau sa continui polemica , cine știe ce mai mi se reproșează ca am purtat ciorapi gri , vreau doar sa știe toți jucătorii ca o parere proasta spusa despre o sala înseamnă suspendare !
                                      Eu pentru comportament te-am suspendat, nu pentru parerea ta despre sala.

                                      Comentariu


                                      • Salut
                                        Nu imbirlig, dar abia aștept sa vad citi jucători de elite din amatur pot cistiga turneul de la apahida!!!
                                        Am văzut minim 4 jucători de divizia A la acest turneu. Asta este și motivul ptr care nu m-am înscris la acest turneu.
                                        Sa vedem cine joaca finala!!!!
                                        Iar după sa analizam dacă are rost sa mergi sute de km și sa nu ai nici o șansă!!!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                          Salut
                                          Nu imbirlig, dar abia aștept sa vad citi jucători de elite din amatur pot cistiga turneul de la apahida!!!
                                          Am văzut minim 4 jucători de divizia A la acest turneu. Asta este și motivul ptr care nu m-am înscris la acest turneu.
                                          Sa vedem cine joaca finala!!!!
                                          Iar după sa analizam dacă are rost sa mergi sute de km și sa nu ai nici o șansă!!!
                                          Cred ca iti dai importanta, esti tot timpul contra ca nu poti mai mult.
                                          RIvi
                                          ​​​​​Divizionarii sunt jucatori plecati din Amatur, mai buni si mai talentati decat restul.
                                          Divizia Elite cuprinde cei mai buni jucatori, nu te mai plange de sanse si antreneaza-te sa ii invingi pe cei mai buni!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de maniche Vezi post

                                            Cred ca iti dai importanta, esti tot timpul contra ca nu poti mai mult.
                                            RIvi
                                            ​​​​​Divizionarii sunt jucatori plecati din Amatur, mai buni si mai talentati decat restul.
                                            Divizia Elite cuprinde cei mai buni jucatori, nu te mai plange de sanse si antreneaza-te sa ii invingi pe cei mai buni!
                                            Am vrut să-ți răspund,,..... dar acum ma antrenez sa pot să-i inving🤭

                                            Comentariu


                                            • Mă dezgusta decizia unor jucatori de a ocupa la un turneu important locurile destinate categoriei superioare din care face el parte doar pentru a putea sa scada la MP in clasament si sa treaca mai repede intr-o categorie inferioară! A tine in lista de asteptare la un turneu asa de important atâția jucatori ,unii cu MP peste 40 doar din dorința de a te "vinde pentru doi pumni de argiți" ca sa-ti atingi interesul mi-se pare de-a dreptul jenant! Este vorba de jucătorul Stoica Mihai de la open cu mp 23! Daca regulamentul permite sa faca aceste mișmașuri at imi permite si mie si la inca vreo 2 colegi care o sa fie in grupă cu el sa avem o zi mai proasta si sa pierdem la d-ul Stoica!.......așa ca sa-l tinem tot anul in curs la open! Eventual poate îl ridicăm până la elite! Trebuie facut ceva in sensul asta ca daca nu.....ne ocupăm noi de ei! Si nu e caz singular!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                                Mă dezgusta decizia unor jucatori de a ocupa la un turneu important locurile destinate categoriei superioare din care face el parte doar pentru a putea sa scada la MP in clasament si sa treaca mai repede intr-o categorie inferioară! A tine in lista de asteptare la un turneu asa de important atâția jucatori ,unii cu MP peste 40 doar din dorința de a te "vinde pentru doi pumni de argiți" ca sa-ti atingi interesul mi-se pare de-a dreptul jenant! Este vorba de jucătorul Stoica Mihai de la open cu mp 23! Daca regulamentul permite sa faca aceste mișmașuri at imi permite si mie si la inca vreo 2 colegi care o sa fie in grupă cu el sa avem o zi mai proasta si sa pierdem la d-ul Stoica!.......așa ca sa-l tinem tot anul in curs la open! Eventual poate îl ridicăm până la elite! Trebuie facut ceva in sensul asta ca daca nu.....ne ocupăm noi de ei! Si nu e caz singular!
                                                De aia te-ai retras din concurs? Că eram eu pe lista Elite? Până nu demult te opuneai participării jucătorilor din Divizia A. Acum ti-e frică să joci și cu jucători mult mai puțin cotați? Că de corectitudine nu am cum să te bănuiesc. Mai bine ți-ai vedea de paletele contrafăcute și de jocul stil popular cu mâna în șold.
                                                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                                FH: Butterfly - Dignics 80
                                                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                                Comentariu


                                                • Mihai noi doi facem parte din "lumi diferite". Eu intotdeauna am sustin ca intrecerile sportive sa se bazeze pe criterii de competența si valori apropiate!In viata mea nu am cerut unui jucator sa piarda meciul sau sa_l castige in avantajul meu cum ai facut tu cu Cornel in grupe sămbata la Viva.Vi cu MP de "avansati+" si te rogi de Cornel (care vroia sa se retraga medical din grupa ta ) sa îl rogi sa te bată! Referitor la afirmatia că ti-e frica sa joci cu jucători mai putin experimentati tin sa-ti reamintesc ca iau atitudine cand discrepanța atinge limitele paroxistice in favoarea sau in defavoarea mea. Referitor la " mâna-n sold si paleta" talentul si LARC-ul arată cu ce am gresit! Sa ai multe turnee incununate de succes iți doresc!

                                                  Comentariu

                                                  Procesare...
                                                  X