Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bună ziua, oare când se va actualiza pagina www.amatur.ro, la Amatur 2022, cu câștigătorii la Turneul Campionilor 2022? Mulțumesc!

    Comentariu


    • Nea Vasile ai dreptate în legătură cu persoanele care trântesc meciuri și le calculează ba pt turneul pe echipe, ba pt titlul de campion județean, ba să nu treacă la o categorie superioara, eu recent am relatat un caz 32,96 trecea la elite dar a luat bătaie la câteva turnee printre care de la o fetiță care nu face 3 puncte în fața lui, și a scăzut iar la 32 și un pic, am inteies ca nu au ce sa le facă, ar trebui sa se ia atitudine fața de astfel de persoane. Și mulți care veneau și-mi spuneau ca azi nu trebuie sa treacă de primul tur eliminatorii, urât foarte urât.
      Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
      fh tenergy 05
      bh rakza 7 soft

      Comentariu


      • Postat în original de Bubucrys Vezi post
        Nea Vasile ai dreptate în legătură cu persoanele care trântesc meciuri și le calculează ba pt turneul pe echipe, ba pt titlul de campion județean, ba să nu treacă la o categorie superioara, eu recent am relatat un caz 32,96 trecea la elite dar a luat bătaie la câteva turnee printre care de la o fetiță care nu face 3 puncte în fața lui, și a scăzut iar la 32 și un pic, am inteies ca nu au ce sa le facă, ar trebui sa se ia atitudine fața de astfel de persoane. Și mulți care veneau și-mi spuneau ca azi nu trebuie sa treacă de primul tur eliminatorii, urât foarte urât.
        Bubu ideea era ca "a fost un turneu important " cu o lista de asteptare imensa cu multi jucatori cu MP peste 40 ! Putea sa se inscrie la un turneu mai putin căutat si rezolva problema. Cu "astia" trebuie sa vb intre noi cand primdem in grupa unul sa -i dam meciurile sa mai stra vreo 6 luni pe la Elite daca regulamentul nu-i poate opri!

        Comentariu


        • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
          Mihai noi doi facem parte din "lumi diferite". Eu intotdeauna am sustin ca intrecerile sportive sa se bazeze pe criterii de competența si valori apropiate!In viata mea nu am cerut unui jucator sa piarda meciul sau sa_l castige in avantajul meu cum ai facut tu cu Cornel in grupe sămbata la Viva.Vi cu MP de "avansati+" si te rogi de Cornel (care vroia sa se retraga medical din grupa ta ) sa îl rogi sa te bată! Referitor la afirmatia că ti-e frica sa joci cu jucători mai putin experimentati tin sa-ti reamintesc ca iau atitudine cand discrepanța atinge limitele paroxistice in favoarea sau in defavoarea mea. Referitor la " mâna-n sold si paleta" talentul si LARC-ul arată cu ce am gresit! Sa ai multe turnee incununate de succes iți doresc!
          Nu știu cine ți-a dat informația, dar e total greșită. Eu am reușit să iau un set lui Cornel dând 2 mingii foarte aproape de el, în condiția în care scorul era 9-9. As fi vrut eu sa câștig meciul, dar la Elite mă mulțumesc să fac mingii frumoase, iar dacă mai câștig un set sau două, e bonus. Eu aș propune ca pentru persoanele peste 65 de ani, să li se permită să joace la categoria la care se simt confortabil. Și așa nu mai au mult timp pentru a face umbră pământului.
          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
          FH: Butterfly - Dignics 80
          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

          Comentariu


          • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

            Nu știu cine ți-a dat informația, dar e total greșită. Eu am reușit să iau un set lui Cornel dând 2 mingii foarte aproape de el, în condiția în care scorul era 9-9. As fi vrut eu sa câștig meciul, dar la Elite mă mulțumesc să fac mingii frumoase, iar dacă mai câștig un set sau două, e bonus. Eu aș propune ca pentru persoanele peste 65 de ani, să li se permită să joace la categoria la care se simt confortabil. Și așa nu mai au mult timp pentru a face umbră pământului.
            Auzi nea Mihai,si daca mai bagi vreo 20.....ce faci ca iau astia pauza inaintea ta ca le maninci creerii

            Comentariu


            • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

              Nu știu cine ți-a dat informația, dar e total greșită. Eu am reușit să iau un set lui Cornel dând 2 mingii foarte aproape de el, în condiția în care scorul era 9-9. As fi vrut eu sa câștig meciul, dar la Elite mă mulțumesc să fac mingii frumoase, iar dacă mai câștig un set sau două, e bonus. Eu aș propune ca pentru persoanele peste 65 de ani, să li se permită să joace la categoria la care se simt confortabil. Și așa nu mai au mult timp pentru a face umbră pământului.
              Dacă ai fi vrut sa castigi meciul de ce nu l-ai lasat sa se retragă? I-ai luat tu set lui Cornel sau l-a donat????Hai mă nea Mihai că te faci de "cacao" rău si ai o vârstă! Cum naiba ti-ai gasit tocmai la turneul ala sa te inscrii unde era bătaie mare. Ti-ai batut joc de cei din lipsa de asteptare. Puteai sa gasesti alta variantă mai onestă dar dacă atâta putem si Dumnezeu..

              ne iartă! Veni ,vidi si am înfrânt!

              Comentariu


              • https://fb.watch/iYEg6L3Rx5/

                Comentariu


                • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                  Să fim cu toți sănătoși nea Vasile sa ne bucuram de ping pong
                  Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                  fh tenergy 05
                  bh rakza 7 soft

                  Comentariu


                  • Postat în original de buzatu vasile Vezi post

                    Dacă ai fi vrut sa castigi meciul de ce nu l-ai lasat sa se retragă? I-ai luat tu set lui Cornel sau l-a donat????Hai mă nea Mihai că te faci de "cacao" rău si ai o vârstă! Cum naiba ti-ai gasit tocmai la turneul ala sa te inscrii unde era bătaie mare. Ti-ai batut joc de cei din lipsa de asteptare. Puteai sa gasesti alta variantă mai onestă dar dacă atâta putem si Dumnezeu..

                    ne iartă! Veni ,vidi si am înfrânt!
                    Aici este emisiunea "Cascadorii râsului "? Cum să nu las pe cineva să se retragă? Este posibil așa ceva? O minciună așa gogonata n-am mai auzit! Iar din punct de vedere a abilităților la tenis, Dumitrescu Cornel este cu 10 clase peste mine. La turneul de la Vălenii de Munte din toamnă eu am avut o victorie chinuită în inferioare, iar el a jucat finala.
                    În legătură cu faptul că am ocupat un loc la un turneu unde era bătaie mare pe locuri, altă minciună din două considerente:
                    1 - de pe lista principală de înscrieri s-au retras câțiva jucători. Probabil că i- am obligat.
                    2 - de pe lista de așteptare s-au retras câțiva jucători tocmai când să intre și ei pe lista principală. I-am obligat și pe ei.
                    In concluzie, mă pot duce la "Românii au talent " drept Magician!
                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                    FH: Butterfly - Dignics 80
                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                    Comentariu


                    • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

                      Aici este emisiunea "Cascadorii râsului "? Cum să nu las pe cineva să se retragă? Este posibil așa ceva? O minciună așa gogonata n-am mai auzit! Iar din punct de vedere a abilităților la tenis, Dumitrescu Cornel este cu 10 clase peste mine. La turneul de la Vălenii de Munte din toamnă eu am avut o victorie chinuită în inferioare, iar el a jucat finala.
                      În legătură cu faptul că am ocupat un loc la un turneu unde era bătaie mare pe locuri, altă minciună din două considerente:
                      1 - de pe lista principală de înscrieri s-au retras câțiva jucători. Probabil că i- am obligat.
                      2 - de pe lista de așteptare s-au retras câțiva jucători tocmai când să intre și ei pe lista principală. I-am obligat și pe ei.
                      In concluzie, mă pot duce la "Românii au talent " drept Magician!

                      https://fb.watch/iYEg6L3Rx5/

                      Comentariu


                      • Intrebare pt CD, unde se inscriu si ce mp se acorda pt urmatorii jucatori inscrisi la Urlati:

                        Inscrisi la Hobby:
                        Gurau Catalin - Urlati
                        Gurau Danut - Urlati
                        http://www.amatur.ro/tenisdemasa/jucatori?searchj=gurau

                        Inscris Avansati:
                        Draganescu Viorel - Ploiesti
                        http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...ganescu-Viorel

                        Multumesc.

                        Comentariu


                        • Dacă nu au istoric recent, teoretic unde vor ei ... dar dacă organizatorul îi cunoaște si consideră că sînt jucători buni îi poate trece la o categorie superioară

                          ... se evită și comentariile ulterioare
                          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                          Comentariu


                          • Buna ziua! Am și eu o intrebare,referitor la punctele de penalizare.Acestea se șterg automat la un interval de timp(dacă ai 2,3,4,5)sau se începe de la 0 doar după suspendare?Multumesc anticipat!
                            Lemn Innerforce Zlf
                            Fh Dignis 09C
                            Bh Dignis 05

                            Comentariu


                            • ADN
                              ADN comentat
                              Editarea unui comentariu
                              Punctele de penalizare se anulează la împlinirea termenului de 12 luni de la data turneului la care s-au acordat, respectiv odată cu ispășirea perioadei de suspendare.

                          • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                            Dacă nu au istoric recent, teoretic unde vor ei ... dar dacă organizatorul îi cunoaște si consideră că sînt jucători buni îi poate trece la o categorie superioară

                            ... se evită și comentariile ulterioare
                            Buna ziua,

                            Dumneavoastra stiti cel mai bine care sunt regulile, eu vreau doar sa va spun ca uitandu-ma pe profilul domnului Draganescu Viorel – Ploiesti, inscris la avansati, observ ca ultimul sau turneu este in 2018, unde a luat locul 3 la un turneu B All, invingand urmatorii adversari:

                            Stancescu Sebastian - MP intre 22 si 25 de-a lungul anului 2018
                            Iorgoiu Constantin – MP intre 19 si 21 de-a lungul anului 2018
                            Istrate Cristian – MP intre 26 si 31 de-a lungul anului 2018
                            Si de 2 ori pe Dinu Gheorghe, grupe si eliminatorii – MP intre 17 si 21 de-a lungul anului 2018

                            Poate vi se pare relevanta informatia sau va ajuta.

                            Va salut, cu respect.

                            Butterfly Zhang Jike ALC
                            FH: Yasaka Rakza Z
                            BH: Butterfly Dignics 64

                            Comentariu


                            • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

                              Aici este emisiunea "Cascadorii râsului "? Cum să nu las pe cineva să se retragă? Este posibil așa ceva? O minciună așa gogonata n-am mai auzit! Iar din punct de vedere a abilităților la tenis, Dumitrescu Cornel este cu 10 clase peste mine. La turneul de la Vălenii de Munte din toamnă eu am avut o victorie chinuită în inferioare, iar el a jucat finala.
                              În legătură cu faptul că am ocupat un loc la un turneu unde era bătaie mare pe locuri, altă minciună din două considerente:
                              1 - de pe lista principală de înscrieri s-au retras câțiva jucători. Probabil că i- am obligat.
                              2 - de pe lista de așteptare s-au retras câțiva jucători tocmai când să intre și ei pe lista principală. I-am obligat și pe ei.
                              In concluzie, mă pot duce la "Românii au talent " drept Magician!

                              ”Cea mai mare bogatie este sa fii multumit cu ceea ce ai.” Cicero

                              Comentariu


                              • Postat în original de G.Iojiban Vezi post
                                Bună ziua, oare când se va actualiza pagina www.amatur.ro, la Amatur 2022, cu câștigătorii la Turneul Campionilor 2022? Mulțumesc!
                                OK acum, am pus si poze separate pentru cele 4 categorii.
                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Forumul nu este nici dictatură....apropo cum rămâne cu conflictul de interese din regulament......oricum Amaturul a cam luat-o pe alătură și ar fi cazul să se facă o schimbare că sa cam zgâriat CD-ul.....

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post

                                    Nu m-am referit la turneul acesta cum ca nu ar fi avut coșuri de gunoi fiindcă am înțeles ca au fost peste tot. Vorbeam la modul general. Cred ca mai eficient ar fi sa se pozeze gunoiul strâns și sa se posteze pe forum.
                                    Dacă se vorbește de pedepse trebuie stabilite și criterii, adică un regulament al gunoiului. Cine are timp de asa ceva?
                                    Cornel 67, stim ca sunt discutii aproape de non sens, dar de fiecare data apar noi postari de lucruri bine stiute de majoritatea, dar pana nu se implementeaza o structura bine definita si cu un statut clar aceste lucruri se vor repeta la nesfarsit.(discutiile despre anumite chestiuni)
                                    Referitor la chestiunea semnalata mai sus cu mizeria si cu sticlele cei mai vechi si activi isi aduc aminte de nenumaratele poze pe forum, si de nenumaratele incercari si inventii de a elimina aceste lucruri.Sunt deja peste 6-7 ani, si cateva 10 de turnee unde am pus la dispozitie markere si participantii isi scriau numele pe sticle, si chiar daca argumentul era unul igienic, numele multor s-a regasit aruncat printre scaune si au fost si in liste transpus , si am mers si mai departe si am facut etichete autocolante cu numele participantilor si acelasi lucru.Am avut sali in care imaginea de ansamblu era captata de multitudinea de saci si cosuri de gunoi, si am mers mai departe si am angajat femeie de serviciu pe intreaga perioada a turneului si multe astfel de actiuni care au dat sau nu rezultate.Deseara o sa va fac o poza de la WTT Contender Berlin unde sunt acuma si in sala sunt peste 60 de cosuri de gunoi si seara cand inchid sala si vin echipele de curatenie aduna saci de gunoi si de sticle.Tocmai a trecut prin fata mea cineva care aduna ceva dintre randuri.

                                    Cred ca aceste chestiuni trebe tratate foarte serios de fiecare in parte din organizatori ajuns la un numitor comun, Dar asta inseamna asumare centrala, si certificare centrala.Trecem prin vremuri tulburi si aceste lucruri nu se vor intampla.

                                    Comentariu


                                    • Dragi colegi,

                                      Pentru o reprezentare cit mai echitabila in luarea deciziilor, s-a propus ca organizatorii din fiecare zona sa-si delege cite un reprezentant in conducerea Amatur, ce va participa activ atit in analiza si votarea propunerilor venite din partea jucatorilor, cit si la o mai buna organizare a acestui circuit.

                                      In urma voturilor strinse, au fost cooptati urmatorii:
                                      CORNEANU Sorin
                                      GHERASIM Iulian
                                      BODEANU Dan
                                      VISAN Bogdan
                                      HEJA Zoltan
                                      FEKETE Istvan
                                      BADESCU Tudor

                                      Cu ocazia turneului de la Cheile Gradistei ne-am reunit la o masa rotunda si am discutat unele propuneri pe care le aducem la cunostinta tuturor jucatorilor:

                                      1.S-a observat tendinta unor amaturisti de a-si mentine categoria la care joaca folosind metode neortodoxe ce implica calcule laborioase.
                                      Pentru contracararea acestui fenomen,Echipa Amatur a luat urmatoarea decizie:
                                      -Fiecare din organizatorii recent desemnati va monitoriza turneele din zona de competenta pentru depistarea eventualelor rezultate trucate ce vor fi apoi analizate colectiv..
                                      In functie de concluziile aparute, jucatorii suspectati vor fi promovati la categoria superioara sau nu


                                      2. Aliniatul 5.2.3 din Regulament (organizarea turneelor A si R+) se completeaza astfel:
                                      numarul minim de mese poate fi si 9, numai daca se respecta in acelasi timp urmatoarele:
                                      - se joaca in 2 zile consecutiv
                                      - se anunta cu 2 luni inainte data de desfasurare, dar numai daca nu exista alta oferta cu minim 12 mese

                                      3. In desfasurarea turneelor, organizatorii sunt obligati sa foloseasca ultimul clasament publicat, indiferent de data de desfasurare a turneului respectiv.
                                      Organizatorul tehnic are obligatia sa actualizeze listele si sa-i puna pe potentialii jucatori ce au promovat(sau dupa caz retrogradat) pe liste conform datei la care s a facut inscrierea
                                      respectiva.​

                                      4. Aliniatul 8.2 din Regulament (distinctiile circuitului Amatur) se completeaza astfel:
                                      liderii judeteni sunt cei ce au avut in anul competitional respectiv acelasi domiciliu

                                      Comentariu


                                      • Bună ziua, mă numesc Florin Guluta din București și

                                        Comentariu


                                        • Vreau să sesizez o viciere de rezultat la concursul de sâmbătă din București față de atitudinea total nesportiva a domnului Moise Vasile față de mine și de acest sport în general. La scorul de0-0,la prima minge jucată dau tuș îmi cer scuze dar el zice că nu a fost, bun hai să repetăm, îmi dau cuvântul de onoare, mă jur pe toți sfinții îmi spune că repetăm dar nu a atins mingea masă, nu am mai repetat, adică sunt mincinos, apoi dă o minge căzută care atinge partea metalică a mesei fără să devieze vreun pic din traiectorie, știm cu toții ce înseamnă un tuș, nu domne e bună, nu se repetă, ok și de data aceasta, de 2-0iau un set și începe cu scorul că nu-i bun, a încercat toate metodele să mă facă cu capul, tot setul 3 a dat în minge cu dușmănie afară, în tavan, moment la care am vrut să mă retrag și bine făceam, acest tip de adversar nu face bine nimănui, nu pentru asta venim la turnee ci cu plăcerea de a juca și a întâlni prieteni din amatur, apoi colegii au sesizat că are o față iarbă interzisă dar au jucat în continuare, mulțumiți de rezultatele obținute probabil, fiind bătuți toți cu3-0 de acest individ care se abate de la valorile sportivitatii și fair play ului, consider că se păcălește singur, motiv pentru care vă solicit să luați măsurile necesare și pe care le considerați, eu personal nu mai intru în sală cu acest om, vă mulțumesc

                                          Comentariu


                                          • Am retinut sesizarea. Daca vor mai aparea sesizari legate de comportarea lipsita de fair-play a d-lui Moise, vom lua in considerare o atentionare.
                                            Privind materialul paletei, atat d-vs, cat si ceilalti jucatori aveti posibilitatea sa sesizati organizatorul turneului, conform Regulamentului. Organizatorul nu intervine in lipsa unei reclamatii.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                              Am retinut sesizarea. Daca vor mai aparea sesizari legate de comportarea lipsita de fair-play a d-lui Moise, vom lua in considerare o atentionare.
                                              Privind materialul paletei, atat d-vs, cat si ceilalti jucatori aveti posibilitatea sa sesizati organizatorul turneului, conform Regulamentului. Organizatorul nu intervine in lipsa unei reclamatii.
                                              Eu cred ca organizatorii turneelor unde va juca d-l Moise sunt deja sesizați prin ceea ce s-a scris aici pe forum. Cred că ar putea să ii verifice paleta la începutul turneelor.

                                              Comentariu


                                              • Vă mulțumesc, repet nu m a deranjat paleta ci comportamentul nesportiv al domnului Moise, treaba cu paleta demonstrează încă o dată în plus dorința acestuia de a păcăli, am vrut să nu mai particip la turneul tsp, Șerban Bogdan, finalistul de la tta, m a sucit spunându-mi că o să fie arbitru la un eventual meci direct, totuși rămân la părerea că merita măcar o suspendare, să zicem minimă de o lună, poate reflecta puțin la atitudinea avută față de colegii de sport, mulțumesc frumos

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de florin guluta Vezi post
                                                  Vă mulțumesc, repet nu m a deranjat paleta ci comportamentul nesportiv al domnului Moise, treaba cu paleta demonstrează încă o dată în plus dorința acestuia de a păcăli, am vrut să nu mai particip la turneul tsp, Șerban Bogdan, finalistul de la tta, m a sucit spunându-mi că o să fie arbitru la un eventual meci direct, totuși rămân la părerea că merita măcar o suspendare, să zicem minimă de o lună, poate reflecta puțin la atitudinea avută față de colegii de sport, mulțumesc frumos
                                                  Florin, evenimentul fiind organizat in postul Pastelui, fapta probabil s-a prescris... La fel si cea cu subtilizatul cupei. Glumesc... Fac si eu haz de necaz, fiind "Stan patzitul" la alte concursuri.
                                                  R45 / Andro Ligna CI Off / R47
                                                  "My goal is not to be better than anyone else, but to be better than I used to be."

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X