Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Comitetul Director Vezi post
    Dragi colegi,

    Pentru o reprezentare cit mai echitabila in luarea deciziilor, s-a propus ca organizatorii din fiecare zona sa-si delege cite un reprezentant in conducerea Amatur, ce va participa activ atit in analiza si votarea propunerilor venite din partea jucatorilor, cit si la o mai buna organizare a acestui circuit.

    In urma voturilor strinse, au fost cooptati urmatorii:
    CORNEANU Sorin
    GHERASIM Iulian
    BODEANU Dan
    VISAN Bogdan
    HEJA Zoltan
    FEKETE Istvan
    BADESCU Tudor

    Cu ocazia turneului de la Cheile Gradistei ne-am reunit la o masa rotunda si am discutat unele propuneri pe care le aducem la cunostinta tuturor jucatorilor:

    1.S-a observat tendinta unor amaturisti de a-si mentine categoria la care joaca folosind metode neortodoxe ce implica calcule laborioase.
    Pentru contracararea acestui fenomen,Echipa Amatur a luat urmatoarea decizie:
    -Fiecare din organizatorii recent desemnati va monitoriza turneele din zona de competenta pentru depistarea eventualelor rezultate trucate ce vor fi apoi analizate colectiv..
    In functie de concluziile aparute, jucatorii suspectati vor fi promovati la categoria superioara sau nu


    2. Aliniatul 5.2.3 din Regulament (organizarea turneelor A si R+) se completeaza astfel:
    numarul minim de mese poate fi si 9, numai daca se respecta in acelasi timp urmatoarele:
    - se joaca in 2 zile consecutiv
    - se anunta cu 2 luni inainte data de desfasurare, dar numai daca nu exista alta oferta cu minim 12 mese

    3. In desfasurarea turneelor, organizatorii sunt obligati sa foloseasca ultimul clasament publicat, indiferent de data de desfasurare a turneului respectiv.
    Organizatorul tehnic are obligatia sa actualizeze listele si sa-i puna pe potentialii jucatori ce au promovat(sau dupa caz retrogradat) pe liste conform datei la care s a facut inscrierea
    respectiva.​

    4. Aliniatul 8.2 din Regulament (distinctiile circuitului Amatur) se completeaza astfel:
    liderii judeteni sunt cei ce au avut in anul competitional respectiv acelasi domiciliu
    Ca urmare a cooptarii noilor membri, a aparut si necesitatea ca sa fie votat si validat un nou Comitet Director.

    In urma numararii voturilor, componenta Comitetului Director (in ordine alfabetica) este:

    APIAN Florin
    AVRAM Nicolae
    BODEANU Dan
    TOMA Florin
    VISAN Bogdan

    Comentariu


    • Postat în original de Comitetul Director Vezi post

      Ca urmare a cooptarii noilor membri, a aparut si necesitatea ca sa fie votat si validat un nou Comitet Director.

      In urma numararii voturilor, componenta Comitetului Director (in ordine alfabetica) este:

      APIAN Florin
      AVRAM Nicolae
      BODEANU Dan
      TOMA Florin
      VISAN Bogdan
      Un pas mic pt. conducere, un pas mare pentru AMATUR.
      Cred ca foarte multa lume a primit aceasta veste cu entuziasm.Eu cel putin salut cu respect acest pas, trecerea la alegeri democratice
      .MULT SUCCES noii Echipe Amatur si bineinteles noului Comitet Director.

      Comentariu


      • Postat în original de Comitetul Director Vezi post

        Ca urmare a cooptarii noilor membri, a aparut si necesitatea ca sa fie votat si validat un nou Comitet Director.

        In urma numararii voturilor, componenta Comitetului Director (in ordine alfabetica) este:

        APIAN Florin
        AVRAM Nicolae
        BODEANU Dan
        TOMA Florin
        VISAN Bogdan
        Uite că a ieșit soarele în Amatur! Cred ca acum s_a încheiat o etapă care a fost plină de frământări și care ducea Amaturul intr_o direcție nedorită de "mai nimeni"!
        Sper ca noua conducere și membrii ei sa lucreze numai pt Amatur și în spiritul ei. Felicit noii membrii și am încredere ca nea Dan v_a fi liantul între vechea și noua generație de membrii! Bine ca sa oprit ce a fost bun și împrospătat cu nou! Asta nu înseamnă că dacă Motanul și ADN o iau "razna_n porumb" nu dăm drumul la "câini"
        Felicitări tuturor membrilor iar celor care au plecat" tot binele din lume"!

        Comentariu


        • Felicitări si succes!!!
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • Macar am scapat de balotaj........

            Comentariu


            • Sper să fie Amaturul cum a fost înainte....eu tot Che Guevara...o sa fiu...succes pentru noua conducere sper să reprezentați interesul amatorului de tenis de masă care probabil face un efort să participe la acest circuit..așa că încercați să îl faceți să se simtă cit mai bine...

              Comentariu


              • Din CD lipsește cineva care probabil o să fie în opoziție cu mine dacă vă schimbați orientarea...Cred că Gelu

                Comentariu


                • Este anapoda rau sa vii in Aprilie și sa modifici regulamentul spunând ca cine și a schimbat domiciliul nu poate ieși campion județean, cel mai corect și normal
                  ar fi fost “începând de azi x Aprilie nu mai poate ieși campion județean cine își schimba domiciliul”

                  Comentariu


                  • Postat în original de Eltibi Vezi post
                    Este anapoda rau sa vii in Aprilie și sa modifici regulamentul spunând ca cine și a schimbat domiciliul nu poate ieși campion județean, cel mai corect și normal
                    ar fi fost “începând de azi x Aprilie nu mai poate ieși campion județean cine își schimba domiciliul”
                    Eu cred ca daca schimbi judetul, daca esti in acelasi nu cred ca influenteaza
                    In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                    Dalai Lama

                    Comentariu


                    • Ăștia care se mută.........Grăbiti_vă ca de la anul vor fi doar 15 județe! Petrov deja a cumpărat casă în CAHUL!

                      Comentariu


                      • Va rog ștergeți postul 1308. Mulțumesc .

                        Comentariu


                        • Buna seara
                          am ajuns acasă de la A+ ocna mures și am văzut că s-au postat REGULAMENTUL AMATUR 2023!!!
                          Nu am nimic de comentat,dar am doar o întrebare:::::!!!!
                          Nici un alt sponzor sau vînzător de materiale sportive nu dorește să organizeze un turneu pe echipe sau master în afara de BUTTERFLY??
                          Cred că ar fi mult mai benefic sa fie concurenta!!!
                          ​​​​​​Gewo,Xiom,Andro.....nu au voie sa organizeze???
                          Nu imbirlig,dar întreb și eu PTR un prieten!!
                          am sa urmaresc răspunsurile și am să l-e printez!!
                          Cred că doar CD este in masura să răspundă!!

                          Comentariu


                          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                            Cred că doar CD este in masura să răspundă!!
                            Sa raspunda la ce ?
                            Daca vreun distribuitor de materiale doreste sa organizeze turnee gen Butterfly? Nu coordonam noi activitatea lor,,
                            Daca au voie sa organizeze? Binenteles ca au voie...doar sa anunte intentia si modul de organizare..calendarul e disponibil.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Comitetul Director Vezi post

                              Sa raspunda la ce ?
                              Daca vreun distribuitor de materiale doreste sa organizeze turnee gen Butterfly? Nu coordonam noi activitatea lor,,
                              Daca au voie sa organizeze? Binenteles ca au voie...doar sa anunte intentia si modul de organizare..calendarul e disponibil.
                              Mulțumesc PTR răspuns,am crezut că nu au voie sa organizeze ceva asemănător!!

                              Comentariu


                              • Postat în original de Comitetul Director Vezi post

                                Sa raspunda la ce ?
                                Daca vreun distribuitor de materiale doreste sa organizeze turnee gen Butterfly? Nu coordonam noi activitatea lor,,
                                Daca au voie sa organizeze? Binenteles ca au voie...doar sa anunte intentia si modul de organizare..calendarul e disponibil.
                                Intrebarea lui Sorin despre dreptul organizarii unor altor competitii vine dupa discutiile avute impreuna la Ocna Mures cand nedumerirea lui era de ce initiativele lui Emi-tt din 2018-2019 cu sistemele dublu Ko, sistem elvetian, sistem rating , turneu de dublu,turneu pe echipe a fost scos din grila Amatur , dupa discutii cu membrii Cd din vremea respectiva si totusi turneul Butterfly pe echipe a fost strecurat fara prea multe discutii la acel nivel, si acum promovat la cel mai important nivel peste TF. Care trebuie sa reprezinte incununarea Circuitului Amatur.
                                Intrebarea este pertinenta si necesita atentie , deoarece au existat precedente in discriminarea unor turnee cum au fost unele de la Vintu de jos anulate din vari motive si acum mai toate au pagini de "invitati" in primele posturi, sunt de asemeni o sumedenie de turnee a tipice Amatur si nu sunt punctate Amatur.

                                Este elocvent ca proprietarul site-ului www.tenisdemasa.ro detine controlul, si prin admin si moderator manipuleaza intreaga comunitate Amatur, care ar trebui sa fie independenta si desine statatoare in toata activitatea ei si actiunile ei.De ce spun si Admin, care il consideram 100% neutru, si de altfel a demonstrat in foarte multe cazuri neutralitatea si impartialitatea, deoarece in zona Asociatiei chiar moderatorul a facut acuzatii grave, Cancerul Amatur , si altele chiar penale si inca este moderator.Mai mult ca sigur ca si celelalte mesaje care aratau adevarul , v-a fi sters ,dar v-a ajunge implicit la toti membrii Echipei Amatur.

                                In atentia Echipei Amatur, va rog sa analizati nerespectarea regulamentului paragraf 5.3.1 pt Turneul Butterfly si deasemeni paragraful 5.2.4 pt.ultimul Turneul A+

                                Ca sa ajungeti o Echipa de respectat trebuie sa reusiti sa implementati respectarea Regulamentului in vigoare, daca nu totul pana acum a fost can can.

                                Comentariu


                                • Indiferent de componența CD și/sau a Echipei Amatur a fost întotdeauna CINEVA căruia nu i-a convenit ceva sau CINEVA care s-a simțit întotdeauna nedreptățit, manipulat, dezavantajat, înlăturat, marginalizat, neapreciat la valoarea pe care crede că o are etc. Interesant este faptul că acel CINEVA este întotdeauna același. Chiar dacă de gestionarea Amaturului s-au ocupat, pe rând sau în echipă, domni din București, din Brașov, din Galați, din Pitești, din Timișoara, din Fălticeni, de oriunde practic, nu a fost bine. S-a aruncat cu noroi în toți. Singurul scăpat de tirul acesta nesfărșit de reproșuri, insulte și ce mai vreți, este un domn din Bistrița (nu, nu este vorba de mine) care se ocupă de gestionarea rezultatelor și clasamentelor Amatur.

                                  Toate neîmplinirile turneelor organizate de CINEVA au fost aruncate absolut TOT TIMPUL pe umerii și în seama celorlalți organizatori. Că vorbim de Alba Iulia sau de Tg. Jiu (și multe altele), tot timpul alții au fost de vină pentru ce nu a mers cum trebuie, numai CINEVA, nu !

                                  De ceva timp, CINEVA nu are loc de turneul BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup - IN MEMORIAM ROCSANA ȘIPOȘ.
                                  Dacă era vorba doar de persoana mea nu aș fi reacționat/răspuns cu nimic. Îl cunosc de multă vreme. M-am convins de cine e și cât (nu) poate.
                                  Dar, dacă lovești în concursul pe echipe, atunci ataci peste 50 de persoane extraordinare care s-au ocupat de organizarea acestui concurs. Vorbesc de echipa LOT TT, de echipa AJTM Cluj, de voluntarii din Cluj, Tg. Mureș, Sibiu, Timiș care au venit la Cluj doar să ne ajute și care și-au pus sufletul, corpul, banii la bătaie ca acest concurs să iasă așa cum ni l-am închipuit, cărora eu le MULȚUMESC și le sunt RECUNOSCĂTOR pentru tot. Ataci aproape 500 de membri Amatur care ne-au onorat cu prezența în cele 4 ediții pe care le-am avut până acum cărora eu le MULȚUMESC și le sunt RECUNOSCĂTOR pentru efort. Și lucrul ăsta eu nu îl permit nimănui, chiar dacă este CINEVA.

                                  Singurii care câștigăm bani de pe urma Amaturului suntem noi, distribuitorii de materiale de tenis de masă. În rest, că vorbim de CD, de Echipa Amatur, de Organizatorii Amatur sau de cei aproape 5000 de jucători din Amatur, toți fac totul din plăcere, pe bază de voluntariat și toți practic cheltuie timp și bani ca acest circuit să existe.
                                  Și atunci mie mi se pare cel puțin ipocrit, ca să nu folosesc cuvinte mai grele, ca eu, distribuitor de echipmente de tenis de masă, care câștig bani de pe urma Amaturului, să cert/apostrofez/atac pe cineva/trag la răspundere pe cei care își cheltuie timpul și banii în acest circuit. Aș fi cu adevărat un .... CINEVA!

                                  Cum de asemenea nu aș putea lovi sau ataca niciodată pe cei/cel cu care am colaborat ani de zile la organizarea turneelor și acum, dintr-o dată, dacă se întâmplă ceva ce nu-mi convine, să-l fac cu "ou și cu oțet" public, aici pe forum sau pe la turnee, așa cum face/a făcut CINEVA.

                                  Cum niciodată nu aș suna sau încerca să contactez vreun membru al CD sau al Echipei Amatur cu scopul de a-l face să voteze cum vreau eu sau în orice altă situație legată de mersul Amaturului așa cum face /a făcut CINEVA.

                                  Sau, eu niciodată nu voi încerca să impun în anumite zone ale țării anumiți coordonatori și/sau membrii în CD sau în Echipa Amatur, așa cum face/a făcut CINEVA.

                                  Sau, eu niciodată nu am sunat și nu voi suna alți distribuitori de echipamente de tenis de masă și să le zic că, în curând, ei nu vor mai putea organiza competiții în Amatur din cauza mea, așa cum face/a făcut CINEVA.

                                  Sau, eu niciodată nu voi avea acces la grupul Asociației Amatur, deși sunt proprietarul forumului, așa cum CINEVA se pare că are sau a avut acces, din moment ce ne dă citate din ce s-a povestit acolo.

                                  Sau, eu niciodată nu voi împrăștia prin Amatur zvonuri cum că un distribuitor îl plătește pe vreunul dintre membrii CD / Echipei Amatur, așa cum face/a făcut CINEVA.

                                  Și lista poate continua la nesfărșit... CINEVA a făcut și se "pricepe" la toate....

                                  Aaa, și să răspund și la acuzația legată de marea încălcare a Regulamentului Amatur.de către turneul BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup 2023 - IN MEMORIAM ROCSANA ȘIPOȘ.
                                  Punctul 5.3.1. a fost introdus în regulament pentru a-i ușura munca administratorului site-ului amatur.ro în introducerea și validarea rezultatelor, ori toate rezultatele concursului pe echipe au fost introduse direct pe amatur.ro, http://www.amatur.ro/tenisdemasa/teams?y=2023

                                  Închei cu prima frază:
                                  Indiferent de componența CD și/sau a Echipei Amatur a fost întotdeauna CINEVA căruia nu i-a convenit ceva sau CINEVA care s-a simțit întotdeauna nedreptățit, manipulat, dezavantajat, înlăturat, marginalizat, neapreciat la valoarea pe care crede că o are etc.

                                  Nu sunt doctor, dar am auzit că la așa ceva îi spune MANIA PERSECUȚIEI.

                                  În mod clar, este printre noi CINEVA care încearcă să dețină controlul și care încearcă, și din păcate uneori și reușește, să manipuleze comunitatea Amatur.

                                  Pălărie-ntr-un picior, / Ghici ciupercă, ce-i?
                                  BUTTERFLY Romania
                                  Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                  E-mail: office@prosoftbn.ro
                                  BUTTERFLY Store Bucuresti
                                  Tel. Mihai: 0736-887467
                                  E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                  Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                  Instagram: @butterflyromania
                                  YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                  http://www.tt-shop.ro
                                  http://www.butterfly.tt
                                  http://www.tenisdemasa.ro

                                  Comentariu


                                  • S-o luam încet ! Am avut ocazia , in toți anii petrecuți în AmaTur , sa cunosc multe persoane ( rele și bune ). Timpul mi a arătat , de multe ori , că cei rai - nu sunt așa , nici cei buni - nu sunt. Diferența a făcut-o doar interesul acestora versus interesul meu .
                                    Azi , se întrevede un conflict Răzvan -Emi . Nu e rău ,însă , lupta nu-i dreapta ! Răzvan are forum-ul , Emi e banat .
                                    Orb daca ai fi , tot ai vedea aportul celor doi în mersul AmaTur. Emi a organizat zeci de concursuri și tabere (deci f.activ ) la care nu cred că a câștigat mare lucru . Răzvan , in concursul pe echipe , a câștigat . De aici acest conflict. Cine este cel bun și cine este cel rău ??Lasati-i pe amândoi să se exprime ( cum pot ), iar noi alegem unde participam și vom avea de câștigat.
                                    Rog adminul sa ridice ban-ul lui Emi , Rog C.D-ul sa asigure bunul climat pentru toți distribuitorii . Rog coordonatorii sa coopteze noi organizatori . Rog organizatorii să încurajeze participarea cat mai multor jucători . Rog jucătorii să fie cât mai atenți la " pachetele " propuse de organizatori . Cam atât . Oricum , rămâneți valori !

                                    ​​

                                    Comentariu


                                    • clau
                                      clau comentat
                                      Editarea unui comentariu
                                      Postat în original de Zosim1
                                      prin admin si moderator manipuleaza intreaga comunitate Amatur, care ar trebui sa fie independenta si desine statatoare in toata activitatea ei si actiunile ei.​​
                                      Cat timp sa acceptam acuzatii impotriva adminului / moderatori ?

                                  • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                    Răzvan are forum-ul , Emi e banat .

                                    ​​
                                    Vă salut și vă mulțumesc pentru mesaj.
                                    Vă rog doar să nu induceți lumea în eroare. Nici un membru al forumului tenisdemasa.ro nu a fost banat pentru că eu dețin forumul.
                                    Toți cei banați au încălcat Regulamentul forumului iar Administratorul și Moderatorii îl aplică.
                                    Așa cum eu, dumneavoastră și alte sute de membri reușim să respectăm acest Regulament, sunt de părere că oricine își dorește, ar trebui să poată face acest lucru și sigur nu va avea probleme în a accesa forumul.
                                    O seară plăcută vă doresc!
                                    BUTTERFLY Romania
                                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                                    Tel. Mihai: 0736-887467
                                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                    Instagram: @butterflyromania
                                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                    http://www.tt-shop.ro
                                    http://www.butterfly.tt
                                    http://www.tenisdemasa.ro

                                    Comentariu


                                    • Buna seara
                                      Nici nu știu dacă trebuie sa m-a bucur sau nu PTR că o întrebare a creat atitea discuții.Prietenul meu Petrus ar spune:Ai băgat bota prin gard și.....,,,
                                      E adevărat că nu dl Răsvan l-a Banat pe Emi,dar ....prietenii la nevoie se cunosc!.
                                      Vorba lui Adi Lazaroiu.....ambii au făcut lucruri bune(Răzvan și Emi)
                                      Cred că mai are dreptate și cînd spune ...."metode comuniste"
                                      ​​​​Așa s-au pierdut multe lucruri bune PTR Jucătorii amatur.
                                      Am sa v-a dau citeva exemple care i-mi vin in minte acum:
                                      La Oradea erau 3 organizatori de turnee.Din cauza ambițiilor și discuțiilor 2 au renuntat
                                      A rămas doar unul
                                      Dl sferlea a renunțat să mai organizeze în amatur
                                      Dl varady a renunțat să mai organizeze în AMATUR,dar continuă să organizeze sub alta siglă.
                                      IN urma ambițiilor nici anul acesta Timișoarei(Dumbrăvița) nu i-a fost alocat un turneu A+......La noi de cînd există amaturul nu a fost organizat nici un turneu A+..Nu știu DE CE?
                                      La Dumbrăvița se organizează turnee naționale si internaționale,....!!Nu corespunde sala sau organizatorul???
                                      Din cite am auzit conducerea de l-a Dumbrăvița s-au supărat și drept dovada ......anul acesta nu a organizat nici un turneu în cadrul AMATUR.probabil că nici la anul.
                                      Mai era un organizator in prin zona de sud a țării care organiza turnee excepționale....care văd că a renunțat.....deoarece "oferea condiții extraordinare"
                                      lumea chiar mergea cu drag slobozia.
                                      Acum vine și întrebarea:
                                      A pierdut Amaturul ceva?....NU,deoarece au apărut turnee noi in tot felul de sali,în locații care abia l-e găsește GPS ul,sali care lasă de dorit,organizări care lasă de dorit,.....să nu încep din nou să critic!!!
                                      Cine a pierdut???......Noi jucătorii!
                                      Sali frumoase ,turnee mari.....se pierd din cauza ambițiilor și a prieteniilor la vot în partea decizională.
                                      sper că nu a deranjat prea tare opinia mea.
                                      O seara frumoasa va doresc!
                                      ​​​​​​

                                      Comentariu


                                      • Mda, dl. Sfirlea ... îmi aduc aminte cu "plăcere" ...
                                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                          Buna seara

                                          Mai era un organizator in prin zona de sud a țării care organiza turnee excepționale....care văd că a renunțat.....deoarece "oferea condiții extraordinare"
                                          lumea chiar mergea cu drag slobozia.
                                          Acum vine și întrebarea:
                                          A pierdut Amaturul ceva?....NU,deoarece au apărut turnee noi in tot felul de sali,în locații care abia l-e găsește GPS ul,sali care lasă de dorit,organizări care lasă de dorit,.....să nu încep din nou să critic!!!
                                          Cine a pierdut???......Noi jucătorii!
                                          Sali frumoase ,turnee mari.....se pierd din cauza ambițiilor și a prieteniilor la vot în partea decizională.
                                          sper că nu a deranjat prea tare opinia mea.
                                          O seara frumoasa va doresc!
                                          ​​​​​​
                                          Stimate Domn! Sunteti total dezinformat, scrieti in necunostinta de cauza!!!! Respectuos solicit sa verificati calendarul pe anul 2023 si veti gasi astfel:
                                          4 Martie Turneu A Slobozia
                                          9 Septembrie Turneu A+ Regional
                                          4 Noiembrie Turneu A Slobozia.

                                          QED . Slobozia a ramas pe harta Amaturului , altceva nu comentez, poate vorbim fata in fata la vreun concurs. O zi placuta.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

                                            Stimate Domn! Sunteti total dezinformat, scrieti in necunostinta de cauza!!!! Respectuos solicit sa verificati calendarul pe anul 2023 si veti gasi astfel:
                                            4 Martie Turneu A Slobozia
                                            9 Septembrie Turneu A+ Regional
                                            4 Noiembrie Turneu A Slobozia.

                                            QED . Slobozia a ramas pe harta Amaturului , altceva nu comentez, poate vorbim fata in fata la vreun concurs. O zi placuta.
                                            Stimate domn,știu că anul acesta a fost slobozia,și ați corectat greșeală mea,dar de Dumbrăvița și testul observațiilor .... nimic???!!!
                                            Va respect mult domnule kantor

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                              Buna seara

                                              IN urma ambițiilor nici anul acesta Timișoarei(Dumbrăvița) nu i-a fost alocat un turneu A+......La noi de cînd există amaturul nu a fost organizat nici un turneu A+..Nu știu DE CE?
                                              La Dumbrăvița se organizează turnee naționale si internaționale,....!!Nu corespunde sala sau organizatorul???

                                              ​​​​​​
                                              https://www.tenisdemasa.ro/forum/node/934534
                                              12.09. 2021 a fost Turneu A+ la Dumbravita. Aveti iarasi perfecta dreptate. Nu a fost organizat nici un turneu A+. Ati pus intrebarea : Nu stiu DE CE ? Va raspund eu. Avand in vedere ca sunteti o persoana in etate sunteti un bun crestin, iubiti perceptele Biblice si se pare ca le retineti intocmai si mai ales le respectati. O pasare mi-a soptit ca perceptul Biblic preferat este : " crede si nu cerceta" . Avand in vedere ca aveti o personalitate puternica va recomand sa aveti opinie proprie , bazata pe corectitudine, cercetare si studiu si nu propovaduiti minciunile si frustrarile auzite de la diferite persoane. Un week-end placut . Termin iarasi QED - ati afirmat un lucru fals pe forum pentru a incinge spiritele. O bere rece rezolva problema.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post

                                                https://www.tenisdemasa.ro/forum/node/934534
                                                12.09. 2021 a fost Turneu A+ la Dumbravita. Aveti iarasi perfecta dreptate. Nu a fost organizat nici un turneu A+. Ati pus intrebarea : Nu stiu DE CE ? Va raspund eu. Avand in vedere ca sunteti o persoana in etate sunteti un bun crestin, iubiti perceptele Biblice si se pare ca le retineti intocmai si mai ales le respectati. O pasare mi-a soptit ca perceptul Biblic preferat este : " crede si nu cerceta" . Avand in vedere ca aveti o personalitate puternica va recomand sa aveti opinie proprie , bazata pe corectitudine, cercetare si studiu si nu propovaduiti minciunile si frustrarile auzite de la diferite persoane. Un week-end placut . Termin iarasi QED - ati afirmat un lucru fals pe forum pentru a incinge spiritele. O bere rece rezolva problema.
                                                Acela a fost un turneu A+ REGIONAL !!!
                                                Blade : OSP Virtuoso AC (Rst)
                                                Fh : Xiom Omega VII Pro (2,0 mm) black
                                                Bh : Andro Rasanter R 42 (2,0 mm) green

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Toza Vezi post

                                                  Acela a fost un turneu A+ REGIONAL !!!
                                                  ... si nu e A+ ??? Cum se puncteaza?
                                                  S-a solicitat cumva organizarea unui Turneu A+. Nu vad sa existe turneu A la Dumbravita. Nu organizeaza Turneu A , dar le trebuie Turneu A+. Organizatorul local stie cum functioneaza organizarea turneelor A+ si trebuie sa vada cand ( in ce an ) ii vine randul zonei 8. Apropos ... cine este organizatorul local in Dumbravita???

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X