Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • si totusi, cu tot respectul, nu am primit inca un raspuns de la Comitetul Director cu privire la promovarile astea fortate ... sau trebuie sa presupunem ca aceste decizii se iau in mod discretionar-dictatorial, fara drept la replica, fara explicatii ... eventual cu alte sanctiuni pentru motive inchipuite de a fi jignit pe nu stiu care ... eu inca astept, convins fiind ca din tot acest comitet cred ca in afara de un singur om, restul ma stiu doar din poze
    BLADE: Yasaka Galaxya/FH: ANDRO Rasanter 42/BH: ANDRO Rasanter 37

    Comentariu


    • Postat în original de Niculae.G Vezi post
      Nu cred. Rămâne de văzut.
      Cheltuieli mari ptr participanți,profit ptr organizatori(in sensul că la ora 18.00 se închide sala!!,iar participanții pe bani multi joaca 4-6 meciuri)

      Comentariu


      • Postat în original de Niculae.G Vezi post
        Nu cred. Rămâne de văzut.
        👍

        Comentariu


        • Postat în original de Mr. Ubique Vezi post
          si totusi, cu tot respectul, nu am primit inca un raspuns de la Comitetul Director cu privire la promovarile astea fortate ... sau trebuie sa presupunem ca aceste decizii se iau in mod discretionar-dictatorial, fara drept la replica, fara explicatii ... eventual cu alte sanctiuni pentru motive inchipuite de a fi jignit pe nu stiu care ... eu inca astept, convins fiind ca din tot acest comitet cred ca in afara de un singur om, restul ma stiu doar din poze
          Și tăcerea e un răspuns.

          Comentariu


          • Prin decizia pe care a luat-o, comitetul director nu a reușit altceva decât să invrajbeasca jucătorii, unii împotriva altora. Nici unde în lume, nu se schimbă regulile în timpul jocului. Dacă vreți să mai beneficiați de încrederea pe care v-au acordat-o membrii Amatur, trebuie să amânați punerea în practică a deciziei, după turneul final.

            Comentariu


            • Sunt situatii cand nu se pot introduce si grupele superioare, in special in cazul salilor mai mici. Chiar in aceasta seara s-a incheiat turneul B organizat la Salcea (Suceava). Aseara am incarcat pozele de la categoria A/H la ora 23:30, iar azi am incarcat clasamentul de la categoria E/O in jurul orei 00:20! Cred ca organizatorul local a ajuns acasa in jurul orei 00:00. Pe de alta parte, cand organizam in weekend, incercand ca turneul sa se desfasoare pe trei-patru categorii, nici nu mai stim ce sa facem ca cei de dimineata sa nu se suprapuna cu cei de dupa-amiaza - fiind vorba si de meciuri care dureaza mult. Ce as vrea sa se inteleaga e ca noi, organizatorii tehnici sau locali, facem de multe ori sacrificii mari pentru a tine un turneu, rupand chiar din timpul petrecut alaturi de familie sau de prieteni. De exemplu, fratele cel mai mic este pensionat pe caz de boala de cativa ani, insa, deoarece am fost foarte ocupat in ultimii ani, l-am cam neglijat, uneori pentru a mai tine un turneu. De un an de zile incerc sa rezerv o dupa-amiaza din saptamana doar pentru el.

              Este dreptul dumneavoastra sa fiti exigent la adresa organizatorilor - ma refer la mesajul cu ora 18:00-, dar, pentru unii, poate conteaza sa ajunga pe acasa si la o ora aparent rezonabila. Mentionez ca de multe ori am stat pentru a incarca un meci de tenis pe youtube sau pentru a adauga mai multe poze pe pagina turneului doar pentru a le oferi participantilor o aminire pretioasa. Multi organizatori nu se implica doar din interese materiale, ci sunt la dispozitia jucatorilor pentru ca le place tenisul de masa si, in plus, vor sa arate lucrul acesta!​
              "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
              https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

              Comentariu


              • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                Renunțarea la grupele superioare va duce, încet, încet, la autodizolvarea Amaturului. Eu unul, promit că n-o să mai particip la turnee fără grupe superioare, decât în cazuri excepționale.
                Și eu la fel! Voi participa doar la turneele care se țin sâmbăta sau duminica!
                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                FH: Butterfly - Dignics 80
                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                Comentariu


                • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Prin decizia pe care a luat-o, comitetul director nu a reușit altceva decât să invrajbeasca jucătorii, unii împotriva altora. Nici unde în lume, nu se schimbă regulile în timpul jocului. Dacă vreți să mai beneficiați de încrederea pe care v-au acordat-o membrii Amatur, trebuie să amânați punerea în practică a deciziei, după turneul final.
                  cred ca este cea mai decenta propunere amanarea aplicarii acestei decizii dupa turneul final! 👍
                  BLADE: Yasaka Galaxya/FH: ANDRO Rasanter 42/BH: ANDRO Rasanter 37

                  Comentariu


                  • Mai faceți si strategiila joc nu la calculul medei. Raspunsul ar putea fi rezultatele dumneavoastra.uni dintre promovați au stat 2 , 3 ani cu aceeași medie la cateva zecemi de categoria superioara.

                    Comentariu


                    • Bună ziua,
                      In problema eliminării grupelor superioare,
                      nu vi se pare corect ca acel turneu să coste mai puțin decât unul care are și grupe superioare.

                      Comentariu


                      • E cam aiurea ca la elite nu mai aveți ce blaturi sa faceți 😂

                        Comentariu


                        • tricoul de care ziceti e un nonsens
                          nimeni nu are nevoie de asa ceva, e doar inca o inventie inutila
                          eliminati abominatia asta si lasati oamenii sa joace corect
                          un singur lemn DEF
                          zeci de fețe diverse

                          Comentariu


                          • Postat în original de Gabriel Catana Vezi post
                            Bună ziua,
                            In problema eliminării grupelor superioare,
                            nu vi se pare corect ca acel turneu să coste mai puțin decât unul care are și grupe superioare.
                            NU.
                            Costurile unui turneu sunt influentate in mare parte de logistica(daca trebe inchiriata), chiria salii care de obicei este pe zi sau la ora ,dar min 12 ore, costurile cu premierea si dupa cu facilitatile,apa,cafea etc.
                            In mare puteti face cam urmatoarele socoteli de la 12 mese, 30 mantinele per zi, transport cam 1500 lei, la 20 mese 140 mantinele trans plus cazare 3500 lei , o sala cam costa per zi intre 1000 lei si 5000 lei pe zi si poate si depasi,anumite Polivalente, si o premiere de 700-1500 lei.
                            Deci ca se joaca sup ,sau nu, costurile calculate de un organizator nu pot varia prea mult.Daca iei media lor la 2000+3000+1000 =6000 lei impartit la 140 participanti =43 lei doar aceste lucruri nu punem si apa,cafea etc si daca faci o economie de 2-3 ore fara sup rezulta 2000+2500+1000 =5500 lei impartit la 140 participanti = 40 lei , deci acei 3 lei ii regasiti in alta parte cu siguranta.

                            Nu are rost sa tot speculati cu aceste costuri ca ele tin strict de organizator si atat, si va spun eu care am peste 350 de turnee la care am luat parte in Amatur ca la f. multe organizatorii au pus bani de acasa, iar cei care reusesc sa gestioneze costurile mai bine sa stiti ca fac asta in urma altor servici fata de anumiti factori care ii sprijina, gen logistica , sala ,premieri.

                            Vremurile in care salile erau gratis si consumurile au cam trecut, si branza a cam inceput sa coste.Si unde mai pui ca legea sponsorizarii este pe masa Parlamentului si mai toate firmele se feresc in aceasta perioada de sponsorizari.Eu personal stau in stand by cu mai multe cluburi pe care la sprijin si situatia se arata neagra, au ramas doar cluburile care sunt sub patronaj public.

                            Comentariu


                            • Mulți calculează Emi doar încasările, dar nu și scad costurile ,am făcut turneu împreună unde am ieșit pe minus cu 450 lei sau 500 lei numai rețin,poate îți amintești tu, și cata munca e în spatele unui turneu, dar na fiecare are dreptul la opinie....
                              Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                              fh tenergy 05
                              bh rakza 7 soft

                              Comentariu


                              • Postat în original de Eltibi Vezi post
                                E cam aiurea ca la elite nu mai aveți ce blaturi sa faceți 😂
                                Te așteptăm la Elite. ( dacă vei avea valoare) Poate găsești un județ să ieși Lider.
                                La Open la i găsit târziu. GINION.

                                Comentariu


                                • Ghinion

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                    NU.
                                    Costurile unui turneu sunt influentate in mare parte de logistica(daca trebe inchiriata), chiria salii care de obicei este pe zi sau la ora ,dar min 12 ore, costurile cu premierea si dupa cu facilitatile,apa,cafea etc.
                                    In mare puteti face cam urmatoarele socoteli de la 12 mese, 30 mantinele per zi, transport cam 1500 lei, la 20 mese 140 mantinele trans plus cazare 3500 lei , o sala cam costa per zi intre 1000 lei si 5000 lei pe zi si poate si depasi,anumite Polivalente, si o premiere de 700-1500 lei.
                                    Deci ca se joaca sup ,sau nu, costurile calculate de un organizator nu pot varia prea mult.Daca iei media lor la 2000+3000+1000 =6000 lei impartit la 140 participanti =43 lei doar aceste lucruri nu punem si apa,cafea etc si daca faci o economie de 2-3 ore fara sup rezulta 2000+2500+1000 =5500 lei impartit la 140 participanti = 40 lei , deci acei 3 lei ii regasiti in alta parte cu siguranta.

                                    Nu are rost sa tot speculati cu aceste costuri ca ele tin strict de organizator si atat, si va spun eu care am peste 350 de turnee la care am luat parte in Amatur ca la f. multe organizatorii au pus bani de acasa, iar cei care reusesc sa gestioneze costurile mai bine sa stiti ca fac asta in urma altor servici fata de anumiti factori care ii sprijina, gen logistica , sala ,premieri.

                                    Vremurile in care salile erau gratis si consumurile au cam trecut, si branza a cam inceput sa coste.Si unde mai pui ca legea sponsorizarii este pe masa Parlamentului si mai toate firmele se feresc in aceasta perioada de sponsorizari.Eu personal stau in stand by cu mai multe cluburi pe care la sprijin si situatia se arata neagra, au ramas doar cluburile care sunt sub patronaj public.
                                    Total de acord!
                                    Cei care cred ca organizatorii de turnee se imbogatesc, ar trebui sa se lanseze si ei in acest business profitabil…


                                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                      NU.
                                      Costurile unui turneu sunt influentate in mare parte de logistica(daca trebe inchiriata), chiria salii care de obicei este pe zi sau la ora ,dar min 12 ore, costurile cu premierea si dupa cu facilitatile,apa,cafea etc.
                                      In mare puteti face cam urmatoarele socoteli de la 12 mese, 30 mantinele per zi, transport cam 1500 lei, la 20 mese 140 mantinele trans plus cazare 3500 lei , o sala cam costa per zi intre 1000 lei si 5000 lei pe zi si poate si depasi,anumite Polivalente, si o premiere de 700-1500 lei.
                                      Deci ca se joaca sup ,sau nu, costurile calculate de un organizator nu pot varia prea mult.Daca iei media lor la 2000+3000+1000 =6000 lei impartit la 140 participanti =43 lei doar aceste lucruri nu punem si apa,cafea etc si daca faci o economie de 2-3 ore fara sup rezulta 2000+2500+1000 =5500 lei impartit la 140 participanti = 40 lei , deci acei 3 lei ii regasiti in alta parte cu siguranta.

                                      Nu are rost sa tot speculati cu aceste costuri ca ele tin strict de organizator si atat, si va spun eu care am peste 350 de turnee la care am luat parte in Amatur ca la f. multe organizatorii au pus bani de acasa, iar cei care reusesc sa gestioneze costurile mai bine sa stiti ca fac asta in urma altor servici fata de anumiti factori care ii sprijina, gen logistica , sala ,premieri.

                                      Vremurile in care salile erau gratis si consumurile au cam trecut, si branza a cam inceput sa coste.Si unde mai pui ca legea sponsorizarii este pe masa Parlamentului si mai toate firmele se feresc in aceasta perioada de sponsorizari.Eu personal stau in stand by cu mai multe cluburi pe care la sprijin si situatia se arata neagra, au ramas doar cluburile care sunt sub patronaj public.
                                      Total de acord!
                                      Cei care cred ca organizatorii de turnee se imbogatesc, ar trebui sa se lanseze si ei in acest business profitabil…


                                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                        NU.
                                        Costurile unui turneu sunt influentate in mare parte de logistica(daca trebe inchiriata), chiria salii care de obicei este pe zi sau la ora ,dar min 12 ore, costurile cu premierea si dupa cu facilitatile,apa,cafea etc.
                                        In mare puteti face cam urmatoarele socoteli de la 12 mese, 30 mantinele per zi, transport cam 1500 lei, la 20 mese 140 mantinele trans plus cazare 3500 lei , o sala cam costa per zi intre 1000 lei si 5000 lei pe zi si poate si depasi,anumite Polivalente, si o premiere de 700-1500 lei.
                                        Deci ca se joaca sup ,sau nu, costurile calculate de un organizator nu pot varia prea mult.Daca iei media lor la 2000+3000+1000 =6000 lei impartit la 140 participanti =43 lei doar aceste lucruri nu punem si apa,cafea etc si daca faci o economie de 2-3 ore fara sup rezulta 2000+2500+1000 =5500 lei impartit la 140 participanti = 40 lei , deci acei 3 lei ii regasiti in alta parte cu siguranta.

                                        Nu are rost sa tot speculati cu aceste costuri ca ele tin strict de organizator si atat, si va spun eu care am peste 350 de turnee la care am luat parte in Amatur ca la f. multe organizatorii au pus bani de acasa, iar cei care reusesc sa gestioneze costurile mai bine sa stiti ca fac asta in urma altor servici fata de anumiti factori care ii sprijina, gen logistica , sala ,premieri.

                                        Vremurile in care salile erau gratis si consumurile au cam trecut, si branza a cam inceput sa coste.Si unde mai pui ca legea sponsorizarii este pe masa Parlamentului si mai toate firmele se feresc in aceasta perioada de sponsorizari.Eu personal stau in stand by cu mai multe cluburi pe care la sprijin si situatia se arata neagra, au ramas doar cluburile care sunt sub patronaj public.
                                        Total de acord!
                                        Cei care cred ca organizatorii de turnee se imbogatesc, ar trebui sa se lanseze si ei in acest business profitabil…


                                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                          Renunțarea la grupele superioare va duce, încet, încet, la autodizolvarea Amaturului. Eu unul, promit că n-o să mai particip la turnee fără grupe superioare, decât în cazuri excepționale.
                                          Idem
                                          Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                                          Fh: Butterfly Glayzer
                                          Bh: Butterfly Glayzer 09C

                                          Comentariu


                                          • Astept oricand cu mare drag ajutor pentru organizare.
                                            Dar nu numai cand e sala buna la pret, timp de 1 an.
                                            Impartim munca, impatim castigul 50/50, dar si pierderile la fel / per an.

                                            Adunati la ce e mai jos inca 6 mese inchiriate si transport, adunati ce a mai zis Emi, adunati pe cei care te ajuta la aranjat, adunati cate o atentie la cei de pe la sala etc.
                                            Nu mai gasesc oferta de curatenie primita... parca era si aia cam 1600 lei pe 2 zile.
                                            Am strans noi sticle si mizeria lasata, am spalat noi wc-urile, holurile...

                                            Ps... banii ca la curve... inainte...



                                            Comentariu


                                            • In următoarea perioadă este foarte greu de închiriat o sală!!! Toate au crescut și vor crește, iar cei care organizează ar trebui să pună bani deoparte de pe acum, ca să plătească datoriile! Cei care aduc în discuție acest lucru, nu cred că ar fi în stare nici să care o masă, iar despre stres și altele, că o fi, că n-o fi; deci nu prea ne mai atingem de săli și ne va fi foarte greu dacă prețurile o iau razna!!!

                                              Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                              FH - Xiom Sigma II Pro
                                              BH- Xiom Sigma II Pro

                                              Comentariu


                                              • Pt 7000 de lei ar trebui sa aducă și 100 de suporteri ca sa le dau banii astia 😂

                                                Comentariu


                                                • Si inca ceva... cam cat v-ati oferi voua pentru munca asta.
                                                  Sa zicem ca aveti aceeasi sala, nu cautati una noua, sa va fie mai usor.

                                                  Postati anuntul, faceti inscrierile timp de aprox. 1 luna.
                                                  Vineri, luati ape, vorbiti sa vina mesele, sa ajungeti sa le asezati, mantinelele, dar asta dupa 17-18 cand termina cu mesele.
                                                  Umblati dupa ce mai oferiti, cafea, crontanele etc
                                                  Vineri pe la 23-24 sunteti acasa, vedeti cine s-a mai retras-inscris, faceti iar actualizari, postati si la nani, ca la 7 ne sculam, la 8 sa fim la sala.
                                                  Sambata sculati de la 7, intors acasa la 19 cu noroc, poate si la 21-22.
                                                  Seara actualizari iar, degeaba, ca dimineata se mai retrag, se mai inscriu.
                                                  Duminica inapoi sculat la 7, intors la fel 19-20, strange mesele, matinelele, incarca-le, fa curat prin sala.
                                                  Ajungi acasa, posteaza clasamentele, poze, filmulete ce mai ai si ce mai apuci ca maine te duci dimineata la serviciu.

                                                  Recapitulam, 1 luna, 2-3 saptamani, actualizati, stati de vorba, faceti inscrieri de pe site, facebook, uatap, telefoane, mesagerie etc,,, asta la cafea sau la un sprit seara, nu se pune.
                                                  Vineri hai sa zicem jumatate de zi.
                                                  Sambata si duminica, sa zicem 12 ore/zi.

                                                  Cat v-ati plati, de obicei sunt 2 organizatori.

                                                  Cam cat v-ati plati pe voi, 2 insi, cate 12 ore timp de 2 zile in weekend, plus vineri jumatate de zi.​

                                                  Comentariu


                                                  • Eu sincer am rămas prost când am întrat in amatur și am aflat de acest sistem cu grupe inf+sup.
                                                    - La biliard aproape toate concursurile sunt cu sistem de dubla piramida( pe scurt daca pierzi de 2 ori pleci acasa)...deci 25% din jucători joaca 2 meciuri
                                                    - La tenis de camp in circuitul bcr tenis partener sistemul era direct eliminatoriu deci 50% din jucători pleacă acasă după primul meci.
                                                    - In Japonia la tenis de masa se făceau grupe de 3 apoi se făcea 3 concursuri eliminatorii: un eliminatoriu cu toți locul 1 din grupe și la fel un eliminatoriu cu toți locul 2 și un eliminatoriu cu toți locul 3. Cu alte cuvinte 50% din jucători jucau doar 3 meciuri.
                                                    Pentru mine la 45 de ani sa joc în medie 10-11 meciuri pe turneu este extrem de obositor. Îmi revin foarte greu și statistic ma accidentez la 10% din turnee. Fiecare cu obiectivele lui. În cazul meu cel mai important e sa nu ma accidentez.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X