Curpas Ioan - Oradea - Open
Anunț
Adună
Nici un anunț încă.
"Cupa Vârșeț", Vârșeț - 27.01.2018
Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
-
1,77245385
- 26.mai.2010
- 10709
- Timișoara
Likes given: 1249Likes received: 4394
Popa Bogdan, Timișoara, elite
Glavan Radu, Timișoara, avansati
Marcus George, Timișoara, incepatori
Comentariu
1,77245385- 26.mai.2010
- 10709
- Timișoara
Likes given: 1249Likes received: 4394
Inscrieri Elite / Prijavljeni Elite - on 09.01.2018 at 23:15:29
1. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 44,43 - OEL
2. Sorescu Deian, Resita, 174 - 44,4 - OEL
3. Gajta Jonel, Varset, 213 - 43,25 - OE
4. Butnariu Daniel, Timișoara, 607 - 43 - OEL
5. Mutrescu Eugen, Timișoara, 12 - 41,9 - OE
6. Beca Iliesen, Timișoara, 166 - 39,8 - OEL
7. Put Gabriel, Oravita, 9 - 39,57 - OE
8. Avram Victor, Arad, 5 - 39,4 - OE
9. Mitrache Simion, Timișoara, 537 - 37 - OE
10. Sufletel Radu, Alba Iulia, 32 - 36,34 - OELW
11. Andone Claudiu, Cugir, 53 - 36,05 - OE
12. Daneliuc Gabi, Selimbar, 18 - 35,13 - OEW
13. Verdet Adrian, Oravita, 15 - 34,96 - OE
14. Vlase Gheorghe, Slobozia, 31 - 34,2 - OE
15. Creinicean Liviu, Oravita, 52 - 33,56 - OE
16. Lazaroiu Adrian, Targoviște, 33 - 33,05 - OEW
17. Popa Bogdan, Timișoara, 358 - 33 - OEL
18. Vaida Sorin, Oradea, 50 - 32,49 - OEW
19. Oprea Adrian, Lugoj, 64 - 31,39 - OE
20. Mihalescu Dinu, Timișoara, 62 - 31,38 - OEW
21. Popet Doru, Timișoara, 189 - 31,18 - OEW
22. Petersi Nuri, Varset, 401 - 31,13 - OE
23. Thouzard Adrian, Drobeta Tr Severin, 216 - 30,67 - OE
24. Kaposta Victor, Arad, 46 - 30,57 - OE
25. Tanc Florin, Oradea, 266 - 27,77 - O
26. Lucic Marko, Novi Sad, 5010 - 0 - A
Inscrieri Open / Prijavljeni Open - on 09.01.2018 at 23:15:38
1. Turburan Ion, Resita, 260 - 27,5 - O
2. Drinceanu Lilian, Oravita, 114 - 27,17 - O
3. Istrate Cristian, București, 97 - 27,1 - OW
4. Murgu Ioan, Oravita, 136 - 26,35 - O
5. Veres Francisc, Oravita, 87 - 26,03 - O
6. Georgescu Constantin, Orastie, 254 - 25,4 - O
7. Ciublea Vichente, Oravita, 344 - 25,33 - O
8. Schiopulescu Ion, Lugoj, 341 - 25,22 - O
9. Kromek Iulian, Cugir, 173 - 25,2 - O
10. Vuca Adrian, Berzovia, 409 - 25 - O
11. Lulciuc Dumitru, Timișoara, 475 - 25 - O
12. Marta Marcel, Timișoara, 1242 - 25 - O
13. Lungu Marius, Oravita, 163 - 24,43 - O
14. Lacatis Ghita, Arad, 360 - 24,12 - O
15. Zeremski Dejan, Becej, 1732 - 23 - O
16. Deak Valentin, Sebis, 422 - 22,74 - O
17. Jichici Svetozar, Timișoara, 141 - 22,61 - OW
18. Curpas Ioan, Oradea, 190 - 22,57 - OW
19. Csaky Tiberiu, Resita, 305 - 22,46 - O
20. Balmez Dorel, Oravita, 1095 - 22 - O
21. Ilia Ionicut, Oravita, 1042 - 21,5 - O
22. Cecan Vasile, Timișoara, 232 - 21 - O
23. Vijaica Paul, Drobeta Tr Severin, 282 - 20,57 - OW
24. Postelnicu Mihai, Deva, 222 - 20,33 - O
25. Draghici Dumitru, Drobeta Tr Severin, 710 - 20 - O
26. Grubacichi Marius, Timișoara, 951 - 19,85 - A
27. Cristea Virgil, Cugir, 351 - 18,52 - A
28. Vijaica Florin, Drobeta Tr Severin, 482 - 17,65 - A
29. Chiriac Paul, Drobeta Tr Severin, 776 - 13,25 - A
30. Ciric Nemanja, Odzaci, 5010 - 0 - A
Inscrieri Avansați / Prijavljeni Napredni - on 09.01.2018 at 23:15:46
1. Matei Dumitru, Deva, 253 - 19,37 - AW
2. Nagy Iosif, Arad, 310 - 18,87 - AW
3. Veres Adrian, Timișoara, 374 - 17,73 - A
4. Cioveie Marian, Oravita, 325 - 16,83 - A
5. Ticu Sorin, Lugoj, 434 - 16,36 - A
6. Putnik Tiberiu, Varset, 922 - 16,23 - A
7. Stoica Ioan Florin, Lugoj, 430 - 16,07 - A
8. Craiovan Victor, Resita, 662 - 14,28 - A
9. Faur Lucian, Jimbolia, 826 - 14,23 - AW
10. Karacsonyi Zoltan, Timișoara, 1264 - 14 - AW
11. Pleava Gheorghe, Oravita, 1287 - 14 - A
12. Kramarsic Milos, Belgrad, 2625 - 13,5 - A
13. Borcsi Jozsef, Timișoara, 588 - 13,24 - A
14. Lascu Marius, Timișoara, 639 - 13,17 - A
15. Glavan Radu, Timișoara, 897 - 13,1 - A
16. Greonejant Marinel, Varset, 2007 - 13 - A
17. Tamsa Titus, Resita, 1077 - 12,67 - A
18. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 1195 - 11,65 - A
19. Fazakas Ioan, Jimbolia, 2133 - 10,5 - A
20. Dehelean Octavian, Timișoara, 2136 - 10,5 - A
21. Dobanda Alexandru, Arad, 1367 - 10,25 - AW
22. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 1332 - 10,1 - A
23. Kumher Robert, Timișoara, 1351 - 8,5 - A
24. Simion Dan, Resita, 1381 - 8 - A
25. Todorovic Milovan, Varset, 5010 - 0 - A
26. Capotescu Tiberiu, Lugoj, 5011 - 0 - A
27. Stojanov Kosta, Varset, 5012 - 0 - A
28. Stoica Mihai, Hateg, 5013 - 0 - A
29. Kulisic Slavoljub, Novi Sad, 5014 - 0 - A
30. Cuckovic Djuro, Novi Sad, 5015 - 0 - A
31. Ratkovic Dusan, Novi Sad, 5016 - 0 - A
Inscrieri începători / Prijavljeni Početnici - on 09.01.2018 at 23:16:03
1. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 1384 - 9,95 - A
2. Pralea Constantin, Alba Iulia, 636 - 9,42 - AW
3. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 1791 - 8,1 - A
4. Dobanda Dinu, Arad, 1632 - 6,5 - A
5. Marcus George, Timișoara, 1769 - 6,5 - A
6. Mustata Catalin, Oravita, 2854 - 0 - A
7. Popov Sergej, Varset, 3180 - 0 - A
8. Gherlea Laurentiu, Sannicolau Mare, 3700 - 0 - A
9. Tremurici Armando, Sannicolau Mare, 3701 - 0 - A
10. Konstantinov Marko, Varset, 3833 - 0 - A
11. Valentic Uros, Varset, 3836 - 0 - A
12. Gajta Mario, Varset, 5010 - 0 - A
13. Nopcea Marius, Hateg, 5011 - 0 - A
14. Totin Tosa, Timișoara, 5012 - 0 - A
Comentariu
1,77245385- 26.mai.2010
- 10709
- Timișoara
Likes given: 1249Likes received: 4394
Numarul de mese le marim la 16 si stabilim urmatoarele limite la inscrieri:
Incepatori: 24
Avansati: 48
Open: 36
Elite: 30
Comentariu
Daca se poate Deak Valentin - schimbare de la Open la EliteBlade DHS PG 2
FH: DHS Hurricane 3
BH: Stiga Airoc Astro M
Comentariu
maestru- 27.iun.2011
- 1540
- Timișoara, Romania, Romania
- 37
Likes given: 24Likes received: 63
Fieraru George -Timișoara -open
Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalktb alc t05/t05 fx
Comentariu
1,77245385- 26.mai.2010
- 10709
- Timișoara
Likes given: 1249Likes received: 4394
Inscrieri Elite / Prijavljeni Elite - on 10.01.2018 at 22:29:43
1. Enciu Alexandru, Slobozia, 2 - 44,43 - OEL
2. Sorescu Deian, Resita, 174 - 44,4 - OEL
3. Gajta Jonel, Varset, 213 - 43,25 - OE
4. Butnariu Daniel, Timișoara, 607 - 43 - OEL
5. Mutrescu Eugen, Timișoara, 12 - 41,9 - OE
6. Beca Iliesen, Timișoara, 166 - 39,8 - OEL
7. Put Gabriel, Oravita, 9 - 39,57 - OE
8. Avram Victor, Arad, 5 - 39,4 - OE
9. Mitrache Simion, Timișoara, 537 - 37 - OE
10. Sufletel Radu, Alba Iulia, 32 - 36,34 - OELW
11. Boru Lucian, Timișoara, 277 - 36,33 - OE
12. Andone Claudiu, Cugir, 53 - 36,05 - OE
13. Daneliuc Gabi, Selimbar, 18 - 35,13 - OEW
14. Verdet Adrian, Oravita, 15 - 34,96 - OE
15. Vlase Gheorghe, Slobozia, 31 - 34,2 - OE
16. Creinicean Liviu, Oravita, 52 - 33,56 - OE
17. Lazaroiu Adrian, Targoviște, 33 - 33,05 - OEW
18. Popa Bogdan, Timișoara, 358 - 33 - OEL
19. Vaida Sorin, Oradea, 50 - 32,49 - OEW
20. Oprea Adrian, Lugoj, 64 - 31,39 - OE
21. Mihalescu Dinu, Timișoara, 62 - 31,38 - OEW
22. Popet Doru, Timișoara, 189 - 31,18 - OEW
23. Petersi Nuri, Varset, 401 - 31,13 - OE
24. Thouzard Adrian, Drobeta Tr Severin, 216 - 30,67 - OE
25. Kaposta Victor, Arad, 46 - 30,57 - OE
26. Curut Gabriel, Timișoara, 67 - 30,56 - OE
27. Tanc Florin, Oradea, 266 - 27,77 - O
28. Deak Valentin, Sebis, 422 - 22,74 - O
29. Cristanus Cristian, Timișoara, 2191 - 0 - OEL
30. Lucic Marko, Novi Sad, 5010 - 0 - A
-----------------------------------------
Lista de asteptare:
1. Grigore Alexandru, Campina
Inscrieri Open / Prijavljeni Open - on 10.01.2018 at 22:30:01
1. Orban Madalina, Timișoara, 74 - 27,87 - OJF
2. Turburan Ion, Resita, 260 - 27,5 - O
3. Drinceanu Lilian, Oravita, 114 - 27,17 - O
4. Istrate Cristian, București, 97 - 27,1 - OW
5. Murgu Ioan, Oravita, 136 - 26,35 - O
6. Veres Francisc, Oravita, 87 - 26,03 - O
7. Fieraru George, Timișoara, 842 - 25,8 - O
8. Georgescu Constantin, Orastie, 254 - 25,4 - O
9. Ciublea Vichente, Oravita, 344 - 25,33 - O
10. Schiopulescu Ion, Lugoj, 341 - 25,22 - O
11. Kromek Iulian, Cugir, 173 - 25,2 - O
12. Vuca Adrian, Berzovia, 409 - 25 - O
13. Lulciuc Dumitru, Timișoara, 475 - 25 - O
14. Marta Marcel, Timișoara, 1242 - 25 - O
15. Lungu Marius, Oravita, 163 - 24,43 - O
16. Lacatis Ghita, Arad, 360 - 24,12 - O
17. Zeremski Dejan, Becej, 1732 - 23 - O
18. Jichici Svetozar, Timișoara, 141 - 22,61 - OW
19. Curpas Ioan, Oradea, 190 - 22,57 - OW
20. Csaky Tiberiu, Resita, 305 - 22,46 - O
21. Balmez Dorel, Oravita, 1095 - 22 - O
22. Ilia Ionicut, Oravita, 1042 - 21,5 - O
23. Cornianu Sebastian, Baile Herculane, 1358 - 21,5 - O
24. Cecan Vasile, Timișoara, 232 - 21 - O
25. Vijaica Paul, Drobeta Tr Severin, 282 - 20,57 - OW
26. Postelnicu Mihai, Deva, 222 - 20,33 - O
27. Draghici Dumitru, Drobeta Tr Severin, 710 - 20 - O
28. Grubacichi Marius, Timișoara, 951 - 19,85 - A
29. Belba Caius Petrica, Baile Herculane, 1429 - 19,5 - A
30. Cristea Virgil, Cugir, 351 - 18,52 - A
31. Vijaica Florin, Drobeta Tr Severin, 482 - 17,65 - A
32. Costache Rosioru Cristian, Timișoara, 1065 - 17,6 - A
33. Chiriac Paul, Drobeta Tr Severin, 776 - 13,25 - A
34. Ciric Nemanja, Odzaci, 5010 - 0 - A
Inscrieri Avansați / Prijavljeni Napredni - on 10.01.2018 at 22:30:08
1. Matei Dumitru, Deva, 253 - 19,37 - AW
2. Nagy Iosif, Arad, 310 - 18,87 - AW
3. Veres Adrian, Timișoara, 374 - 17,73 - A
4. Szekeres Zoltan, Timișoara, 1353 - 16,85 - A
5. Cioveie Marian, Oravita, 325 - 16,83 - A
6. Ticu Sorin, Lugoj, 434 - 16,36 - A
7. Putnik Tiberiu, Varset, 922 - 16,23 - A
8. Stoica Ioan Florin, Lugoj, 430 - 16,07 - A
9. Craiovan Victor, Resita, 662 - 14,28 - A
10. Faur Lucian, Jimbolia, 826 - 14,23 - AW
11. Karacsonyi Zoltan, Timișoara, 1264 - 14 - AW
12. Pleava Gheorghe, Oravita, 1287 - 14 - A
13. Kramarsic Milos, Belgrad, 2625 - 13,5 - A
14. Borcsi Jozsef, Timișoara, 588 - 13,24 - A
15. Lascu Marius, Timișoara, 639 - 13,17 - A
16. Glavan Radu, Timișoara, 897 - 13,1 - A
17. Greonejant Marinel, Varset, 2007 - 13 - A
18. Tamsa Titus, Resita, 1077 - 12,67 - A
19. Mitar Marius Tiberiu, Sannicolau Mare, 1195 - 11,65 - A
20. Fazakas Ioan, Jimbolia, 2133 - 10,5 - A
21. Dehelean Octavian, Timișoara, 2136 - 10,5 - A
22. Dobanda Alexandru, Arad, 1367 - 10,25 - AW
23. Iliuta Adrian, Sannicolau Mare, 1332 - 10,1 - A
24. Kumher Robert, Timișoara, 1351 - 8,5 - A
25. Simion Dan, Resita, 1381 - 8 - A
26. Todorovic Milovan, Varset, 5010 - 0 - A
27. Capotescu Tiberiu, Lugoj, 5011 - 0 - A
28. Stojanov Kosta, Varset, 5012 - 0 - A
29. Stoica Mihai, Hateg, 5013 - 0 - A
30. Kulisic Slavoljub, Novi Sad, 5014 - 0 - A
31. Cuckovic Djuro, Novi Sad, 5015 - 0 - A
32. Ratkovic Dusan, Novi Sad, 5016 - 0 - A
Inscrieri începători / Prijavljeni Početnici - on 10.01.2018 at 22:30:14
1. Botas Constantin, Sannicolau Mare, 1384 - 9,95 - A
2. Pralea Constantin, Alba Iulia, 636 - 9,42 - AW
3. Clisic Iosif, Sannicolau Mare, 1791 - 8,1 - A
4. Dobanda Dinu, Arad, 1632 - 6,5 - A
5. Marcus George, Timișoara, 1769 - 6,5 - A
6. Mustata Catalin, Oravita, 2854 - 0 - A
7. Popov Sergej, Varset, 3180 - 0 - A
8. Gherlea Laurentiu, Sannicolau Mare, 3700 - 0 - A
9. Tremurici Armando, Sannicolau Mare, 3701 - 0 - A
10. Konstantinov Marko, Varset, 3833 - 0 - A
11. Valentic Uros, Varset, 3836 - 0 - A
12. Gajta Mario, Varset, 5010 - 0 - A
13. Nopcea Marius, Hateg, 5011 - 0 - A
14. Totin Tosa, Timișoara, 5012 - 0 - A
15. Zegheanu Alina, Timișoara, 5013 - 0 - A
Comentariu
1,77245385- 26.mai.2010
- 10709
- Timișoara
Likes given: 1249Likes received: 4394
Catedrala Sfantul Gerhard (Sveti Gerhard) din Varset
Catedrala Sfantul Gerhard (Sveti Gerhard) din Varset este impresionantă prin arhitectura neo-gotică, aspect arhitectural mai puțin întâlnit în Serbia, fiind una dintre cele mai frumoase biserici din Serbia și cea mai mare din zonă.
Preafrumosul hram catolic, dedicat Sfantului Gerhard (protectorul poporului s?rb), a fost ridicat în anul 1863 pe temeliile unei biserici catolice mai mici, și care de fapt mai înainte a fost un templu ortodox renovat. Sub controlul lui Ernst Svoboda biserica este clădită în stil neo-gotic de către arhitectul Jovan Bibl, iar lucrările le-a efectuat Franc Brandais din Varset.
Catedrala este bogat decorată, atât la exterior, cât și la interior, cu multe turnuri, porți și ferestre. în interiorul ei are trei abside, mobilierul sculptat este poleit, pe alocuri, cu aur și argint iar sculpturile de la altar sunt și acestea poleite cu aur. Picturile murale, realizate de celebrul pictor Karl Geiger în anul 1863, acoperă atât pereții exteriori cât și pereții interiori ai bisericii. C. Guc din capitala Austriei în anul 1869 a pictat altarul Sfintei Treimi. Decorațiunile interiorului sunt opera pictorului Antal Sirmaia din Pesta.
Comentariu
Who has read this thread:© 16.06.2005-2023 www.tenisdemasa.roPowered by vBulletin® Version 5.7.5
Copyright © 2024 MH Sub I, LLC dba vBulletin. Toate drepturile rezervate.
Traducere vBulletin® 5 în Română roStyles.com®Această pagină a fost generată la 09:07.Procesare...X
Comentariu