Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul Mihai Transmim", Slobozia - 31.03.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Salutare tuturor, un turneu excelent organizat de Gigi si Marcel felicitari, scuze c-am plecat fara sa-mi iau ramas bun dar sper ca nu-i cu suparare, revederea cu baietii din circuit o placere de fiecare data. Felicitari podiumului la open Claudiu, Tibi si Remus si evident castigatorului Levent. Merci Doru pentru un drum agreabil si colegilor Papi si nea Gigi. Si la elite au fost meciuri excelente cu jucatori unul si unul, felicitari medaliatilor cinste invinsilor.

    Comentariu


    • Clasament Elite

      1. Ion Marius - Brăila
      2. Corcoz Costin - Focșani
      3 -- 4
      Enciu Alexandru - Slobozia
      Macarenco Andrei - București
      5 -- 8
      Neagu Mircea - Constanța
      Ropotan Iulian - București
      Varbanescu Petre - Giurgiu
      Radu Costica - Galați
      9 -- 16
      Wischegg Robert - Galați
      Chiscop Bogdan - Galați
      Durdun George - București
      Leolea Andrei - Constanța
      Costache Claudiu - Călărași
      Anghel Catalin - Giurgiu
      Stanciu Alin - Călărași
      Oprea Luca - București
      17 -- 32
      Pavunev Dan - București
      Fratila Robert - Filipestii de Targ
      Taranu Nicusor - Tulcea
      Lazaroiu Adrian - Targoviște
      Fratea Aurel - Constanța
      Buta Radu - București
      Neculai Alexandru - Tulcea
      Bocaniala Norocel - București
      Dinca Daniel - București
      Hutanu Alin - Brașov
      Dumitrescu Cornel - București
      Zarinschi Catalin - Galați
      Dumitru Gheorghe - București
      Ceacarescu Cristian - Slobozia
      Constantinescu Rares - Brăila
      Teodorescu Sandica - Ramnicu Sarat
      33 -- 3v gr.inf.
      Stanciu Silviu - Călărași
      34 -- 2v gr.inf.
      Faur Laurentiu - Călărași
      35 -- 39 1v gr.inf.
      Zamfir Ionel - București
      Pintilie Nela - Galați
      Rojnita Sebastian - Bacău
      Aftenii Daniel - București
      Manea Mihaita - Tulcea
      40 -- 46 0v gr.inf.
      Dinca Dorinel - Călărași
      Toma Iulian - Brăila
      Balan Ionel - Călărași
      Arion Costel - Galați
      Nitu Victor - Slobozia
      Rasnoveanu Daniel - București
      Patulan Gabriel - Giurgiu
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • Un turneu care a fost organizat " nemteste"! Felicitari organizatorilor si participantilor!

        Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

        Comentariu


        • buna seara.a fost un turneu bun,bine organizat.multumesc gica vlase marcel giosan sandu enciu si tuturor celorlalti care au participat la organizare.ganduri bune si urari pentru cei care maine celebreaza pastele catolic.la multi ani florilor si floriilor si sarbatori frumoase ortodocsilor.iar la final unsfat pentru cei ce se apropie de bornele 50 sau 60 :nu imbatraniti niciodata pentru ca o sa fiti usor de luat la misto exact de cei la care nu va asteptati.

          Comentariu


          • Organizarea, dupa cum am cam inceput sa ne obisnuim, excelenta...multumim organizatorilor pentru turneul reusit. Eu personal, sunt bucuros ca am reintalnit, dupa ceva vreme, prieteni vechi din Amatur cu care sa mai impartim momente placute.
            Felicitari...tuturor.
            Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
            Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
            Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

            Comentariu


            • Durdun George doar in 9 16. Ce surpriza neplăcută. Un turneu tare!

              Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
              Blade:Butterfly Innerforce ZLC
              FH: Donic Bluefire JP 01 max
              BH:Yasaka Rakza X max

              Comentariu


              • Un turneu foarte tare. Felicitari lui Samoila Ion (desi e pe Amatur finala cand ma bate 3-0 ))) ), si lui Osman Metin (pentru meciul la limita jucat in semifinala)

                Punctele tari ale turneului:

                Gheorghe Vlase, care era tot timpul cu ochii pe noi sa nu existe timpi morti.
                Sala marfa
                Cafea gratis
                Covrigi
                Turta dulce

                Felicitari si tuturor amaturistilor care au fost si azi in numar mare. La mai multe. .
                Multumim inca o data pentru organizare Gheorge Vlase si Marcel Giosan.

                Comentariu


                • Pregatiri cu o seara inainte de turneu









                  Comentariu


                  • Si cateva imagini din timpul turneului















                    Comentariu


                    • Ajuns acasa, cu ochii intredeschisi, fac o scurta prezentare a acestui frumos eveniment.
                      Un turneu de nu stiu.. multe stele, a doua oara la acest turneu, acum si ca participant.
                      Conditii foarte bune din toate punctele de vedere, un mic minus pentru lumina care de multe ori cand aruncam mingea imi deranja ochii, dar a fost un factor nesemnificativ avand in vedere ca in mai toate salile exista aceasta problema si pana la urma de vina sunt autoritatile ca nu fac sali de tenis de masă una peste alta important este ca am avut din nou placere si bucuria de a fi printre voi atat la masa cat si in afara ei.
                      Il felicit pe Sandu care ma imbracat sa ajung mai repede acasa Chiar ai jucat bine !

                      Tin sa imi cer scuze public pentru gestul pe care l-am facut, consider eu nevinovat, asa sunt eu de fel, zic eu mai amuzat, cu dl. Dumitrescu Cornel, om pe care il respect enorm dealtfel, stiindu-l de cand eram copil, unde la 2:0 la seturi si 9:4 sau ceva de genul, am servit o serva dupa cap. Promit public sa fie ultima data cand o practic intr-un meci oficial in circuitul AmaTuR si sper sa imi ierte gestul, intradevar nesportiv.

                      Felicitari castigatorilor, cinste invinsilor, respect organizatorilor !


                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                      Comentariu


                      • - La Open pe tabloul de eliminatorii trebuie corectat rezultatul Gaitan vs Baiburi. A castigat Baiburi cu 3/2.
                        - Felicitari Baiburi Levent si pentru castigarea locului 1.

                        Comentariu


                        • - Cum toate lucrurile frumoase se termina mai repede decat ne dorim nu putea sa faca exceptie tocmai Turneul de la Slobozia...

                          - Inscrisi pe listele de concurs ramanem cu totii in asteptarea magicului moment de incepere al Turneului o gramada de zile si chiar saptamani... iar ca un "Tren" care trece prin gara... in toata splendoarea lui Turneul a trecut "Cat ai clipi" si pe la Slobozia plecand in graba - cum ii este obiceiul - catre alte sali si alte orase...

                          - A lasat in urma un rand de campioni, pe care ii felicit, o gramada de amintiri frumoase, o stare de bine transformata intr-o sarbatoare a Amaturului, si multa bucurie intre cei dragi care s-au regasit sau care au si jucat impreuna...

                          - FELICITARI TUTUROR CASTIGATORILOR DE LA TOATE CATEGORIILE

                          - Sub bagheta magicienilor Organizatori parca si vremea s-a conformat si a fost excelenta iar Turneul a fost atat de reusit incat, urmatoarea editie cu siguranta ca ne va gasi printre participanti...

                          - Pentru locul trei pe care l-am obtinut la Open multumesc tuturor celor care m-au sustinut si celor care s-au bucurat alaturi de mine...

                          - SA NE VEDEM SANATOSI SI DORNICI DE MECIURI FRUMOASE SI TENIS DE CALITATE LA URMATOARELE TURNEE AMATUR

                          Comentariu


                          • - TURNEUL DE LA SLOBOZIA IN IMAGINI




                            Ultima editare de marcelgiosan; 01.apr.2018, 07:46.

                            Comentariu


                            • FELICITĂRI SLOBOZIA !.Mulțimim tuturor celor implicați în organizarea unui turneu excepțional,
                              Felicitări participanților,caștigătorilor !

                              Comentariu


                              • Un turneu de exceptie organizat foarte bine de Gica Vlase si Marcel Giosan. Felicitari !

                                Comentariu


                                • Fotografii

                                  FELICITARI GICĂ VLASE, pentru turneul organizat! FOTOGRAFII TURNEU.


















































                                  Ultima editare de marcelgiosan; 01.apr.2018, 07:45.
                                  FH: GoldArc 8, 2.1
                                  STIGA XU XIN
                                  BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                                  Comentariu


                                  • De unde se poate descarca poza cu grupul de incepatori de la debutul Memorialului ?
                                    Ultima editare de marcelgiosan; 01.apr.2018, 07:32.

                                    Comentariu


                                    • Am uitat in parcare, cred, un scaun pliant cu dungi albe si albastre.
                                      Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                      Comentariu


                                      • Felicitări organizatorului pentru aceasta zi petrecută în compania atâtor oameni deosebiți!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Bogdan_RD Vezi post
                                          In primul rand vreau sa felicit organizatorii pentru turneul de azi. A fost un turneu reusit, frumos, in care m-am simtit excelent. Cu o mica exceptie, care nu are legatura cu organizatorii. Nu o spun neaparat ca sa ma plang, dar astfel de comportamente nu-si au locul la turneele de tenis si daca tac din gura inseamna ca sunt complice.

                                          Este vorba despre Stefan Mihaela. Desi am castigat cu 3-0 meciul cu ea, a fost cel mai urat meci pe care l-am jucat in circuitul Amatur. Mi-a pierit pofta de a juca tenis.
                                          A inceput cu o intarziere destul de mare, desi stia ca trebuie sa jucam. Nu am inteles de ce, dar zic na, o fi obosita.
                                          Apoi dupa fiecare punct, tragea de timp undeva la minim 15 secunde. Se ducea si vorbea cu cineva de pe margine. Nu stiu cat e de regulamentar, dar este foarte enervant si frustrant sa vrei sa joci si ea sa refuze jocul. Am inteles ca e tactica ei de a ma scoate din forma, de a ma enerva. I-am spus sa jucam sa nu mai tot traga de timp si se purta de parca eu sunt ala nesimtit, ca o reped.

                                          Lasand la o parte ca atunci cand trebuia sa-mi dea mingea sa servesc, o arunca pe sub masa sau pe unde-i venea, intr-o scarba de nedescris (aici a reusit sa enerveze doi jucatori de la Open, care se incalzeau o masa mai in spate, dandu-le si lor mingea in aceeasi scarba), in setul doi, dupa ce s-a incheiat setul, cu 13-11 parca, a inceput sa ma acuze ca am servit de doua ori la rand. Deci alta mizerie marca Mihaela Stefan.

                                          Evident ca meciul s-a terminat cu un limbaj vulgar din partea ei la adresa mea, pentru punctele pe care i le-am luat cu ajutorul fileului. Chiar sunt cunoscut in circuitul Amatur ca masluiesc fileul inainte de meci ca sa-mi fac viata usoara.

                                          E pacat ca un sport asa frumos care de regula se desfasoara intr-un spirit de fair-play, are parte de oameni cu asemenea comportament.
                                          Nu stiu daca organizatorii de turnee vor face ceva in privinta ei, dar eu o voi taxa de fiecare data cand voi avea ocazia. Ori isi schimba comportamentul ori nu mai vine la turnee.
                                          Confirm seriozitatea lui Bogdan Craciunas, pentru ca il cunosc si stiu ca tot ceea ce a scris e adevarat si confirm caracterul mizerabil al Mihaelei Stefan pentru ca am jucat impotriva ei in circuitul Amatur, unde m-a injurat dupa fiecare minge jucata, unde
                                          a aruncat de fiecare data mingea in alte directii cand trebuia sa servesc, sau o lovea cu piciorul.
                                          Asa ca ii rog pe organizatorii Amatur, in special pe dl. Marcel Giosan, a carui activitate o apreciez, sa analizeze sesizarile si sa ia masurile atat de necesare.
                                          Sunt, din pacate, persoane care nu au ce cauta intr-o comunitate sportiva atat de placuta cum este Amatur.
                                          Altfel, inca un turneu reusit, felicitari participantilor si organizatorilor!

                                          Comentariu


                                          • Frumos , felicitari !

                                            Comentariu


                                            • Un turneu foarte, foarte frumos si bine organizat. Este a doua oara cand particip la acest turneu si ca si prima data, nu am decat cuvinte frumoase la adresa acestuia! Felicitari!

                                              Comentariu


                                              • Felicitari domnule VLASE !Felicitari MARCEL !Felicitari tuturor celor implicati in organizare( locali ,bacauani ,braileni, etc) ! O zi superba ieri cu un" timp ca de vara " si meciuri disputate la cote extreme ! Sala luminoasa , mese de calitate , parchet de exceptie si "OAMENI FRUMOSI" !
                                                Tin sa felicit toti TULCENII ptr rezultatele deosebite obtinute ( 4 CUPE !!!- si pozitii bune in clasamentul final la toate categoriile)
                                                !
                                                Nu in ultimul rand , tuturor celor care azi serbeaza ziua de nume un sincer :LA MULTI ANI !

                                                Comentariu


                                                • Felicitari Gica Vlase si Marcel Giosan. Cu toate ca nu am fost prezent inclin sa cred (dupa laudele primite)ca a fost un turneu de 5 stele.In fata telefonului cu meciuri si poze puse pe forum m-am simtit aproape de voi.
                                                  In legatura cu nemultumirea lui Corneluș(colegul meu de echipa) ?i transmit(inca o data) sa nu mai puna la suflet micile glume care dau un spectacol aparte Amaturului! Inclin sa cred ca a fost o gluma si nu o mojicie din partea lui George .

                                                  Comentariu


                                                  • Fotografii de grup AmaTori


                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X