Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prahova", Blejoi - 02-03.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Ma Rola Vezi post
    Deci am o scuza ca nu m-am calificat din superioare )


    Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
    Sa stricat lampa lui Aladin ?

    Comentariu


    • Postat în original de mironliviu Vezi post
      Sa stricat lampa lui Aladin ?
      Nu mi-a priit aerul ploieștean )


      Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

      Comentariu


      • Consider ca nu este cazul sa ne grabim cu parerile negative legate de acest turneu.Am fost acolo si am gasit o sala de sport,cu un proiect foarte interesant din punct de vedere arhitectonic si conforma cu desfasurarea mai multor activitati sportive,are gradene,spatii tehnice, vestiare, grupuri sanitare,un hall generos unde s au putut expune materiale sportive,utilitati in regula, climatizare care functioneaza.A fost aglomerat insa,dar daca s ar fi limitat numarul de concurenti la inscriere ar fi inceput discutiile deci este explicabila incarcarea de persoane pe mp de spatiu.Nu exista o tema de lucru in proiectarea arhitecturala a salilor de sport care sa ia in calcul schema Circuitului Amatur respectiv organizarea de turnee de tenis de masă de felul acesta;se iau in calculul dimensionarii spatiilor cerintele din normativele existente legate de terenuri de sport pentru handbal, baschet, terenuri de tenis de camp,minifotbal.Cand vom avea in Romania sali proiectate pentru ramura tenis de masă,ne putem apuca sa emitem pretentii legate de functionarea lor.Nici macar nationala Romaniei de tenis de masă , fetele care sunt campioane europene nu au o sala pentru tenis de masă.Sportul acesta este unul dintre cele mai sarace ramuri sportive.

        Eu m am simtit bine la acest turneu, am revazut prietenii din tara,am jucat meciuri frumoase,cu oameni in regula, fair play.Asta a fost suficient.Nu ma intereseaza ca unii,putin cred, vin doar sa castige,si si inchiuie ca sunt mari valori ale sportului amator si cer conditii de joc ca la Openul Japoniei.

        Felicit pe aceeasta cale organizatorii,castigatorii turnului si toti participantii.

        Comentariu


        • Postat în original de ionut83 Vezi post
          Multumesc tuturor pentru felicitări,a fost un turneu frumos cu jucători de valoare,Felicitări câștigătorilor cinste invinsilor ,multumesc organizatorilor pentru efortul depus. Cand vom avea săli de sport construite special pentru competiții de tenis de masă atunci sa emitem pretenții...pana atunci sa ne bucuram de acest frumos campionat (familie)AMATUR!
          Nu trebuie sa construim sali speciale,dar trebuie sa ne ingrijim ca cele actuale in care organizam competitia, sa indeplineasca conditiile necesare cu perdele la geamuri,lumina suficienta si fara condens(condensul se face cand salile sunt neaerisite)!
          Liviu Petrescu

          Comentariu


          • Deci va trebuie o expertizare tehnica a celor actuale,sa vedeti daca normele si cerintele sunt respectate.Asta costa bani.Faceti o.

            Comentariu


            • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
              Nu trebuie sa construim sali speciale,dar trebuie sa ne ingrijim ca cele actuale in care organizam competitia, sa indeplineasca conditiile necesare cu perdele la geamuri,lumina suficienta si fara condens(condensul se face cand salile sunt neaerisite)!
              Nu avem cum sincer !!!
              Mai bine am mulțumi organizatorilor !!!
              Toate sălile sunt la fel din toate punctele de vedere ...
              Au fost multi participanți.

              Comentariu


              • Am jucat la Targoviște nu va deranjat aerul si consensul?
                Bine am uitat ca ati luat locul 1 pe merit..

                Comentariu


                • Postat în original de mironliviu Vezi post
                  Am jucat la Targoviște nu va deranjat aerul si consensul?
                  Bine am uitat ca ati luat locul 1 pe merit..
                  Cand nu castigi, toate sunt proaste.M am lamurit cu totul.

                  Comentariu


                  • Nu stiu in ce ordine săi pun Roman si Sterea ei nu s au suparat de condițiile din 2014 am avut ocazia să fac o poza cu maestrul si cu Lulu sa bem bere din șmecherie, care sincer și-ar dori multi !
                    Macar sa le arate cum se tine "paleta "

                    Comentariu


                    • Mi-as dori sa vad pana unde merge respectul necondiționat, pentru munca pur și simplu. Nustiu cati dintre noi am putea construi un astfel de turneu multumind pe toata lumea. Eu incerc sa vad binele din orice, mai ales aici unde obiectivul principal ar fi sa ne bucuram de revedere, socializare si sanatate.
                      Am luat pulsul salii si a fost unul bun pentru toata lumea. Mereu vedem problemele care ne afecteaza jocul insa la plecare nu aruncam un ochi peste umar sa vedem chipurile obosite si triste ale organizatorilor. Resturi de mancare se odihneau sub masa care ne-a omorat jocul din cauza unui soare orbiThor; o voma calda se scurgea pe peretele de la intrarea in toaleta. In incinta un cocktail impregnat cu multa urina si hartie peste tot subliniau doza noastra de frustrare pentru condensul din sala. ..
                      Prin asta am inteles eu aseara ca omul sfinteste locul. Nu vreau sa supar pe nimeni dar obrazul gros nu poate fi subțiat prin chirurgie plastica.
                      Imi place sa cred ca toti suntem campioni in felul nostru cand ne regasim, trebuie doar sa ne aratam mereu medaliile. Stima!
                      Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                      Comentariu


                      • Tensiunea arteriala nu are legatura cu dr neubauer blok

                        Comentariu


                        • nu are cu materialele dar are cu restul si uneori duce la avc ! si pe urma sa vezi doctori si blok-uri... operatorii !

                          Comentariu


                          • Postat în original de NoRo Vezi post
                            Mi-as dori sa vad pana unde merge respectul necondiționat, pentru munca pur și simplu. Nustiu cati dintre noi am putea construi un astfel de turneu multumind pe toata lumea. Eu incerc sa vad binele din orice, mai ales aici unde obiectivul principal ar fi sa ne bucuram de revedere, socializare si sanatate.
                            Am luat pulsul salii si a fost unul bun pentru toata lumea. Mereu vedem problemele care ne afecteaza jocul insa la plecare nu aruncam un ochi peste umar sa vedem chipurile obosite si triste ale organizatorilor. Resturi de mancare se odihneau sub masa care ne-a omorat jocul din cauza unui soare orbiThor; o voma calda se scurgea pe peretele de la intrarea in toaleta. In incinta un cocktail impregnat cu multa urina si hartie peste tot subliniau doza noastra de frustrare pentru condensul din sala. ..
                            Prin asta am inteles eu aseara ca omul sfinteste locul. Nu vreau sa supar pe nimeni dar obrazul gros nu poate fi subțiat prin chirurgie plastica.
                            Imi place sa cred ca toti suntem campioni in felul nostru cand ne regasim, trebuie doar sa ne aratam mereu medaliile. Stima!
                            Cata poezie, dar cat adevar!!! Foarte bine spus...
                            Nittaku Acoustic
                            FH - Xiom Omega V Tour
                            BH - Xiom Omega V Tour

                            Comentariu


                            • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
                              nu are cu materialele dar are cu restul si uneori duce la avc ! si pe urma sa vezi doctori si blok-uri... operatorii !
                              Stiu exista o stenozsa mitrala bataie dubla a inimii
                              E de al tau iei bătaia inimii tu

                              Comentariu


                              • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
                                Nu trebuie sa construim sali speciale,dar trebuie sa ne ingrijim ca cele actuale in care organizam competitia, sa indeplineasca conditiile necesare cu perdele la geamuri,lumina suficienta si fara condens(condensul se face cand salile sunt neaerisite)!
                                Da asa este. Sunt lucruri atat de simple de rezolvat daca se si doreste. Nu stiu de ce nu se pun in geamuri perdele pe vreme insorita ( cu soare ), ar aduce o multime de avantaje. Credca lumina din multe sali este data mai mult din soarele care bate prin geamurile salilor. Nu fac referire la turneul acesta ca nu am fost prezent ci vorbesc la modul general.

                                Comentariu


                                • Mi-as dori ca cei care au cate ceva de criticat sa nu fie pusi la zid si luati in zeflemea, fara criticile lor probabil am fi jucat si acum in conditiile din 2006. Este mult mai usor sa faci pe cavalerul dar sa profiti de conditiile obtinute de carcotasi. Trebuie sa recunoastem cu totii ca conditiile de la acest turneu nu au fost la nivelul unui A+. La fel de adevarat este si ca initial ar fi trebuit sa se joace in sala sporturilor, nu este deci vina organizatorilor, a fost o intamplare nefericita. Eu ii felicit pe organizatori pentru efortul depus si data viitoare va fi mult mai bine, sunt sigur.

                                  Comentariu


                                  • Bravoo Lulu!!Felicitari!!
                                    BLADE:JOOLA KOOL
                                    FH: Acuda Blue P1Turbo
                                    BH:Tenergy 05fx

                                    Comentariu


                                    • Propun totusi sa fie obligatoriu in sezonul cald ( si numai ) cand este posibilitate sa apara soarele sa se puna perdele sau orice altceva la fiecare geam pentru a evita surprizele neplacute. Nu cred ca ar fi foarte greu de realizat acest lucru ( o munca de 1-2 ore )

                                      PS : Aceasta propunere poate fii propusa pentru anul competitional 2018-2019

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                        Mi-as dori ca cei care au cate ceva de criticat sa nu fie pusi la zid si luati in zeflemea, fara criticile lor probabil am fi jucat si acum in conditiile din 2006. Este mult mai usor sa faci pe cavalerul dar sa profiti de conditiile obtinute de carcotasi. Trebuie sa recunoastem cu totii ca conditiile de la acest turneu nu au fost la nivelul unui A+. La fel de adevarat este si ca initial ar fi trebuit sa se joace in sala sporturilor, nu este deci vina organizatorilor, a fost o intamplare nefericita. Eu ii felicit pe organizatori pentru efortul depus si data viitoare va fi mult mai bine, sunt sigur.
                                        Cornel, un domn, ca intotdeauna! Carcoteala "constructiva" la care te referi, nu exista! Ce se scrie pe forum este critica in forma pura. Si trebuie sa recunosc, are o baza reala. Totusi, nu explica rangul de exaltare la care au adus-o unii. N-a fost mai rau decat la alte turnee. Sa mai citim odata postarea de azi a lui gabiopel. Realitatea spusa in cuvinte simple. In 3,4 ani n-am vazut o critica la adresa nimanui. In final am o observatie: multi cu gura mare in deplasare si acasa numai lapte si miere! Pai, mai mananci daca iti critici nevasta?

                                        P.S. Ma duc sa-mi cumpar niste cupe, poate-mi trece![emoji23]

                                        Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
                                        "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                                        Comentariu


                                        • Efort organizatoric?? Care? Te rogi sa fie ?ntuneric afară la orele amiezii,?n loc sa acoperi geamurile? Pui 5 mese pe lateralele sălii când oricine vede cu ochiul liber ca încap doar 4? Orice deplasare în lateral era un risc pt jucătorii de la cealaltă masă. te cobori din când în când de la pupitru,cu microfonul (de decor,ca nu se auzea absolut nimic) în m?nă, prin sală când desfășurarea grupelor inferioare era clar ca necesita o prezență de dezmorțire a celor care fragmentau fluiditatea meciurilor? Postarea primelor rezultate de la elite după ora 23???
                                          Care organizare??? Că nu trebuia refăcut acoperișul sălii și nici pus parchet sau uși la sală.
                                          Să aștepți o săptăm?nă pentru a trece efectul de moment al trăirilor participanților după care,probabil,sa găsești explicații pt fiecare minus al acestui A+Î în loc să ACCEPȚI REALITATEA EVIDENTĂ și sa ieși cu scuzele de rigoare care sa ducă la un progres pe viitor în astfel de situații?
                                          Credeți ca eu am venit peste 1000 km!! (dus ?ntors) ca să mănînc covrigei sau sa joc tenis în condiții decente și să pot să mă ?ntorc duminică noaptea nu luni dimineață?? (la un calcul rezonabil de prezență cel mult în grupele superioare, dar de fapt doar în inferioare și tot luni am ajuns...)
                                          Acestea sunt lucrurile esențiale pe care trebuie sa le rezolve un organizator în termen de o lună de când a postat anunțul turneului! Nu schimbarea regulilor de participare pe parcurs (din pura întâmplare m-am înscris cu o zi înainte de acea modificare) chiar dacă pare rezonabilă acea decizie pt viitor... Nu retragerea lui de la participare la concurs pt a face loc altuibparlt participant,realiz?nd în ultima clipă că e prins cu organizarea!!!
                                          Nici informații, nici prezență activă, nici nimic!! Asa poate organiza oricine și chiar sa joace nu doar tenis ci chiar sa stea la un film pe net! Să aștepți doar laude de la cei care sunt mai noi în circuit și sa te pui la adăpostul acestor postări, e un act pe care ?i las pe alții sa îl denumească! Vrei sa ai în doua zile 350 de oameni la concurs?? Ia masurile care se cuvin,ca sa faci față! cheltuiești, pierzi,câștigi, fă o estimare înainte! E prea puțin prețul cerut? Mărește-l! Ca sa fii mulțumit pt efortul depus. Nu poți?? Fă un pas în spate și lasă -I pe alții! Fără alte povești.
                                          Urmăriți alte turnee în țară în care se poate respecta un desfășurător (sunt sigur ca asa va fi pe 16.06 la Dumbrăvița) cu mici erori,infime. în care se prezintă pe forum aproape în timp real desfășurarea iar le la 20:00 se stă la un pahar de vorbă liniștit. Iar cei cu o respectabilă vârstă, pot duce la capăt un concurs conform valorii lor,nu terminați fizic de ?nt?rzierea desfășurării concursului!! Să joci finala după miezul nopții??? Oameni trecuți bine de vârsta primei tinereți?? GROAZNIC!
                                          DEZAMAGITOR!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de B.Liviu Vezi post
                                            Cornel, un domn, ca intotdeauna! Carcoteala "constructiva" la care te referi, nu exista! Ce se scrie pe forum este critica in forma pura. Si trebuie sa recunosc, are o baza reala. Totusi, nu explica rangul de exaltare la care au adus-o unii. N-a fost mai rau decat la alte turnee. Sa mai citim odata postarea de azi a lui gabiopel. Realitatea spusa in cuvinte simple. In 3,4 ani n-am vazut o critica la adresa nimanui. In final am o observatie: multi cu gura mare in deplasare si acasa numai lapte si miere! Pai, mai mananci daca iti critici nevasta?

                                            P.S. Ma duc sa-mi cumpar niste cupe, poate-mi trece![emoji23]

                                            Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Liviule crede-ma,chiar a fost mai rau si am turnee la activ destule dar nu vreau sa mai comentez si eu ca sa c-am scris totul

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de dantim Vezi post
                                                Liviule crede-ma,chiar a fost mai rau si am turnee la activ destule dar nu vreau sa mai comentez si eu ca sa c-am scris totul
                                                De ce crezi ca nu am zis tot pinguin de 01 06 68 expirat am spus tot adevarul

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de dantim Vezi post
                                                  Liviule crede-ma,chiar a fost mai rau si am turnee la activ destule dar nu vreau sa mai comentez si eu ca sa c-am scris totul
                                                  Ok

                                                  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
                                                  "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                                                  Comentariu


                                                  • Chiar imi pare rau pentru George si pentru Bogdan dar trebuiau sa ia decizii inainte (am inteles ca trebuia sa fie alta sala)mai bine era o reprogramare.
                                                    PS. nu prea mai inteleg ce se intimpla cu taxele astea,se actualizeaza cumva dupa pretul combustibilului de la pompa ca la A plus a fost la fel ca la turneul final si vad ca si la un urmator turneu A se curenteaza la fel

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X