Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

București (Chiajna) - 29/30.09.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumesc frumos Nea Deni ..sunteti un om cu un caracter deosebit!

    Comentariu


    • Felicitari Ciocau Viorel pentru acest loc 2 .
      Remarc inca o data calitatea oamenilor prezenti la aceste turnee .
      Sa ne revedem cu bine data viitoare.
      Blade: - Andro Temper Tech FH: Rasanter R47 , BH: Tenergy 64

      Comentariu


      • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
        Lista pentru Avansati nu ne foloseste la nimic pentru ca nu este in ordinea MP-urilor .... asa cum este cea pentru Open ....... discriminare !!! E de inteles pentru oboseala acumulata ........
        Nea Mihai, nu fi rau, pe Pali trebuie sa il certi ca el a modificat lista din ordinea clasamentului in Mp de dimineata inaite de inceperea turneului si cred ca de avansati a uitat,si era toata lumea odihnita.����
        Ultima editare de Zosim1; 30.sep.2018, 09:04.

        Comentariu


        • Felicitări celor doi câștigători, Voicu Ionuț și Barca George, doi jucători foarte buni dar și oameni de caracter. Bravo vouă!
          Blade: Nittaku Acoustic;
          FH: Butterfly Tenergy 05;
          BH: Victas Stiff.

          Comentariu


          • Multumesc frumos domnule Nitu !

            Comentariu


            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
              Nea Mihai, nu fi rau, pe Pali trebuie sa il certi ca el a modificat lista din ordinea clasamentului in Mp de dimineata inaite de inceperea turneului si cred ca de avansati a uitat,si era toata lumea odihnita.����
              Care lume era odihnita la 10:42 PM ?????
              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
              FH: Butterfly - Dignics 80
              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

              Comentariu


              • Imi pare rau, acum am reusit sa ma trezesc... Mi-am supraevaluat resursele iar telefonul meu nu a sunat...

                Succes tuturor si scuze inca o data...

                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                Iulian Toma

                Comentariu


                • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                  Felicitări celor doi câștigători, Voicu Ionuț și Barca George, doi jucători foarte buni dar și oameni de caracter. Bravo vouă!
                  Numai tu esti de vina ca ti-a scapat George din mana la Curtea de Argeș !!!!!! Martorii meciului au vazut ca ai fost la un punct ...... De-acum e prea tarziu .... se va duce la Open ....
                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                  FH: Butterfly - Dignics 80
                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                  Comentariu


                  • Emi, nu fii rau, excelul s-a prostit dimineata si nu vroia nici in ruptul capului sa formeze grupele dupa MP.
                    Noroc ca am putut gasi o metoda ca sa-l imblanzim rapid.
                    Nea Mihai, in mod sigur se afiseaza cat de repede si inscrierile de la avansati tot dupa mp.
                    Noi am gatat mai repede, si trebuia sa incepem si socotelile mai rapid, de aceea ne-a ajutat domnul Bodeanu.
                    Multumiri pentru efort tuturor! Pe langa d-l Bodeanu si Marcel, am vazut macar patru colege si colegi de la Viva dispusi sa ne ajute in variatele noastre probleme (mie mi-a fost contestata o suprafata de 2-3 milimetri din sandwish, desprinsa in jocul anterior, multumiri pt. lipici).
                    Felicitari tuturor, la open e clar ca se pregateste viitoarea elita, am avut niste meciuri de maxima solicitare.
                    Legat de butoane si de pianisti, in actualul format de turnee AmaTur aproape ca nu se putea organiza mai bine.
                    Daca incerc sa traduc ce spunea aseara Emi (coroborat si de nuantarea lui Dan Petrov), superioarele de la turneele mari, cand sunt categorii echilibrate, ne trimit in noapte...
                    Dane (Petrov) ieri superioarele de trei ne-au luat trei ore, cele de patru ne luau patru ore. (Pe openisti ne-a mai retinut o ora si pauza dr pranz, chit ca multora dintre noi ne-a picat bine mancarea calda.)
                    Avem mai multe voci printre participanti care solicita pastrarea superioarelor.
                    La turneele aglomerate, respectiv cand turneul se tine pe mai mult de doua categorii, superioarele au ca efect timpi mari morti pentru jucator (astepti si doua ore pentru un joc), dar si lungire cu 2-4 ore a turneului fata de eliminatorii directe.
                    A si sa nu uit, aud cat mai des (e si durerea mea) ca la jocuri echilibrate esti mort dupa superioare, nu mai ai putere pt. meciurile directe.
                    Doresc deci multa intelepciune colegilor care vor decide directia de dezvoltare a circuitului. Personal cred in continuare ca o retea atat de importanta, cu sute de evenimente organizate ar merita ca in conducerea sa sa fie si persoane care au in fisa postului carmuirea circuitului. Pe moment chiar si fiecare dintre coordonatori se ocupa de Amatur in timpul liber (chit ca sunt si dati cand 20 de ore pe zi...)

                    Dar revenind, in sistemul actual organizatorii merita un mare bravo.

                    (Succes tuturor pentru ziua de azi.)
                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                    Tel : 0742 257 995

                    Comentariu


                    • Postat în original de PaliHR Vezi post
                      Emi, nu fii rau, excelul s-a prostit dimineata si nu vroia nici in ruptul capului sa formeze grupele dupa MP.
                      Noroc ca am putut gasi o metoda ca sa-l imblanzim rapid.


                      Dar revenind, in sistemul actual organizatorii merita un mare bravo.

                      (Succes tuturor pentru ziua de azi.)
                      Si eu care credeam ca a inceput excelul sa isi desire chilotii,bine ca ati gasit agrafa sa il opriti .

                      Cat tine de organizatori,asa este si incodata tin sa remarc ca si Pali,in astfel de situatii organizatorii merita un sincer mare bravo.

                      Comentariu


                      • Am rugămintea să lăsați comentariile astea despre turneu acum,macar sa putem citi postările de astăzi când se joacă categoria elite mulțumesc.

                        Comentariu


                        • Bună dimineața , exista un link pentu live

                          Comentariu


                          • Postat în original de nitu serban Vezi post
                            Felicitari Ionuț.inca o data munca si tenacitatea bat talentul.
                            Bv Razvan,Johnny,Cosmin,Rechinul cel tinar-Dragoș
                            Multumesc Liviu pt sfaturi.
                            Super Prahova!!!
                            Bravo Ionut! Sa ai puterea, dupa meciuri epuizante cu adversari de o valoare cel putin egala cu a ta, de a te mobiliza si judeca un meci de finala la 10 seara, asta defineste un campion. Jos palaria prietene! In ceea ce priveste Prahova, sunt mandru de voi. Daca Razvan confirma mereu, Dragos este surpriza placuta. George Iancu a facut treaba super buna. Bravo Ion Plaiasu, foarte de bine ai jucat. Cosmin, puteai mai mult! Poate exemplul vostru reuseste sa mobilizeze si gasca mai veche, care s-a cam lasat pe tanjala!

                            Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                            "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                            Comentariu


                            • Postat în original de B.Liviu Vezi post
                              Bravo Ionut! Sa ai puterea, dupa meciuri epuizante cu adversari de o valoare cel putin egala cu a ta, de a te mobiliza si judeca un meci de finala la 10 seara, asta defineste un campion. Jos palaria prietene! In ceea ce priveste Prahova, sunt mandru de voi. Daca Razvan confirma mereu, Dragos este surpriza placuta. George Iancu a facut treaba super buna. Bravo Ion Plaiasu, foarte de bine ai jucat. Cosmin, puteai mai mult! Poate exemplul vostru reuseste sa mobilizeze si gasca mai veche, care s-a cam lasat pe tanjala!

                              Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
                              Mulțumesc Liviu! Mare om, mare caracter! Dai berea! Cu mai multă atenție puteam juca un sfert de finală cu Cosmin Retegan și așa unul dintre noi juca una dintre semifinale... Felicitări câștigătorilor, participanților și organizatorilor!
                              BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                              Blade: KAZAK
                              FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                              Comentariu


                              • .

                                Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • A fost un turneu deosebit de puternic, conditii foarte bune de joc, organizare excelenta( nu m-a deranjat faptul ca in superioare pe o masa au jucat 3 grupe, daca erau 2 grupe de cate 4 pe o masa era mai rau). A fost o placere sa ma reintalnesc cuprieteni vechi si sa cunosc oameni noi. Pentru prima zi de concurs o nota de 10+ atat pentru organizatori, cat si pentru jucatori. Felicitari Chiajna.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de arjen_robben Vezi post
                                    Am rugămintea să lăsați comentariile astea despre turneu acum,macar sa putem citi postările de astăzi când se joacă categoria elite mulțumesc.
                                    Mihai, pentru turneele de ieri azi e deja maine, numai pentru elite si incepatori suntem in ziua curenta.
                                    Cine are poze, urari, etc. tre' sa-i lasam sa le expuna.
                                    Apropo, merci pt. meciurile si gandurile de ieri (in aceasta a doua ordine de idei, merci tuturor cu care am vorbit - mi-e si mai clar ascultandu-va ca acest copilas AmaTur atat de mult a crescut ca se impun pasi de facut inainte, mai mult ca oricand.)

                                    In ce priveste informatiile de la fata locului, am inteles ca azi s-a'nceput pe la zece, o fi insa ceva problema de net.
                                    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                    Tel : 0742 257 995

                                    Comentariu


                                    • .

                                      Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • .

                                        Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Buna ziua!Va rog postați grupele la elite! Mulțumesc!

                                          Comentariu


                                          • Grupe inferioare Elite - 84
                                            1 Roman Iulian Ropotan Iulian Panea Ovidiu Sencu Victor Oprea Adrian Serban Liviu
                                            2 Lukasz Klimas Radu Costica Marola Mihai Panaitescu Stefan On Ho Negria Mihai
                                            3 Enciu Alexandru Buzatu Vasile Dumitru Gheorghe Neagoe Costin Arion Costel Curpas Ioan
                                            4 Istrate Andrei Boraciu Claudiu Chiscop Bogdan Galiu Mihai Vaida Sorin Bratescu Adrian
                                            5 Ion Marius Tigau Dan Cionoiu Cristian Ciuca Dan Leolea Andrei Macarenco Ion
                                            6 Corcoz Costin Corburean Ioana Savu Cristian Gorum Adrian Motoroi Costin Paun Daniel
                                            7 Albu Vlad Govoreanu Florin Constantin Teodor Navacioiu Marian Damian Alin Pantelimon Andi
                                            8 Toma Florin Nascu Serban Raducan Bogdan Grigore Alexandru Vasile Gelu Iulian Garlea Maria
                                            9 Macarenco Andrei Verdet Adrian Apian Florin Toma Iulian Vranceanu Mihai Dracea Gabriel
                                            10 Sumanaru Catalin Banescu Dragos Daneliuc Gabi Ceacarescu Cristian Blaga Marius Virtopeanu Andrei
                                            11 Aga Alexandru Sufletel Radu Dumitrescu Cornel Totpal Marius Sandu Bogdan Gabriel Kaposta Victor
                                            12 Dinca Daniel Cristache George Zarinschi Catalin Vlase Gheorghe Fratea Aurel Dumbrava Daniel

                                            Comentariu


                                            • Grupe inferioare începători - 36
                                              1 Ghitu Liviu Darie Gabriel Dumitru George Podlovschi Bogdan Chelmec Adrian Varbanescu Radu
                                              2 Zamfirache Ioan Dobra Adrian Fusca Georgian Danila Eugeniu Tihon Serghei Dragomir Dan
                                              3 Marinescu Nelu Ficleanu Gabriel Enciu Marcel Ontoiu Catalin Portariuc Gheorghe Boroica Gheorghe
                                              4 Nicula Bogdan Melnerovici Daniel Govoreanu Cendana Vaireanu Danut Ionel Tonciu Costin Georgescu Cristian
                                              5 Constantin Eduard Dobra Mihai Dan Popa Morun Marian Radu Dragos Virtopeanu Daniel
                                              6 Petraru Ionut Bucur Mario Boroica Alex Curelariu Eduard Caranfilian Migo Tomescu Florin

                                              Comentariu


                                              • .

                                                Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • .

                                                  Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Multumim nea Pisti Istvan pt poze.
                                                    Ca de obicei profi.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X