Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Centenar", Alba Iulia - 03.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Multumesc din suflet organizatorilor acestui magnific eveniment pentru acordarea mult ravnitului wild card!!
    Totuși, cu mare durere si cu cea mai mare parere de rau va anunt ca nu pot ajunge. Doamne, nici nu va puteti imagina cat de amar imi este sufletul, efectiv aproape imi dau lacrimile pentru ca de astăzi, socrul meu a intrat în comă după o luptă de cateva luni cu cancerul si trage sa moara.
    Asa a fost sa fie, mi-am dorit prea mult sa particip la primul meu Turneu al Campionilor si in special la acesta, al Centenarului Unirii, însă, acum cand aceasta dorinta mi s-a implinit, ma vad nevoit să renunț la aceste vise.
    Va doresc un Turneu de poveste si sunt convins ca asa va fi!!
    Blade: Mizutani ZLC
    FH Nittaku Fastarc G1
    BH Xiom Sigma II Euro

    Comentariu


    • Turburan suntem alaturi de tine multa sanatate pentru socrul tau si sa fi tare, imi pare rau
      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

      Comentariu


      • Johnny, regretăm momentele dificile prin care treci. Fii tare!

        Wild Card-ul vacant la Open merge la Cugir: Kromek Iulian.
        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • In fata lui Johnny cu unul nu se putea? [emoji16]

          Comentariu


          • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
            Multumesc din suflet organizatorilor acestui magnific eveniment pentru acordarea mult ravnitului wild card!!
            Totuși, cu mare durere si cu cea mai mare parere de rau va anunt ca nu pot ajunge. Doamne, nici nu va puteti imagina cat de amar imi este sufletul, efectiv aproape imi dau lacrimile pentru ca de astăzi, socrul meu a intrat în comă după o luptă de cateva luni cu cancerul si trage sa moara.
            Asa a fost sa fie, mi-am dorit prea mult sa particip la primul meu Turneu al Campionilor si in special la acesta, al Centenarului Unirii, însă, acum cand aceasta dorinta mi s-a implinit, ma vad nevoit să renunț la aceste vise.
            Va doresc un Turneu de poveste si sunt convins ca asa va fi!!
            In primă fază m-am bucurat foarte tare când am văzut că Johnny Turburan prietenul meu a primit Wild Card.Am zis ce bine că mă voi revedea cu el și unde la Turneul Final de la Alba Iulia, dar apoi am vazut postarea lui si chiar imi pare nespus de rău prin ce momente neplăcute și triste trece în această perioadă.
            ?ți doresc multă sănătate, forță și cât mai multă putere sufletească în aceste clipe prin care trece socrul tău.Să dea bunul Dumnezeu ca el să-și revină ca să vă bucurați și să aveți parte de clipe minunate în familie.
            Sănătate multă și tot binele din lume.
            Remus Trocaru - Tulcea.

            Comentariu


            • Mulțumesc organizatorilor pentru acordarea acestui wild-card! Imi pare însă rău de problemele cu care se confruntă prietenul meu Johnny deși prin acesta conjunctura eu am ajuns să-i iau locul la acest turneu special.
              Multă sănătate ție și familiei!

              Comentariu


              • Multumim organizatorilor pentru acordarea wild cardurilor.
                Cu stima si respect.
                Florin ( Gress) si Rares ( inca nu are porecla poate dupa acest turneu).
                Marian Florin - XL
                Cuesdean Rares - S

                Comentariu


                • - Dupa atatea cursuri de arbitraj.... nu ar strica sa se dea si..."Legitimatii de Arbitru"...

                  - Cine stie...??? Poate pe viitor... unii vor excela mai mult in arbitraj, decat in tenis...

                  - MULT SUCCES TUTUROR... ... SI FIE CA ZILELE DE TURNEU SA VA PRINDA IN CEA MAI BUNA FORMA FIZICA, SI TOTUL SA IASA ASA CUM VA DORITI...

                  Comentariu


                  • Multumesc tuturor celor care au propus si aprobat sansei mele de a avea onoarea sa particip la acest turneu final nu ca simplu spectator chiar ca jucator .
                    Multumesc
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                      Johnny, regretăm momentele dificile prin care treci. Fii tare!

                      Wild Card-ul vacant la Open merge la Cugir: Kromek Iulian.
                      G?scă... Mare pomanagiu ești... Felicitări!!! Chiar dacă nu ești, ai acces între marile valori!
                      BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                      Blade: KAZAK
                      FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                      Comentariu


                      • Plaiașule !!! Ești invidios pt că întotdeauna te-am bătut cu o m?na! Și da, la acest turneu eu voi fi călăul tău iar pentru restul prietenilor rolul meu va fi de paharnic😂

                        Comentariu


                        • Multumesc pentru încrederea acordată prin atribuirea cardului de participare, prin aceasta ati dat o sansa si tinerilor, sa arate ca pot face o figură frumoasă la acest mare turneu !!!Multumesc organizatorilor!!

                          Comentariu


                          • Multumim frumos pentru wild cardul oferit colegului nostru din Oravita,Cioveie Bogdan!!Marimea M la tricou!!Sa ne vedem cu bine!!

                            Comentariu


                            • Adoptarea arbitrajuli cred ca v-a fi benefica.
                              Aceasta propunere l-am facut cu ani in urma,dar atunci li s-a parut mult prea avangardist.
                              Vom vedea cum se v- a implenenta sau nu !
                              Un singur amendament ca aceste meciuri sa fie arbitrate de jucatori care vor urma sa joace,in acest fel,cum am mai precizat la vremea respectiva v-a reduce atat timpi de asteptare ,cat si intrventilor la microfon !
                              Modelul actual este preluat de la alte competiti in care foaia primita de fiecare jucator cu gr./nr.masa era trecut si ora de incepere !
                              P. S. N-am inventat noi roata/apa calda si eu l-am preluat de la alti unde am fost invitat pe vremurile ma bune,fata de acest model cum am mai spus facusem aceasta mica schimbare .

                              Comentariu


                              • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                                Multumesc din suflet organizatorilor acestui magnific eveniment pentru acordarea mult ravnitului wild card!!
                                Totuși, cu mare durere si cu cea mai mare parere de rau va anunt ca nu pot ajunge. Doamne, nici nu va puteti imagina cat de amar imi este sufletul, efectiv aproape imi dau lacrimile pentru ca de astăzi, socrul meu a intrat în comă după o luptă de cateva luni cu cancerul si trage sa moara.
                                Asa a fost sa fie, mi-am dorit prea mult sa particip la primul meu Turneu al Campionilor si in special la acesta, al Centenarului Unirii, însă, acum cand aceasta dorinta mi s-a implinit, ma vad nevoit să renunț la aceste vise.
                                Va doresc un Turneu de poveste si sunt convins ca asa va fi!!
                                Ne pare rau John!!Oravita e alaturi de tine!!

                                Comentariu


                                • Postat în original de nasu15 Vezi post
                                  Plaiașule !!! Ești invidios pt că întotdeauna te-am bătut cu o m?na! Și da, la acest turneu eu voi fi călăul tău iar pentru restul prietenilor rolul meu va fi de paharnic��
                                  Nu uita să-ți comanzi tricou ��... Pentru Kromek, g?sca de Cugir, tricou 8XL...
                                  BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                                  Blade: KAZAK
                                  FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                                  Comentariu


                                  • Va multumesc personal dar si in numele d-lui Portariuc Gheorghe pentru acordarea wildcard-ului, nu sunt sigur ca stie dar cu siguranta ca se va bucura ca i-ati acordat sansa sa participe la un asa turneu de anvergura.
                                    Multumim mult.


                                    Respect.
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • Cu toate ca sunt trist deoarece pana la afisarea wildcardurilor am asteptat cu sufletul la gura sperand ca poate ,poate voi reusi sa obtin unul pentru a participa la primul meu turneu al campionilor de cand am intrat in circut ,dupa ce am vazut postul lui Turburan(Johnny) m-am intristat si am realizat ca sunt lucruri mult mai importante in viata asta decat sa participi la un turneu,sunt lucruri care ne pun la grea incercare si trebuie sa incercam sa le facem fata cu brio. Tristetea neparticiparii nu poate fi comparata cu probleme date de realitatea dura in care traim. Vreau sa le urez participantilor mult succes,organizatorilor multa rabdare pentru a putea gestiona fluiditatea turneului, felicitari norocosilor care au obtinut wildcard si nu in ultimul rand Johnny sper sa treci cu bine peste cumpana asta. Va multumesc AmaTur inca odata stiu ca am precizat undeva dar repet : M-ati facut fericit de la prima minge schimbata in acest circuit.

                                      Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                                      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                      Comentariu


                                      • Bumbu Pavel tricou mărimea M! Mulțumesc!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                                          Multumesc din suflet organizatorilor acestui magnific eveniment pentru acordarea mult ravnitului wild card!!
                                          Totuși, cu mare durere si cu cea mai mare parere de rau va anunt ca nu pot ajunge. Doamne, nici nu va puteti imagina cat de amar imi este sufletul, efectiv aproape imi dau lacrimile pentru ca de astăzi, socrul meu a intrat în comă după o luptă de cateva luni cu cancerul si trage sa moara.
                                          Asa a fost sa fie, mi-am dorit prea mult sa particip la primul meu Turneu al Campionilor si in special la acesta, al Centenarului Unirii, însă, acum cand aceasta dorinta mi s-a implinit, ma vad nevoit să renunț la aceste vise.
                                          Va doresc un Turneu de poveste si sunt convins ca asa va fi!!
                                          Johny draga, sa-ti dea Dumnezeu putere sa treci peste toate necazurile.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Antal Denes Vezi post
                                            Adoptarea arbitrajuli cred ca v-a fi benefica.
                                            Aceasta propunere l-am facut cu ani in urma,dar atunci li s-a parut mult prea avangardist.
                                            Vom vedea cum se v- a implenenta sau nu !
                                            Un singur amendament ca aceste meciuri sa fie arbitrate de jucatori care vor urma sa joace,in acest fel,cum am mai precizat la vremea respectiva v-a reduce atat timpi de asteptare ,cat si intrventilor la microfon !
                                            Modelul actual este preluat de la alte competiti in care foaia primita de fiecare jucator cu gr./nr.masa era trecut si ora de incepere !
                                            P. S. N-am inventat noi roata/apa calda si eu l-am preluat de la alti unde am fost invitat pe vremurile ma bune,fata de acest model cum am mai spus facusem aceasta mica schimbare .
                                            Nea Deni, Implemntatea arbitrajului este si o promlema de logistica ,daca faci un calcul o sa vezi ca 44 de mese de arbitraj,44 de scorere sunt valori foartw mari care nu poti sa le regasesti in bugetele turneelor.Vezi bine ca nici garduri nu se prea achizitioneaza chiar daca de multe ori e necesar imperios.Implementarea arbitrajului la turneu A sau B va fii in viitorul.apropiat aproape.imposibil.

                                            In leg cu amendamentul facut eu am luat alta decizie si aceea de a arbitra meciul unul.din jucatorii care au jucat si o mica odihna le-ar prinde bine.Si dupa sa aiba timp linistit sa mearga la masa organizatorului si sa predea foaia si sa se pregateasca pt urmatorul meci.
                                            Nu recomand nici unui jucator dupa ce sta 20 de min pe scaun sa intre in meci deoarece risca un accident.

                                            Cat tine de reacti pana acum sunt asa si asa.Mai vedem

                                            Comentariu


                                            • tricou marime xl daca mai este nevoie
                                              Blade . PHOTINO
                                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                              Comentariu


                                              • Intrebare pentru cei ce administreaza site-ul http://www.tenisdemasa.ro:
                                                De ce nu putem sa postam filme si secvente cu meciurile din turnee in format MP4, pe forumul turneului ?

                                                Acum trebuie sa le postam pe Youtube si dupa aceea sa luam adresele si sa le postam pe forumul turneului respectiv.
                                                Din cate stiu YOUTUBE nu face parte din miscarea noastra de tenis de masă, AMATUR.
                                                Aceasta facilitate ar simplifica mult postarea filmuletelor pe forumul AMATUR.

                                                Sper ca nu am deschis alta cutie a Pandorei.

                                                Comentariu


                                                • Pentru ca s-ar folosi spatiul de stocare al forumului. Cand urcati pe youtube, folositi spatiul lor de stocare, iar pe forum se posteaza doar un link si nu filmuletul in sine.

                                                  Comentariu


                                                  • Se retrag de pe listele de asteptare: Ciurca Ovidiu, avansati si Sarcani Andrei, incepatori. Ambii din Tg. Mureș.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X