Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Centenar", Alba Iulia - 03.11.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Se inscrie si Diaconescu Lucian din Targoviște la OPEN.

    Sper sa prind si eu un loc pe lista pe ultima suta de metri ! Daca e cazul marimea la tricou L.
    Mai am o rugaminte pe prima pagina la unul dintre sponsori este gresit site-ul, va rog sa corectati www.axaporcelaine.ro, nu de alta dar ii stiu pe patroni si sunt niste oameni minunati, merita sa afle lumea de produsele lor !
    Blade: XIOM Feel ZX3
    Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
    Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

    Comentariu


    • Bucur Dan - L

      Comentariu


      • Postat în original de luci_rac Vezi post
        Se inscrie si Diaconescu Lucian din Targoviște la OPEN.

        Sper sa prind si eu un loc pe lista pe ultima suta de metri ! Daca e cazul marimea la tricou L.
        Mai am o rugaminte pe prima pagina la unul dintre sponsori este gresit site-ul, va rog sa corectati www.axaporcelaine.ro, nu de alta dar ii stiu pe patroni si sunt niste oameni minunati, merita sa afle lumea de produsele lor !
        Felicitari! Corect! Greseala la Site!

        Comentariu


        • 48. Vass Sandor, Beclean, 458 - 17,71 - AW
          Marimea L

          Trimis de pe al meu SM-G390F folosind Tapatalk
          LEMN TIMO BOLL ALC, FH TENERGY 64 FX, BH TENERGY 64

          Comentariu


          • Postat în original de Dumitrescu Cornel Vezi post
            buna seara si scuze pentru interventie.arbitrajul este o problema importanta,chiar foarte importanta.depinde ce se vrea de la arbitraj in acest turneu final si cine are pregatirea sa sustina un parcurs atat de lung si important !toata stima si consideratia.
            Asa este .Arbitrajul este o chestiune foarte importanta si totodata delicata.
            Dar hai sa plecam de la premisa ca suntem in Circuitul Amatur si nu exista inca experienta si nici macar reglementari in domeniul asta.Ideea de a pune la dispozitie o masa de arbitraj si un scorer a fost in a fluidiza desfasurarea turneului prin simpla vizualizare a rezultatului din meciul aflat in desfasurare ,in a preintampina o mare parte din divergente aparute pe seama tineri scorului,pe seama serviciului si bineinteles pentru o corectitudine a desfasurarii partidei.

            Arbitri vor fi jucatorii grupei si se va incepe cu primul meci arbitrat de numarul 4 si se va continua dupa planul fisei nominale deja existente la masa de arbitraj .Arbitri vor consemna punctul castigat de unul din jucatori pe tabela de scor,va gestiona timpul aproximativ de 2 min de incalzire si sa nu existe pauze lungi intre desfasurarea punctelor si a seturilor , si sa consemneze in foaia de arbitraj si fisa meciurilor scorul corect,si sa duca foaia de arbitraj la masa juriului.Cat tine de celelalte reguli de desfasurare corecta a arbitrajului sunt constient ca fara oameni specializati va iesi un fiasco,deci regula serviciului corect sau alte regului nu sunt reglementate in regulamentul amatur si de aceea nu vom insista pe ele.

            P.S.Singura frica pe care o am la majoritatea turneelor este aceea de a avea o gramada de rezultate trecute gresit in foi.

            Mai multe detali in pagina special a seit-ului turneului cand va fi gata,pe forum cand vor aparea detalile,la sedinta tehnica care va avea loc la Hotel Cetate in 2 noiembrie orele 20.00.si la fata locului.

            Comentariu


            • Postat în original de Calin Galban Vezi post
              Galban Calin-M
              Krisan Iuliu-XL
              Moldovan Ioan-L
              La Iuliu și la Moldovan le iau eu.
              Ce anume iei tu?

              Va rog sa cititi posturile anuntului turneului si pe cel care l-am postat in directia asta.

              Comentariu


              • Trocan Nicolae - XL
                Trocan Alexa - L
                Multumesc!

                Comentariu


                • Bedo Jozsef avansati- mărime tricou L

                  Comentariu


                  • Darmaz Ion-M!

                    Comentariu


                    • Simona Weiss , S. 😊

                      Comentariu


                      • Ștefan Patrick-M

                        Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • Sisca Nicuusor - XL
                          Nicu Sisca

                          Comentariu


                          • Pal Zoltan - M
                            Blade> Yasaka Ma Lin Soft Carbon
                            Backhand> Yasaka Raksa 9
                            Forehand> Yasaka Raksa 7

                            Comentariu


                            • Din Ploiești la categoria Avansati se inscrie Ene Florin, unul din greii Amatur atat la propriu (marime tricou 5XL) cat si la figurat (in cele cateva luni de cand a intrat in aceasta frumoasa 'Familie' a participat saptamanal la turnee si aproape zilnic la antrenamente...).
                              Cio-le-le, Micutzule!!!

                              Comentariu


                              • Codreanu Laurențiu din Buzău la avansați.
                                Multumesc mult!

                                Comentariu


                                • Codreanu Laurențiu marimea L
                                  Multumesc.

                                  Comentariu


                                  • Canea-Kocsis Andras - L

                                    Comentariu


                                    • Se inscrie din Curtea de Argeș la avansati Stoian Sorin.

                                      Comentariu


                                      • Stoian Sorin - XL

                                        Comentariu


                                        • Fotia Iulian, Bacău - Avansati.
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Bozga Razvan-Open

                                            Comentariu





                                            • Sent from my iPhone using Tapatalk
                                              "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                              George Bernard Shaw

                                              https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                              https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                              Comentariu





                                              • Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                                George Bernard Shaw

                                                https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                                https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                                Comentariu


                                                • "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                                  George Bernard Shaw

                                                  https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                                  https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                                  Comentariu


                                                  • Din Bacău se retrage de la incepatori Ursulescu Ioan Stanga

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X