Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Memorialul Ionuț Nica", Cheile Grădiștei (Bv.) - 01/02.06.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Daca tot am reprimit dreptul de a scrie sa imi exprim si eu parerea,la primele schimburi si mie mi sa parut ciudata mingea dar mi-am adus aminte cind am jucat prima data cu o pocnitoare din plastic in campionatul municipal calificari București (in Amatur mai aveam voie cu celuloid)era Nittaku trei stele si am vrut sa ma las de ping pong (ca tenis nu cred ca joc eu sau am jucat vreodata)mi se parea ca mingea nu sare,mingile de la turneu parca au inceput sa aiba saritura celor de celuloid asa ca nu mingiile sint problema neam obisnuit noi cu pocnitorile de plastic

    Comentariu


    • Postat în original de Dantim Vezi post
      Daca tot am reprimit dreptul de a scrie sa imi exprim si eu parerea,la primele schimburi si mie mi sa parut ciudata mingea dar mi-am adus aminte cind am jucat prima data cu o pocnitoare din plastic in campionatul municipal calificari București (in Amatur mai aveam voie cu celuloid)era Nittaku trei stele si am vrut sa ma las de ping pong (ca tenis nu cred ca joc eu sau am jucat vreodata)mi se parea ca mingea nu sare,mingile de la turneu parca au inceput sa aiba saritura celor de celuloid asa ca nu mingiile sint problema neam obisnuit noi cu pocnitorile de plastic
      Daca tu zici Dane ca mingile astea sar ca cele de celuloid atunci nu ma mira ca m-am chinuit ca un bezmetic sa tin mingea pe masa avand Nittaku Fastarc-P pe rever, conceputa pt. plastic... [emoji23]

      Trimis de pe al meu Huawei Mate 10 PRO folosind Tapatalk
      Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
      Fh: Butterfly Glayzer
      Bh: Butterfly Glayzer 09C

      Comentariu


      • ...domilor , am o propunere pentru cei care sunt implicati in mod direct sau indirect , in organizarea turneelor amatur la nivel national . Dupa parerea mea ( care poate sa nu fie luata in calcul ) , cred ca ar fi bine sa aiba loc o discutie cu cei care au standuri de vanzare la concursurile amatur ( fiind direct interesati sa-si promoze produsele , mese , palete , mingi , etc . ) si sa se stabileasca in mod oficial , de comun acord , zonele in care acestia distribuie material promotional ( de obicei mingi pentru joc ) , printr-un comunicat simplu . Nu stiu .... Zosim1 pe zona de vest , Durdun zona sud-est , Buterfly zona x , etc . In felul acesta fiecare jucator , va sti din timp ( pentru ca calendarul competitional este afisat pe tot anul ) cu ce mingi sau pe ce mese va juca , la turneele dorite . Jucatorii din amatur , nu sunt legitimati la cluburi potente care sa-si permita achizitionarea de material sportiv , de la un concurs la altul ( de la o luna , la alta ) . In felul acesta s-ar evita discutiile , in contradictoriu si la misto , unii la adresa altora

        Comentariu


        • Un super turneu cu o super organizare alaturi de niste gazde mai mult decat primitoare!
          Am socializat, am vandut, am jucat, pe scurt m-am simtit excelent intr-o locatie de 5* si nu pot decat sa aduc multumiri tuturor participantilor, organizatorilor, colegilor cat si vizitatorilor.
          Cat tine despre joc.. intradevar am avut si eu ceva dificultati cu mingea de joc, dar nu a fost o buba atat de mare.
          Se intampla si la Andro sa mai gasesc mingi ovale, nu e un capat de tara. E foarte probabil ca Emi fiind singur cu atata logistica de asigurat si multe ore de condus sa nu fi apucat sa le selecteze inainte de a le inmana organizatorilor. Personal am fost si am schimbat mingea la organizatori si a fost ok.

          Multumesc celor ce m-au sustinut in finala cat si pe durata turneului, am avut o zi destul de grea si am intalnit din nou un Csabi in forma.
          Imi cer scuze pentru iesirile mele si promit in curand sa il inving pe Csabi bacsi

          Felicitari castigatorilor, cinste invinsilor, respect organizatilor.
          Sunt sigur ca acolo sus Ionut este mandru de voi toti, de noi toti dealtfel!

          Sa ne revedem sanatosi cu aceeasi pofta de viata si de tenis de masă!

          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

          Comentariu


          • Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
            Un super turneu cu o super organizare alaturi de niste gazde mai mult decat primitoare!
            Am socializat, am vandut, am jucat, pe scurt m-am simtit excelent intr-o locatie de 5* si nu pot decat sa aduc multumiri tuturor participantilor, organizatorilor, colegilor cat si vizitatorilor.
            Cat tine despre joc.. intradevar am avut si eu ceva dificultati cu mingea de joc, dar nu a fost o buba atat de mare.
            Se intampla si la Andro sa mai gasesc mingi ovale, nu e un capat de tara. E foarte probabil ca Emi fiind singur cu atata logistica de asigurat si multe ore de condus sa nu fi apucat sa le selecteze inainte de a le inmana organizatorilor. Personal am fost si am schimbat mingea la organizatori si a fost ok.

            Multumesc celor ce m-au sustinut in finala cat si pe durata turneului, am avut o zi destul de grea si am intalnit din nou un Csabi in forma.
            Imi cer scuze pentru iesirile mele si promit in curand sa il inving pe Csabi bacsi

            Felicitari castigatorilor, cinste invinsilor, respect organizatilor.
            Sunt sigur ca acolo sus Ionut este mandru de voi toti, de noi toti dealtfel!

            Sa ne revedem sanatosi cu aceeasi pofta de viata si de tenis de masă!
            De cind te cunosc tot copil fain ai ramas,pai tu cu Csabi ai avut probleme nu cu mingile da o reclama si o antireclama.....

            Comentariu


            • Am cunoscut OAMENI în Amatur. Mulți. Pe unii personal, pe alții doar după nume... Cu toate că nu joc tenis de masă, îmi place să merg la concursuri și să îmi susțin soțul (de câte ori îmi permite timpul liber) și privesc și la ceilalți ce/cum joaca. Stiluri de joc diferite... .. Am văzut cum se leagă prietenii și cum se nasc antipatii... Dar ce am "văzut" la acest turneu... m-a lăsat fără cuvinte, cu un nod în gat și lacrimi în ochi... De bucurie!!! Un necaz al unui "Amatur ist" a fost rezolvat cu câteva telefoane date între acești oameni, care sunt "dușmani" la masa de joc!dar prieteni din momentul terminării oricărui meci! Respect tuturor care au ajutat : Dan Sârbu, Ion Samoila(Sami), Levent Baiburi(Levi) , George Iancu, Gheorghe Vlase, Marcel Giosan, Metin Osman(Meti-Nicu), Nicolae Avram(ADN) =>[am scris în ordine alfabetica a prenumelui] și nu în ultimul rand soțul meu Iulian Gherasim!!! Datorita lui am cunoscut at?ția oameni minunați, care ajuta, nu doar comentează!(despre orice: nu sunt bune mingile, nu e buna lumina, nu e buna mîncarea, nu sunt destule mantinele,nu e buna suprafață de joc pentru ca nu e gerfor pe jos INTR-O SALA PENTRU MAI MULTE SPORTURI....) Si când spun ajutor, nu ma refer la o sticla cu apa, o bere sau... ?ți spun eu cum sa îl bați pe "x" sau "y"! Ma refer la ceea ce s-a întâmplat (cei care au ajutat știu despre ce e vorba). Scriu asta pentru a lauda acești oameni minunati(cred ca ma repet, dar vreau sa accentuez acest lucru, ca sunt MINUNAȚI!!!) Sunt fericita ca va cunosc! Sa nu va schimbați, sa rămâneți la fel! Pentru VOI, TOT RESPECTUL!

              Comentariu


              • Felicitări din partea noastra(a mea si a lui Marola Dan) organizatorilor (domnii Bondoc Alex si Vladoiu Gelu) pentru ospitalitate, pentru conditiile bune de joc si pentru fluiditatea turneului!

                Comentariu




                • Comentariu


                  • Postat în original de Dantim Vezi post
                    Daca tot am reprimit dreptul de a scrie sa imi exprim si eu parerea,la primele schimburi si mie mi sa parut ciudata mingea dar mi-am adus aminte cind am jucat prima data cu o pocnitoare din plastic in campionatul municipal calificari București (in Amatur mai aveam voie cu celuloid)era Nittaku trei stele si am vrut sa ma las de ping pong (ca tenis nu cred ca joc eu sau am jucat vreodata)mi se parea ca mingea nu sare,mingile de la turneu parca au inceput sa aiba saritura celor de celuloid asa ca nu mingiile sint problema neam obisnuit noi cu pocnitorile de plastic
                    Cele mai proaste mingi de plastic - a se citi OUA- sunt JOOLA si Gewo, statistic vorbind.
                    Andro e OK, iar Nittaku e the best. Chiar Nittaku de antrenament da clasa. Parere personala, atat si nimic mai mult poate fi o greseala de perceptie.
                    Personal, folosesc Double Fish, mai gasesti cate una ou si pe acolo dar macar nu costa cat "celebrele" Joola ( atentie Flash)care sunt un cosmar
                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu


                    • Multumesc Organizatorilor. Toate disputele au fost centralizate și soluționate în mod corect. Si eu subscriu la deficiență mingiilor. în rest cuvinte numai de lauda la organizarea turneului. Oameni dedicați, au organizat cu multă truda și energie un regal competițional. Cu stimă

                      Comentariu


                      • Dragă Ionuț!
                        Turneul de la Cheile Grădiștei a fost un turneu deosebit, ne pare rău că nu ai fost alături de noi, asa cum am promis , noi nu te vom uita niciodată. Eu in numele tău țin să multumesc tuturor celor care s-au g?ndit la tine si nu au avut posibilitatea să ajungă la acest turneu, le multumesc tuturor celor care au stat in pozitia de drepti si care prin tăcerea lor te-au adus pentru un moment printre noi, dacă vrei să-i vezi sunt poze de grup inaintea turneului. Odihneste-te in pace, noi ne g?ndim mereu la tine, ai fost un prieten adevărat, un exemplu in societate si cu precădere in AmaTur.

                        Maxime aprecieri pozitive tuturor celor care prin ploaie si trafic deosebit de greu au ajuns prin cotloanele țării, imi pare rău că nu toată lumea a fost multumită, desi ajung la concluzia că este impozibil.

                        Aduc multumiri celor care au muncit voluntar la acest turneu, sunt foarte multi, dar totusi nu pot să nu-i nominalizez pe Marcel Giosan, Florin Apian, Claudiu Vela, Emi Beltechi, Galiu Mihai, Patrick Stefan si altii.

                        Altfel, am aflat că unul dintre cei dezamăgiti in timpul jocului s-a dus la standul cu mingi Gewo unde a cerut altă marcă, ...a primit Andro*** si tot nemultumit a fost. Cred că frustrarea vine si din faptul că atunci când cineva intră la masă ca favorit si iese pierzător nu prea acceptă înfrângerea si binenteles că apar tot felul de motive. Părerile tuturor contează, dar când părerile nu sunt constructive, cum a fost comentariu precum că mai bine nu era parchet mă face să cred că sunt păreri din răutate. Da, am fost la turnee unde parchetul clănțănea sub picioare, dar aici nu este cazul, este un parchet de calitate, gros si bine imbinat (stejar).

                        Nu vreau să vă plictisesc, asa că am să inchei, dar nu inainte să vă transmit că prietenul nostru Ionuț este si va fi mereu in amintirea noastră.

                        Felicitări Alex!!!
                        Ultima editare de GeluBv; 04.iun.2019, 07:11.
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • Concluziile mele :

                          SALA - între cele mai bune din cele in care am jucat in Amatur .

                          ORGANIZAREA - la cote ?nalte , lucru de acum obișnuit când se implica mai mulți organizatori cu mare experienta .

                          TURNEUL - ? foarte tare ? ; creste semnificativ valoarea jucătorilor de la an la an .

                          Felicitări tuturor celor implicați !

                          Ionuț Nica ai fost unul dintre noi și , ne vei rămâne in amintire , pentru totdeauna !!!

                          Comentariu


                          • Felicitari pentru efortul depus pentru organizare și pentru ca noi, participanții să ne simțim cât mai bine, timpi morți cât mai mici, etc. Au fost condiții incredibil de bune ....
                            Din păcate, la fenomenul AMATUR au acces și oameni fără caracter ce utilizează palete cu fețe contrafăcute sau foarte vechi (ce nu se mai încadrează în specificațiile fețelor acceptate de ITTF) pentru a-și hrăni orgoliul de mari jucători sau ce s-o fi crez?nd..... De la 1 iulie 2017 de când nu s-a mai permis în AMATUR fețele interzise am cheltuit mulți bani pe materiale noi acceptate de ITTF, iar la fiecare meci am comunicat competitorului meu cu ce fel de fețe joc. Asta e, nu pot juca cu paletă soft/soft împotriva unor jucători cu vârstă mai mică cu 20-40 ani..... Asta e, am fost eliminat de un jucător ce nu a spus nimic despre paleta lui după ce eu i-am arătat paleta .... care-i softul, care-i iarba ..... ce trebuia să fac, să-i iau paleta din m?nă ...... am mers pe încredere ...... dar se pare că nu întotdeauna e soluția bună ..... Pe urmă am aflat de la alți jucători că nu folosește o paleta regulamentară.
                            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                            FH: Butterfly - Dignics 80
                            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                            Comentariu


                            • Din consideratie fata de adevar confirm cele spuse de domnul Stoica. Fata incriminata era, se pare (deoarece nu mai avea semne clare a ceea ce fusese in tineretea ei), o Butterfly Sriver. Fata era complet moarta, cu un aspect de aproape topit in partea inferioara si precum sticla in zona centrala. Se comporta in principiu ca o fata anti, fara o o putea asemana cu ceva de pe piata (si am jucat cu cateva fete anti). Uneori inversa efectul alteori nu. Era destul de deranjanta si imprevizibila pana la un punct. Eu tot timpul arat fetele si cer acelasi lucru. Domnul in discutie a aratat fata fara nici o problema si in cele 15-20 minute de joc mi s-a parut o persoana cu bun simt. Nu acuz insa eliminarea din turneu, ba din contra il felicit pentru puterea de lupta. De la 0-2 am egalat si am avut 9-7 in decisiv+2 servicii. Adica am avut meciul in mana si consider ca doar din vina mea am pierdut meciul. Nu pot sa-mi dau cu parerea care sunt motivele pentru care foloseste acea fata deoarece nu stiu care sunt acestea si prin urmare ma abtin sa fac comentarii.
                              Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                              FH: Butterfly Dignics 05
                              BH: Tibhar Grass D.TecS

                              Comentariu


                              • Postat în original de adrianbratescu63 Vezi post
                                Felicitări Stelu Ai fost atât de aproape de finala Am văzut semifinala și mi-a am adus aminte de ultimul antrenament făcut cu tine apărare atac Mai trebuie sa lucrăm și vei câștiga și locul I pe care-l meriti Felicitări!!!
                                Stelu a avut norocul să nu mă bată pe mine, să prindă locul 2 în superioare și un culoar mai favorabil stilului lui.......dar, oricum, îl felicit și eu! Faptul că Ivan Sorin a filmat respectivul meci (la început mi-a spus că vrea să vadă care iarbă e mai bună, cea dâmbovițeană sau cea argeșeană....) m-a ambiționat și mai mult ....... setul decisiv a fost 20-18 pentru mine ...... deci am jucat de toți banii ....
                                Sper să am norocul să mai prind câteva turnee așa de bine organizate ..... în viața asta .....
                                Acest turneu va fi o amintire la fel de frumoasă precum și amintirile pe care le am despre Ionuț ...... din meciurile directe, meciurile l-a care am asistat și multe alte situații frumoase din turneele la care am participat împreună ...... Dumnezeu să-l odihnească!
                                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                FH: Butterfly - Dignics 80
                                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                Comentariu


                                • Postat în original de ivamaistru Vezi post
                                  Filmări video Categoria Avansati meciuri Bivolaru Stelian, grupe superioare, turul 1, turul 2, Optimi de finala, Sferturi de finala, Semifinala
                                  Mulțumesc Sorine pentru postarea filmulețelor ........ acum am văzut și eu că la 2-0 la seturi și 8-3 nu am fost în stare să mă concentrez și era cât pe ce să pierd meciul....
                                  Poate după ce ies la pensie o să am mai mult timp pentru antrenamente ...... deci în setul final a fost 22 la 20 ..... și nu 20 la 18 .... deci noi am contribuit la scăderea cursivității turneului ...... oricum o prea mare cursivitate bătea la ochi ...
                                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                  FH: Butterfly - Dignics 80
                                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                  Comentariu


                                  • Constat din cele relatate aici,ca acest turneu a fost o deplina reusita din toate punctele de vedere.Sincer as dori sa mai organizati inca un turneu la fel de reusit in acest loc,dar dand posibilitatea si altor jucatori sa participe la el,cei care nu au avut fericita ocazie sa fie prezenti din diverse motive.In acest sens ma adresez organizatorilor(mai ales domnului GELU V.)cu rugamintea ca turneul din calendar de la BRASOV din 03-08-2019,sa-l organizeze la CHEILE GRADISTEI.Este vara,accesul mult mai facil spre aceasta locatie deosebit de frumoasa(asta din poze) si sa fie sigur ca vor fi multi participanti.Dupa acelasi tipar,sambata si duminica si cu acelasi numar de locuri la fiecare categorie.Oferiti-ne posibilitatea sa va calcam pragul concursului de la CHEILE GRADISTEI.
                                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                      Constat din cele relatate aici,ca acest turneu a fost o deplina reusita din toate punctele de vedere.Sincer as dori sa mai organizati inca un turneu la fel de reusit in acest loc,dar dand posibilitatea si altor jucatori sa participe la el,cei care nu au avut fericita ocazie sa fie prezenti din diverse motive.In acest sens ma adresez organizatorilor(mai ales domnului GELU V.)cu rugamintea ca turneul din calendar de la BRASOV din 03-08-2019,sa-l organizeze la CHEILE GRADISTEI.Este vara,accesul mult mai facil spre aceasta locatie deosebit de frumoasa(asta din poze) si sa fie sigur ca vor fi multi participanti.Dupa acelasi tipar,sambata si duminica si cu acelasi numar de locuri la fiecare categorie.Oferiti-ne posibilitatea sa va calcam pragul concursului de la CHEILE GRADISTEI.
                                      Locatie excelenta! Nu am foarte multe turnee la activ (67 doar)! Am fost cam in toate regiunile din RO. Aceasta locatie este VIS! Nota {10+++++++}din toate punctele de vedere! FELICITARI CELOR CARE AU ORGANIZAT acest turneu! Respect Maxim!
                                      Ultima editare de Mitar Marius Tiberiu; 04.iun.2019, 09:22.

                                      Comentariu


                                      • Am impresia ca nu am fost bine inteles (motiv pt care si evit sa imi dau cu parerea pe forum). In general nu se ajunge la nici o concluzie. O sa incerc sa clarific niste treburi.

                                        Organizarea a fost foarte ok turneul s-a desfasurat cursiv si s-a incheiat la o ora decenta (ma refer aici la elite).

                                        Sala a fost fara dubii mult peste media din Amatur. Lumina a fost f buna. Desigur eu sunt unul dintre cei care a spus ca parchetul nu este cea mai buna suprafata pt tenis de masă. Cred in continuare asta dar cel din aceasta sala a fost f bun - nu se misca si nu aluneca. Consider ca adaptarea la saritura mingii nu ar trebui sa fie o problemă in cazul de fata. Deci sala este dpmdv un bun candidat pt turneul final.

                                        Si am ajuns la problema.... Mingile. Cred in continuare ca au fost proaste. Sunt destule meciuri filmate. Cine are ochi si vrea sa vada va observa ce interesant sareau. Eu personal am cautat o minge rotunda dar am renuntat dupa ce am verificat vreo 10 bucati. Am prins la 2 meciuri minge rezonabila (in sensul ca a sarit rau destul de rar). Motivul pt care bat toba cu mingile este pt ca aceasta e una din problemele cel mai usor de evitat cred eu. Problemele legate de sala (lumina, suprafata de joc, condens etc) sunt in general necontrolabile de catre organizatori (sala fiind inchiriata de cele mai multe ori). In schimb mingile... nu vad de ce am folosi mingi proaste (aici ma refer in primul rand la ovale in general). Cred ca mingile din ABS sunt net superioare calitativ generatiei anterioare. Subscriu la parerea ca Nittaku sunt de departe cele mai bune. Mai sunt foarte bune mingile TSP. Si bune in general: Andro, DHS cutie rosie, Gewo cutia aurie etc. Proaste sunt practic toate celelalte din generatia veche: Joola, Tibhar, Donic, Stiga, Gewo, Butterfly etc - nu conteaza marca - majoritatea sunt oua. Deci sugestia mea ar fi sa se incerce folosirea mingilor din ABS la turnee din 2 motive: calitate superioara si in plus sunt relativ asemanatoare unele cu celelalte.

                                        E pacat sa vina oameni de la diverse distante si dea pe langa mingi pt ca sunt proaste. In acelasi timp e pacat de munca organizatorilor ca din cauze perfect controlabile (cred eu) aceasta sa ajunga sa nu fie apreciata (de unii).

                                        Am jucat in diverse conditii (rele de multe ori) dar nu am comentat sau criticat pt ca am fost constient ca nu prea se putea face nimic.

                                        Acestea fiind zise... multumiri organizatorilor

                                        PS: Toata povestea de mai sus nu provine de la faptul ca am pierdut sau ca nu am performat cum ma asteptam. Eu joc pt ca imi place sa joc. La un moment dat... mi-a pierit efectiv cheful de joc. Ma intrebam pt ce sa ma chinui cu mingile astea. Pt ca ma chinuiam sa le nimeresc. Si nu ar trebui sa fie asa. Gata.
                                        Ultima editare de Albeback; 04.iun.2019, 10:18.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                          Constat din cele relatate aici,ca acest turneu a fost o deplina reusita din toate punctele de vedere.Sincer as dori sa mai organizati inca un turneu la fel de reusit in acest loc,dar dand posibilitatea si altor jucatori sa participe la el,cei care nu au avut fericita ocazie sa fie prezenti din diverse motive.In acest sens ma adresez organizatorilor(mai ales domnului GELU V.)cu rugamintea ca turneul din calendar de la BRASOV din 03-08-2019,sa-l organizeze la CHEILE GRADISTEI.Este vara,accesul mult mai facil spre aceasta locatie deosebit de frumoasa(asta din poze) si sa fie sigur ca vor fi multi participanti.Dupa acelasi tipar,sambata si duminica si cu acelasi numar de locuri la fiecare categorie.Oferiti-ne posibilitatea sa va calcam pragul concursului de la CHEILE GRADISTEI.
                                          Numai dacă-mi promiti că joci la Elite)
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • Un turneu reușit
                                            Mult peste media celor pe la care am fost
                                            De la fiecare turneu la care am fost am ?nvățat câte ceva ( de obicei reiese ca trebuie mai mult antrenament și sa sti sa și pierzi )
                                            Locație + condiții best
                                            In schimb omul sfințește locul ... iar locul a rămas plin de resturi și gunoaie chiar cu coșuri de gunoaie la 5-7 m . Mare păcat !
                                            Organizare 10 +




                                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Albeback Vezi post
                                              Mingile. Cred in continuare ca au fost proaste.
                                              Poate ca asa trebuie sa sara mingile de ping-pong la altitudinea la care se afla locatia ....... sau or fi prin apropiere niste minereuri sau zacaminte naturale mai ciudate .... E o tema de cercetare (sau doctorat?): Curbarea spatiu-timpului ca efect al privatizarii bogatiilor naturale milenare.....
                                              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                              FH: Butterfly - Dignics 80
                                              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Albeback Vezi post
                                                Am impresia ca nu am fost bine inteles (motiv pt care si evit sa imi dau cu parerea pe forum). In general nu se ajunge la nici o concluzie. O sa incerc sa clarific niste treburi.

                                                Organizarea a fost foarte ok turneul s-a desfasurat cursiv si s-a incheiat la o ora decenta (ma refer aici la elite).

                                                Sala a fost fara dubii mult peste media din Amatur. Lumina a fost f buna. Desigur eu sunt unul dintre cei care a spus ca parchetul nu este cea mai buna suprafata pt tenis de masă. Cred in continuare asta dar cel din aceasta sala a fost f bun - nu se misca si nu aluneca. Consider ca adaptarea la saritura mingii nu ar trebui sa fie o problemă in cazul de fata. Deci sala este dpmdv un bun candidat pt turneul final.

                                                Si am ajuns la problema.... Mingile. Cred in continuare ca au fost proaste. Sunt destule meciuri filmate. Cine are ochi si vrea sa vada va observa ce interesant sareau. Eu personal am cautat o minge rotunda dar am renuntat dupa ce am verificat vreo 10 bucati. Am prins la 2 meciuri minge rezonabila (in sensul ca a sarit rau destul de rar). Motivul pt care bat toba cu mingile este pt ca aceasta e una din problemele cel mai usor de evitat cred eu. Problemele legate de sala (lumina, suprafata de joc, condens etc) sunt in general necontrolabile de catre organizatori (sala fiind inchiriata de cele mai multe ori). In schimb mingile... nu vad de ce am folosi mingi proaste (aici ma refer in primul rand la ovale in general). Cred ca mingile din ABS sunt net superioare calitativ generatiei anterioare. Subscriu la parerea ca Nittaku sunt de departe cele mai bune. Mai sunt foarte bune mingile TSP. Si bune in general: Andro, DHS cutie rosie, Gewo cutia aurie etc. Proaste sunt practic toate celelalte din generatia veche: Joola, Tibhar, Donic, Stiga, Gewo, Butterfly etc - nu conteaza marca - majoritatea sunt oua. Deci sugestia mea ar fi sa se incerce folosirea mingilor din ABS la turnee din 2 motive: calitate superioara si in plus sunt relativ asemanatoare unele cu celelalte.

                                                E pacat sa vina oameni de la diverse distante si dea pe langa mingi pt ca sunt proaste. In acelasi timp e pacat de munca organizatorilor ca din cauze perfect controlabile (cred eu) aceasta sa ajunga sa nu fie apreciata (de unii).

                                                Am jucat in diverse conditii (rele de multe ori) dar nu am comentat sau criticat pt ca am fost constient ca nu prea se putea face nimic.

                                                Acestea fiind zise... multumiri organizatorilor

                                                PS: Toata povestea de mai sus nu provine de la faptul ca am pierdut sau ca nu am performat cum ma asteptam. Eu joc pt ca imi place sa joc. La un moment dat... mi-a pierit efectiv cheful de joc. Ma intrebam pt ce sa ma chinui cu mingile astea. Pt ca ma chinuiam sa le nimeresc. Si nu ar trebui sa fie asa. Gata.
                                                Un mare bravo ptr postul asta. Parca cand alegem sa ne exprimam nemulțumirele in felul asta, argumentat, civilizazat suna altfel si sunt convins ca si mesajul este perceput si înțeles cum trebuie de organizatori. Una e un astfel de mesaj si alta e "ne ati dat niste pocnitori, niste petarde de mingi, v ati bătut joc, sunteți rau intentionati si va interesează doar profitul etc etc"

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                                  Poate ca asa trebuie sa sara mingile de ping-pong la altitudinea la care se afla locatia ....... sau or fi prin apropiere niste minereuri sau zacaminte naturale mai ciudate .... E o tema de cercetare (sau doctorat?): Curbarea spatiu-timpului ca efect al privatizarii bogatiilor naturale milenare.....
                                                  Am jucat cu mingile respective în alte 2 săli în care joc frecvent. Toți au fost de acord ca sunt oribile.

                                                  Mulțumesc pt ironii oricum. Un exemplu perfect al motivelor pt care evit să postez.

                                                  Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
                                                  Ultima editare de Albeback; 04.iun.2019, 11:04.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de patrickstefan125 Vezi post
                                                    Contul este al meu,tatăl meu a scris doar în acel moment mesajul
                                                    După ce m ați rugat să mă mut la altă masă am jucat doar niștre contre si nu a mai sărit nicio mingie. Banuiesc ca daca era altul rezultatul numai era problema
                                                    Zi frumoasa va doresc!


                                                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                    Nu-i cunosc pe niciunul dintre cei implicati, ceea ce presupune ca incerc sa fiu cat mai obiectiv...
                                                    "doar niste contre" e prea mult! O singura contra, serva etc e prea mult cand cineva te roaga sa te muti la o alta masa.
                                                    In plus, ironiile de genul "daca ati fi castigat" nu cred ca-si au rostul...
                                                    Sa nu uitam de buna cuviinta, de respect, de fair play in general!
                                                    Multumesc!

                                                    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X