Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup 2019", Bistrița - 31.08.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Bis bis bis ! ! ! Mai vrem

    Comentariu










    • Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
      Blade:Butterfly Innerforce ZLC
      FH: Donic Bluefire JP 01 max
      BH:Yasaka Rakza X max

      Comentariu


      • Salut organizatorii și participanții la acest turneu. Sint bucuros ca am participat la acest turneu inaugural alături de sportivi redutabili, dar mai ales de colegii mei de echipa:ROȘIORU, MITAR ȘI VELA. Nu cred ca are rost sa mai laud turneul, organizatorii și competiția în sine. Ptr mine a fost maxim, încă nu am participat la ceva mai frumos în calitate de jucător.Am doar o singura nemultumire:
        Acest turneu, care este pe echipe. Noi n-e susținem și cautam sa facem totul la nivel maxim ca echipa,
        DE CE ?N CAZ DE EGAL, ?N MOMENTUL ?N CARE DEPARTAJAREA SE FACE ?N MECIUL DE DUBLU ECHIPA NU POATE SĂ-ȘI HOTĂRASCĂ JUCATORII CARE ALCĂTUIESC ECHIPA DE DUBLU?
        Dacă echipa dorește ELITE+OPEN... sa poata juca cum dorește.
        Cred ca este o întrebare la care organizatorii trebuie sa gindeasca deoarece eu cred ca echipa hotărăște cum are mai multe șanse de VICTORIE, iar turneul ar avea de cistigat în spectacol.
        încă odată UN TURNEU FANTASTIC,sper sa ocup un loc eligibil și la următoarea ediție.

        Comentariu


        • Galați - Ialomița: 1-3

          Voinea Sorin - Enciu Alexandru: 0-3

          Stolearenco Igor - Orac Teodor: 3-1


          Giosan Marcel - Visan Victor: 0-3


          Portase Daria - Dragu Fanel: 1-3


          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Prinși în febra concursului...























            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Team Galați



              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • Team Ialomița

                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • Team Argeș

                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Team România



                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • C?știgătorii tombolei Butterfly



                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Finaliștii înaintea...Finalei

                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Festivitate de premiere: Locul III - Iași 2



                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Festivitate de premiere: Locul III - Arad 1



                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Festivitate de premiere: Locul II - București 2

                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Festivitate de premiere: Locul I - Mureș 1

                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • All Together Now!





                                  One, Two, Three, Four
                                  Can I Have a Little more?
                                  Five, Six, Seven, Eight, Nine, Ten
                                  I Love You - TT!

                                  A, B, C, D
                                  Can I Bring My Frriend to T(T)ea (next year)?
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                    Salut organizatorii și participanții la acest turneu. Sint bucuros ca am participat la acest turneu inaugural alături de sportivi redutabili, dar mai ales de colegii mei de echipa:ROȘIORU, MITAR ȘI VELA. Nu cred ca are rost sa mai laud turneul, organizatorii și competiția în sine. Ptr mine a fost maxim, încă nu am participat la ceva mai frumos în calitate de jucător.Am doar o singura nemultumire:
                                    Acest turneu, care este pe echipe. Noi n-e susținem și cautam sa facem totul la nivel maxim ca echipa,
                                    DE CE ?N CAZ DE EGAL, ?N MOMENTUL ?N CARE DEPARTAJAREA SE FACE ?N MECIUL DE DUBLU ECHIPA NU POATE SĂ-ȘI HOTĂRASCĂ JUCATORII CARE ALCĂTUIESC ECHIPA DE DUBLU?
                                    Dacă echipa dorește ELITE+OPEN... sa poata juca cum dorește.
                                    Cred ca este o întrebare la care organizatorii trebuie sa gindeasca deoarece eu cred ca echipa hotărăște cum are mai multe șanse de VICTORIE, iar turneul ar avea de cistigat în spectacol.
                                    încă odată UN TURNEU FANTASTIC,sper sa ocup un loc eligibil și la următoarea ediție.
                                    Va salut si multumesc inca o data atat pentru mesaj cat si pentru participare!
                                    Unul dintre principiile de baza ale acestei competitii, la care tin foarte mult, si pe care doresc sa il respect atat timp cat Butterfly Romania va organiza acest turneu este cel al egalitatii/echitatii intre toate cele 4 categorii valorice existente acum in Amatur.
                                    Din acest motiv am ales formatul existent in alcatuirea perechilor de dublu. Ca fiecare categorie sa aiba dreptul la numar de meciuri egale, atat la simplu, cat si la dublu, pe parcursul turneului. Dupa parerea mea nu sunteti deloc ingradit sa formati dublul. Sunt 4 variante: E+A, E+I, O+A, O+I.
                                    Da, vom folosi intotdeauna clasamentele Amatur pe categorii pentru formarea echipelor judetene. Dupa care totul se reduce la un turneu pe echipe in care nu mai vorbim despre categorii.
                                    Opinia mea este ca jucatorii care au inteles primii acest lucru, care au inteles ca nu este vorba de categoria din care provin ci este vorba de echipa, sunt cei din echipele ajunse in fazele superioare ale concursului.
                                    Mai mult, jucatorii mai experimentati (E+O) din majoritatea echipelor au experimentat de multe ori si trairile pe care le au antrenorii de tenis de masă, fiind nevoiti sa ajute cu sfaturi pe cei mai neexperimentati, sa-i incurajeze etc.
                                    Iar cel mai bun exemplu in acest sens este echipa castigatoare, MURES 1, care a folosit doua perechi diferite de dublu pe parcursul concursului: E+I pana in semifinale si E+A in finala.
                                    In postul meu precedent am ales special fotografia de grup. Acolo nu se vad categoria sau valoarea sportiva a vreunui jucator... se vede doar o mare echipa: AMATUR ROMANIA.
                                    Dar, asa cum am promis, in cateva zile o sa postez un topic nou cu Regulamentul 2020 BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup 2.0 si acolo a sa-l dezbatem pe indelete.
                                    BUTTERFLY Romania
                                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                                    Tel. Mihai: 0736-887467
                                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                    Instagram: @butterflyromania
                                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                    http://www.tt-shop.ro
                                    http://www.butterfly.tt
                                    http://www.tenisdemasa.ro

                                    Comentariu






                                    • Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                                      Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                                      FH: Donic Bluefire JP 01 max
                                      BH:Yasaka Rakza X max

                                      Comentariu


                                      • Sibiul vă mulțumește pentru acest minunat turneu ,un turneu fantastic din toate punctele de vedere, mulțumim organizatorilor pentru uriașul efort depus ,arbitrilor și concurenților ,acest turneu are darul de a te motiva să te antrenezi cu și mai multă seriozitate pentru următorul turneu ,sper să ne vedem și la următorul (din partea mea as vrea sa fie organizat cel putin o data la 3luni[emoji16] ).PS. dacă cumva ați găsit tricoul albastru cadoul primit cu SB1 mărimea L ,este al meu cred că l-am lăsat pe sus pe la duș, mulțumesc

                                        Trimis de pe al meu SM-A505FN folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • Pffff! Tricou de colectie! Sper sa se rezolve sa il primesti pe acelasi sau unul identic! Multumim pentru acest GRAND TURNEU!

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                            Salut organizatorii și participanții la acest turneu. Sint bucuros ca am participat la acest turneu inaugural alături de sportivi redutabili, dar mai ales de colegii mei de echipa:ROȘIORU, MITAR ȘI VELA. Nu cred ca are rost sa mai laud turneul, organizatorii și competiția în sine. Ptr mine a fost maxim, încă nu am participat la ceva mai frumos în calitate de jucător.Am doar o singura nemultumire:
                                            Acest turneu, care este pe echipe. Noi n-e susținem și cautam sa facem totul la nivel maxim ca echipa,
                                            DE CE ?N CAZ DE EGAL, ?N MOMENTUL ?N CARE DEPARTAJAREA SE FACE ?N MECIUL DE DUBLU ECHIPA NU POATE SĂ-ȘI HOTĂRASCĂ JUCATORII CARE ALCĂTUIESC ECHIPA DE DUBLU?
                                            Dacă echipa dorește ELITE+OPEN... sa poata juca cum dorește.
                                            Cred ca este o întrebare la care organizatorii trebuie sa gindeasca deoarece eu cred ca echipa hotărăște cum are mai multe șanse de VICTORIE, iar turneul ar avea de cistigat în spectacol.
                                            încă odată UN TURNEU FANTASTIC,sper sa ocup un loc eligibil și la următoarea ediție.
                                            Domnule JURESCU,acasta intrebare i-am pus-o domnului RASVAN inca inainte de inceperea turneului,iar raspunsul pe care l-am primit coincide cu raspunsul primit de dvs.Eu am anticipat faptul ca noi CLUJ1,nu aveam cum castiga proba de dublu,deoarece participantul de la categoria avansati,are proteza la un picior,si deci din start suntem dezavantajati din acest punct de vedere.Dar a ramas asa cum s-a stabilit initial.Am motivele mele ce tin de strategia jocului sa afirm ca Mureș 1 NU ar fi castigat meciul de dublu cu noi din sferturi,indiferent cu ce jucator facea pereche elitistul,daca subsemnatul avea drept de joc.
                                            Tin si eu la randul meu sa-i felicit pe absolut toti cei implicati in acesta miscare tenisistica grandioasa,organizatori,sponsori,arbitri,cateringu l,pentru deplina reusita a acestei prime editii a jocului pe echipe.De asemenea si nu in ultimul rand ,tin sa le multumesc coechiperilor mei de echipa,GABI GOGU,PETRU PIPER si PETRU CRETA, in special pentru daruirea lor pentru echipa,incurajarile ad-hoc,abnegatie,spiritul de sacrificiu in special pentru domnul PIPER PETRU care trebuia destul de des sa-si ingrijeasca si curata proteza de picior de transpiratie.Noi CLUJUL ,pe viitor v-om participa si la urmatoarele editii ,indiferent in ce colt de tara se vor tine,mai ales ca sper sa se imbunatatesca noul regulament al competitiei in folosul competitorilor.Sa auzim numai si numai de bine in acest sens.
                                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                            Comentariu


                                            • Db . multumeste ! Un concurs care sa ridicat la nivelul asteptarilor . Totul la superlativ ....dar...pentru mine , Pipre Petru si Jimy Lu sau ridicat , net , deasupra celorlalti- au ceva in plus .

                                              Comentariu


                                              • MURES1 este prima castigatoare a BUTTERFLY Romanian Table Tennis Team Cup!!!
                                                Sa-i auzim pe componentii echipei imediat dupa primul lor meci din acest concurs.
                                                BUTTERFLY Romania
                                                Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                Tel. Mihai: 0736-887467
                                                E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                Instagram: @butterflyromania
                                                YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                http://www.tt-shop.ro
                                                http://www.butterfly.tt
                                                http://www.tenisdemasa.ro

                                                Comentariu


                                                • Remarcabil efortul organizatoric si mai ales material din partea lui Rasvan&CO.
                                                  Cu siguranta aceasta noua competitie Amatur se va bucura de un interes major si la editiile viitoare
                                                  Felicitari!!

                                                  Ca o sugestie,ar fi indicat sa nu l programati imediat inaintea unui A+,zic eu..In sala de la Bistrița se pot organiza competitii pe tot parcursul anului(dpdv a conditiilor de joc),un mare avantaj
                                                  of all the things i lost i miss my mind the most

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                                    Db . multumeste ! Un concurs care sa ridicat la nivelul asteptarilor . Totul la superlativ ....dar...pentru mine , Pipre Petru si Jimy Lu sau ridicat , net , deasupra celorlalti- au ceva in plus .
                                                    Multumesc

                                                    Trimis de pe al meu SM-J330FN folosind Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X