Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Coloana Infinitului", Târgu Jiu - 02.11.2019

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de gabriel1962 Vezi post
    La sala de la Voievod Litovoi condițiile de joc au fost ok; nu ca la Sala Sporturilor dar au fost ok.

    Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
    De acord cu Gabriel !

    Comentariu


    • Postat în original de Doru 72 Vezi post
      Felicitări Darius , felicitări câștigătorilor !!!
      Mersi !

      Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L31 folosind Tapatalk

      Comentariu


      • EMI , m-a întristat să aud că ai probleme . însănătosire grabnică !!!

        Comentariu


        • Eu am ajuns abia aseară târziu acasă și încă nu am avut răgazul să-mi adun cutiile, tricourile, medaliile, fotografiile, gîndurile. O să revin la fiecare dintre ele.

          încep prin a-mi cere scuze lui Faraian Alexandru din Aiud pe care l-am dezavantajat la stabilirea celui mai bun loc 5 din cele 20 de grupe.
          Am văzut pe telefon postarea prin care cineva întreba cum s-a stabilit care a fost cel mai bun loc 5 și eram ferm convins că nu am greșit la calcule, mai ales ca îmi aduceam aminte foarte bine setaverajul câștigător: 8-9= -1
          Numai că acest setaveraj ?i aparținea lui Faraian Alexandru și nu lui Bedo Joszef cum, greșit, am interpretat la sală.
          Ajuns acasă am scos foile și am constatat că Grupa inferioară nr. 7 (din care făcea parte Faraian Alexandru) a jucat la masa 12, iar Bedo Joszef a făcut parte din Grupa inferioară 12.
          Numărul mesei (12) fiind scris mare cu roșu m-a indus în eroare și i-am încurcat pe cei doi.
          Dacă Bedo Joszef nu s-ar fi calificat mai departe din superioare, am fi putut măcar repara o parte din eroare invers?nd locurile celor doi jucători în clasament.
          încă o dată, îl rog pe Nelutu Dirlea să-i explice copilului greșeala și să-i prezinte scuzele mele.
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Multumim organizatorilor. Felicitari pentru efortul depus. INTOTDEAUNA vor exista nemultumiti carora le doresc sa aiba ocazia sa organizeze un concurs de o asemenea anvergura, abia atunci vor realiza ce inseamna sa vii ;LA MASA PUSA; ,dar..... de altii. OARE SE VOR CRITICA SINGURI?

            Comentariu


            • Va rog daca se poate sa postati fotografii cu festivitatile de premiere la cele patru categorii. Multumesc.

              Comentariu


              • Sală Open

                Când s-a stabilit că la Sala de sport a Colegiului Economic "Virgil Madgearu" să joace categoria Open s-a ținut cont de câteva aspecte importante:
                - era sala cea mai nouă, except?nd Sala Sporturilor;
                - era sala cea mai mare;
                - avea iluminarea cea mai bună: reflectoare pe lateralele lungi + neoane pe tavan.

                Joi seara Organizatorii locali au verificat iluminatul la toate sălile și au schimbat din corpurile de iluminat acolo unde au putut.
                La Sala "Virgil Madgearu" totul funcționa normal.
                Din păcate, sistemul de iluminare nu a funcționat exact în ziua turneului. Mai precis, reflectoarele de pe partea cu tribuna refuzau să se aprindă, și când o făceau săreau siguranțele.

                Partea vitrată ar fi trebuit însă să fie acoperită, mai ales că fuseseră trimise de către Dl. Florin Toma niște prelate Tarp achiziționate de AmaTur.
                Și nici probleme mici cu mingile și pixurile n-ar fi trebuit să apară, dar au fost și Organizatorii locali copleșiti de aranjatul sălilor la miez de noapte.

                Cineva pomenea de spațiul mic, folosind ceea ce cred eu că era o hiperbolă ca să se facă mai bine înțeles: 35 mp de masă.
                Eu și Dl. Toma Florin am fost vineri noapte la toate sălile și am măsurat amândoi suprafața de joc la Open: 9 x 5 m = 45 mp. Fără dubii!
                E drept, insuficientă pentru Cornel Migea sau orice alt apărător de la distanță, dar rezonabilă pentru un Turneu A+.

                Except?nd problema extrem de deranjantă cu lumina, care a fost un caz de forță majoră, cu mai multă atenție din partea Organizatorilor locali celelalte probleme ar fi trebuit să nu apară.
                Ne cerem scuze atât în numele acestora, cât și în numele AmaTur România! Vom încerca să fie mai bine data viitoare.
                Ultima editare de marcelgiosan; 04.nov.2019, 08:50.
                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                Comentariu


                • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                  Eu am ajuns abia aseară târziu acasă și încă nu am avut răgazul să-mi adun cutiile, tricourile, medaliile, fotografiile, gîndurile. O să revin la fiecare dintre ele.

                  încep prin a-mi cere scuze lui Faraian Alexandru din Aiud pe care l-am dezavantajat la stabilirea celui mai bun loc 5 din cele 20 de grupe.
                  Am văzut pe telefon postarea prin care cineva întreba cum s-a stabilit care a fost cel mai bun loc 5 și eram ferm convins că nu am greșit la calcule, mai ales ca îmi aduceam aminte foarte bine setaverajul câștigător: 8-9= -1
                  Numai că acest setaveraj ?i aparținea lui Faraian Alexandru și nu lui Bedo Joszef cum, greșit, am interpretat la sală.
                  Ajuns acasă am scos foile și am constatat că Grupa inferioară nr. 7 (din care făcea parte Faraian Alexandru) a jucat la masa 12, iar Bedo Joszef a făcut parte din Grupa inferioară 12.
                  Numărul mesei (12) fiind scris mare cu roșu m-a indus în eroare și i-am încurcat pe cei doi.
                  Dacă Bedo Joszef nu s-ar fi calificat mai departe din superioare, am fi putut măcar repara o parte din eroare invers?nd locurile celor doi jucători în clasament.
                  încă o dată, îl rog pe Nelutu Dirlea să-i explice copilului greșeala și să-i prezinte scuzele mele.
                  Buna ziua...sa nu va faceți probleme deloc pe tema asta... ne bucurăm enorm ca am avut ocazia sa participăm la primul Turneu Final pentru noi[emoji16]...ne am simțit super bine!

                  Sent from my SM-G925F using Tapatalk

                  Comentariu


                  • Festivitate de premiere Avansați



                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Festivitate de premiere Elite















                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Felicitari Deian Sorescu !!!

                        Comentariu


                        • Distincții AmaTur













                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Postat în original de FARAIAN MELINDA Vezi post
                            Buna ziua...sa nu va faceți probleme deloc pe tema asta... ne bucurăm enorm ca am avut ocazia sa participăm la primul Turneu Final pentru noi[emoji16]...ne am simțit super bine!

                            Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                            Buna ziua. I-mi cer scuze lui Faraian Alexandru. Multumesc pentru intelegere.

                            Comentariu


                            • Lideri Județeni AmaTur 2019 - începători









                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Campioni/Lideri Județeni AmaTur 2019 - Avansați









                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Campioni/Lideri Județeni AmaTur 2019 - Open









                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Campioni/Lideri Județeni AmaTur 2019 - Elite





                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Campioni Naționali AmaTur 2017 și 2018





                                      Campionilor Naționali AmaTur 2017 - Lukasz Klimas și 2018 - Petrescu Liviu le-au fost decernate plachete care să le amintească de Trofeul AmaTur pe care l-au găzduit timp de un an fiecare.
                                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                      Comentariu


                                      • Club 300 AmaTur

                                        Clubul 300 AmaTur urează bun venit Dl-ui Enciu Alexandru, care la Targu Jiu a participat la turneul cu numărul 302.

                                        Club 300 AmaTur:
                                        1. - Dinu Gheorghe, București - 342 Turnee;
                                        2. - Pralea Constantin, Alba Iulia - 321 Turnee;
                                        3. - Enciu Alexandru, Slobozia - 302 Turnee.

                                        Toți au primit (acum și la Turneul A+ de la Cheile Grădiștei) un trofeu de cristal inscripțonat cu 300.



                                        Urmează cât de curând:
                                        - Matei Dumitru, Deva - 281 Turnee;
                                        - Stoica Mihai, Mioveni - 280 Turnee.
                                        Ultima editare de marcelgiosan; 04.nov.2019, 10:01.
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Mulțumiri fotografului Iulian Gherasim!

                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de marcelgiosan Vezi post


                                            Bravo băieți ! Ați fost cei mai buni.

                                            Comentariu


                                            • încurcături

                                              S-au mai încurcat și câteva medalii (urmăriți în fotografiile de mai jos).
                                              Cei care au medalie greșită și cei care n-au medalii de loc sunt rugați să mă sune și încercăm să organizăm "repatrierea"!
                                              Mulțumesc de înțelegere!


                                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                              Comentariu


                                              • Nu inteleg de ce la grupa inferioara Nr 3 Incepatori, clasamentul nu a fost intocmit corect.
                                                Gr.inferioara nr. 3 - Incepatori
                                                Nume si prenume Localitate 1 2 3 4 5 6 V Loc
                                                1 CONSTANTIN MIHAELA BUCURESTI 3-2 3-0 3-0 3-0 4 1
                                                2 ROSOGA ANA CONSTANTA 2-3 1-3 3-1 3-0 2 4
                                                3 BEKE HUNOR MIERCUREA CIUC 0-3 3-1 1-3 3-0 2 2
                                                4 FILIP CRISTI COMANESTI 0-3 1-3 3-1 3-0 2 3
                                                5 ISAR RALUCA SFANTU GHEORGHE 0-3 0-3 0-3 0-3 0

                                                De ce a fost nevoie de set de departajare, cand rezultatele erau edificatoare pentru intocmirea corecta a clasamentului.
                                                Era nevoie de aritmetica, nu de matematica superioara.
                                                Chiar daca nu organizatorul a dispus disputarea a cate unui set pentru dpartajare, avea obligatia de a verifica foaia.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de silvinio Vezi post
                                                  Nu inteleg de ce la grupa inferioara Nr 3 Incepatori, clasamentul nu a fost intocmit corect.
                                                  Mai greșim și noi Silviu. Suntem oameni!

                                                  Pe de altă parte, o sesizare de genul acesta e benefică când vine la timp și organizatorul mai poate face ceva.
                                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                  Comentariu


                                                  • Eu văd egalitate perfectă, 4-4 la seturi. Deci pare evident ca e nevoie de set de departajare.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X