Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Coloana Infinitului", Târgu Jiu - 02.11.2019

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Salutare tuturor ,

    In ciuda luminii mai slabe si a spatiului mai restrans care pe mine m-a incurcat teribil, doar superioarele jucand aproape de valoarea mea, avand lumina si spatiu suficient, eu spun ca organizatorii din Targu-Jiu au produs un turneu foarte bun in ciuda vicisitudinilor cunoscute de noi toti, ...asadar eu zic sa nu dam cu piatra in niste baieti admirabili care au facut tot posibilul ca acest turneu sa se desfasoare in conditii bune.
    In ordinea numerelor de pe tricou le multumim d-lor...

    Sergiu , Laurentiu , Gelu , Florin , Marcel , Gigi , Bogdan , d-lui Director de la Colegiul Tudor Vladimirescu , conducerii Primariei Targu Jiu , si a tuturor celor implicati pentru acest turneu, ma refer la colegii din tara care s-au mobilizat pentru a pune la dispozitie mesele..

    Luca , Florin , Lucian , Sorin , si Ionut , si le multumim cu totii pentru efortul acesta.

    In rest lume buna, lume multa draga mie, atmosfera excelenta, si miscare cu basica alba... cei mai norocosi si in vana au plecat cu trofeele iar eu ii felicit pentru aceasta isprava deosebita. Va doresc tuturor sanatate si antrenamente sustinute "sa ne fie bine ca sa nu ne fie rau" !

    P.S. Multumesc conducerii Amatur pentru decizia de a mi se oferii premiul si tricoul Globetrotter Amatur 2019... pe langa cel de lider "judetean", ...o decizie inteleapta, apreciez acest lucru. ...si la final nu vreau sa supar pe nimeni dar am si 8 turnee consecutive in 6 localitati diferite la editia WTTD 2019... cred ca record apsolut world wide, ...c-asa e-n tenis !

    Sanatate maxima EMI !!

    Comentariu


    • Postat în original de Gabriel Curut Vezi post
      Eu văd egalitate perfectă, 4-4 la seturi. Deci pare evident ca e nevoie de set de departajare.
      E adevarata egalitatea perfecta la clasamentul in 3. Dar urmatorul criteriu de departajare era setaverajul general, care ?i era favorabil Anei (9-7) care ar fi trebuit să fie locul 2, iar între Beker Hunor si Filip Cristi, aflati la egalitate (7-7) ar fi primat victoria directa.
      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

      Comentariu


      • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
        E adevarata egalitatea perfecta la clasamentul in 3. Dar urmatorul criteriu de departajare era setaverajul general, care ?i era favorabil Anei (9-7) care ar fi trebuit să fie locul 2, iar între Beker Hunor si Filip Cristi, aflati la egalitate (7-7) ar fi primat victoria directa.
        Merci domnule Marcel.
        Cu acest raspuns sper ca a inteles si colegul din Amatur, Veres Francisc criteriul de departajare, care era un pic nedumerit de ce nu s -a calificat.
        6.2. Departajarea concurenților în grupe;
        Pașii departajării sunt:
        1. Numărul de victorii în clasamentul general al grupei;
        2. Numărul de victorii în clasamentul parțial al grupei (dacă după pasul 1 sunt la egalitate minim 3 jucători);
        3. Diferența dintre numărul de seturi câștigate și pierdute în clasamentul parțial (dacă după pasul 2 sunt la egalitate minim 3 jucători);
        4. Diferența dintre numărul de seturi câștigate și pierdute în clasamentul general (dacă după pasul 3 sunt la egalitate 3 sau mai mulți jucători);
        5. Set de departajare - fiecare cu fiecare cu notarea scorului în setul de departajare (dacă după pasul 4 sunt la egalitate 3 sau mai mulți jucători);
        6. Victoria directă dacă după oricare dintre criteriile de departajare anterioare rămân la egalitate 2 jucători;
        7. în cazul în care se notează scorurile pe seturi (gr. Inf sau gr. Sup) criteriile de departajare de la punctele 4 și 5 se înlocuiesc cu punctaverajul.

        Comentariu


        • ?n loc de concluzii...

          O să vă spun în câteva cuvinte și cum am văzut eu Turneul Campionilor de anul acesta.

          E adevărat că dacă ne fixăm ca etalon, și așa și trebuie să facem, Turneul Campionilor de la Alba Iulia, după ce tragem linie observăm că nu ne va fi ușor să-l atingem.
          Dar, ... a fost:
          - cel mai mare Turneu Final organizat în circuitul AmaTur: 360 de jucători;
          - cele mai multe săli: 4 (la egalitate cu TF 2015 Focșani);
          - cele mai multe mese: 72 bucăți;
          - cele mai amestecate mantinele (): cca. 400 buc.;

          Din ce am vorbit în stânga și în dreapta, cred că marea majoritatea a participanților au înțeles dificultățile Organizatorilor și au reușit să treacă peste lipsurile inerente ale unei acțiuni de asemenea anvergură, motiv pentru care le mulțumim din suflet.
          Celor care au plecat de la Targu Jiu cu inima ne?mpăcată de lipsa luminii, mingilor, apei venite la timp, etc. le cerem scuze și le datorăm pe viitor evenimente mai bine organizate.

          La Sala de Sport de la Scoala gimnazială "Voievod Litovoi", unde am coordonat concursul am obervat niște chestii interesante, majoritatea pozitive:
          - sala a fost foarte bine luminată, spațiu de joc corespunzător, mantinele undeva la 80% (nu s-au putut împrejmui de jur împrejur toate mesele);
          - sonorizarea a fost la cel mai ?nalt nivel - profesionistă - mai bună decât la Sala Polivalentă;
          - participanții au fost în 99% din cazuri la gradul cel mai ?nalt de fair-play (Dl. Gherman Romulus, spre exemplu, mi-a cerut de nenumărate ori scuze pentru mingea scursă pe fileu la 2-2 și 10-9, care s-a comportat așa "șturlumbatic" numai din cauza efectului servei mele);
          - majoritatea participanților au dat curs rugăminții organizatorilor de a nota scorul pe seturi în grupele superioare, motiv pentru care nu au existat seturi de departajare în cele două cazuri de egalitate perfectă;
          - marea problemă a Organizatorilor: mingile, nu a existat la Avansați. Cu excepția unei mingi călcate și a două mingi intrate sub panoul de baschet, absolut toate mingile s-au ?ntors la Organizatori. Bravos!
          - Avansații au ajuns la sală undeva în jurul orei 10.00 unde au găsit la mese foi, mingi, pixuri. Eu am fost prins cu festivitatea de premiere la Polivalenta pana la 10.30, după care mi-am pierdut cardul de la mașină și m-am mai încurcat jumătate de oră. Nu s-a găsit cineva cu inițiativă să spună: Oameni buni "avem di tăti"! Haideți să dăm drumul al meciuri.
          Nu-i bai! Deși am început la 11.15, au ajutorul nemijlocit al dumneavoastră care v-ați comportat exemplar turneul a mers șnur și la ora 19.00 ne-am mutat cu semifinalistii la Sala Polivalentă, unde am urmărit semifinalele și finala de la Elite, după care am jucat semifinalele și finala la Avansați.
          - Mulțumesc din suflet pentru cuvintele frumoase adresate de majoritatea a concurenților la plecare și pentru modul exemplar în care v-ați comportat la turneu.
          Jos pălăria!

          Mulțumiri Organizatorilor locali: Sergiu Cruceru, Laurențiu Gatman, Cornel Bradusca, and company!
          Mulțumiri Organizatorilor tehnici: Florin Toma, Bogdan Visan, Gelu Vladoiu, Lorena!
          Mulțumiri Oficialităților orașului și sponsorilor pentru ajutorul dat echipei locale!
          Mulțumiri Sorin Botirca, Florin Toma, Lucian Bozga, Luca Octavian fără ajutorul cărora Turneul Campionilor 2019 ar fi trebuit anulat!
          Mulțumiri sponsorilor tradiționali AmaTur: Tiberiu Tănase - Viva Sport Club, George Durdun - Ping Pong Shop, Rasvan Crisan - Butterfly România, Irina și Gelu Popescu - Meister Sport!
          Mulțumiri dumneavoastră, dragi participanți, care ați reușit să apreciați ca atare întregul eveniment numit Turneul Campionilor "Cupa Coloana Infinitului", Targu Jiu - 02.11.2019.

          Să ne vedem cu bine la următoarele concursuri!
          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Postat în original de silvinio Vezi post
            Nu inteleg …



            Era nevoie de aritmetica, nu de matematica superioara.
            Chiar daca nu organizatorul a dispus disputarea a cate unui set pentru dpartajare, avea obligatia de a verifica foaia.
            In primul rand nu este nevoie numai de aritmetica sau matematica superioară, ci si de regulile de departajare. In sală la incepători, la butoane, a fost o domnisoară care nu a făcut niciodată calculele unei grupe. Cu 48 ore inainte de turneu a fost invătată de catre mine cum se introduc datele in program si sa le posteze de pe laptopul meu ,iar in al doilea rand in sală au fost anuntati de catre mine să se acorde o atentie sporită față de completarea foilor, le-am explicat de două ori că la butoane nu este un cunoscător in determinarea locurilor.

            Probabil că si Ana stie matematică , dintre cei 3 este cu +2, iar la ceilalti doi cu -1 se mergea cu victorie directă, insă vezi tu Silviu, dacă Ana, care este veche in Amatur nu si-a dat seama de matematicile tale, cum să ai pretentii după două zile de butoane să afli matematica Amatur.

            Altfel, este de bine că toti 3 s-au calificat in superioare, acolo unde fiind grupe de 3 nimeni nu a fost pe locul 4.

            Faza că organizatorul avea obligatia să verifice foaia, da ai dreptate. La incepători, printre altii a fost desemnat ca organizator si Tătar Tiberiu, campionul turneului, probabil nu l-a interest decat cupa. Cel putin eu nu l-am văzut să facă ceva, o apa, un pix, o gumă, NIMIC!!!, binenteles in afară de refuzul de a intra la masa . La un moment dat a trebuit să-mi strâng catrafusele să plec, nu mă intelegeam de loc cu acesta, m-am intors din parcare la interventia lui Laurentiu. Eu spuneam hai să nu mai tragem de timp, el spunea să mai stea măcar vreo 15 min.

            Imi pare rău de Sergiu si Laurențiu care au alergat f mult, sigur nu s-au asteptat la asemenea anvergură, le multumesc pentru efortul depus.
            Ultima editare de GeluBv; 04.nov.2019, 12:17.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Postat în original de GeluBv Vezi post
              In primul rand nu este nevoie numai de aritmetica sau matematica superioară, ci si de regulile de departajare. In sală la incepători, la butoane, a fost o domnisoară care nu a făcut niciodată calculele unei grupe. Cu 48 ore inainte de turneu a fost invătată de catre mine cum se introduc datele in program si sa le posteze de pe laptopul meu ,iar in al doilea rand in sală au fost anuntati de catre mine să se acorde o atentie sporită față de completarea foilor, le-am explicat de două ori că la butoane nu este un cunoscător in determinarea locurilor.

              Probabil că si Ana stie matematică , dintre cei 3 este cu +2, iar la ceilalti doi cu -1 se mergea cu victorie directă, insă vezi tu Silviu, dacă Ana, care este veche in Amatur nu si-a dat seama de matematicile tale, cum să ai pretentii după două zile de butoane să să afli matematica Amatur.

              Altfel, este de bine că toti 3 s-au calificat in superioare, acolo unde fiind grupe de 3 nimeni nu a fost pe locul 4.

              Faza că organizatorul avea obligatia să verifice foaia, da ai dreptate. La incepători, printre altii a fost desemnat ca organizator si Tătar Tiberiu, campionul turneului, probabil nu l-a interest decat cupa. Cel putin eu nu l-am văzut să facă ceva, o apa, un pix, o gumă, NIMIC!!!, binenteles in afară de refuzul de a intra la masa . La un moment dat a trebuit să-mi strâng catrafusele să plec, nu mă intelegeam de loc cu acesta, m-am intors din parcare la interventia lui Laurentiu. Eu spuneam hai să nu mai tragem de timp, el spunea să mai stea măcar vreo 15 min.

              Imi pare rău de Sergiu si Laurențiu care au alergat f mult, sigur nu s-au asteptat la asemenea anvergură, le multumesc pentru efortul depus.
              Domnu Gelu, eu nu o cunosc pe doamna sau domnisoara Lorena.Deci nu pot fi acuzat ca am ceva cu dumneaei.
              Indiferent cine era trebuia sa verifice foaia.Cu aceasta situatie e un prilej bun de a invata.
              Am si spus ca nu Lorena a dispus jucarea a cate unui set de departjare.
              Liderul grupe, Constantin Mihaele a dispus.Cand am vazut o pana sa inceapa premierea cum se plimba printre mesele cu distinctiile am crezut ca a fost cooptata de conducerea amatur in staf.

              Comentariu


              • Postat în original de silvinio Vezi post
                Domnu Gelu, eu nu o cunosc pe doamna sau domnisoara Lorena.Deci nu pot fi acuzat ca am ceva cu dumneaei.
                Indiferent cine era trebuia sa verifice foaia.Cu aceasta situatie e un prilej bun de a invata.
                Am si spus ca nu Lorena a dispus jucarea a cate unui set de departjare.
                Liderul grupe, Constantin Mihaele a dispus.Cand am vazut o pana sa inceapa premierea cum se plimba printre mesele cu distinctiile am crezut ca a fost cooptata de conducerea amatur in staf.
                Cine s-a plimbat printre mese? Cred ca faci o confuzie!
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Postat în original de silvinio Vezi post
                  Domnu Gelu, eu nu o cunosc pe doamna sau domnisoara Lorena.Deci nu pot fi acuzat ca am ceva cu dumneaei.
                  Indiferent cine era trebuia sa verifice foaia.Cu aceasta situatie e un prilej bun de a invata.
                  Am si spus ca nu Lorena a dispus jucarea a cate unui set de departjare.
                  Liderul grupe, Constantin Mihaele a dispus.Cand am vazut o pana sa inceapa premierea cum se plimba printre mesele cu distinctiile am crezut ca a fost cooptata de conducerea amatur in staf.
                  Daca trebuie sa dati vina pe cineva dati vina pe mine, eu am fost din partea Organizatorului local. Eu am gresit nu Constantin. Iar Lorena avea nevoie de ajutor si am incercat sa o ajut.
                  Am incercat sa organizez putin lucrurile sa nu fie timpi "morti" sa se joace cat mai repede.
                  Nu am luat in calcul setaverajul general nici eu, nici ea. Eu m-am bazat pe experienta personala, fiind intr-o situatie similara unul din colegii mei la un alt turneu, organizatorul a dispus jucarea unui set de departajare de care pana la urma nu s-a mai tinut cont, eu plecand intre timp din sala.
                  Pe aceasta cale tin sa-mi cer scuze celor defavorizati in situatie de fata.
                  Trebuia sa citesc regulamentul si nu sa ma bazez pe o experienta incompleta.
                  Tibi Tataru nu a fost implicat in organizare, a fost o scapare.
                  Eu am aflat cu o zi inainte ca o sa fiu implicat in organizare si nu s-au mai modificat foile oficiale.
                  Cat priveste celalalt caz situatia e clara. Toti jucatorii erau la egalitate cu acelasi numar de victorii, respectiv una. Erau grupele superioare formate doar din 3 jucatori. Un jucator avea setaveraj total +2, calificat de pe primul loc. Ceilalti 2 aveau setaveraj -1, fiind la egalitate, numai ca s-a luat in calcul victoria directa dintre cei 2. Asta s-a tot discutat, au fost mai multi de fata, inclusiv Simon Csaba, primul care mia venit in minte(Sper sa nu se supere ca i-am pomenit numele). Celalalt jucator care era la egalitate plecase, dupa care s-a intors dandu-si seama ca de fapt el ar trebui sa se califice. S-a lamurit situatia. A fost totul, la vedere.
                  Si eu am fost intr-o situatie similara la Pitești fiind la egalitate cu un alt jucator , tot cu -1 amandoi, dar s-a luat in calcul meciul direct, pe care l-am pierdut cu 3-2 in set decisiv desi am avut 2-1 la seturi si 8-5 in setul 4. Asa ca inteleg ca om si empatizez cu domnul Dobanda.
                  Atat am avut de spus. O zi buna tuturor.


                  Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
                  Lemn Balsa Fibre Off 60,
                  Forehand Tibhar Hybrid MK,
                  Rever/Backhand Donic Liga

                  Comentariu


                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                    In primul rand nu este nevoie numai de aritmetica sau matematica superioară, ci si de regulile de departajare. In sală la incepători, la butoane, a fost o domnisoară care nu a făcut niciodată calculele unei grupe. Cu 48 ore inainte de turneu a fost invătată de catre mine cum se introduc datele in program si sa le posteze de pe laptopul meu ,iar in al doilea rand in sală au fost anuntati de catre mine să se acorde o atentie sporită față de completarea foilor, le-am explicat de două ori că la butoane nu este un cunoscător in determinarea locurilor.

                    Probabil că si Ana stie matematică , dintre cei 3 este cu +2, iar la ceilalti doi cu -1 se mergea cu victorie directă, insă vezi tu Silviu, dacă Ana, care este veche in Amatur nu si-a dat seama de matematicile tale, cum să ai pretentii după două zile de butoane să afli matematica Amatur.

                    Altfel, este de bine că toti 3 s-au calificat in superioare, acolo unde fiind grupe de 3 nimeni nu a fost pe locul 4.

                    Faza că organizatorul avea obligatia să verifice foaia, da ai dreptate. La incepători, printre altii a fost desemnat ca organizator si Tătar Tiberiu, campionul turneului, probabil nu l-a interest decat cupa. Cel putin eu nu l-am văzut să facă ceva, o apa, un pix, o gumă, NIMIC!!!, binenteles in afară de refuzul de a intra la masa . La un moment dat a trebuit să-mi strâng catrafusele să plec, nu mă intelegeam de loc cu acesta, m-am intors din parcare la interventia lui Laurentiu. Eu spuneam hai să nu mai tragem de timp, el spunea să mai stea măcar vreo 15 min.

                    Imi pare rău de Sergiu si Laurențiu care au alergat f mult, sigur nu s-au asteptat la asemenea anvergură, le multumesc pentru efortul depus.
                    Liderul de grupa , de obicei face calculul...m.am bazat si pe faptul ca, cineva din ,,staful,, organizatoric va verifica foaia...Nu am vrut sa ma bag, pt ca nu eram prima,..nici nu ma simteam prea bine. Oricum, nu mai conteaza.

                    Sper , anul viitor, turneul final sa fie mai bine organizat!
                    Multa sanatate dnului Emi...s.a vazut lipsa ..

                    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • Postat în original de GeluBv Vezi post
                      Cine s-a plimbat printre mese? Cred ca faci o confuzie!
                      Domnu Gelu, eu stiu ca nu ma vedeti cu ochi buni, dar am fost destul de explicit.
                      La postul numarul 898 imaginea a 3 si a 4 a, este vorba despre cine am facut eu referire.
                      Imi pare rau ca ati plecat atat de repede si nu am avut ocazia sa va dau detalii de ce am dat ''nu mi place'' la o postare de a dumneavoastra.
                      Pentru care imi cer scuze, dar nu retractez nimic.

                      Comentariu


                      • Bună ziua dragi colegi.
                        Noi ăștia puțini din Piatra Neamț care am ajuns la turneul final țin sa mulțumească tuturor organizatorilor și participanților care au luat parte la acest turneu. Cine nu a organizat vreun turneu nu stiu daca stie ce muncă e in spatele fiecărui turneu pt a merge toate ca unse, aici fiind vorba de 4 sălii 360 participanți a fost o munca titanica. Sala de la open pot sa spun ca in inferioare am văzut si am batut iar in superioare nu am mai vazut si am luat bătaie .
                        Noi grupul asta mic si vesel cand plecam la turnee în țară pt noi e ca o mica vacanță, asa ca pastrama si vinul au mers la suflet. M-am bucurat enorm sa ma întâlnesc cu prieteni mei din Oravița care-i salut din nou.
                        Sa ne revedem sănătoși cu drag Bubu!!!
                        Ultima editare de Bubucrys; 04.nov.2019, 20:19.
                        Primorac carbon tamca 5000 / Sardius tamca 5000
                        fh tenergy 05
                        bh rakza 7 soft

                        Comentariu


                        • Postat în original de dorel nistor Vezi post
                          Felicitări simon csaba!! Imi pare rau ca nu m am retras în semn de protest pt tine...despre turneu pot spune atat ( dezastru) ...
                          De ce a fost dezastru Dorel?...că ai pierdut tu?😀
                          La categoria elite chiar nu ai ce sa bagi de vina...

                          Comentariu


                          • Felicitari tuturor celor care au facut posibil sa avem totusi un turneu al campionilor anul acesta. Felicitari tuturor participantilor pentru efortul de a merge la Targu Jiu. Felicitari desigur si castigatorilor.
                            Lemn: Butterfly Innerforce Layer ALC
                            FH: Butterfly Dignics 05
                            BH: Tibhar Grass D.TecS

                            Comentariu


                            • Eu de anul trecut , tot pe timpul asta , am incercat sa avertizez conducerea amatur ca se pregateste ceva rau ( asta dupa ce am citit zeci de pagini de pe instagram si whatsapp )...daca va aduceti aminte ...si ca actuala conducere este catalogata ca fiind incompetenta si ca ar fi bine sa fie schimbata . Sa cam adeverit , tot ce am spus eu atunci , chiar daca unii vor vrea sau nu sa accepte acest lucru .
                              Totii a-ti tacut malc , totii ati vrut " sa fie bine , ca sa nu fie rau " , adica " tacera e de aur " , inclusiv Giosan . Eu il consider ca fiind unul din cei responsabili de ceea ce s-a intamplat la acest turneu final ( lipsa de reactie si lipsa coloanei vertebrale atunci cand trebuie sa o ai )
                              Ce atatea multumiri ca s-a desfasurat CONCURSUL FINAL , in orice conditii , am inteles ca s-a alergat mai mult dupa minge decat sa jucat tenis ( lipsa mantinelelor ) , lipsa tabelelor de scor ( asa cum erau anuntate ) si pe care multi le asteptau , ca de , e TURNEU FINAL .
                              Daca va anunta dl. EMI cu vreo cateva ore mai tarziu ca nu-si mai poate respecta " intelegerea verbala " , probabil ca nici nu a-ti mai fi desfasurat concursul ( multa sanatate EMI ) . Iar faptul ca ati reusit cum ne cum sa-l desfasurati , asta nu-i o mare realizare domnule GIOSAN .
                              Si dupa toate astea , an loc sa faceti o analiza a tot ceea ce s-a antamplat , domnule Giosan , vii si spui cu nonsalanta , ca e bine ca s-a sa desfasurat concursul macar si in conditile astea si ca nu se va mai putea atinge nici o data nivelul de organizare de la Alba Iulia , eu ma intreb atunci , de ce mai stai la carma acestei organizatii , domnule Giosan ?
                              Probabil ca acum voi primi o gramada de " nu-mi place " , sau ca voi fi blocat , pentru ca am spus niste lucruri neplacute dar adevarate , adevarul de multe ori doare , dar e mai rau daca nu se gaseste nimeni sa-l spuna .
                              Nu am nimic cu Comitetul Director , intodeauna i-am lut apararea , dar lucrurile aste trebuiau spuse de cineva .
                              Cu stima...si ma iertati daca am deranjat .

                              Comentariu


                              • Postat în original de sasatl Vezi post
                                Eu de anul trecut , tot pe timpul asta , am incercat sa avertizez conducerea amatur ca se pregateste ceva rau ( asta dupa ce am citit zeci de pagini de pe instagram si whatsapp )...daca va aduceti aminte ...si ca actuala conducere este catalogata ca fiind incompetenta si ca ar fi bine sa fie schimbata . Sa cam adeverit , tot ce am spus eu atunci , chiar daca unii vor vrea sau nu sa accepte acest lucru .
                                Totii a-ti tacut malc , totii ati vrut " sa fie bine , ca sa nu fie rau " , adica " tacera e de aur " , inclusiv Giosan . Eu il consider ca fiind unul din cei responsabili de ceea ce s-a intamplat la acest turneu final ( lipsa de reactie si lipsa coloanei vertebrale atunci cand trebuie sa o ai )
                                Ce atatea multumiri ca s-a desfasurat CONCURSUL FINAL , in orice conditii , am inteles ca s-a alergat mai mult dupa minge decat sa jucat tenis ( lipsa mantinelelor ) , lipsa tabelelor de scor ( asa cum erau anuntate ) si pe care multi le asteptau , ca de , e TURNEU FINAL .
                                Daca va anunta dl. EMI cu vreo cateva ore mai tarziu ca nu-si mai poate respecta " intelegerea verbala " , probabil ca nici nu a-ti mai fi desfasurat concursul ( multa sanatate EMI ) . Iar faptul ca ati reusit cum ne cum sa-l desfasurati , asta nu-i o mare realizare domnule GIOSAN .
                                Si dupa toate astea , an loc sa faceti o analiza a tot ceea ce s-a antamplat , domnule Giosan , vii si spui cu nonsalanta , ca e bine ca s-a sa desfasurat concursul macar si in conditile astea si ca nu se va mai putea atinge nici o data nivelul de organizare de la Alba Iulia , eu ma intreb atunci , de ce mai stai la carma acestei organizatii , domnule Giosan ?
                                Probabil ca acum voi primi o gramada de " nu-mi place " , sau ca voi fi blocat , pentru ca am spus niste lucruri neplacute dar adevarate , adevarul de multe ori doare , dar e mai rau daca nu se gaseste nimeni sa-l spuna .
                                Nu am nimic cu Comitetul Director , intodeauna i-am lut apararea , dar lucrurile aste trebuiau spuse de cineva .
                                Cu stima...si ma iertati daca am deranjat .
                                Se spune ca ? tonul face muzica ? , in traducere ...... e important ca mesajul transmis sa fie scris cât de cât corect in limba română ...

                                PS Si eu aveam așteptări mai mari la un astfel de turneu, dar e important sa fim in stare sa ne manifestam mai ?ngrijit nemulțumirile ...


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Blade DHS W968 ( Hurricane Long 5 National)
                                FH Victas V22 Double Extra
                                BH Victas V22 Double Extra

                                Comentariu


                                • ...e pacat ca cei care scriu ingrijit , au curajul sa scrie "nimic"...asa cu greseli , eu am transmis un mesaj ...si fara nici o rautate !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de sasatl Vezi post
                                    ….
                                    ...esti printre putinii care intra de pe un cont pe altul si isi dau like personal. Pentru ce!?!
                                    Hobby: Motoare si ski !
                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                    Comentariu


                                    • "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                                      George Bernard Shaw

                                      https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                                      https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                                      Comentariu


                                      • ...domnu Gelu... si eu cred ca dumneata te-ai fi bucurat daca acest turneu ar fi esuat total , ca de , esti trup si suflet cu Emi , si anul trecut ...nu te supara pe mine ...

                                        Comentariu


                                        • Dragi amaturisti, este foarte greu să organizezi un turneu dacă nu dispui de logistica corespunzătoare!
                                          Eu am simțit acest lucru din plin la câteva turnee pe care le-am organizat și vă spun sincer că tot profitul de la turnee îl folosesc pentru achiziționarea de mese și mantinele, deoarece nimeni nu garantează că X va veni cu logistica din dotare! Pentru a menține turneul de la Fieni, am cumpărat 4 mese, iar pe viitor voi fi nevoit să mai investesc și în altele!
                                          Doar așa vom mai avea parte de turnee în anumite zone ale țării!
                                          Trebuie să mulțumim celor care se implică și sprijină această mișcare "SUPERBĂ"- AMATUR!
                                          Să ne vedem sănătoși la următoarele turnee!
                                          Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                          FH - Xiom Sigma II Pro
                                          BH- Xiom Sigma II Pro

                                          Comentariu








                                          • Comentariu


                                            • Felicitări, tuturor ( organizatori, concurenți, câștigători) !

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                                Dragi amaturisti, este foarte greu să organizezi un turneu dacă nu dispui de logistica corespunzătoare!
                                                Eu am simțit acest lucru din plin la câteva turnee pe care le-am organizat și vă spun sincer că tot profitul de la turnee îl folosesc pentru achiziționarea de mese și mantinele, deoarece nimeni nu garantează că X va veni cu logistica din dotare! Pentru a menține turneul de la Fieni, am cumpărat 4 mese, iar pe viitor voi fi nevoit să mai investesc și în altele!
                                                Doar așa vom mai avea parte de turnee în anumite zone ale țării!
                                                Trebuie să mulțumim celor care se implică și sprijină această mișcare "SUPERBĂ"- AMATUR!
                                                Să ne vedem sănătoși la următoarele turnee!
                                                Buna seara, nimeni nu contesta faptul ca e f greu de organizat..Dar, s.a si demonstrat, in anii anteriori, ca se poate!!
                                                Atunci cand s.a vrut, s.a putut.
                                                Conditii f bune, organizare tehnica f buna, indiferent de categoria jucatorului...Consider ca, este o dovada de respect pt fiecare persoana inscrisa, indiferent de cat de bun e, cat timp isi poate aloca pt antrenament ...
                                                Pentru ca suntem oameni, avem nevoie de respect reciproc...dk nu se poate, sa organizeze cine se pricepe, cine are timpul si rabdarea necesara.

                                                Nu e prima oara cand mi se greseste punctajul, la un concurs ( aveam incredere in organizatori ca vor verifica), dar, nu ma asteptam la un Turneu Final sa se intample..In fine, pt mine este doar un Detaliu,..de aceea nici n.am comentat nimic, crezand ca organizatorii decisesera asa...

                                                A fost, a trecut..
                                                Nu e cazul sa se iste discutii pe acest subiect..

                                                Vad doar ca multa lume a avut asteptari ( normale)_ ce tin de respect..si , de data asta nu s.a putut.

                                                Asa putem aprecia mai mult, organizarea din turneele trecute

                                                Ma bucur ca am revazut jucatori din toata tara si ca am jucat tenis de masă...

                                                Sper sa nu mi.o luati in nume de rau ( nu mai stiu in ziua de azi cum se mai interpreteaza)_ e doar o parere personala.
                                                Succes, tuturor!

                                                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de sasatl Vezi post
                                                  ...eu inca nu m-am retras din concurs , pentru ca nici nu m- am fost inscris...uite-TE la ultimile retrageri
                                                  Domnii gen "sasatl" care nici macar nu au participat dar se gasesc sa arunce cu acuze cu orice ocazie... domnule, ar trebui sa-ti fie rusine pentru ca arunci cu niste vorbe in niste oameni care au depus eforturi supraomenesti sa organizeze ceva, mai ales ca s-au si intamplat niste lucruri neprevazute. Pe unii n-ai cum sa-i multumesti nici daca le organizezi un camionat ca la nationale.

                                                  Din marea activitate a "dvs" pe forum, mai mult sunt comentarii si datul cu parerea, pentru ca la asta sunt experti postacii de pe forum. N-am vazut un turneu la care sa scrieti un mesaj "Felicitari organizatorilor pentru munca depusa". Asteptam un turneu organizat de dvs, sa vedem cum se face si sa ne "iluminati".


                                                  Mesaj personal acum: Chiar daca nu am participat din pacate, pentru ca nu am fost in zona, tot respectul tuturor celor implicati in organizarea unui asemenea turneu! Putini realizeaza eforturile necesare organizarii unui asemenea turneu si se asteapta ca pentru 40 lei sa li se ofere standing-ovation si conditii ca la nationale. Cati dintre voi ati intrebat daca puteti ajuta cu ceva in timpul turneului? (sunt sigur ca au fost, dar prea putini)

                                                  Lipsurile si parerile se pot oferi si intr-un mod constructiv, pentru a putea invata pentru anii urmatori, nu cu "ghimpi" si "acuze" si un ton negativ.

                                                  O zi frumoasa!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de FinalDestiny Vezi post
                                                    Cati dintre voi ati intrebat daca puteti ajuta cu ceva in timpul turneului? (sunt sigur ca au fost, dar prea putini)
                                                    Domnul Razvan Cristofor din Comănești m-a sunat vineri la miezul noptii si mi-a spus ca daca avem nevoie vine si el la sala sa ne ajute sa montam mesele. I-am multumit frumos, terminasem deja la ora aia cu mesele, dar ii mai multumesc odată pentru intentie!
                                                    Lui Bogdan Visan, care a stat cu mine pana la 2 noaptea i-am multumit deja. O mai fac o data!

                                                    Au fost si sambata la sala Avansatilor oameni de suflet care au pus mana cand a fost nevoie. Florin Vajaica, Marius Alexandru, Botanel Eduard, etc. Si lor le multumesc pe aceasta cale!

                                                    Dacă ne uităm cu atenție în jurul nostru cei mai mulți sunt oameni care merită atât respectul cât și eforturile noastre. Dacă ar fi altfel, nu cred că ne-am zbate atât.
                                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X