Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • ...ultima parte a postarii a lui Silvinio pare sa mai limpezeasca putin apele astea tulburi , in care unii pescuiesc f.bine ...

    Comentariu


    • Dupa cum observ,in aceasta miscare(Amatur) sau format doua tabere.Acest lucru nu poate aduce nimic bun.
      Daca se continua asa,prevad o divizare a Amaturului.E pacat,ca un sport asa de frumos sa provoace atatea tensiuni.
      Acesti oameni au gresit (Simon si Irsay),dar pedeapsa aplicata a fost luata prea repede,si mi se pare mult prea dura,era bine daca se analiza situatia cu calm,nu sub presiunea tensiunilor create.
      Cred ca acest Comitet Director sa cam grabit cu decizia luata.

      Comentariu


      • Spicuind relatarile anterioare ale colegilor amaturisti,argumentele pro si contra ale unora pentru sanctiunea primita de Csaby,incursiunile in trecut care prezinta motivatiile unora sau altora in luarea acestor decizii,nu pot sa nu ma intreb:care este,de fapt,motivul (real) care l-a determinat pe Csaba Simon sa apeleze la aceasta forma de protest(non-combat,blat,etc)???......................
        si imi amintesc cum,in decursul celor 10 ani de Amatur,am fost martor la 3 "reprezentatii" asupra carora planau "suspiciuni de blat"(dar acum nu mai conteaza când,unde si care au fost actorii principali) dar acelea aveau o cu totul alta regie:jucatorii erau aproape de realitate,amandoi,puneau mingile pe masa,faceau cateva schimburi spectaculoase...si castiga cel mai "slab"!...........
        Prestatia lui Csaba Simon in acest caz a fost una dispretuitoare,revoltatoare,penibila si inestetica,atat pentru tenisul de masa,ca sport,in sine cat si pentru spectatori,dar mai ales pentru Istvan Irsai,care ar fi trebuit sa se simta rusinat si umilit de "cadoul" primit in acest mod...eu,unul,nu as fi acceptat o "asemenea" favoare si as fi oprit partida(sub diverse motive) abandonand idee calificarii in eliminatorii!...
        Independent de motive,comportamentul lui Csaby si Istvan in acest caz este unul condamnabil pentru ca lezeaza in primul rand imaginea tenisului de masa si,nu in ultimul rand,imaginea lui ca number one in Amatur!
        Prin sanctiunile luate(dpmdv exagerate,totusi!!),acest caz va constitui,fara-ndoiala,un exemplu pentru toti amaturistii,pentru cei care s-au pretat cel putin o data si nu au fost demascati (din prietenie,ignoranta sau comoditate)dar mai ales pentru cei care vor mai avea intentia vreodata sa se preteze la asemenea jocuri de culise!
        I love table tennis !

        Comentariu


        • Cu asemenea executii fara somatie, sa inteleg ca deja a fost stabilit campionul din 2020, daca nu iese cine trebuie?

          Comentariu


          • ...apropo in postarea lui Adilazaroiu incepe sa devina tot mai clar cine este in gura motanului.... da si cine e motanul....

            Comentariu


            • O Doamne, cât îmi doresc să văd că acest Comitet Director are coloană vertebrală și ?ȘI MENȚINE DECIZIA LUATĂ!!!

              Protejați un blatist și vă folosiți de toate tertipurile posibile (conducere coruptă, de ce doar el?, lasă că știm noi mai bine, vai, ce ?nger s.a.m.d) ca să îl faceți scăpat. ?i plângeți de milă că își pierde punctele muncite dar el poate să-și bată joc de munca și punctele altuia (vezi dl. Bondoc). Vai ce decizie drastică!

              Să vă fie rușine domnilor! Sunteți lipsiți de moralitate!!!

              Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
              Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
              Fh: Butterfly Glayzer
              Bh: Butterfly Glayzer 09C

              Comentariu


              • Postat în original de csabazedler Vezi post
                Spicuind relatarile anterioare ale colegilor amaturisti,argumentele pro si contra ale unora pentru sanctiunea primita de Csaby,incursiunile in trecut care prezinta motivatiile unora sau altora in luarea acestor decizii,nu pot sa nu ma intreb:care este,de fapt,motivul (real) care l-a determinat pe Csaba Simon sa apeleze la aceasta forma de protest(non-combat,blat,etc)???......................
                si imi amintesc cum,in decursul celor 10 ani de Amatur,am fost martor la 3 "reprezentatii" asupra carora planau "suspiciuni de blat"(dar acum nu mai conteaza când,unde si care au fost actorii principali) dar acelea aveau o cu totul alta regie:jucatorii erau aproape de realitate,amandoi,puneau mingile pe masa,faceau cateva schimburi spectaculoase...si castiga cel mai "slab"!...........
                Prestatia lui Csaba Simon in acest caz a fost una dispretuitoare,revoltatoare,penibila si inestetica,atat pentru tenisul de masa,ca sport,in sine cat si pentru spectatori,dar mai ales pentru Istvan Irsai,care ar fi trebuit sa se simta rusinat si umilit de "cadoul" primit in acest mod...eu,unul,nu as fi acceptat o "asemenea" favoare si as fi oprit partida(sub diverse motive) abandonand idee calificarii in eliminatorii!...
                Independent de motive,comportamentul lui Csaby si Istvan in acest caz este unul condamnabil pentru ca lezeaza in primul rand imaginea tenisului de masa si,nu in ultimul rand,imaginea lui ca number one in Amatur!
                Prin sanctiunile luate(dpmdv exagerate,totusi!!),acest caz va constitui,fara-ndoiala,un exemplu pentru toti amaturistii,pentru cei care s-au pretat cel putin o data si nu au fost demascati (din prietenie,ignoranta sau comoditate)dar mai ales pentru cei care vor mai avea intentia vreodata sa se preteze la asemenea jocuri de culise!
                Un comentariu foarte bun si echilibrat!Respect!

                Comentariu


                • Postat în original de sasatl Vezi post
                  ...apropo in postarea lui Adilazaroiu incepe sa devina tot mai clar cine este in gura motanului.... da si cine e motanul....
                  Morala:nu te amesteca cu șoarecii ca te mănîncă.... PISICA!

                  Comentariu


                  • Postat în original de Oktaw Marius Vezi post
                    REZUMAT, dar necesită răbdare [emoji16]

                    Referitor la titlul topicului, constat că toată lumea s-a convins: a fost blat/non combat, cum vreți să ?i spuneți.
                    S-au aplicat sancțiuni, ca urmare a vocii celor nemulțumiți și a probelor în cauză. Ca o mică paranteză, de când a luat amploare subiectul m-am temut de o decizie drastica, de parcă aș fi avut o parte din vină, că am postat clipul. Când îl vizionam din nou...nu mai aveam niciun regret. Nicio vorbă de la Mureș... liniște totală. Fără decizia comitetului, vorbeau singuri pe aici doar brașovenii și cei care s-au pus în pielea lor.
                    Apoi...[emoji95]... decizia care dezleagă limbile, activează grupurile de Facebook, pagini personale, toată lumea murmură. Simon Csaba postează pe FB ceva de genul "hoțul strigă hoții", atrage empatia apropiaților și a unora care nu au știut exact cum a stat treaba.
                    între timp, se răscolește trecutul și sunt date în vileag (față de cei mai noi, ca mine) fapte față de care nu s-au luat măsuri și sub acest pretext... De ce s-au aplicat sancțiuni tocmai în acest caz?

                    A doua parte din titlu: ce măsuri putem lua, ce sancțiuni se pot aplica?
                    Părerea strict personală, poate și prin prisma meseriei mele, ar fi destul de elaborată, dar antevorbitorii mei au surprins detaliile esențiale, sau mai adaug eu câteva:
                    prima abatere, gradual, proporțional cu urmările create, raportată la evenimentul în cauză (deoarece activitatea anterioară prin care au fost obținute punctele nu a fost una ilicită/imorală). Aceasta este părerea mea despre SANCȚIUNE (credeam că vor fi două, distincte. Chiar dacă autorul/co-autorul se pedepsesc la fel, instanța individualizează pedeapsa - vb. de Dr. Penal)

                    Au fost și niște propuneri pt. eliminarea sau diminuarea situațiilor de blat, le consider oportune pe cele cu "NU aceeași localitate în superioare" sau chiar "fără superioare" , eventual cu repoziționare sau grupe inf. mai mari.

                    Ca o concluzie, tot acest eveniment a fost un semnal de alarma pentru niște adevăruri/neajunsuri ale acestui circuit.
                    Sper sa depindă de NOI dacă putem schimba ceva, vocea noastră să fie auzită și măcar aici... VOTUL NOSTRU SĂ CONTEZE.
                    O noapte liniștită, tuturor!


                    https://www.youtube.com/channel/UCUo...RVMbKfWxb7sp6w

                    https://www.facebook.com/309680636343003
                    Marius ,daca tot ai facut un rezumat pune te rog toate filmarile de la grupa aceea superioara aici pe forum, eu am gasit doar un set care nu seamana cu acel colaj, dar din care sunt extrase cele 4 mingi.Daca ai toate meciurile.

                    Comentariu


                    • Peste tot vad scris doar despre Csabi si blatul lui si cat de mult a avut de suferit dl Bondoc. Ceea ce nu vad eu insa este prejudiciul adus acestui domn. Cred ca toti sunt de acord cu pedepsirea lui Csabi pt ca nu a jucat conform asteptarilor, dar asta nu inseamna ca trebuie pedepsit asa drastic pentru un prejudiciu inexistent/imaginar. Din cate stiu cei trei mai aveau de jucat cate un set de departajare, deci nu vad cum a fost furat. Dar dl Bondoc ce face? In loc sa fie barbat si sa-si apere onoarea adopta atitudinea unui copil care isi ia jucariile si fuge la mama plangand. Apoi ca o gospodina frustrata se apuca de plans in sala si pe forum ca el a fost prejudiciat si ca Csabi si Irsai l-au impiedicat pe el ca sa ajunga in eliminatorii. Cei care acum il plangeti in grup pe dl Bondoc de ce nu l-ati incurajat sa-si apere onoarea? Din moment ce l-a batut pe Irsai cu 3-0 nu inteleg de ce nu a dorit sa-si demonstreze din nou superioritatea, nu sa fuga plangand ca stiti voi cine. Nu este singurul blat sau meci cedat sau non-combat pe care l-ati vazut sau il stiti, dar dl Bondoc este primul care se vaita ca nu ajuns in eliminatorii din cauza celor 2, nu din cauza lasitatii lui. Noroc ca are el niste prieteni care l-au putut razbuna, care nu tin cont de regulamente si fac legea dupa bunul plac. Bravo baieti! Eu propun ca premiul de campion national sa-l luati voi, doar il meritati cu prisosinta. Nu conteaza munca de 1 an a unui om, conteaza doar momentul de ratacire si pentru asta trebui drastic pedepsit. Daca nu era vorba de Csabi si de vaitatul celuilalt domn nu se intampla nimic. Se trecea cu vederea al nu stiu catelea blat. Ceea ce e trist este ca unele blaturi chiar au prejudiciat jucatori care nu au putut merge mai departe, dar in speta de fata este vorba de un blat si un prejudiciu imaginar, deoarece dl Bondoc avea sansa sa-si demonstreze superioritatea.

                      Comentariu


                      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                        Marius ,daca tot ai facut un rezumat pune te rog toate filmarile de la grupa aceea superioara aici pe forum, eu am gasit doar un set care nu seamana cu acel colaj, dar din care sunt extrase cele 4 mingi.Daca ai toate meciurile.
                        Am doar meciul cu Bondoc vs Simon, urmat de primul set Simon vs Irsai
                        https://www.facebook.com/30968063634...0632/?sfnsn=mo

                        Sau YouTube

                        Comentariu


                        • Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                          Peste tot vad scris doar despre Csabi si blatul lui si cat de mult a avut de suferit dl Bondoc. Ceea ce nu vad eu insa este prejudiciul adus acestui domn. Cred ca toti sunt de acord cu pedepsirea lui Csabi pt ca nu a jucat conform asteptarilor, dar asta nu inseamna ca trebuie pedepsit asa drastic pentru un prejudiciu inexistent/imaginar. Din cate stiu cei trei mai aveau de jucat cate un set de departajare, deci nu vad cum a fost furat. Dar dl Bondoc ce face? In loc sa fie barbat si sa-si apere onoarea adopta atitudinea unui copil care isi ia jucariile si fuge la mama plangand. Apoi ca o gospodina frustrata se apuca de plans in sala si pe forum ca el a fost prejudiciat si ca Csabi si Irsai l-au impiedicat pe el ca sa ajunga in eliminatorii. Cei care acum il plangeti in grup pe dl Bondoc de ce nu l-ati incurajat sa-si apere onoarea? Din moment ce l-a batut pe Irsai cu 3-0 nu inteleg de ce nu a dorit sa-si demonstreze din nou superioritatea, nu sa fuga plangand ca stiti voi cine. Nu este singurul blat sau meci cedat sau non-combat pe care l-ati vazut sau il stiti, dar dl Bondoc este primul care se vaita ca nu ajuns in eliminatorii din cauza celor 2, nu din cauza lasitatii lui. Noroc ca are el niste prieteni care l-au putut razbuna, care nu tin cont de regulamente si fac legea dupa bunul plac. Bravo baieti! Eu propun ca premiul de campion national sa-l luati voi, doar il meritati cu prisosinta. Nu conteaza munca de 1 an a unui om, conteaza doar momentul de ratacire si pentru asta trebui drastic pedepsit. Daca nu era vorba de Csabi si de vaitatul celuilalt domn nu se intampla nimic. Se trecea cu vederea al nu stiu catelea blat. Ceea ce e trist este ca unele blaturi chiar au prejudiciat jucatori care nu au putut merge mai departe, dar in speta de fata este vorba de un blat si un prejudiciu imaginar, deoarece dl Bondoc avea sansa sa-si demonstreze superioritatea.
                          Aveti grija ca pasiti pe un teren alunecos, dava aveti ceva de spus va rog combateti IDEEA si nu OMUL.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                            Peste tot vad scris doar despre Csabi si blatul lui si cat de mult a avut de suferit dl Bondoc. Ceea ce nu vad eu insa este prejudiciul adus acestui domn. Cred ca toti sunt de acord cu pedepsirea lui Csabi pt ca nu a jucat conform asteptarilor, dar asta nu inseamna ca trebuie pedepsit asa drastic pentru un prejudiciu inexistent/imaginar. Din cate stiu cei trei mai aveau de jucat cate un set de departajare, deci nu vad cum a fost furat. Dar dl Bondoc ce face? In loc sa fie barbat si sa-si apere onoarea adopta atitudinea unui copil care isi ia jucariile si fuge la mama plangand. Apoi ca o gospodina frustrata se apuca de plans in sala si pe forum ca el a fost prejudiciat si ca Csabi si Irsai l-au impiedicat pe el ca sa ajunga in eliminatorii. Cei care acum il plangeti in grup pe dl Bondoc de ce nu l-ati incurajat sa-si apere onoarea? Din moment ce l-a batut pe Irsai cu 3-0 nu inteleg de ce nu a dorit sa-si demonstreze din nou superioritatea, nu sa fuga plangand ca stiti voi cine. Nu este singurul blat sau meci cedat sau non-combat pe care l-ati vazut sau il stiti, dar dl Bondoc este primul care se vaita ca nu ajuns in eliminatorii din cauza celor 2, nu din cauza lasitatii lui. Noroc ca are el niste prieteni care l-au putut razbuna, care nu tin cont de regulamente si fac legea dupa bunul plac. Bravo baieti! Eu propun ca premiul de campion national sa-l luati voi, doar il meritati cu prisosinta. Nu conteaza munca de 1 an a unui om, conteaza doar momentul de ratacire si pentru asta trebui drastic pedepsit. Daca nu era vorba de Csabi si de vaitatul celuilalt domn nu se intampla nimic. Se trecea cu vederea al nu stiu catelea blat. Ceea ce e trist este ca unele blaturi chiar au prejudiciat jucatori care nu au putut merge mai departe, dar in speta de fata este vorba de un blat si un prejudiciu imaginar, deoarece dl Bondoc avea sansa sa-si demonstreze superioritatea.
                            Ana are doua mere. Vine Gigel si ii ia un mar; vine Ionel si ia al doilea mar.
                            Ana plange. Vine Dorel si face dreptatee: de ce plangi, hai sa tragem la sorti cine sa ia merele, poate le iei inapoi!

                            Comentariu


                            • [emoji28] [emoji28] [emoji28]
                              Eu...cred că și mulți alții, suntem "tulburați" chiar în timpul setului, când adversarul găsește diferite tertipuri pt. "a te scoate din m?nă". A fost tuș, nu a fost... încercări de a fura la puncte, etc. Celebra replică "Hai s-o repetăm!" nu rezolvă totul, suntem ființe raționale și suntem "afectați".
                              Credeți că, oricine s-ar fi aflat în locul lui Bondoc Alexandru, ar mai fi putut juca setul de departajare la același nivel, după tot ce se întâmplase?

                              Comentariu


                              • Cu cat mai multi jucatori buni in circuit ( div . A , B , SL ) , cu atat mai mult au de castigat mai ales cei care vor sa invete tenis si sa progreseze , pentru ca atunci ai pe cineva in fata pe care vrei si trebuie sa-l invingi ...ai un obiectiv , pe care vrei sa-l atingi si pentru care muncesti .
                                Ce motivatie pentru progres ai , atunci cand joci cu unul "vai de capul lui" si care pe deasupra mai si spune : ce nevoie avem noi de astia ca o sa ne bata rau , ne iau toate cupele ... lasa ca jucam doar noi intre noi ... asa cum stim noi ... ce progres , n-am nevoie ... eu vin sa ma relaxez ... atata tot , nu ma intereseaza de altii ... ca doar joc in amatur .
                                Un jucator bun da culuare , aduce o motivatie in plus , greutate , oricarui concurs ...
                                Voi si daca v-ar onora cu prezenta insusi MALONG , la-ti da afara pe usa din dos ... ca vezi doamne n-a jucat serios cu toata lumea ...
                                A-ti avut un jucator mai bun , oarecum emblematic comparativ cu restul ... si v-ti speriat , cautati cu orice pret sa-l dati afara ... umfland la maxim " chipurile CEA MAI MARE PROBLEMA a amaturului " ...
                                Vorba lui nea Gigi spin , Guliver in tara piticilor ... mentalitate de pigmeu .
                                Apoi ce jucator mai bun o sa va mai calce circuitul ??? ... sau poate nu e nevoie !!!???

                                Comentariu


                                • Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                                  Peste tot vad scris doar despre Csabi si blatul lui si cat de mult a avut de suferit dl Bondoc. Ceea ce nu vad eu insa este prejudiciul adus acestui domn. Cred ca toti sunt de acord cu pedepsirea lui Csabi pt ca nu a jucat conform asteptarilor, dar asta nu inseamna ca trebuie pedepsit asa drastic pentru un prejudiciu inexistent/imaginar. Din cate stiu cei trei mai aveau de jucat cate un set de departajare, deci nu vad cum a fost furat. Dar dl Bondoc ce face? In loc sa fie barbat si sa-si apere onoarea adopta atitudinea unui copil care isi ia jucariile si fuge la mama plangand. Apoi ca o gospodina frustrata se apuca de plans in sala si pe forum ca el a fost prejudiciat si ca Csabi si Irsai l-au impiedicat pe el ca sa ajunga in eliminatorii. Cei care acum il plangeti in grup pe dl Bondoc de ce nu l-ati incurajat sa-si apere onoarea? Din moment ce l-a batut pe Irsai cu 3-0 nu inteleg de ce nu a dorit sa-si demonstreze din nou superioritatea, nu sa fuga plangand ca stiti voi cine. Nu este singurul blat sau meci cedat sau non-combat pe care l-ati vazut sau il stiti, dar dl Bondoc este primul care se vaita ca nu ajuns in eliminatorii din cauza celor 2, nu din cauza lasitatii lui. Noroc ca are el niste prieteni care l-au putut razbuna, care nu tin cont de regulamente si fac legea dupa bunul plac. Bravo baieti! Eu propun ca premiul de campion national sa-l luati voi, doar il meritati cu prisosinta. Nu conteaza munca de 1 an a unui om, conteaza doar momentul de ratacire si pentru asta trebui drastic pedepsit. Daca nu era vorba de Csabi si de vaitatul celuilalt domn nu se intampla nimic. Se trecea cu vederea al nu stiu catelea blat. Ceea ce e trist este ca unele blaturi chiar au prejudiciat jucatori care nu au putut merge mai departe, dar in speta de fata este vorba de un blat si un prejudiciu imaginar, deoarece dl Bondoc avea sansa sa-si demonstreze superioritatea.
                                  Vreți sa va spun eu cum se terminau seturile de departajare? A-și putea sa va dau și punctaverajul final dacă va interesează.
                                  Acest meci a fost un"deja vu"! Bine ca apare locația ca altfel nu-mi dădeam seama ca santeti din zona" crepusculara"....si pe viitor nu mai folosiți h?rtia igienica și nici șervețele umede ca tot miroase....bagati-l direct sub duș și folosiți săpun!

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de peta octavian Vezi post
                                    Dupa cum observ,in aceasta miscare(Amatur) sau format doua tabere.Acest lucru nu poate aduce nimic bun.
                                    Daca se continua asa,prevad o divizare a Amaturului.E pacat,ca un sport asa de frumos sa provoace atatea tensiuni.
                                    Acesti oameni au gresit (Simon si Irsay),dar pedeapsa aplicata a fost luata prea repede,si mi se pare mult prea dura,era bine daca se analiza situatia cu calm,nu sub presiunea tensiunilor create.
                                    Cred ca acest Comitet Director sa cam grabit cu decizia luata.
                                    Bipolaritatea a existat de cand a aparut viata pe pamant. Daca nu ar fi bun si rau, lumina si intuneric, cald si rece, etc., aceasta lume nici nu ar fi putut sa se formeze.
                                    Multumesc protagonistilor acestui eveniment ca au facut ceva lumina si cu ocazia asta am vazut care sunt oamenii de pe acest forum care sunt de bine si care sunt oamenii negativi care doresc raul altora.
                                    Cu totii gresim, Exista doar Unul Singur fara de greseala care este Domnul Dumnezeu!.
                                    Cum spunea si distinsul domn si colegul nostru Gigi Spin :
                                    "daca se stie vreunul fara de pacat sa ia si sa arunce cu piatra".
                                    Cand am inceput sa particip in Amatur, in luna noiembrie, anul 2013 mergeam cu drag la turnee.
                                    Acum, dupa 6 ani, imi este imposibil sa mai spun acelasi lucru, pt. ca stimati domni, ati denigrat aceasta miscare frumoasa din cauza ca acolo sus au fost "autonumite" persoane care nu au ce cauta in asemenea pozitii.

                                    Pacat de aceasta miscare ca a ajuns sa fie condusa de niste oameni care nu fac sau nu vor sa faca analize mai atente inainte de a lua anumite decizii.

                                    P.S.: In cazul in care se va face o scindare, veti fi considerati responsabili pentru aceasta pentru ca nu ati gestionat bine acest eveniment si l-ati lasat sa se aprinda.
                                    Aveti grija sa nu ramaneti pe la turnee decat cu "catzelusii pupaciosi".
                                    blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                                      Peste tot vad scris doar despre Csabi si blatul lui si cat de mult a avut de suferit dl Bondoc. Ceea ce nu vad eu insa este prejudiciul adus acestui domn. Cred ca toti sunt de acord cu pedepsirea lui Csabi pt ca nu a jucat conform asteptarilor, dar asta nu inseamna ca trebuie pedepsit asa drastic pentru un prejudiciu inexistent/imaginar. Din cate stiu cei trei mai aveau de jucat cate un set de departajare, deci nu vad cum a fost furat. Dar dl Bondoc ce face? In loc sa fie barbat si sa-si apere onoarea adopta atitudinea unui copil care isi ia jucariile si fuge la mama plangand. Apoi ca o gospodina frustrata se apuca de plans in sala si pe forum ca el a fost prejudiciat si ca Csabi si Irsai l-au impiedicat pe el ca sa ajunga in eliminatorii. Cei care acum il plangeti in grup pe dl Bondoc de ce nu l-ati incurajat sa-si apere onoarea? Din moment ce l-a batut pe Irsai cu 3-0 nu inteleg de ce nu a dorit sa-si demonstreze din nou superioritatea, nu sa fuga plangand ca stiti voi cine. Nu este singurul blat sau meci cedat sau non-combat pe care l-ati vazut sau il stiti, dar dl Bondoc este primul care se vaita ca nu ajuns in eliminatorii din cauza celor 2, nu din cauza lasitatii lui. Noroc ca are el niste prieteni care l-au putut razbuna, care nu tin cont de regulamente si fac legea dupa bunul plac. Bravo baieti! Eu propun ca premiul de campion national sa-l luati voi, doar il meritati cu prisosinta. Nu conteaza munca de 1 an a unui om, conteaza doar momentul de ratacire si pentru asta trebui drastic pedepsit. Daca nu era vorba de Csabi si de vaitatul celuilalt domn nu se intampla nimic. Se trecea cu vederea al nu stiu catelea blat. Ceea ce e trist este ca unele blaturi chiar au prejudiciat jucatori care nu au putut merge mai departe, dar in speta de fata este vorba de un blat si un prejudiciu imaginar, deoarece dl Bondoc avea sansa sa-si demonstreze superioritatea.
                                      Argumentele dvs. sunt penibile stimată doamnă /domnișoară!
                                      La 3-0 împotriva d-lui. Irsai, și dacă dl. Csaba nu ar fi făcut blat, dl. Bondoc era calificat din superioare de pe locul 2. Exista un cuv?nt... Se numește DEMNITATE. Se pare ca atât dvs., alții și dl. Csaba nu îl cunosc ataya timp cât pun această întrebare penibilă : De de nu a vrut sa joace meciul de departajare?
                                      Cu vine? Cu doi blatiști? Pe bune? Sunteți lipsiți de orice scrupule cu această întrebare...
                                      D-lui. Bondoc I s-a retezat șansa de a merge mai departe în eliminatorii și poate chiar pe podium... Dl. Csaba i-a furat puncte d-lui. Bondoc prin blatul făcut... Și conducerea l-a penalizat lu?ndu-i FIX PUNCTE!!!

                                      EXISTA O VORBA A UNUI MARE JUCATOR DE SUPERLIGA: "Faci rău, rău se ?ntoarce!" îl cheamă Csaba... [emoji6]
                                      Rău a făcut, rău a primit!!! (a se vedea fotografia - dovezi, nu ne încurcăm)

                                      Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                                      Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                                      Fh: Butterfly Glayzer
                                      Bh: Butterfly Glayzer 09C

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                                        Peste tot vad scris doar despre Csabi si blatul lui si cat de mult a avut de suferit dl Bondoc. Ceea ce nu vad eu insa este prejudiciul adus acestui domn. Cred ca toti sunt de acord cu pedepsirea lui Csabi pt ca nu a jucat conform asteptarilor, dar asta nu inseamna ca trebuie pedepsit asa drastic pentru un prejudiciu inexistent/imaginar. Din cate stiu cei trei mai aveau de jucat cate un set de departajare, deci nu vad cum a fost furat. Dar dl Bondoc ce face? In loc sa fie barbat si sa-si apere onoarea adopta atitudinea unui copil care isi ia jucariile si fuge la mama plangand. Apoi ca o gospodina frustrata se apuca de plans in sala si pe forum ca el a fost prejudiciat si ca Csabi si Irsai l-au impiedicat pe el ca sa ajunga in eliminatorii. Cei care acum il plangeti in grup pe dl Bondoc de ce nu l-ati incurajat sa-si apere onoarea? Din moment ce l-a batut pe Irsai cu 3-0 nu inteleg de ce nu a dorit sa-si demonstreze din nou superioritatea, nu sa fuga plangand ca stiti voi cine. Nu este singurul blat sau meci cedat sau non-combat pe care l-ati vazut sau il stiti, dar dl Bondoc este primul care se vaita ca nu ajuns in eliminatorii din cauza celor 2, nu din cauza lasitatii lui. Noroc ca are el niste prieteni care l-au putut razbuna, care nu tin cont de regulamente si fac legea dupa bunul plac. Bravo baieti! Eu propun ca premiul de campion national sa-l luati voi, doar il meritati cu prisosinta. Nu conteaza munca de 1 an a unui om, conteaza doar momentul de ratacire si pentru asta trebui drastic pedepsit. Daca nu era vorba de Csabi si de vaitatul celuilalt domn nu se intampla nimic. Se trecea cu vederea al nu stiu catelea blat. Ceea ce e trist este ca unele blaturi chiar au prejudiciat jucatori care nu au putut merge mai departe, dar in speta de fata este vorba de un blat si un prejudiciu imaginar, deoarece dl Bondoc avea sansa sa-si demonstreze superioritatea.
                                        Buna ziua,

                                        Toate comentariile mi se par de prisos..si aceasta competitie dovedeste ca traim intr-o tara bolnava..si nu o sa ne revenim curand
                                        Daca cineva greseste trebuie sa plateasca,,si daca o face intentionat e si mai grav
                                        De ce trebuie tot timpul sa incurajam furtul, lasitatea, dispretul si alte manifestari negative
                                        Rugam sa fim lasati sa jucam tenis ca intre amatori si prieteni...simplu, onest si fara prejudecati
                                        De citit mesajul care se afla pe postarile lui MARIAN BOGDAN
                                        Nu trebuie sa ne traim viata in dusmanie si inversunare
                                        Sa aveti zile bune...si turneee frumoase
                                        Si sa ne revedem prieteni..intr-o familie numita AMATUR...

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                                          Peste tot vad scris doar despre Csabi si blatul lui si cat de mult a avut de suferit dl Bondoc. Ceea ce nu vad eu insa este prejudiciul adus acestui domn. Cred ca toti sunt de acord cu pedepsirea lui Csabi pt ca nu a jucat conform asteptarilor, dar asta nu inseamna ca trebuie pedepsit asa drastic pentru un prejudiciu inexistent/imaginar. Din cate stiu cei trei mai aveau de jucat cate un set de departajare, deci nu vad cum a fost furat. Dar dl Bondoc ce face? In loc sa fie barbat si sa-si apere onoarea adopta atitudinea unui copil care isi ia jucariile si fuge la mama plangand. Apoi ca o gospodina frustrata se apuca de plans in sala si pe forum ca el a fost prejudiciat si ca Csabi si Irsai l-au impiedicat pe el ca sa ajunga in eliminatorii. Cei care acum il plangeti in grup pe dl Bondoc de ce nu l-ati incurajat sa-si apere onoarea? Din moment ce l-a batut pe Irsai cu 3-0 nu inteleg de ce nu a dorit sa-si demonstreze din nou superioritatea, nu sa fuga plangand ca stiti voi cine. Nu este singurul blat sau meci cedat sau non-combat pe care l-ati vazut sau il stiti, dar dl Bondoc este primul care se vaita ca nu ajuns in eliminatorii din cauza celor 2, nu din cauza lasitatii lui. Noroc ca are el niste prieteni care l-au putut razbuna, care nu tin cont de regulamente si fac legea dupa bunul plac. Bravo baieti! Eu propun ca premiul de campion national sa-l luati voi, doar il meritati cu prisosinta. Nu conteaza munca de 1 an a unui om, conteaza doar momentul de ratacire si pentru asta trebui drastic pedepsit. Daca nu era vorba de Csabi si de vaitatul celuilalt domn nu se intampla nimic. Se trecea cu vederea al nu stiu catelea blat. Ceea ce e trist este ca unele blaturi chiar au prejudiciat jucatori care nu au putut merge mai departe, dar in speta de fata este vorba de un blat si un prejudiciu imaginar, deoarece dl Bondoc avea sansa sa-si demonstreze superioritatea.
                                          Mă așteptam la mult mai mult din partea unei femei; la sensibilitate în condamnarea unei fapte reprobabile.
                                          Când colo, ce să vezi, îl faceți laș pe cel care a denunțat o mizerie.
                                          Mi-aș dori să aveți parte de asemenea fapte și atunci să vă vedem eroismul.

                                          Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                                          Blade: Nittaku Acoustic;
                                          FH: Butterfly Tenergy 05;
                                          BH: Victas Stiff.

                                          Comentariu


                                          • Usa e deschisa oricarui jucator "mai bun" tocmai din motivele expuse de d-vs. Imaginati-va insa ca fiecare jucator "mai bun" va blatui la fiecare turneu un meci (unul singur ) Cum ar arata Amaturul dupa un an de turnee blatuite? Ar mai exista Amatur? Si de la jucatorii buni, mai noi sau mai vechi in Amatur sunt asteptari privind respectarea unor reguli de fair play si aceasta este aici tema discutiei.
                                            Sincer, ma astept ca persoanele care vor si pot sa analizeze un caz cu implicatii grave in viitorul Amaturului sa o faca obiectiv si fara glumite care dilueaza esenta analizei.
                                            Eu vad doar doua teme care pot fi subiect de discutie:

                                            1 A fost/nu a fost blat?
                                            2 Pedeapsa e potrivita/e exagerata?

                                            Daca din discutii ar rezulta o opinie comuna, pro/contra, CD ar putea intelege pentru viitor ce decizii sunt corecte/dorite.

                                            Din ceea ce stiu, C.D. nu a luat in discutie o alta decizie si nici nu o va face atata timp cat nu exista o contestatie serioasa si un punct de vedere clar din partea lui Csaby. Pentru mine, de exemplu, r fi suficient sa raspunda cu DA/NU la cele doua intrebari de mai sus, pentru a ma convinge ca a inteles si repara ce a stricat.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de gpopescu Vezi post
                                              Bipolaritatea a existat de cand a aparut viata pe pamant. Daca nu ar fi bun si rau, lumina si intuneric, cald si rece, etc., aceasta lume nici nu ar fi putut sa se formeze.
                                              Multumesc protagonistilor acestui eveniment ca au facut ceva lumina si cu ocazia asta am vazut care sunt oamenii de pe acest forum care sunt de bine si care sunt oamenii negativi care doresc raul altora.
                                              Cu totii gresim, Exista doar Unul Singur fara de greseala care este Domnul Dumnezeu!.
                                              Cum spunea si distinsul domn si colegul nostru Gigi Spin :
                                              "daca se stie vreunul fara de pacat sa ia si sa arunce cu piatra".
                                              Cand am inceput sa particip in Amatur, in luna noiembrie, anul 2013 mergeam cu drag la turnee.
                                              Acum, dupa 6 ani, imi este imposibil sa mai spun acelasi lucru, pt. ca stimati domni, ati denigrat aceasta miscare frumoasa din cauza ca acolo sus au fost "autonumite" persoane care nu au ce cauta in asemenea pozitii.

                                              Pacat de aceasta miscare ca a ajuns sa fie condusa de niste oameni care nu fac sau nu vor sa faca analize mai atente inainte de a lua anumite decizii.

                                              P.S.: In cazul in care se va face o scindare, veti fi considerati responsabili pentru aceasta pentru ca nu ati gestionat bine acest eveniment si l-ati lasat sa se aprinda.
                                              Aveti grija sa nu ramaneti pe la turnee decat cu "catzelusii pupaciosi".
                                              Vezi ca tot Dumnezeu a zis sa nu acuzi sau sa arăți cu degetul. Și sa mai știi ca în Amatur unii au evoluat iar alții au involuat!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                                                Peste tot vad scris doar despre Csabi si blatul lui si cat de mult a avut de suferit dl Bondoc. Ceea ce nu vad eu insa este prejudiciul adus acestui domn. Cred ca toti sunt de acord cu pedepsirea lui Csabi pt ca nu a jucat conform asteptarilor, dar asta nu inseamna ca trebuie pedepsit asa drastic pentru un prejudiciu inexistent/imaginar. Din cate stiu cei trei mai aveau de jucat cate un set de departajare, deci nu vad cum a fost furat. Dar dl Bondoc ce face? In loc sa fie barbat si sa-si apere onoarea adopta atitudinea unui copil care isi ia jucariile si fuge la mama plangand. Apoi ca o gospodina frustrata se apuca de plans in sala si pe forum ca el a fost prejudiciat si ca Csabi si Irsai l-au impiedicat pe el ca sa ajunga in eliminatorii. Cei care acum il plangeti in grup pe dl Bondoc de ce nu l-ati incurajat sa-si apere onoarea? Din moment ce l-a batut pe Irsai cu 3-0 nu inteleg de ce nu a dorit sa-si demonstreze din nou superioritatea, nu sa fuga plangand ca stiti voi cine. Nu este singurul blat sau meci cedat sau non-combat pe care l-ati vazut sau il stiti, dar dl Bondoc este primul care se vaita ca nu ajuns in eliminatorii din cauza celor 2, nu din cauza lasitatii lui. Noroc ca are el niste prieteni care l-au putut razbuna, care nu tin cont de regulamente si fac legea dupa bunul plac. Bravo baieti! Eu propun ca premiul de campion national sa-l luati voi, doar il meritati cu prisosinta. Nu conteaza munca de 1 an a unui om, conteaza doar momentul de ratacire si pentru asta trebui drastic pedepsit. Daca nu era vorba de Csabi si de vaitatul celuilalt domn nu se intampla nimic. Se trecea cu vederea al nu stiu catelea blat. Ceea ce e trist este ca unele blaturi chiar au prejudiciat jucatori care nu au putut merge mai departe, dar in speta de fata este vorba de un blat si un prejudiciu imaginar, deoarece dl Bondoc avea sansa sa-si demonstreze superioritatea.
                                                Stimata doamna! Nu ne cunoastem deci sigur nu puteti sa va da-ti cu parerea despre mine. In primul rand dvs ce ati fi facut in situatia mea!!! Eu unul am principii de la care nu ma abat. Nimeni si nimic nu putea sa ma oblige sa joc set de departajare cu cei 2 protagonisti al blatului care va repet a fost prea pe fata!!! Nu frica de dl iRSAI ca de sIMON iese din calcul(este mult prea bun ptr valoarea mea in tenis) m-a facut sa nu joc acest set de departajare ci fapta in sine. Adica dupa ce am asistat la un teatru ieftin sa mai si platesc inca o data sa mai vad aceasi piesa??? Pai daca nu intelegeti, despre ce mai vorbim? Nu pot sa joc cand moral si etic nu aveam nevoie de set de departajare. Rezultatul meu cu iRSAI este 3-0(si 13 puncte in 3 seturi facute de el) crede-ti ca altul era deznodamantul in acel set. Nu voi face niciodata acest compromis cu mine ptr a demonstra ca sunt mai bun la tenis de masă ca iRSAI, acest lucru este demonstrat prin meciul direct. Iar cu plansete ca un copil in sala, sunte-ti penibila si cade-ti in derizoriu cu aceasta afirmatie, iar prietenii mei din conducere(unul singur il cunosc care este si prieten cu mine din Brașov Gelu , a fost dezamagit de acasta mizerie, m-a certat prieteneste ca cei 2 trebuia sa joace primul meci intre ei apoi sa joace cu mine si CARE A FOST TOTAL DEACORD CU ORGANIZATORII LA TURNEU CA NU AU STIPULAT IN REGULAMENT CE SA LE FACA CELOR 2 PROTAGOISTI/BLATISTI!!!) DECI...???
                                                Sunte-ti prost informata doamna,mai documentati-va inainte sa vorbiti!!!
                                                Nu sunt tipul conflictual si nici razbunator!!! asta intreba-ti persoanele care ma cunosc din Tg Mureș asa ca...
                                                Daca dl iRSAI/sIMON sunt prietenii dvs si ii sustineti a-ti gresit modul de sustinere!!!
                                                Inca o data va mai spun ca la fel de vinovati si partasi la aceasta mizeri ca si cei 2 sunt si organizatorii care nu au lu-at nici o decizie atunci pe loc, cand inca mai era un set de jucat din piesa ieftina!!!
                                                Asa ca dna mai usor ca macane!!!
                                                Ultima editare de Alexandrel Bv13; 24.oct.2019, 11:18.
                                                13 Rules

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                                  Vreți sa va spun eu cum se terminau seturile de departajare? A-și putea sa va dau și punctaverajul final dacă va interesează.
                                                  Acest meci a fost un"deja vu"! Bine ca apare locația ca altfel nu-mi dădeam seama ca santeti din zona" crepusculara"....si pe viitor nu mai folosiți h?rtia igienica și nici șervețele umede ca tot miroase....bagati-l direct sub duș și folosiți săpun!
                                                  Draga Vasile, chiar a-s vrea sa știu rezultatele seturilor de departajare. în rest va felicit pe toti pentru poziția pe care ați luat-o fata de postarea Biancăi. La cratiță cu ea. Nu are ce sa caute într-o lume a bărbaților. Mulțumim, Bianca pentru ajutorul pe care ni-l dai în organizarea turneelor.
                                                  Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                                  https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                                  Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                    Usa e deschisa oricarui jucator "mai bun" tocmai din motivele expuse de d-vs. Imaginati-va insa ca fiecare jucator "mai bun" va blatui la fiecare turneu un meci (unul singur ) Cum ar arata Amaturul dupa un an de turnee blatuite? Ar mai exista Amatur? Si de la jucatorii buni, mai noi sau mai vechi in Amatur sunt asteptari privind respectarea unor reguli de fair play si aceasta este aici tema discutiei.
                                                    Sincer, ma astept ca persoanele care vor si pot sa analizeze un caz cu implicatii grave in viitorul Amaturului sa o faca obiectiv si fara glumite care dilueaza esenta analizei.
                                                    Eu vad doar doua teme care pot fi subiect de discutie:

                                                    1 A fost/nu a fost blat?
                                                    2 Pedeapsa e potrivita/e exagerata?

                                                    Daca din discutii ar rezulta o opinie comuna, pro/contra, CD ar putea intelege pentru viitor ce decizii sunt corecte/dorite.

                                                    Din ceea ce stiu, C.D. nu a luat in discutie o alta decizie si nici nu o va face atata timp cat nu exista o contestatie serioasa si un punct de vedere clar din partea lui Csaby. Pentru mine, de exemplu, r fi suficient sa raspunda cu DA/NU la cele doua intrebari de mai sus, pentru a ma convinge ca a inteles si repara ce a stricat.
                                                    Foarte bine punctat dl Bodeanu!!!
                                                    13 Rules

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X