Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

A fost blat? Ce măsuri putem aplica?

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Alexandrel Bv13 Vezi post
    Stimata doamna! Nu ne cunoastem deci sigur nu puteti sa va da-ti cu parerea despre mine. In primul rand dvs ce ati fi facut in situatia mea!!! Eu unul am principii de la care nu ma abat. Nimeni si nimic nu putea sa ma oblige sa joc set de departajare cu cei 2 protagonisti al blatului care va repet a fost prea pe fata!!! Nu frica de dl iRSAI ca de sIMON iese din calcul(este mult prea bun ptr valoarea mea in tenis) m-a facut sa nu joc acest set de departajare ci fapta in sine. Adica dupa ce am asistat la un teatru ieftin sa mai si platesc inca o data sa mai vad aceasi piesa??? Pai daca nu intelegeti, despre ce mai vorbim? Nu pot sa joc cand moral si etic nu aveam nevoie de set de departajare. Rezultatul meu cu iRSAI este 3-0(si 13 puncte in 3 seturi facute de el) crede-ti ca altul era deznodamantul in acel set. Nu voi face niciodata acest compromis cu mine ptr a demonstra ca sunt mai bun la tenis de masă ca iRSAI, acest lucru este demonstrat prin meciul direct. Iar cu plansete ca un copil in sala, sunte-ti penibila si cade-ti in derizoriu cu aceasta afirmatie, iar prietenii mei din conducere(unul singur il cunosc care este si prieten cu mine din Brașov Gelu , a fost dezamagit de acasta mizerie, m-a certat prieteneste ca cei 2 trebuia sa joace primul meci intre ei apoi sa joace cu mine si CARE A FOST TOTAL DEACORD CU ORGANIZATORII LA TURNEU CA NU AU STIPULAT IN REGULAMENT CE SA LE FACA CELOR 2 PROTAGOISTI/BLATISTI!!!) DECI...???
    Sunte-ti prost informata doamna,mai documentati-va inainte sa vorbiti!!!
    Nu sunt tipul conflictual si nici razbunator!!! asta intreba-ti persoanele care ma cunosc din Tg Mureș asa ca...
    Daca dl iRSAI/sIMON sunt prietenii dvs si ii sustineti a-ti gresit modul de sustinere!!!
    Inca o data va mai spun ca la fel de vinovati si partasi la aceasta mizeri ca si cei 2 sunt si organizatorii care nu au lu-at nici o decizie atunci pe loc, cand inca mai era un set de jucat din piesa ieftina!!!
    Asa ca dna mai usor ca macane!!!
    Tot n-ai înțeles nimic.
    Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
    https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
    Va rog sa aveti o viata frumoasa.

    Comentariu


    • Postat în original de mandelafree Vezi post
      Tot n-ai înțeles nimic.
      Doamne fereste!!!
      13 Rules

      Comentariu


      • Inca o data va mai spun ca la fel de vinovati si partasi la aceasta mizeri ca si cei 2 sunt si organizatorii care nu au lu-at nici o decizie atunci pe loc, cand inca mai era un set de jucat din piesa ieftina!!!


        Sa se fi luat masura si impotriva organizatorilor si sa fi uitat sa o comunice? Am vrea sa stim.

        Inseamba ca vina apartine Dlui Crisan ca nu a propus si sanctionarea lor.
        Atunci e lesne de inteles propunerea de sanctionare a lui Csaba.
        Ultima editare de silvinio; 24.oct.2019, 11:35.

        Comentariu


        • Postat în original de silvinio Vezi post
          Inca o data va mai spun ca la fel de vinovati si partasi la aceasta mizeri ca si cei 2 sunt si organizatorii care nu au lu-at nici o decizie atunci pe loc, cand inca mai era un set de jucat din piesa ieftina!!!


          Sa se fi luat masura si impotriva organizatorilor si sa fi uitat sa o comunice? Am vrea sa stim.
          Asta tot incerc sa spun! Atunci trebuia sa se fi lu-at o decizie!!! Restul nu ma intereseaza ce jocuri de culise sau cine are de castigat din toata treaba asta! Da o suspendare de cateva luni era mai ok decat injumatatirea punctelor dar nu eu i-au deciziile si nici nu le influentez, asta sa va intre bine la cap!!!
          13 Rules

          Comentariu


          • Postat în original de buzatu vasile Vezi post
            Vezi ca tot Dumnezeu a zis sa nu acuzi sau sa arăți cu degetul. Și sa mai știi ca în Amatur unii au evoluat iar alții au involuat!
            Vasile, eu am expus doar ce se vede in acest moment aici pe acest forum intre noi si din ce cauza s-a ajuns aici.
            Faptul ca acum ceva timp parca veneam la Buftea sa jucam iar acum suntem in tabere diferite asta nu e un lucru deloc bun.
            In ceea ce priveste evolutia, aici faci o mare confuzie. Cred ca vrei sa spui despre progres, nu evolutie.
            Prefer sa nu progresez, nu ma intereseaza acest aspect si joc doar din placere si regulamentar, nu vreau si nu mi.am dorit niciodata sa bat pe nimeni (in meciuri bineinteles).
            Sa stii ca nu este o mandrie pt. tine sa spui ca ai "evoluat" cand tu umbli cu fete matrasite si lipite partial sau mai stiu eu ce dracovenii te-a invatat taticul Nicu Pietris.
            blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

            Comentariu


            • Postat în original de Alexandrel Bv13 Vezi post
              Asta tot incerc sa spun! Atunci trebuia sa se fi lu-at o decizie!!! Restul nu ma intereseaza ce jocuri de culise sau cine are de castigat din toata treaba asta! Da o suspendare de cateva luni era mai ok decat injumatatirea punctelor dar nu eu i-au deciziile si nici nu le influentez, asta sa va intre bine la cap!!!
              Atitudinea ta este corecta si de bun simt.
              Nu contest absolut cu nimic atitudinea ta. Daca am lua atitudine toti la ce se intampla in jurul nostru am fi mai cu mult mai sus.
              Eu contest doar sanctiunea, prea brutala,fara somatie.Somatie care ar fi trebuit sa vina din partea organizatorilor respectivi.
              Daca atunci se lua atitudine cu siguranta nu mai discutam azi aici.
              Cand ma gandesc ca propunerea vine din partea celui care in strafundul sufletului lui are ''o frustrare'' viv a vis de ce a declarat candva Simon Csaba, referitor la acel meci intrerupt la 2-0
              Sunt niste polite care candva trebuiesc platite, acum a fost momentul prielnic...
              Ultima editare de silvinio; 24.oct.2019, 11:51.

              Comentariu


              • Postat în original de silvinio Vezi post
                intrerupt la 2-0
                Intrerupt la 1-1

                De ce nu ramane lumea pe subiect?
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • Am spus de la început: pedeapsa cea mai dură este "pata"
                  ?n ceea ce privește "tabăra pro Ciobi" chiar dacă în opinia mea nu există o "tabără anti Ciobi", le transmit următoarele: oameni buni, toți apreciem talentul lui Ciobi și nu-i dorim răul. Așa cum a spus și d-nul Bodeanu, așteptam un răspuns clar din partea lui: a cedat voit meciul cu 3-0, da/nu?
                  ?n ceea ce o privește pe d-na/d-șoara Stancovici: nimeni nu a trimis-o la cratiță. Turnați gaz pe foc și ne răstălmăciți vorbele.

                  Vă spun încă o dată: încetați să fiți părtași la apărarea unei fapte condamnabile. Faceți apel la bun simț nu la sentiment.

                  Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                  Blade: Nittaku Acoustic;
                  FH: Butterfly Tenergy 05;
                  BH: Victas Stiff.

                  Comentariu


                  • Eu ma retrag din subiect!
                    Păcat că s-a ajuns până aici! Sper ca într-o zi să ajungem să conștientizăm cu adevărat ce ?nseamnă cuv?ntul "fair-play" și să ne comportăm în acest circuit ca atare! Cu toții! Indiferent că sunt eu Constantin, jucător amator, dl. Csaba, jucător profesionist sau oricine altcineva!

                    Oricine a jucat cu mine în acest circuit știe și poate confirma că întotdeauna cuvintele mele înaintea oricarui meci au fost : "Succes... și distracție maximă!"

                    Mult succes tuturor!
                    ?mi cer iertare față de toți cei care s-au simțit lezați de cuvintele mele, inclusiv dlui. Csaba!

                    Trimis de pe al meu Huawei P30 Pro folosind Tapatalk
                    Blade: Butterfly Lin Yun-Ju Super ZLC
                    Fh: Butterfly Glayzer
                    Bh: Butterfly Glayzer 09C

                    Comentariu


                    • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                      Am spus de la început: pedeapsa cea mai dură este "pata"
                      ?n ceea ce privește "tabăra pro Ciobi" chiar dacă în opinia mea nu există o "tabără anti Ciobi", le transmit următoarele: oameni buni, toți apreciem talentul lui Ciobi și nu-i dorim răul. Așa cum a spus și d-nul Bodeanu, așteptam un răspuns clar din partea lui: a cedat voit meciul cu 3-0, da/nu?
                      ?n ceea ce o privește pe d-na/d-șoara Stancovici: nimeni nu a trimis-o la cratiță. Turnați gaz pe foc și ne răstălmăciți vorbele.

                      Vă spun încă o dată: încetați să fiți părtași la apărarea unei fapte condamnabile. Faceți apel la bun simț nu la sentiment.

                      Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                      Toți de aici recunosc ca Ciobi a greșit, tot asa cum greșesc mulți alții pe la toate turneele. Problema este duritatea pedepsei, miroase a răzbunare. Pana și Alex Bondoc, un om cu mult bun simt, considera ca pedeapsa este prea dura, nu cred ca se aștepta să iasă tot scandalul asta aiurea. Cred ca dacă ar fi știut și-ar fi văzut de treaba.

                      Comentariu


                      • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                        Am spus de la început: pedeapsa cea mai dură este "pata"
                        ?n ceea ce privește "tabăra pro Ciobi" chiar dacă în opinia mea nu există o "tabără anti Ciobi", le transmit următoarele: oameni buni, toți apreciem talentul lui Ciobi și nu-i dorim răul. Așa cum a spus și d-nul Bodeanu, așteptam un răspuns clar din partea lui: a cedat voit meciul cu 3-0, da/nu?
                        ?n ceea ce o privește pe d-na/d-șoara Stancovici: nimeni nu a trimis-o la cratiță. Turnați gaz pe foc și ne răstălmăciți vorbele.

                        Vă spun încă o dată: încetați să fiți părtași la apărarea unei fapte condamnabile. Faceți apel la bun simț nu la sentiment.

                        Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                        Inteleg. Brașovenii au dreptul sa fie solidari cu Alexandru. Dar ce ?nseamnă las-o jos ca măcăne? Bianca are cățel și aia nu măcăne. în rest aveți dreptate. Pata rămâne.
                        Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                        https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                        Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                        Comentariu


                        • Postat în original de mandelafree Vezi post
                          Inteleg. Brașovenii au dreptul sa fie solidari cu Alexandru. Dar ce ?nseamnă las-o jos ca măcăne? Bianca are cățel și aia nu măcăne. în rest aveți dreptate. Pata rămâne.
                          Este o exprimare nefericită a lui Alex, nu sunt de acord cu ea, și nu îl reprezintă.

                          Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                          Blade: Nittaku Acoustic;
                          FH: Butterfly Tenergy 05;
                          BH: Victas Stiff.

                          Comentariu


                          • Domnu Dan nu s-ar fi intamplat nimic rau cu circuitul , doar daca nu facem teoria dropului de sare si daca unora din noi nu le-ar fi teama ca mai pierd niste meciuri , sau ca le cad cateva table de pe epoleti .
                            Habar n-am cine este Bianca si nici cine este domnul "pagubit" , dar ea are perfecta dreptate , lupti pana la capat daca ai si VREI sa ai incredere in FORTA si VALOAREA ta , nu dai bir cu fugitii ca asta denota altceva .
                            Eu asa l-as sfatui pe oricine , mai ales daca tin la el .
                            In rest despre Csaba mi se pare totul absolut disproportionat si arata mai mult ca o vendeta sau o reglare de conturi .
                            Mie mi se pare ca sunt niste ofuri mai vechi , ecouri din trecut .
                            Si acum s-a prins momentul potrivit .
                            Vad ca au fost banati niste oameni ... ca doar , doar s-ar stinge subiectul... numai ca asta l-a alimentat si mai mult si a nascut mult mai multe intrebari fara raspuns . Asta da de gandit , indiferent cat de mult va straduiti dv sa o dregeti . Nota bene pt dv .
                            Dar asta demonstreaza o data in plus ca luarea unor decizii pripite , la cald nu este buna nici o data ( mai ales daca sunt presiuni ) , stiti , " noaptea intodeauna este un sfetnic bun "
                            Altfel , asa dintr-o parte , pare sa fie ...hai sa dam cu barda ...

                            Comentariu


                            • Dacă vreți sa găsiți blatisti de meserie trebuie sa ii căutați printre cei care au MP-ul la limita dintre categorii și care nu vor sa treacă în ruptul capului la o categorie superioara. Cei de la Elite fac blaturi mult mai rar, e prestigiul lor în joc.

                              Comentariu


                              • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                Este o exprimare nefericită a lui Alex, nu sunt de acord cu ea, și nu îl reprezintă.
                                Exact asta am vrut să-l fac sa înțeleagă. Ca de sambata a făcut multe lucruri care nu îl reprezinta.
                                Timo Boll ALC F/B Tenergy 05.
                                https://www.youtube.com/channel/UCzq...cyMHq2mWRUvN3A
                                Va rog sa aveti o viata frumoasa.

                                Comentariu


                                • Și când veneai la Buftea veneai sa joci tenis sau veneai sa vezi dacă-s fetele bine lipite sau au celofan sub ele? Iar ți-ai dat arama pe fata. Asa ai fost toată viata:un pricinos la masa de joc. Eu știu de ce te opui cu vehementa la aceasta penalizare. Și tu și toți ceilalti care nu sunteti din Tg Mureș și sunteți împotriva aveți ceva de împărțit cu conducerea Amatur si nu cu fapta în sine.

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de mandelafree Vezi post
                                    Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                    Este o exprimare nefericită a lui Alex, nu sunt de acord cu ea, și nu îl reprezintă.

                                    Exact asta am vrut să-l fac sa înțeleagă. Ca de sambata a făcut multe lucruri care nu îl reprezinta.
                                    Pe bune???
                                    Mai aveti un pic si ma scoate-ti vinovat ca nu am jucat set de departajare!!!
                                    Gata !!! imi asum ce am spus si am scris!
                                    Multumesc celor din Brașov care mi-au spus ca dl Cioby si-a cerut scuze la el pe pagina, doar asa am aflat.
                                    Nu voi mai comenta pe acest subiect!
                                    O zi buna!
                                    Ultima editare de Alexandrel Bv13; 24.oct.2019, 13:30.
                                    13 Rules

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de gpopescu Vezi post
                                      Vasile, eu am expus doar ce se vede in acest moment aici pe acest forum intre noi si din ce cauza s-a ajuns aici.
                                      Faptul ca acum ceva timp parca veneam la Buftea sa jucam iar acum suntem in tabere diferite asta nu e un lucru deloc bun.
                                      In ceea ce priveste evolutia, aici faci o mare confuzie. Cred ca vrei sa spui despre progres, nu evolutie.
                                      Prefer sa nu progresez, nu ma intereseaza acest aspect si joc doar din placere si regulamentar, nu vreau si nu mi.am dorit niciodata sa bat pe nimeni (in meciuri bineinteles).
                                      Sa stii ca nu este o mandrie pt. tine sa spui ca ai "evoluat" cand tu umbli cu fete matrasite si lipite partial sau mai stiu eu ce dracovenii te-a invatat taticul Nicu Pietris.
                                      Și când veneai la Buftea veneai sa joci tenis sau veneai sa vezi dacă-s fetele bine lipite sau au celofan sub ele? Iar ți-ai dat arama pe fata. Asa ai fost toată viata:un pricinos la masa de joc. Eu știu de ce te opui cu vehementa la aceasta penalizare. Și tu și toți ceilalti care nu sunteti din Tg Mureș și sunteți împotriva aveți ceva de împărțit cu conducerea Amatur si nu cu fapta în sine.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de sasatl Vezi post
                                        Domnu Dan nu s-ar fi intamplat nimic rau cu circuitul , doar daca nu facem teoria dropului de sare si daca unora din noi nu le-ar fi teama ca mai pierd niste meciuri , sau ca le cad cateva table de pe epoleti .
                                        Habar n-am cine este Bianca si nici cine este domnul "pagubit" , dar ea are perfecta dreptate , lupti pana la capat daca ai si VREI sa ai incredere in FORTA si VALOAREA ta , nu dai bir cu fugitii ca asta denota altceva .
                                        Eu asa l-as sfatui pe oricine , mai ales daca tin la el .
                                        In rest despre Csaba mi se pare totul absolut disproportionat si arata mai mult ca o vendeta sau o reglare de conturi .
                                        Mie mi se pare ca sunt niste ofuri mai vechi , ecouri din trecut .
                                        Si acum s-a prins momentul potrivit .
                                        Vad ca au fost banati niste oameni ... ca doar , doar s-ar stinge subiectul... numai ca asta l-a alimentat si mai mult si a nascut mult mai multe intrebari fara raspuns . Asta da de gandit , indiferent cat de mult va straduiti dv sa o dregeti . Nota bene pt dv .
                                        Dar asta demonstreaza o data in plus ca luarea unor decizii pripite , la cald nu este buna nici o data ( mai ales daca sunt presiuni ) , stiti , " noaptea intodeauna este un sfetnic bun "
                                        Altfel , asa dintr-o parte , pare sa fie ...hai sa dam cu barda ...
                                        Cred ca era vorba de povestea drobului de sare.

                                        Comentariu


                                        • [QUOTE=Alexandrel Bv13;512385]
                                          Postat în original de mandelafree Vezi post

                                          ???
                                          Alex, incepe sa tot dea cu virgul de acum incolo .!!!!?????::::;;;'''"""" vor fi semnele acestui subiect.
                                          Din pacate aceste lucruri trebuiesc analizate de mai multi ,juristi,avocati,politai,judecatori,arbitri si persoane neutre acestui subiect.

                                          Cei implicati,partea lui "non-kombat",partea lui "vinovatul",partea lui "nevinovatul",partea "acuzatorului",partea "acuzatului,partea "fair-play-ului", partea "regulamentului" si unde mai pui ca in curand se v-a activa si "Spiritul Amatur" ,si nu se v-a ajunge la nici o concluzie deoarece sunt discutii si analize pe mai multe planuri.

                                          Propunerea mea e alegerea a 5 persoane neutre pt.a selecta subiectele si a initia un sondaj de opinie in randul celor interesati de acest fenomen.

                                          P.S.Nici un Judecator din lumea asta nu te v-a pune sa raspunzi cu da sau nu.Avocatii partilor da, ca sa duca pledoaria doar in directia propusa.

                                          Comentariu


                                          • Ce contează dacă recunoaște sau nu ca a fost blat Ciobi? Părerea mea ii ca au fost mii de meciuri aranjate și nu s-a luat nicio decizie și acum în ceasul al 13 lea neam trezit sa spânzurat pe cineva. După mine decizia este una drastica, trebuia dat un avertisment și din 2020 atasat noul regulament care sa includă sancțiunile și pedepsele ce pot fii luate la meciurile aranjate.. Restul e can-can..ca a vrut sau nu a vrut, ca recunoaște sau ca nu recunoaște Ciobi.

                                            PS : Cu ce ii încântă pe unii sa zică Ciobi dacă a fost blat sau nu? Dorm alții mai liniștiți? Sa se pună în regulament și atunci poti sa aplici masurile justificate.

                                            PS2 : Și Dincă a recunoscut ce a făcut prin Caracal și ce folos? Nu s-a întâmplat nimic.

                                            PS3 : Concluzia mea ii ca sunt multe orgolii la mijloc.
                                            Ultima editare de victor.arad; 24.oct.2019, 13:33.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                              Usa e deschisa oricarui jucator "mai bun" tocmai din motivele expuse de d-vs. Imaginati-va insa ca fiecare jucator "mai bun" va blatui la fiecare turneu un meci (unul singur ) Cum ar arata Amaturul dupa un an de turnee blatuite? Ar mai exista Amatur? Si de la jucatorii buni, mai noi sau mai vechi in Amatur sunt asteptari privind respectarea unor reguli de fair play si aceasta este aici tema discutiei.
                                              Sincer, ma astept ca persoanele care vor si pot sa analizeze un caz cu implicatii grave in viitorul Amaturului sa o faca obiectiv si fara glumite care dilueaza esenta analizei.
                                              Eu vad doar doua teme care pot fi subiect de discutie:

                                              1 A fost/nu a fost blat?
                                              2 Pedeapsa e potrivita/e exagerata?

                                              Daca din discutii ar rezulta o opinie comuna, pro/contra, CD ar putea intelege pentru viitor ce decizii sunt corecte/dorite.

                                              Din ceea ce stiu, C.D. nu a luat in discutie o alta decizie si nici nu o va face atata timp cat nu exista o contestatie serioasa si un punct de vedere clar din partea lui Csaby. Pentru mine, de exemplu, r fi suficient sa raspunda cu DA/NU la cele doua intrebari de mai sus, pentru a ma convinge ca a inteles si repara ce a stricat.

                                              Dacă interesează pe cineva, răspunsurile mele la întrebările lui Dan sunt :
                                              1. A fost blat
                                              2. Pedeapsa este exagerata.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                Dacă interesează pe cineva, răspunsurile mele la întrebările lui Dan sunt :
                                                1. A fost blat
                                                2. Pedeapsa este exagerata.
                                                Nea Titi,eu si cu cativa vad ca te mai bagam in seama ,restul nu prea.��

                                                Comentariu


                                                • Turneul Campionilor "Coloana Infinitului", Targu Jiu - Sâmbătă 02.11.2019, ultimul meu turneu.

                                                  In urma masurilor luate de Comitetul Director, cu privire la blatul facut de Simon Csaby la Tg-Secuiesc, doresc ca dupa Turneul Campionilor "Coloana Infinitului", Targu Jiu - Sâmbătă 02.11.2019, sa parasesc aceasta organizatie. O fac cu amaraciune, am pus suflet in tot ce am facut pentru aceasta miscare.
                                                  Consider sanctiunile date, total exagerate si nejustificate de un regulament, care, dupa cum ati vazut, are multe lacune.

                                                  Comentariu


                                                  • Bine ai venit in randurile noastre.��
                                                    Dar sa stii de la mine ca proverbul "Desteptul cedeaza intodeauna" sau "Cel mai destept cedeaza" nu ni se potriveste.��
                                                    De fapt noi facem.parte din gasca "prostilor"

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X