Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Unirii 101", Alba Iulia - 30.11.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Zosim1 Vezi post
    Nea TITI daca mai continui cu astfel de acuze o sa imi exercit dreptu de organizator sa nu te mai primesc.Astept sa te potolesti.

    P.S. Am scris deja de la inceput ca se vor incerca anumite suplimentari ,dar am dat dreptul tuturor sa aleaga ,nu a fost decizia mea,si cat tine de retrasi este iarasi o propaganda ieftina ca din primi 6 nu s-a retras aprope nimeni ci din lista si de foarte departe.Tu cu metodele tale securiste incerci deturnarea adevarului in alta parte .Pe mine nu ma duci de nas.
    Și care-i adevărul ?... O fi sala mai mare dacat a fost construită ? Nu mai da vina pe metode securiste, când nu ai argumente. Eu mi-am spus părerea în fața tuturor, n-am umblat cu aranjamente, pe la spate, asa că, ar fi bine să-ți mai cenzurezi puțin aprecierile.

    Comentariu


    • Postat în original de coco68 Vezi post
      Parca era vorba de suplimentarea cu două grupe la open. Sau am înțeles eu greșit? îmi cer scuze dacă este asa.
      Asa am mentionat in descrierea variantelor ,dar acuma trebuie sa analizez mai atent ca vad ca proverbul cu sarpele pe care il salvezi e foarte aproape.Trebuie sa ma asigur ca aceasta suplimentare nu imi va atrage iarasi neplaceri.
      Cine dracu mo pus sa fac eu asta??????
      Mai bine iesea Dancila, eram mai linistit in tari straine.

      Comentariu


      • Se retrage Avram Victor de pe lista de asteptare
        Blade: VECHITURA CU 70 LEI
        FH: FATA DE ROATA DE MASINA
        BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

        Comentariu


        • Postat în original de mateidumitru Vezi post
          Și care-i adevărul ?... O fi sala mai mare dacat a fost construită ? Nu mai da vina pe metode securiste, când nu ai argumente. Eu mi-am spus părerea în fața tuturor, n-am umblat cu aranjamente, pe la spate, asa că, ar fi bine să-ți mai cenzurezi puțin aprecierile.
          Adevarul este ca m-am cam saturat de ipocriti ca matale.Parca este prima data cand se fac turnee in aceste salii Nastase cu tribune si cu 24-25 de mese.Trebuia sa votezi si sa faci loby pt varianta 3 ,eu v-am dat aceasta posibilitate dar majoritatea a decis,de ce ma tot acuzi pe mine, ce aranjamente pe la spate insinuezi.Ca ai dat cu piciorul in masuta mea de arbitraj care costa 350 lei si ai spart-o si nu te-am bagat in comisie la indisciplinar ,sau ce aranjamente vorbesti ????

          Comentariu


          • Va rog frumos mai pastrati ceva energie din balciul asta si pentru maine, ca vreau sa am ce sa citesc si la cafea dimineața!

            Comentariu


            • Postat în original de Zosim1 Vezi post
              Adevarul este ca m-am cam saturat de ipocriti ca matale.Parca este prima data cand se fac turnee in aceste salii Nastase cu tribune si cu 24-25 de mese.Trebuia sa votezi si sa faci loby pt varianta 3 ,eu v-am dat aceasta posibilitate dar majoritatea a decis,de ce ma tot acuzi pe mine, ce aranjamente pe la spate insinuezi.Ca ai dat cu piciorul in masuta mea de arbitraj care costa 350 lei si ai spart-o si nu te-am bagat in comisie la indisciplinar ,sau ce aranjamente vorbesti ????
              Ei, vezi ?... La asemenea situații se ajunge când spațiu de joc este limitat. Asa am pățit la Dumbrăvița, când n-am avut loc de masa de arbitraj și m-am lovit de ea.... Asa am pățit și la Oradea, unde mantinelele reduceau substanțial spațiul de joc, încât am ajuns sa calc pe piciorul mantinelei, care a alunecat pe pardoseala, determinându-ma sa cad și sa ma lovesc la genunchi. De aceea încerc sa evit asemenea situații și ?i invit pe toți organizatorii de turnee sa facă la fel, pentru a nu se întâmpla accidente de acest gen.

              Comentariu


              • Postat în original de sevraj Vezi post
                Va rog frumos mai pastrati ceva energie din balciul asta si pentru maine, ca vreau sa am ce sa citesc si la cafea dimineața!
                Păi, pentru ca să te simți tu bine, m?ine, la cafea, o să încerc să-l țin treaz pe Emi, în noaptea asta. ��

                Comentariu


                • Rezultatul votului.

                  164 de participanti cu drept de vot pentru aceasta suplimentare din care 112 de pe liste de participare si 52 de pe listele de asteptare in logica 12-14-14-12.

                  -nu au votat 50 de participanti astfel. (30%)
                  -41 din randul celor care au prins loc (80%)
                  -9 din randul listelor de asteptare (20%)

                  Si au votat 114 din care (70%)
                  -71 din randul celor care au prins loc (63%)
                  -43 din randul listelor de asteptare (37%)

                  Comentariu


                  • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                    Ei, vezi ?... La asemenea situații se ajunge când spațiu de joc este limitat. Asa am pățit la Dumbrăvița, când n-am avut loc de masa de arbitraj și m-am lovit de ea.... Asa am pățit și la Oradea, unde mantinelele reduceau substanțial spațiul de joc, încât am ajuns sa calc pe piciorul mantinelei, care a alunecat pe pardoseala, determinându-ma sa cad și sa ma lovesc la genunchi. De aceea încerc sa evit asemenea situații și ?i invit pe toți organizatorii de turnee sa facă la fel, pentru a nu se întâmpla accidente de acest gen.
                    Nea TITI mesele de arbitraj de obicei se monteaza in dreptul fileului la circa 1 -1,5 m ,ce cautai matale acolo??? Hai ca iti spun eu dupa ce Doamna Nicoleta a venit si mi-a aratat filmarea .Ai pierdut un punct decisiv pentru acel set si cand ai trecut pe langa masa de arbitraj ai tras un sut de ti-a ramas papucul in interiorul mesei, daca vrei ca argument am si filmarea si masa cu pricina ,cat tine de dimensiunile tarcului sa stii ca la toate competitiile din lume dimensiunile lui sunt limitate si nu reprezinta un obstacol si nici un motiv pt intreruperea punctului.

                    Comentariu


                    • Postat în original de sevraj Vezi post
                      Va rog frumos mai pastrati ceva energie din balciul asta si pentru maine, ca vreau sa am ce sa citesc si la cafea dimineața!
                      Cat tine de balci nu pot sa iti dau dreptate,sunt doar puncte de vedere diferite,unele cu ochi albastri altele cu ochelari de cal.
                      In rest numai de bine, eu nu mai prea beau cafea, si cand beau fara zahar.

                      Comentariu


                      • ma retrag de pe lista de asteptare - 39. Catricicau Adrian, Baia Mare, 157 - 32.8 - O

                        Comentariu


                        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                          Serban,Zdrenghea,Horvath,Georgescu deci 4
                          Da

                          Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                          Comentariu


                          • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                            Cat tine de balci nu pot sa iti dau dreptate,sunt doar puncte de vedere diferite,unele cu ochi albastri altele cu ochelari de cal.
                            In rest numai de bine, eu nu mai prea beau cafea, si cand beau fara zahar.
                            Mare grije cu disconfortul psihic al C D pt.ca unii colegi recent au fost banati și li s au șters mesajele.

                            Comentariu


                            • Postat în original de dinicescuion Vezi post
                              Mare grije cu disconfortul psihic al C D pt.ca unii colegi recent au fost banati și li s au șters mesajele.
                              Si vrei si matale ss ii urmezi?��

                              Comentariu


                              • Da , fiindcă îmi respect principiile.

                                Comentariu


                                • Se retrage Lupu Vasile de pe lista de asteptare incepatori

                                  Sent from my SM-G973F using Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Chiar daca s-au propus si votat variante, ma trezesc si au la spartu' targului cu o propunere de studiat:

                                    Grupe inferioare de cate 5, cate 4 calificati la E si O, cate 3 calificati la I si A; grupe superioare la A si I; Pentru cei necalificati se organizeaza un eliminatoriu comun (E+O; A+I), care poate fi punctat cu 1p/v, ca sa aiba si consolarea o motivatie.

                                    - Participa 180 de jucatori (50+50+40+40);
                                    - Se reduce aglomeratia in sala (maxim 120 la ora 15,00-15,30)
                                    - Fiecare jucator joaca mimim 5 jocuri;
                                    - Pauza de masa intre 13,30-15,00 mimim o ora pt. fiecare (decalat, ca sa nu fie aglomeratie la servire, dar cu toti participantii la ora 14,00;
                                    - Fiecare participant joaca in sala maxim 7 ore
                                    - Sala este utilizata optimizat, in fiecare perioada fiind ocupate cam toate mesele;
                                    - Timp de rezerva pentru eventualii intarziati suficient;
                                    - Numarul de mese utilizat = 20 de mese, cu spatiu confortabil, ca in calculul initial;




                                    - Mov - ELite
                                    - Galben - OPEN
                                    - Albastru Avansati
                                    - Verde incepatori
                                    - Portcoaliu consolare dimineata
                                    - Verde inchis - consolare dupa amiaza

                                    NB Varianta de dimineata este valabila si pentru 60+40 jucatori.
                                    Ultima editare de Dan2; 28.nov.2019, 10:43.

                                    Comentariu


                                    • Ma retrag din motive medicale, Rosoga Liviu-Cluj Napoca


                                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                        Chiar daca s-au propus si votat variante, ma trezesc si au la spartu' targului cu o propunere de studiat:

                                        Grupe inferioare de cate 5, cate 4 calificati la E si O, cate 3 calificati la I si A; grupe superioare la A si I; Pentru cei necalificati se organizeaza un eliminatoriu comun (E+O; A+I), care poate fi punctat cu 1p/v, ca sa aiba si consolarea o motivatie.

                                        - Participa 180 de jucatori (50+50+40+40);
                                        - Se reduce aglomeratia in sala (maxim 120 la ora 15,00-15,30)
                                        - Fiecare jucator joaca mimim 5 jocuri;
                                        - Pauza de masa intre 13,30-15,00 mimim o ora pt. fiecare (decalat, ca sa nu fie aglomeratie la servire, dar cu toti participantii la ora 14,00;
                                        - Fiecare participant joaca in sala maxim 7 ore
                                        - Sala este utilizata optimizat, in fiecare perioada fiind ocupate cam toate mesele;
                                        - Timp de rezerva pentru eventualii intarziati suficient;
                                        - Numarul de mese utilizat = 20 de mese, cu spatiu confortabil, ca in calculul initial;




                                        - Mov - ELite
                                        - Galben - OPEN
                                        - Albastru Avansati
                                        - Verde incepatori
                                        - Portcoaliu consolare dimineata
                                        - Verde inchis - consolare dupa amiaza
                                        TOATE CATEGORIILE DIMINEATA.
                                        TOATE CATEGORIILE PAUZA IN ACELASI TIMP.

                                        Sunt singurele conditii de unde am si plecat.
                                        Multumim de timpul acordat pt desfasurator

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                          Chiar daca s-au propus si votat variante, ma trezesc si au la spartu' targului cu o propunere de studiat:

                                          Grupe inferioare de cate 5, cate 4 calificati la E si O, cate 3 calificati la I si A; grupe superioare la A si I; Pentru cei necalificati se organizeaza un eliminatoriu comun (E+O; A+I), care poate fi punctat cu 1p/v, ca sa aiba si consolarea o motivatie.

                                          - Participa 180 de jucatori (50+50+40+40);
                                          - Se reduce aglomeratia in sala (maxim 120 la ora 15,00-15,30)
                                          - Fiecare jucator joaca mimim 5 jocuri;
                                          - Pauza de masa intre 13,30-15,00 mimim o ora pt. fiecare (decalat, ca sa nu fie aglomeratie la servire, dar cu toti participantii la ora 14,00;
                                          - Fiecare participant joaca in sala maxim 7 ore
                                          - Sala este utilizata optimizat, in fiecare perioada fiind ocupate cam toate mesele;
                                          - Timp de rezerva pentru eventualii intarziati suficient;
                                          - Numarul de mese utilizat = 20 de mese, cu spatiu confortabil, ca in calculul initial;



                                          - Mov - ELite
                                          - Galben - OPEN
                                          - Albastru Avansati
                                          - Verde incepatori
                                          - Portcoaliu consolare dimineata
                                          - Verde inchis - consolare dupa amiaza

                                          NB Varianta de dimineata este valabila si pentru 60+40 jucatori.
                                          Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                          TOATE CATEGORIILE DIMINEATA.
                                          TOATE CATEGORIILE PAUZA IN ACELASI TIMP.

                                          Sunt singurele conditii de unde am si plecat.
                                          Multumim de timpul acordat pt desfasurator
                                          1. Toate categoriile dimineata obliga participantii sa stea 8-9 ore consecutiv in sala, comparativ cu maxim 7.
                                          2. Toate categoriile au pauza in acelasi timp.

                                          Cu placere, poate ca o analiza mai aprofundata a schemei va fi de folos in administrarea unui turneu ce se anunta superb.
                                          Ultima editare de Dan2; 28.nov.2019, 10:52.

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                            Nea TITI mesele de arbitraj de obicei se monteaza in dreptul fileului la circa 1 -1,5 m ,ce cautai matale acolo??? Hai ca iti spun eu dupa ce Doamna Nicoleta a venit si mi-a aratat filmarea .Ai pierdut un punct decisiv pentru acel set si cand ai trecut pe langa masa de arbitraj ai tras un sut de ti-a ramas papucul in interiorul mesei, daca vrei ca argument am si filmarea si masa cu pricina ,cat tine de dimensiunile tarcului sa stii ca la toate competitiile din lume dimensiunile lui sunt limitate si nu reprezinta un obstacol si nici un motiv pt intreruperea punctului.
                                            Chiar te rog să pui filmarea aici, dar toată, netrunchiata, să se vadă că, inițial, m-am lovit de mantinela sau masa de arbitraj ( nu mai rețin exect), după care, nervos fiind din cauza că nu am avut spațiu suficient, am lovit cu piciorul un panou publicitar, care nu știu ce căuta și ăla pe acolo, să ocupe din spațiul de joc.

                                            Comentariu


                                            • Se retrage Boeriu Cezara -Elit de pe lista de asteptare. Sinuzita acuta. Succes tuturor participantilor.

                                              Comentariu


                                              • A 5-a masa suplimentara se aloca pentru Open, revin ceva mai tarziu cu listele actualizate.

                                                5 grupe Elite
                                                8 Open
                                                7 Avansati
                                                5 Incepatori

                                                -----------------

                                                Emi nu a spus nimic de mesele pentru incalzire/antrenament, deci presupun ca nu vor fi
                                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • Se retrage Purdea Bogdan-Cugir- începători.... și este aceiași persoana pe lista de așteptare avansați

                                                  Comentariu


                                                  • Se retrage de lista de asteptare de la avansati David Cosmin - Hunedoara.
                                                    Un turneu reusit va doresc.
                                                    Butterfly Timo Boll ALC ST FH: Yasaka Rakza 7 soft BH: Yasaka Rakza 7 soft

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X