Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Unirii 101", Alba Iulia - 30.11.2019

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de vali Vezi post
    A filmat cineva finala de la Elite?
    Da, finala a fost filmată de domnul Florin Apian. Sunt (aproape) sigur că, zilele următoare, domul Florin Apian va găsi timp să pună filmarea finalei, aici pe forum. Diferite motive (între altele stabilirea clasamentului AmaTur pe luna NOV) fac ca domnul Florin Apian să fie foarte ocupat zilele acestea.

    Comentariu


    • Tradiția continuă, felicitări organizatorilor!
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • Multumesc frumos!

        Comentariu


        • Postat în original de nitu serban Vezi post
          Felicitari Șoni!!!
          Multumesc frumos!

          Comentariu


          • Semifinale Elite:

            - Marchis Maximilian Moldovan Horvath Csaba -




            - Sorescu Deian Gogu Gabriel -

            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • Finala Elite:

              - Marchis Maximilian Sorescu Deian -

              TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

              Comentariu


              • Optimi Elite:

                - Gogu Gabriel Petrus Florin -

                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • Turneu de nota 10+. Totul a fost la superlativ. As vrea totusi sa remarc ultima parte a acestui turneu, atunci cand toate cele 4 finale s-au disputat aproximativ la aceeasi ora. Astfel la acest turneu toti cei 8 finalisti au avut parte de susținători și privitori care au apreciat si aplaudat la scena deschisa jocul prestat, spre deosebire de majoritatea turneelor unde ultima finala se joacă în prezența a 2-3 organizatori , a femeii de serviciu si a portarului care așteaptă să închidă sala
                  Un aport deosebit a avut si DJ-ul turneului care a știut cand si ce piesa sa puna pentru ca atmosfera sa fie si mai electrizanta. Un turneu de la care nu-ti venea să mai pleci acasă!
                  Felicitări oameni frumoși și buni, pentru aceasta organizare! Voi reveni cu drag la Alba Iulia !

                  Comentariu


                  • Pregatiri:




                    Grupe: (Canon EF-L 70-200mm)





                    Premiere: (Canon EF-S 18-55mm)



                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Va multumesc pentu aprecieri! Daca a fost un turneu reusit ,este meritul muncii unei echipe de aproximativ 3 saptamani ,si anume: Emy,Fl Apian si eu.Fiecare si-a facut cu prisosinta treaba. Trebuie sa subliniez ca ,in 325 de turnee pe care le-am facut la mine acasa ieri, este prima data cind finalele la 3 categorii (elite,open si incepatori,se desfasoara in acelasi timp iar ,finala la avansati-la 5-6 minute,dupa.Este meritul lui Emy.Il felicit si-i multumesc !

                      Comentariu


                      • Revin cu precizarea ca,la echipa noastra s-au lipit fizic si cu sufletul,fam Darlea-Aiud,Tudor Badescu si Florin Zahan-Cluj,Cszaba Zedler-Agnita,Gelu Vladoiu -Brașov pe care-i imbratisez si le multumesc ! La multi ani romani !

                        Comentariu


                        • Felicitari Alba Iulia! Felicitari celor implicati in realizarea acestui turneu Minunat! Bravo nenea Pralea! Pffff! A fost unul din cele mai relaxante turnee! Magicieni Emi si Florin sau miscat can Germania! MINUNATIE de turneu! Sa va tina Dumnezeu naravul! Numa de bine din vest Ro!

                          Comentariu


                          • "La multi ani",ROMANIA !
                            Sarbatoarea nationala a tuturor romanilor a fost prefatata la Alba-Iulia de o alta sarbatoare nationala,cea a tenisului de masa amator.
                            Acest turneu-eveniment a impresionat din capul locului prin:
                            -originalitate si ospitalitate,marca Pralea;
                            -punctualitate,autoritate,fluiditate si pragmatism,marca Emi;
                            -omogenitatea teamului Florin&Emi&Pralea;
                            -profesionalismul lui Florin;
                            -sportivitatea si fair-playul participantilor;
                            -entuziasmul general(sportivi,insotitori,spectatori) si atmosfera minunata,decenta(DJ).
                            Toate aceste elemente,armonios imbinate,au contribuit la succesul evenimentului,CHAPEAU!!!!
                            Felicitari invingatorilor,cinste invinsilor!
                            O remarca personala,de suflet:ca vechi amaturist ,am fost foarte placut impresionat de "Trupa de la Oravita",de jovialitatea si entuziasmul lor molipsitor,de sportivitatea,omenia si respectul afisat fata de semenii amaturisti.I-am revazut parca pe "mangariotii" lui Fane Medeleanu de-acum cativa ani,ce ne mai contaminau prin tara cu exuberanta,umorul si entuziasmul lor...oh,Temporra!!
                            Sa ne revedem sanatosi la urmatoarele turnee.
                            I love table tennis !

                            Comentariu


                            • ...atât am de zis...cum zice ardeleanul...I love you all my dear friends, și cea mai simpla urate din tenisul de masa...

                              Comentariu


                              • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                "La multi ani",ROMANIA !
                                Sarbatoarea nationala a tuturor romanilor a fost prefatata la Alba-Iulia de o alta sarbatoare nationala,cea a tenisului de masa amator.
                                Acest turneu-eveniment a impresionat din capul locului prin:
                                -originalitate si ospitalitate,marca Pralea;
                                -punctualitate,autoritate,fluiditate si pragmatism,marca Emi;
                                -omogenitatea teamului Florin&Emi&Pralea;
                                -profesionalismul lui Florin;
                                -sportivitatea si fair-playul participantilor;
                                -entuziasmul general(sportivi,insotitori,spectatori) si atmosfera minunata,decenta(DJ).
                                Toate aceste elemente,armonios imbinate,au contribuit la succesul evenimentului,CHAPEAU!!!!
                                Felicitari invingatorilor,cinste invinsilor!
                                O remarca personala,de suflet:ca vechi amaturist ,am fost foarte placut impresionat de "Trupa de la Oravita",de jovialitatea si entuziasmul lor molipsitor,de sportivitatea,omenia si respectul afisat fata de semenii amaturisti.I-am revazut parca pe "mangariotii" lui Fane Medeleanu de-acum cativa ani,ce ne mai contaminau prin tara cu exuberanta,umorul si entuziasmul lor...oh,Temporra!!
                                Sa ne revedem sanatosi la urmatoarele turnee.
                                Multumim frumos !!Si noi ne-am simtit minunat in compania domniei voastre!!����Sa ne vedem cu bine la masa de joc dragi colegi și prieteni!!

                                Comentariu


                                • Postat în original de Dan Universal Vezi post
                                  Din partea mea familia Dobânda este o familie de blatisti
                                  La sfatul prietenilor mei care au spus sa nu raspund la aceasta afirmatie eu totusi o fac(eu nu am avut cont pe Amatur dar la m facut astazi).De cand am jucat cu fiul tau si am castigat si pana la sfarsit numai ma i jignit..nu te am bagat in seama pentru ca am simtit vaporii alcolului cum inunda sala(toti mai bem o bere sau tarie DAR avem un slogan ..ORICE LIMITA ARE O MARGINE...si o RESPECTAM)..ce nu a fost cazul la tine.Ghinionul a fost sa fiu pe acelasi tablou cu copilul si sa facem un meci foarte bun amandoi(a facut un meci extraordinar si ma bucur ENORM pentru el) unde tot timpul meciului iarasi..cuvinte greu de descris(ma m facut ca nu te aud).Probabil meciul a fost peste nivelul de incepatori(nu vreu sa minimalizez meritele jucatorilor de la incepatori sau jocurile..unde nivelul a crescut foarte mult) unde tu ai avut o revelatie(sincer nu stiu cum...dar pana la urma am inteles) ca noi am facut blat si ce cautam la incepatori.DAR atentie MARE( la exprimare)..sa nu te legi NICIODATA de familia Dobinda(pentru ca eu NICIODATA nu o sa implic alte persoane in discutie) ..PENTRU ca ce ai cu mine este problema ta(sunt aproape sigur ca ai fost influentat de diferite persoane) dar sa nu implicam si copilul meu care este un baiat extraordinar.Nu te cunosc(am inteles ca si organizezi turnee ce a ce este mai trist..vb de comportament ) nu ma cunosti si nici nu doresc sa ne cunoastem(oricum simt ca nu am pierdut nimic)P dar am vazut ca ai un prieten foarte bun cu care(BANUIESC) te intalnesti zilnic care se numeste BACHUS(si eu ma intalnesc cu el si vb despre tenis de masă dar vorbim decent).O sugestie.(am vazut ca dansezi foarte bine si ai niste miscari super)..apucate de dans si o sa ai o cariera extraordinara.A fost un turneu de nota 10+ ..organizare+logistica...(practic asa trebuie sa fie un turneu) dar noi cei din Amatur oricum venim la turnee indiferent de conditii ca sa socializam si sa ne simtim bine intre noi(cu mici exceptii).Bravo EMI..PRALEA..FLORIN..TUDOR..si Toti care au contribuit la acest turneu..

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de csabazedler Vezi post
                                    "La multi ani",ROMANIA !
                                    Sarbatoarea nationala a tuturor romanilor a fost prefatata la Alba-Iulia de o alta sarbatoare nationala,cea a tenisului de masa amator.
                                    Acest turneu-eveniment a impresionat din capul locului prin:
                                    -originalitate si ospitalitate,marca Pralea;
                                    -punctualitate,autoritate,fluiditate si pragmatism,marca Emi;
                                    -omogenitatea teamului Florin&Emi&Pralea;
                                    -profesionalismul lui Florin;
                                    -sportivitatea si fair-playul participantilor;
                                    -entuziasmul general(sportivi,insotitori,spectatori) si atmosfera minunata,decenta(DJ).
                                    Toate aceste elemente,armonios imbinate,au contribuit la succesul evenimentului,CHAPEAU!!!!
                                    Felicitari invingatorilor,cinste invinsilor!
                                    O remarca personala,de suflet:ca vechi amaturist ,am fost foarte placut impresionat de "Trupa de la Oravita",de jovialitatea si entuziasmul lor molipsitor,de sportivitatea,omenia si respectul afisat fata de semenii amaturisti.I-am revazut parca pe "mangariotii" lui Fane Medeleanu de-acum cativa ani,ce ne mai contaminau prin tara cu exuberanta,umorul si entuziasmul lor...oh,Temporra!!
                                    Sa ne revedem sanatosi la urmatoarele turnee.
                                    Si o mențiune specială unuia din trupa de la oravița,PUT GABRIEL,unul dintre cei mai fair-play jucători din circuitul amatur,cu care si sa vrei nu te poti certa,care te felicita nu o dată ci de 2,3 ori chiar daca a fost înfrânt.Felicitari Pedro,tine- o tot asa ,circuitul amatur sau chiar sportul românesc are nevoie de mai mulți oameni ca tine.Salutări de la Zalău.
                                    lemn Primorac carbon
                                    fete Andro Rasanter R42 ultramax

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de patraulea1980 Vezi post
                                      Si o mențiune specială unuia din trupa de la oravița,PUT GABRIEL,unul dintre cei mai fair-play jucători din circuitul amatur,cu care si sa vrei nu te poti certa,care te felicita nu o dată ci de 2,3 ori chiar daca a fost înfrânt.Felicitari Pedro,tine- o tot asa ,circuitul amatur sau chiar sportul românesc are nevoie de mai mulți oameni ca tine.Salutări de la Zalău.
                                      Multumesc frumos!!Si voi sunteti oameni frumoși si minunati!!O zi buna tuturor!!������

                                      Comentariu


                                      • M-am simtit f. bine la acest turneu! Multumiri tuturor organizatorilor, de la domnul Emi pana la doamna care servea apa si cafea. Mingea personalizata a fost cireasa de pe tort. Copiii mei au foarte incantati de ea.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de razvan_cj Vezi post
                                          M-am simtit f. bine la acest turneu! Multumiri tuturor organizatorilor, de la domnul Emi pana la doamna care servea apa si cafea. Mingea personalizata a fost cireasa de pe tort. Copiii mei au foarte incantati de ea.
                                          Felicitari pentru performanta, Razvane!

                                          Sent from my SM-G975F using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de ovidiu t Vezi post
                                            Felicitari pentru performanta, Razvane!

                                            Sent from my SM-G975F using Tapatalk
                                            Multumesc, felicitari si tie. Rezultatul meu a fost cu siguranta peste asteptarile mele. Ah sa nu uit sa multumesc inca o data soferului care ne-a dus si adus in siguranta.[emoji6]

                                            Sent from my SM-G935F using Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de ovidiu t Vezi post
                                              Felicitari pentru performanta, Razvane!

                                              Sent from my SM-G975F using Tapatalk
                                              Felicitări pentru rezultat Ovidiu! Bravo!

                                              Profit de acest mesaj pentru a sublinia excelentele rezultate obținute de clujeni la turneul "Cupa Unirii 101", Alba Iulia - 30.11.2019.
                                              Marchis Maximilian, Gogu Gabriel, Mocean Dan, Tofeni Ovidiu, Ifrosa Petru, Pușcaș Răzvan, Hriscu Florentina au obținut rezultate extraordinare, aducând la Cluj Napoca cupe, medalii și diplome. Felicitări pentru rezultatele obținute! Nu aș dori să închei acest mesaj fără a-i menționa pe Blaga Marius, Simion Boby, Silveira Alexandra, Peta Octavian, Groza Florin, Bădescu Tudor și Așteleanu Lucian care au avut evoluții remarcabile, chiar dacă, de data aceasta, nu s-au numărat printre laureați. Să fie oare tenisul de masă din Cluj Napoca, la nivelul amatorilor, în pragul unui reviriment? Să sperăm că da!!!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de CAMPEAN ADRIAN Vezi post
                                                ------------------
                                                felicitari organizatorilor - totul a fost la superlativ, meritati trofeul pentru cel mai bine manageriat turneu - adevarati ambasadori ai tenisului de masa
                                                Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                Domnul Pralea, jos pălăria!!! Poate vă ganditi si la un Centenar+1, stiu este greu, facem cumva sa-l tinem sanatos si pe Emi, desi eu nu-l cred sanatos la cat de mult se implica, cu ocazia asta tin sa va felicit pe toti, inclusiv pe Tudorel care stie imnul, are voce si personalitate ghindocul , cred ca si doamna 20.20 si-ar dori sa stie macar o strofă.

                                                Echipa Centenar s-a ridicat la inaltime, am promis ca dacă iese prost sau bine scriu oricum (adevarul), asa ca vă felicit pe toti incepand intr-o ordine dezordonată, fam. Pralea, Primarul din Alba Iulia, Marcel, Claudiu , Florin, Pali, Ioana, Dan Bodean, Dan Chirap&Raluca, Sorin, Emi, Emi, Emi, si toti ceilalti care macar au sters o masă.

                                                Pentru la anul, aviz celor care nu au prins loc, mergeti fratilor la turnee, o să fie si mai puternic, poate nu asa de bine organizat.


                                                Repet, cel mai tare turneu, cel mai bine organizat!

                                                Traiască Domnul Pralea macar un Centenar!!!
                                                Postat în original de roman bogdan Vezi post
                                                Daca stam sa analizam tot efortul colegilor, si toata competitia, dragi colegi, NU EXISTA NIMIC DE CRITICAT, a fost o NUNTA unde toata lumea a fost multumita, ne-am simtit mai mult decat minunat.
                                                Stiam ca va fi asa! Multumim tuturor celor implicati in organizare, Aradul va saluta cu drag

                                                Ps. Emi esti lovit cu leuca, tu intr-o alta viata ai fost cred o baterie DURACEL , omule tu nu obosesti niciodata cand e vb de tenis de masă)? Vb lui Gelu, tr sa te tinem sanatos si noi si Dumnezeu multa vreme de acum incolo, BRAVO
                                                Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                                La toti ni-i greu, dar organizatorilor le-a fost cel mai greu. Toata stima pentru eforturile si implicarea lor !!!
                                                Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                                                Felicitari organizatorilor, felicitari participantilor!!! Inaintasii nostri pot fi mandri de ce s-a intamplat ieri la Alba Iulia!!! Cred ca memoria lor a fost cinstita asa cum se cuvine!!! Bravo Alba Iulia!!!
                                                Postat în original de Bianca Stancovici Vezi post
                                                CAMPIONII ACESTUI TURNEU




                                                FELICITARI DOMNILOR!
                                                Postat în original de Kis Istvan Vezi post
                                                .

                                                Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
                                                Postat în original de Johnny Plaiasu Vezi post
                                                Totul la S U P E R L A T I V!!! Felicitari Emi & CO!!! S-a dovedit ca nu exista *NU SE POATE*!!!
                                                Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                                ...multumesc ,domnule Pralea , multumesc AmaTur !...as dori sa mai pot vedea ( macar egalat ),un asa turneu!
                                                Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                                Cupa Centenar Alba Iulia in imagini - 7 - Final ?

                                                8. Imagini simbol - Turneul Campionilor - Cupa Centenar - Alba Iulia. Cinste lor













































































                                                Mi-a facut placere !
                                                Al Dumneavoastra i.z.
                                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                Un scurt mesaj de mare rezonanta pentru mine.
                                                Absolut toata logistica a fost stransa si repusa in ambalajele originale intr-un timp extraordinar si depozitata la Vintu ,de o echipa a Domnului Pralea care s-a dovedit de la inceputul acestei actiuni si pana acuma de un mare devotament si daruire.Nu cred ca am reusit sa ii cunosc pe toti cei ce au fost mobilizati in acest eveniment ,dar dupa ultimele aprecieri aparute in acest post imi permit sa le transmit tuturor celor ce au pus umarul la pregatirea,desfasurarea si incheierea acestui eveniment ,pe care multi dintre noi nici macar nu ii cunoastem,MULTE MULTUMIRI SI APRECIERI din partea tuturor AMATURISTILOR.Respect

                                                P.S.Cu siguranta voi reveni cu mai multe detalii despre Eveniment dar trebuie sa pun "Duracell-ul" la incarcat cateve ore.Multumesc tuturor de aprecieri.
                                                Postat în original de buzatu vasile Vezi post
                                                Domnilor organizatori ați reusit un turneu extraordinar într-o locație de exceptie cu jucători de excepție cum nu am mai vazut la alte turnee din ultimii 3 ani de cand am început sa joc și sa particip la acest turneu. Am rămas surprins ca a doua zi de turneu sa nu mai regăsim pe liste nume grele și chiar divizionari B!!!! Asta ?nseamnă că jucătorii din Amatur sunt foarte bine pregătiți și ștacheta se ridica de la an la an. Dacă ținem cont de condițiile de joc, cadouri și masa festiva cred ca fiecare participant a ajuns acasă supermultumit! S-a jucat la cel mai ?nalt nivel și datorita condițiilor excelente de joc și nu în ultimul rand a Mingiilor de Calitate folosite care din păcate (sau din fericire!) i-a dezavantajat pe cei care folosesc și au chiar rezultate f bune cu mingii de la pistolul din plastic cu care trageam în copilărie! Astăzi s-a văzut reversul medaliei :Marfa ieftina de proasta calitate te mulțumește pe moment dar în viitorul apropiat vom trage aceste concluzii cum de altfel am patit și în cultura, sănătate, sport și alte domenii. Sper ca odată cu acest concurs minunat și în prag de centenar noi care criticam obiectiv aspecte negative din viata de zi cu zi sa nu ne trezim ca Horia, Closca și Crisan trași pe roata la doi pași mai încolo, ca acum suntem mulți și se rup spițele.
                                                ?n final închei spunând ca A MERITAT fiecare centimetru făcut de la Buftea la Alba Iulia!
                                                Postat în original de Gabriel Curut Vezi post
                                                Cuvinte puține... Probabil nu și le mai găsesc oamenii. Am eu unul:COLOSAL!! Trecând peste aspectul de nuntă, (?n care unii s-au simțit chiar ca românașii la All inclusive, fără a g?ndi la cei care au g?ndit acest concept pentru toată lumea) , organizarea a fost una desăv?rșită, concursul cred ca a fost, statistic vorbind, cel mai tare din întreaga istorie Amatur, iar eforturile financiare cred ca depășesc orice imaginație. în rest, s-a dovedit că se poate, chiar dacă sub amenințarea pierderii meciurilor, ca toată lumea sa aibă decența implicării în desfășurarea grupelor, ceea ce a fost un pariu câștigat de către cei ce l-au riscat. Oameni de excepție, locuri de asemenea, primar discret dar convingător, iar efortul început cu vreo lună înainte rămâne doar în oboseala celor ce l-au făcut, dar, sper că simțiți măcar satisfacția ca ați adus acest eveniment la niște ?nălțimi necunoscute nouă pana acum.
                                                Felicitări maxime!
                                                Postat în original de ADN Vezi post
                                                Un Turneu al Campionilor memorabil,organizare ireprosabila,conditii foarte bune de joc.Felicitari tuturor celor implicati in organizarea acestui festival al tenisului de masa,in special domnului Pralea Constantin-un om deosebit si lui Emi care de data asta s a intrecut pe sine reusind sa utileze toate cele 3 sali cu tot ce inseamna logistica(mese,mantinele,scorere) nou nouta-lucru nemaintalnit pana acum la vreun turneu Amatur-BRAVO EMI!
                                                Postat în original de Pitzi Vezi post
                                                Felicitari tuturor celor care au fost implicati in organizare, in frunte cu domnul Pralea si Emi, a acestui turneu extraordinar din toate punctele de vedere.
                                                Ma simt onorat ca am avut sansa de-a participa la un eveniment AMATUR de o asemenea amploare si perfectiune.
                                                Felicitari castigatorilor si onoare invinsilor !
                                                Postat în original de raducu Vezi post
                                                Sunt in Amatur din 2008 si am participat la peste 160 de turnee, dar nu imi aduc aminte sa fi fost atat de impresionat de organizarea unui alt concurs. Si au fost multe concursuri excelent organizate...dar nu cred ca poate exista comparatie. Nu pot decat sa imi imaginez ce eforturi de timp, de bani, ce munca si ce sacrificii ( inclusiv in plan personal ) au facut organizatorii pentru a reusi sa puna la punct, la un asemenea nivel, un astfel de turneu. Pot, insa, sa multumesc pentru toata aceasta munca si sacrificii. Multumesc ! Felicitari din toata inima ! Jos palaria !
                                                Postat în original de gabi.gogu Vezi post
                                                Impresionant acest Turneu al Campionilor! Incerc sa imi imaginez desfasurarea de “forte” umane su logistice, dar nu pot! Doar am constatat, cum si ceilalti au facut, calitatea la superlativ a acestui turneu, cu tot ceea ce ce a rezultat si s-a vazut.
                                                Felicitari intregii echipe organizatorice pentru intrega munca depusa, pentru ca noi, jucatorii, sa simtim ca totul a fost si a decurs perfect! (as fi curios sa aflu numarul impresionant al celor ce au ajutat la reusita acestui turneu!).
                                                Cred ca va fi greu de egalat acest turneu!
                                                Felicitari si premiantilor de la cele patru categorii!


                                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                O sa revin cu siguranta si cu cifre si date despre pregatire.Un nr.impresionant de oameni si de ore dedicate eveniment.Cat tine de buget o sa tragem linie si sa facem balanta.Pe langa sponsorii generosi afisati pe postamentul turneului , au fost inca pe atat sau poate mai mult sponsori nevazuti ai evenimenrului ,care s-au implicat financiar,fizic si contribuind cu nepretuitul lor timp si implicare intelectuala.Sincer mi-a facut placere deosebita sa lucrez cu o astfel de echipa,de la cei din umbra si pana la cei pe care i-ati vazut misunand printre voi.Multumesc tuturor pt sustinere si apreciere.
                                                Emi.
                                                Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                                Daca ar fi fost UN turneu ..... mai era cum era ..... dar au fost 4 turnee in 3 locatii diferite!! ..... fiecare locatie cu echipa ei de gestionare a multiplelor sarcini ..... plus festivitatile de acordare a cadourilor si premiilor ..... plus munca ce nu se poate decat banui ..... OARE A FOST ADEVARAT ?!!
                                                Multumesc DESTINULUI ......pentru faptul ca am putut participa la un asemenea EVENIMENT!
                                                Postat în original de daviris Vezi post
                                                Dragi prieteni participanti la Cupa CENTENAR,sunt coplesit de mesajele voastre.Recunosc ca,pe mine, atata m-a dus capul.Glumesc, bine inteles.Va multumesc ca ati participat la serbarea prin sport a centenarului de la Alba Iulia.Acesta a fost de fapt scopul manifestarii: o sarbatoare nationala la momentul " zero"al Romaniei Mari, o sarbatoare nationala a tenisului de masa,o sarbatoare nationala a Amaturului.Daca am reusit ,aceasta se datoreaza in primul rand colaborarii fara cusur cu primaria Alba Iulia (primar Mircea Hava,manager cu promovarea Cetatii ,Robert Roman).Daca am reusit, se datoreaza tot in primul rand lui Emi fata de care am o deosebita recunostinta.Cu drag,il numesc, cel mai frumos "nebun" al Amaturului.Daca am reusit ,se datoreaza, tot in primul rand, echpei coordonate de Emi:Marcel Giosan,Dan Chirap,Florin Apian,Claudiu Vela,Dan Bodean,Catalin Cozma,Tokos Pal,Raluca Chirap,Amalia Turcanu,Nicoleta Husar, Sorin Petrisor,Lili Opris si,daca am omis pe cineva voi reveni cu scuze si completari.Nu ati auzit de : Nicolae,Lucian,Stelian,Razvan,Adi care au stat in umbra dar,au hamalit.Nu pot sa trec cu vederea ca principalul vinovat al alegerii municipiului Alba Iulia ca si gazda a turneului campionilor ii apartine lui Adi Lazaroiu.Sper ca este multumit .Va multumesc din suflet ,tuturor.Voi reveni.Acum incerc sa nu adorm.
                                                Postat în original de daviris Vezi post
                                                O remarca: la finala Klimas-Sorescu,mai multi spectatori decat la partida de fotbal de azi de la ora 18 dintre Concordia Chiajna-Gaz metan Mediaș.
                                                Postat în original de csabazedler Vezi post
                                                .....and the Oscar goes tu
                                                "TURNEUL CAMPIONILOR CUPA CENTENAR",Alba Iulia-ROMÂNIA!!!!!
                                                Dacă eram în America asta se întâmpla cu acest (turneu) EVENIMENT de exceptie,era premiat cu o "statuetă" la toate "categoriile":
                                                -cel mai bun scenariu
                                                -cel mai bun regizor
                                                -cel mai tare casting
                                                -cea mai bună coloană sonoră
                                                and so on,my friends!
                                                Va rămâne veșnic în amintirile celor prezenți,sunt convins,iar în istoria tenisului de masă de la noi va fi amintit ca cel mai frumos turneu (final) din Amatur dintotdeauna!
                                                CHAPEAU,Domnilor organizatori!!!!!
                                                Postat în original de Dan_s Vezi post
                                                Un REGAL al tenisului de masa amator - sper sa mai prind astfel de turnee.
                                                Felicitari ORGANIZATORILOR si tuturor participantilor cu care ne-am "batut" si ne-am distrat la mesele de tenis si la masa festiva.

                                                P.S. Emy - scrie aici unde ti-ai facut freza aia misto , ca iar am uitat.
                                                Postat în original de Dan_s Vezi post
                                                Azi mi-am facut timp si am citit o parte din postari. In afara de nelamuririle cu privire la Wild Card-uri nu exista alte comentarii negative. Nici nu era loc pentru ele, totul a fost la superlativ.

                                                Cineva trebuia sa explice scurt si taios ca Wild Card-urile sunt drepturile organizatorilor in conformitate cu regulamentul AmaTur si gata. Cred ca cei care au comentat nu erau rau intentionati dar nu erau bine informati ce inseamna Wid Card.

                                                Eu propun ca la viitoarele turnee sa se infiinteze Wild Card-uri si pentru categoria ORGANIZATORI - sa vedem cine se mai inghesuie.

                                                Altfel, numai de bine. Cred ca organizatorii s-au saturat de laude si felicitari dar noi o sa continuam pentru ca MAI VREM UN ASTFEL DE TURNEU.
                                                Postat în original de Dakiro Vezi post
                                                Turneul Centenar Alba Iulia – o reusita frumoasa
                                                Din momentul in care am aflat ca Turneul Final va fi gazduit de prietenul nostru, Dl Pralea, la Alba Iulia, am horatat impreuna cu nevasta-mea ca e musai sa participam activ si noi. In urma discutiilor avute cu Emi, care m-a intrebat daca vreau sa ajut la organizare, m-am gandit sa vin in sprijinul amaturului si prieteniei cu Emi. Asa ca am inceput aceasta nebunie frumoasa, spunanad ca venim intr-un mic concediu.Odata ajunsi la Alba , miercuri seara, am avut timp pentru mici plimbari la frumoasa cetate. Incepand cu ziua de joi, impreuna cu Raluca si cu domnii care au venit din partea d-lui Pralea, am reusit sa montam peste 300 de garduri, logistica noua adusa de la GEWO de catre Emi, iar seara am primit ajutor de la Sorin si Lili , sotia dumnealui, vineri dimineata am ajutat la aranjatul salilor iar de la ora 12, am inceput treaba la calculator, listari foi de arbitraj, sustinut de o echipa pe toata cinstea (Tokos Pali, doamna si domnul Kis Istvan, Sorin Petrisor si Lili, Ioana Corburean) care au ajutat la asezarea mapelor, etichetarea si amplasarea grupelor in fiecare punga cadou personalizata – frumoase amintiri oferite de domnul Pralea , tuturor participantilor.La ora 18 au inceput inscrierile cu o prezenta frumoasa in prima seara de 177 participanti inscrisi.Inscrierile s-au terminat la ora 22. In toata aceasta poveste, Emi si dl Pralea,efectiv zburau dintr-o parte intr-alta sa resolve probleme de gestionare a turneului. Sambata dimineata am fugit sa ajutam la inscrierile de la sala Principia, dupa care am plecat la Sala Universitatii sa facem ultimele retusuri pentru inceperea turneului la categoria Elite. De la ora 10 a inceput turneul , iar de pe scaunul de la masa organizatorilor m-am ridicat doar pentru tigara, mentionez ca am reusit sa fumez foarte putin  , asta s-a intamplat pana la ora 18 seara, dupa care am participat la masa festiva oferita de catre Dl Pralea tuturor participantilor, organizatorilor cat si insotitorilor acestora. Duminica am reusit sa ajutam putin la strangerea logisticii si am savurat semifinalele si finala , jocuri spectaculoase, duminica noaptea am plecat la drum spre casa (361 km). A fost un concediu activ, toate astea le-am facut deoarece cred in miscarea noastra , a tuturor amaturistilor si pentru a ajuta prieteni dragi, dl Pralea si Emi. Tin sa multumesc in mod deosebit domnului Pralea si lui Emi, regii acestui spectacol – felicitari Alba Iulia!
                                                Postat în original de gabiopel Vezi post
                                                Un turneu extraordinar, organizat " nemteste" care ne- a lasat imprimat in inima o amintire extraordinara a uniunii romanilor din colturi diferite ale tarii pentru o pasiune comuna: tenisul de masa!Desi merita din plin , dirijorii acestui regal , nu vor felicitari ci ,ca unii participanti sa nu le mai aduca acuze, sa ii lase sa faca ce stiu ei mai bine. Mult respect pentru munca depusa de toti organizatorii de turnee din tara!

                                                Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
                                                Postat în original de sorin_client Vezi post
                                                Om bun, stii foarte bine ca te respect si respect tot ceea ce faci pentru Amatur (direct sau indirect), n-am spus sa nu scrii sau sa nu etalezi detaliile turneului asa cum ai vazut tu sau cum echipa ta s-a straduit din rasputeri ca totul sa fie perfect, am spus doar sa se creeze un alt topic in care sa-ti scrii neplacerile vis a vis de conducere, de problemele cu care te confrunti, de... toate cele.
                                                Ma gandeam ca daca acest topic ar fi ramas doar pentru ceea ce s-a realizat ar fi fost perfect insa...

                                                Si daca tot veni vorba, sa stii ca marea majoritate a participantilor la Turneul Final au fost prezenti pentru ca s-a jucat sub egida Amatur Romania si cu atat dorinta a fost mai mare stiind ca d-nul Pralea va fi gazda si nimic pentru altceva sau altcineva. La fel se intampla peste tot unde gazda este una care te primeste cu caldura.
                                                Ma gandesc ce-ar fi fost daca s-ar fi stiut mai devreme ca se pune la bataie un miliard si jumatate pentru acest turneu! Oare cate dintre magazinele de specialitate sau mai marii Amaturului ar fi putut organiza acest turneu in aceleasi conditii cu acelasi buget cu aceeasi conducere Amatur ?
                                                Sa-ti dau o veste proasta ? N-ai fi fost singurul !
                                                Dar raman in continuare sustinatorul tau fie ca-mi placi sau nu, peste 10-15 ani vei fi doar amintire si tu si eu si multi altii, totu-i trecator.
                                                Sa nu-mi spui ca vrei sa lasi ceva in urma ta ca nu te cred !


                                                Respect.
                                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                                Plang Sorine.Este a doua oara cand plang pt Amatur.
                                                Este printre putinele mesaje care m-au atins la sentiment.
                                                sincer.
                                                Multumesc.

                                                Comentariu


                                                • Stiu ca postul anterior va fi un post foarte greu de parcurs, dar a fost in permanenta in mintea mea in ultimele luni, cand mai mult sau mai putin am stat prin spitale, si gandurile mi-se perindau in "ograde pline cu flori", si cate odata vedeam cum "plugurile " si "grapele" erau trase de niste oameni mici si nevoiasi ,dar dornici de a face acea "ograda sa straluceasca".Le-am citit si recitit de zeci de ori si am cautat sa vad per ansamblu si lucrurile bune si lucrurile care nu au functionat asa cum trebe, si intr-un final toate asestea m-au coplesit emotional si cred ca au jucat un rol important in caderea mea fizica si psihica inaintea ultimului mare eveniment al comunitatii Amatur,Turneul Campionilor.Chiar daca eu nu am fost nici cum "deranjat" sau solicitat de catre Amatur pt acest eveniment, ci doar solicitat de catre o singura persoana, Sergiu Cruceru sa livrez la usa salii o logistica de 24 de mese, ulterior inca 16, totusi in sufletul meu s-au produs multe corelatii cu evenimentul precedent de la Alba Iulia cu un an inainte,(lucruri aflate ulterior la terapiile psihologice de care am avut parte in spital in cele 3 saptamani de internare), si rezultatul a fost cel pe care, cred ca foarta multa lume il cunoasteti.

                                                  In acele momente,grele pt . mine am primit multe telefoane de la amici din Amatur ,de imbarbatare si din compasiune, printre care si telefonul Domnului Pralea care mi-a dat o veste care a produs o schimbare pozitiva in mine, si chiar terapeuta a fost placut impresionata de starea mea de bine, acea veste ca noul Primar Paul Voicu al Municipiului Alba Iulia isi doreste sa organizam "Cupa Unirii101", si stiind starea in care ma aflam si locul a avut parca o teama de a ma intreba daca vom reusi sa reeditam celelalte 2 editii reusite, dar totusi m-a intrebat cu un ton lipsit de speranta, dar care a revenit foarte rapid cand am raspuns foarte entuziast ca DA imi dores dinnou sa organizez impreuna un eveniment.Timpul ne presa,eu sub o medicamentatie puternica dormeam peste 16-18 ore pe zi,printre interventii si anestezi, am punctat cateva mici schite de plan, iar Domnul Pralea a punctat unul foarte rapid stiind ca amandoi suntem intre spitale si acest hobby,si a ales planul cu ceea mai mica incarcatura organizatorica, si am pornit pregatirile,dar de data asta doar in doi.

                                                  Cateva consultatii cu prietenii mei dragi, Pali, Gelu, Chirap si am demarat pregatirea proiectului, contactindu-l pe Florin Apian si reeditand fisierul TC anterior am facut anuntul si am dat drumul la aceea etapa numita ulterior "o debandada de inscriere", care nu mai are nevoie de nici o descriere.Pe ultima suta de metri,Florin vine cu versiunea noua a programului cu arbitraj si corectie de timp,si a fiselor de arbitraj (care ne-au folosit la departajarea a 2 participanti la 1 pct diferenta).

                                                  Uau,eu ies din spital,Domnul Pralea isi interneaza sotia pt o interventie complicata, dar amandoi suntem optimisti si increzatori, si cum "Lucrurile bune nu raman niciodata pedepsite",ne trezim cu foarte multi iubitori care ne-au sarit in ajutor in ultimele pregatiri , si aici as dori sa ii mentionez asa cum imi vin in minte,Pali,Florin,Gelu,Chirap,Victor Tarasescu,Tudor Badescu,Zahan Florin,Sanpetrean Gheo,Adi Suciu,Viorel Sterea,Dan Daniel,Csaba Zedler,Dirlea Nelutu,Dirlea Ana,Doamna Faraian,Fulop Attila (romanu nostu),Domnu Danciu,Nea Niculai,Razvan ,S|telian ,Adi,Denisa,Ioana si inca cativa care acuma nu imi aduc aminte dar ce mai tura vura, am simtit un devotament cum rar mi-a fost dat sa intalnesc.

                                                  Vorba lunga saracia omului, am simtit 3 zile ca am alaturi o multime de oameni frumosi sufleteste, am uitat de multe lucruri, chiar medicamentatia am luat-o cu mare intarziere, am uitat sa beau apa , am uitat sa mananc ,ci doar ciugulit ceva bun de la Cluj, am ridicat si mutat logistica ca in vremurile bune,am facut cu Gelu si cu fetele semimaratonul Cetatii Carolina ,duminica,am incarcat si descarcat de 2 ori logistica si echipamentele in 2 transporturi singur,cu alte cuvinte m-am simtit in "al noualea cer", dar spre dezamagirea mea acest vis a tinut prea putin, operatia a cedat,singerarile au reaparut,aproape de neoprit si eu sunt de pe la 2 noaptea la pat si in perfuzi,dar fericit.

                                                  MULTUMESC MULT OAMENI DRAGI.
                                                  Acelasi EMI
                                                  Ultima editare de Zosim1; 03.dec.2019, 00:26.

                                                  Comentariu


                                                  • ora m1 m2 m3 m4 m5 m6 m7 m8 m9 m10 m11 m12 m13 m14 m15 m16 m17 m18 m19 m20 m21 m22 m23 m24 m25
                                                    1 10.00-10.15 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    2 10.15-10.30 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    3 10.30-10.45 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    4 10.45-11.00 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    5 11.00-11.15 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    6 11.15-11.30 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    7 11.30-11.45 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    8 11.45-12.00 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    9 12.00-12.20 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    10 12.20-12.40 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    11 12.40-13.00 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    12 13.00-13.20 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    13 13.20-13.40 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    14 13.40-14.00 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    15 14.00-14.20 IO IO IO IO IO IO IO IO IA IA IA IA IA IA IA II II II II II IE IE IE IE IE
                                                    16 14.20-15.45
                                                    17 15.45-16.05 SA SA SA SA SA SA SA SA SA SA SI SI SI SI SI SI SI Scos un rand de mese si marit spatiul la 11 metri in lungime
                                                    18 16.05-16.25 SA SA SA SA SA SA SA SA SA SA SI SI SI SI SI SI SI EE1 EE1 EE1
                                                    19 16.25-16.45 SA SA SA SA SA SA SA SA SA SA SI SI SI SI SI SI SI EE1 EE2 EE2
                                                    20 16.45-17.15 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EO1 EE2 EE2 EE2 EE2
                                                    21 17.15-17.45 EA1 EA1 EA1 EA1 EI1 EI1 EI1 EI1 EI1 EI1 EI1 EO2 EO2 EO2 EO2 EO2 EO2 EO2 EO2 EE2
                                                    22 17.45-18.15 EA2 EA2 EA2 EA2 EA2 EA2 EA2 EA2 EI2 EI2 EI2 EI2 EO3 EO3 EO3 EO3 EE3 EE3 EE3 EE2
                                                    23 18.15-18.45 EA3 EA3 EA3 EA3 EI3 EI3 EO4 EO5 EE4 EE3
                                                    24 18.45-19.15 EA4 EA5 EE4
                                                    25 19.15-19.45 FI FE FO
                                                    26 19.45-20.15 FA
                                                    CATEGORIE NR NR X MS CAL SUP ELM
                                                    ELITE 30 6 X 5 20 32
                                                    OPEN 48 6 X 8 32 32
                                                    AVANSATI 42 6 X 7 30 10X3 32
                                                    INCEPATORI 30 6 X 5 21 7X3 32
                                                    TOTAL 150
                                                    TOTAL MEC 509 375 51 83
                                                    TIMP JOC 11:00

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X