Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Orasului Fieni" - 07/08.03.2020

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buna ziua Tuturor! Orice turneu poate avea inconveniente, neajunsuri si neplaceri. Pe langa acestea, dar nu neaparat datorita acestor aspecte, ieri am avut un turneu destul de ratat, vinovatul in primul rand fiind persoana care comenteaza in aceste clipe.
    Insa nu despre neajunsuri as dori sa vorbesc, ci sa subliniez faptul ca - cel putin pentru mine - conteaza mult mai mult amabilitatea, omenia, samd. cu care organizatorul, D-l Manoiu Claudiu trateaza concurentii.
    Sa ne revedem sanatosi!

    Comentariu


    • Mulțumesc frumos pentru aprecieri!
      ?n calitate de organizator nu fac discrepanțe între participanți, iar datorita lipsei de experiență în această frumoasă mișcare - Amatur, a unor jucători tineri, îmi cer scuze pentru cazurile de prefăcătorie la masa de joc, apărute în cele două zile de concurs!
      Vă mulțumesc tuturor pentru participare!
      Ultima editare de ClaudiuManoiu; 09.mar.2020, 21:21.
      Blade - Timo Boll ZLF - OFF
      FH - Xiom Sigma II Pro
      BH- Xiom Sigma II Pro

      Comentariu


      • In tabloul eliminatoriu in meciul Apopei Rareș- Anghelescu Stefan a fost 3-0 , nu 3-2.
        Va rog sa modificati. Multumesc.

        Comentariu


        • Vasile, chiar dacă ai postat mesajul de două ori, tot nu te-nțeleg cititorii. Ești tare confuz și ne bagi și pe noi într-o ceață totală. Spui tu:
          - ?... dumneavoastră trebuia să jucați mai bine?. Păi, asta e valoarea mea, Vasile;
          - ?... dacă vi s-ar fi oferit un astfel de privilegiu...?. Care privilegiu, Vasile? Fii concis, te rog!
          - ?... doresc să vă retrageți această nemulțumire ... și să analizați și pozitivismul acestui fapt, cum că ați fi pierdut în competiție și că data viitoare vă veți da silința pentru a-l învinge pe maestru Adrian Floarea ...?. Vasile, chiar dacă te dezamăgesc, nu-mi retrag nemulțumirea. Pozitivismul cărui fapt, Vasile? că am pierdut meciul cu Floarea? sau că am fost victima unei mizerii? Nu o să mai fie un alt meci cu Floarea Adrian, așa că nu-mi voi da silința.
          - ?Este un sentiment motivant pentru ca data viitoare va fi mai bine?. Din nou, ești în zona gri, nu spui ce îmi stârnește acest ?sentiment motivant?. O astfel de dată viitoare, nu-mi doresc să mai existe în Amatur.
          - ?... era 8 martie trebuia ceva făcut ...?. Vasile, limba română are foarte multe subtilități, te poate pune în dificultate așa cum se întâmplă cu tine acum. Johnny Plăiașu este un tip foarte șugubăț, cu vorbele la el tot timpul și care folosește multe figuri de stil (unele marcă proprie); el a vrut să spună total opusul a ceea ce ai înțeles tu. Și el, la fel ca mine, este foarte virulent la adresa blatiștilor. Dacă vroia să-i facă un cadou d-nei Mușat, trebuia să joace corect cu aceasta.
          Notă:
          Nu uita Vasile, virgula se folosește atunci când are loc o pauză în vorbire, altfel am rămâne, Doamne ferește, fără aer.
          Blade: Nittaku Acoustic;
          FH: Butterfly Tenergy 05;
          BH: Victas Stiff.

          Comentariu


          • Postat în original de vasile01011997 Vezi post
            Pana la urmă Dumneavoastră trebuia sa jucați mai bine...
            Este alegerea fiecărui jucător cum joacă...
            Sunt ferm convins ca dacă vi s-ar fi oferit un astfel de privilegiu nu ați mai fi asa de revoltat în privința asta...
            Deci prin urmare doresc sa va retrageți această nemulțumire descrisa în comentariul de mai sus și sa analizați și pozitivismul acestui fapt,cum ca ați fi pierdut în competiție și ca data viitoare vă veți da silința pentru a-l învinge pe maestru Adrian Floarea.... Este un sentiment motivant pentru ca data viitoare va fi mai bine
            Asa a fost sa fie...oh da.. Și intradevar era 8martie....! [emoji846]

            Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk
            Vasile, chiar dacă ai postat mesajul de două ori, tot nu te-nțeleg cititorii. Ești tare confuz și ne bagi și pe noi într-o ceață totală. Spui tu:
            - ?... dumneavoastră trebuia să jucați mai bine?. Păi, asta e valoarea mea, Vasile;
            - ?... dacă vi s-ar fi oferit un astfel de privilegiu...?. Care privilegiu, Vasile? Fii concis, te rog!
            - ?... doresc să vă retrageți această nemulțumire ... și să analizați și pozitivismul acestui fapt, cum că ați fi pierdut în competiție și că data viitoare vă veți da silința pentru a-l învinge pe maestru Adrian Floarea ...?. Vasile, chiar dacă te dezamăgesc, nu-mi retrag nemulțumirea. Pozitivismul cărui fapt, Vasile? că am pierdut meciul cu Floarea? sau că am fost victima unei mizerii? Nu o să mai fie un alt meci cu Floarea Adrian, așa că nu-mi voi da silința.
            - ?Este un sentiment motivant pentru ca data viitoare va fi mai bine?. Din nou, ești în zona gri, nu spui ce îmi stârnește acest ?sentiment motivant?. O astfel de dată viitoare, nu-mi doresc să mai existe în Amatur.
            - ?... era 8 martie trebuia ceva făcut ...?. Vasile, limba română are foarte multe subtilități, te poate pune în dificultate așa cum se întâmplă cu tine acum. Johnny Plăiașu este un tip foarte șugubăț, cu vorbele la el tot timpul și care folosește multe figuri de stil (unele marcă proprie); el a vrut să spună total opusul a ceea ce ai înțeles tu. Și el, la fel ca mine, este foarte virulent la adresa blatiștilor. Dacă vroia să-i facă un cadou d-nei Mușat, trebuia să joace corect cu aceasta.
            Notă:
            Nu uita Vasile, virgula se folosește atunci când are loc o pauză în vorbire, altfel am rămâne, Doamne ferește, fără aer.
            Blade: Nittaku Acoustic;
            FH: Butterfly Tenergy 05;
            BH: Victas Stiff.

            Comentariu


            • Postat în original de Adryanosf Vezi post
              Stiu ca pare nedrept si incorect, însă Doamna Irina m-a surprins de la început, însă nu aveam de gand sa fac blat. Ce ati facut si dumneavoastra, nu mi s-a parut tocmai un gest drept, Nu mi aduc aminte sa fi terminat al doilea set si dumneavoastra ati trecut pe lângă masa făcându-ma "nesimțit. Cand am vrut să trag, nu am mai putut, am si ratat mult... Imi pare rau ca s-a intamplat astfel.

              Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk
              "... însă nu aveam de g?nd să fac blat."
              Gura păcătosului, adevăr grăiește.

              nesimțire?sf?[AtCANTEMIR, IST. 239 /?Pl~ri?/?Ene-?+îșimțire]?1?Lipsă de bun-simț, de delicatețe, de bună creștere?Si(?nv)?nesimțibilitate?(2).?2?Faptă, atitudine?etc.?care denotă lipsă de delicatețe, de bună creștere.?3?Indiferență.?4?Lipsă de sensibilitate.?5?(Ș?e?a fi în ~, a cădea în ~) Stare de inconștiență?Sileșin.

              Te încadrezi la punctul 2.

              Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
              Blade: Nittaku Acoustic;
              FH: Butterfly Tenergy 05;
              BH: Victas Stiff.

              Comentariu


              • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                Sal Claudiu ! Să încurcat ceva . Stan Andrei Cătălin, bate pe Stoicescu Gheorghe în eliminatorii , apare în cls. cu 0 victorii ?
                ???

                Comentariu


                • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                  Vasile, chiar dacă ai postat mesajul de două ori, tot nu te-nțeleg cititorii. Ești tare confuz și ne bagi și pe noi într-o ceață totală. Spui tu:
                  - ”... dumneavoastră trebuia să jucați mai bine”. Păi, asta e valoarea mea, Vasile;
                  - ”... dacă vi s-ar fi oferit un astfel de privilegiu...”. Care privilegiu, Vasile? Fii concis, te rog!
                  - ”... doresc să vă retrageți această nemulțumire ... și să analizați și pozitivismul acestui fapt, cum că ați fi pierdut în competiție și că data viitoare vă veți da silința pentru a-l învinge pe maestru Adrian Floarea ...”. Vasile, chiar dacă te dezamăgesc, nu-mi retrag nemulțumirea. Pozitivismul cărui fapt, Vasile? că am pierdut meciul cu Floarea? sau că am fost victima unei mizerii? Nu o să mai fie un alt meci cu Floarea Adrian, așa că nu-mi voi da silința.
                  - ”Este un sentiment motivant pentru ca data viitoare va fi mai bine”. Din nou, ești în zona gri, nu spui ce îmi stârnește acest ”sentiment motivant”. O astfel de dată viitoare, nu-mi doresc să mai existe în Amatur.
                  - ”... era 8 martie trebuia ceva făcut ...”. Vasile, limba română are foarte multe subtilități, te poate pune în dificultate așa cum se întâmplă cu tine acum. Johnny Plăiașu este un tip foarte șugubăț, cu vorbele la el tot timpul și care folosește multe figuri de stil (unele marcă proprie); el a vrut să spună total opusul a ceea ce ai înțeles tu. Și el, la fel ca mine, este foarte virulent la adresa blatiștilor. Dacă vroia să-i facă un cadou d-nei Mușat, trebuia să joace corect cu aceasta.
                  Notă:
                  Nu uita Vasile, virgula se folosește atunci când are loc o pauză în vorbire, altfel am rămâne, Doamne ferește, fără aer.
                  Nea Gigi, "ț-am z?s" că "ie grele"... �� �� ��
                  BH: SPINLORD GIPFELSTURM 1.8 mm
                  Blade: KAZAK
                  FH: ANDRO RASANTER R47 ULTRAMAX

                  Comentariu


                  • Salutare tuturor, Multumim Claudiu pentru inca un turneu gestionat excelent in cele 2 zile, de asemenea remarcabil in deplasare podiumul de la elite 4 bucuresteni, probabil si pentru ca a fost slaba participarea la aceasta categorie... dar totusi trebuie evidentiat, excelenta performanta BRAVO baieti, de asemenea ii felicit pe Doru, Gelu, si Dl. Darmaz pentru excelentul rezultat BRAVO, si ultimul dar nu cel din urma i-l felicit pe Cristi, pentru ca manuirea ierbii pentru el a devenit o arta, Bravo ! Felicitari medaliatilor la celor 2 categori hobby si avansati dar si pozitiile 5-8 care au fost atat de aproape de "fericire" si inchei cu banalul dar esentialul La Multi Ani tuturor doamnelor si domnisoarelor... sa ne vedem sanatosi !

                    Comentariu






                    • Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk
                      Blade:Butterfly Innerforce ZLC
                      FH: Donic Bluefire JP 01 max
                      BH:Yasaka Rakza X max

                      Comentariu


                      • Postat în original de vasile01011997 Vezi post
                        Pana la urmă Dumneavoastră trebuia sa jucați mai bine...
                        Este alegerea fiecărui jucător cum joacă...
                        Sunt ferm convins ca dacă vi s-ar fi oferit un astfel de privilegiu nu ați mai fi asa de revoltat în privința asta...
                        Deci prin urmare doresc sa va retrageți această nemulțumire descrisa în comentariul de mai sus și sa analizați și pozitivismul acestui fapt,cum ca ați fi pierdut în competiție și ca data viitoare vă veți da silința pentru a-l învinge pe maestru Adrian Floarea.... Este un sentiment motivant pentru ca data viitoare va fi mai bine
                        Asa a fost sa fie...oh da.. Și intradevar era 8martie....! [emoji846]

                        Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                        Nu cunosc incidentul, deci nu-mi pot da cu parerea despre cele intamplate, dar comentariul tau mi se pare revoltator.
                        Cum adica e alegerea fiecaruia cum joaca? Adica daca am chef sa fac blat, fac, daca nu, nu.
                        "Sunt ferm convins ca dacă vi s-ar fi oferit un astfel de privilegiu nu ați mai fi asa de revoltat în privința asta..." asta e doar o supozitie de a ta, fara sa ai vreun argument sau vreo dovada ca s-ar fi intamplat asa. Adica vorbim ca sa ne aflam in treaba.

                        PS. "Intradevar" se scrie cu cratima.

                        Comentariu


                        • Vă rog frumos, nu mai are rost să ne murdarim starea de bine sau mai putin.. pentru un fapt trecut, e lectie pentru fiecare, recunosc, daca eram pus in situatia domnului Toboșaru, aș fi fost frustrat. Nu mi se pare frumos nici din partea voastră sa ripostati si sa dați lecții de gramatica pe baza unor greseli...!

                          Trimis de pe al meu SM-G975F folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                            "... însă nu aveam de g?nd să fac blat."
                            Gura păcătosului, adevăr grăiește.

                            nesimțire?sf?[AtCANTEMIR, IST. 239 /?Pl~ri?/?Ene-?+îșimțire]?1?Lipsă de bun-simț, de delicatețe, de bună creștere?Si(?nv)?nesimțibilitate?(2).?2?Faptă, atitudine?etc.?care denotă lipsă de delicatețe, de bună creștere.?3?Indiferență.?4?Lipsă de sensibilitate.?5?(Ș?e?a fi în ~, a cădea în ~) Stare de inconștiență?Sileșin.

                            Te încadrezi la punctul 2.

                            Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                            Și asta ce limbă, scrisă corect gramatical, ar fi, în comentariul acesta... (cu plusuri, minusuri, paranteze pătrate) etc? Haideți că , cu cratima am înțeles-o (ca... no... am greșit mis de scuze [emoji120]) Ajutați-mă sa înțeleg puțin! în fine este nesemnificativ subiectul acesta!
                            Doresc sa clarific mesajul pe care am dorit sa îl transmit, asa cum ați dorit!
                            Ați auzit de liberul albitru? Eh
                            Acest liber albitru îl are fiecare dintre noi!Adică Adrian a ALES sa joace cu dn Mușat asa cum a DORIT
                            Și nu știu dacă ați marcat comentariul lui de mai SUS, în care spune că (a PĂRUT ca a uitat sa joace cum ajucat și cu dv. dar,într-adevăr a jucat mai relaxat după care a fost prea târziu sa își mai revină la nivelul lui de joc original!)
                            Și vin cu următoarea întrebare fiind nemulțumit de faptul ca Adrian Florea a făcut blat cu DN MUȘAT și cu dumneavoastră NU!
                            Dacă Adrian Florea ar fi făcut cu dumneavoastră același lucru mai erau comentarii revoltătoare cu privire la acest subiect care mi se pare inutil? CATEGORIC NU MAI STĂTEAM SA SCRIEM COMENTARII PE ACEST FORUM
                            De ce a trebuit sa va adresați jignitor(NESIMȚIT) lui Adrian!
                            Credeți-mă ca nu sunteți singură VICTIMĂ, asa CUM, va considerați prin descrierea dv..
                            Deci domnule Tobyas69!doresc cu toată ardoarea sa încheiem acest subiect.... Și sa trecem la subiecte de armonie în care sa ne vedem greșelile ca să le corectam!
                            Pana la urmă este o competiție în care fiecare își acordă o șansă de a fi mai bun, mai sănătos fizic, de a se relaxa etc!
                            Eu personal vă cer mii de scuze pentru intervenția mea! [emoji846]

                            Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                            Comentariu


                            • Postat în original de vasile01011997 Vezi post
                              Și asta ce limbă, scrisă corect gramatical, ar fi, în comentariul acesta... (cu plusuri, minusuri, paranteze pătrate) etc? Haideți că , cu cratima am înțeles-o (ca... no... am greșit mis de scuze [emoji120]) Ajutați-mă sa înțeleg puțin! în fine este nesemnificativ subiectul acesta!
                              Doresc sa clarific mesajul pe care am dorit sa îl transmit, asa cum ați dorit!
                              Ați auzit de liberul albitru? Eh
                              Acest liber albitru îl are fiecare dintre noi!Adică Adrian a ALES sa joace cu dn Mușat asa cum a DORIT
                              Și nu știu dacă ați marcat comentariul lui de mai SUS, în care spune că (a PĂRUT ca a uitat sa joace cum ajucat și cu dv. dar,într-adevăr a jucat mai relaxat după care a fost prea târziu sa își mai revină la nivelul lui de joc original!)
                              Și vin cu următoarea întrebare fiind nemulțumit de faptul ca Adrian Florea a făcut blat cu DN MUȘAT și cu dumneavoastră NU!
                              Dacă Adrian Florea ar fi făcut cu dumneavoastră același lucru mai erau comentarii revoltătoare cu privire la acest subiect care mi se pare inutil? CATEGORIC NU MAI STĂTEAM SA SCRIEM COMENTARII PE ACEST FORUM
                              De ce a trebuit sa va adresați jignitor(NESIMȚIT) lui Adrian!
                              Credeți-mă ca nu sunteți singură VICTIMĂ, asa CUM, va considerați prin descrierea dv..
                              Deci domnule Tobyas69!doresc cu toată ardoarea sa încheiem acest subiect.... Și sa trecem la subiecte de armonie în care sa ne vedem greșelile ca să le corectam!
                              Pana la urmă este o competiție în care fiecare își acordă o șansă de a fi mai bun, mai sănătos fizic, de a se relaxa etc!
                              Eu personal vă cer mii de scuze pentru intervenția mea! [emoji846]

                              Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk
                              Domnule Vasile, nu am nimic personal cu Adrian, am doar cu fapta făcută de el.
                              ?n ce vă privește pe dumneavoastră, se pare că aveți două mari probleme, anume:
                              - să înțelegeți că marea majoritate dintre noi, cei din Amatur, venim la turnee pentru a juca tenis-de-masa și de a da ce e mai bun în noi, la masa de joc. Eu nu bat sute de kilometri, lăs?ndu-i pe cei dragi acasă, ca să-mi bat joc de mine. Faptul că dumneavoastră, faceți parte din minoritatea care consideră că a juca în dorul lelii, în funcție de adversar și de toane, vă privește, dar interesul dumneavoastră nu trebuie să mă afecteze pe mine. Faptul că insinuați că dacă mi s-ar fi întâmplat mie "privilegiul", nu aș mai fi fost revoltat chiar mă irită. Vă spun foarte clar: au fost nenumărate situațiile în care mi-am dovedit corectitudinea la masa de joc. Pentru mine, onoarea este cel mai important lucru în viață, chiar dacă "nu se mai practică"
                              - a doua problemă pe care am identificat-o la dumneavoastră, este înțelegerea. Textul cu pricina ESTE COPIAT DIN DEXONLINE.


                              Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                              Blade: Nittaku Acoustic;
                              FH: Butterfly Tenergy 05;
                              BH: Victas Stiff.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Bogdan_RD Vezi post
                                Nu cunosc incidentul, deci nu-mi pot da cu parerea despre cele intamplate, dar comentariul tau mi se pare revoltator.
                                Cum adica e alegerea fiecaruia cum joaca? Adica daca am chef sa fac blat, fac, daca nu, nu.
                                "Sunt ferm convins ca dacă vi s-ar fi oferit un astfel de privilegiu nu ați mai fi asa de revoltat în privința asta..." asta e doar o supozitie de a ta, fara sa ai vreun argument sau vreo dovada ca s-ar fi intamplat asa. Adica vorbim ca sa ne aflam in treaba.

                                PS. "Intradevar" se scrie cu cratima.
                                Analizați subiectul.. După care ve-ți înțelege întreaga tema pe care o dezbatem...
                                Categoric Nu va putea sa joace cum doriți dv,sau d-lui,sau x, sau y.. Va juca asa cum dorește el...Se numește LIBER Albitru (este alegerea sa cum joacă) nu este obligat sa joace cum doriți dv...( clar fără nici o adăugare!)
                                Nu mai urmăriți greșelile altora ca să vă puteti scoate în plus...E "GRELE" SA ?NȚELEGEM SUBIECTUL "E MULTE CUVITE ADĂUGATE" va cer scuze dacă discut cu perfecți!
                                Și da îmi promovez spusele cu tărie, faptul ca este adevărat, daca îl lasă, să câștige, nu ar mai fi fost revoltat!
                                Este imposibil sa credeți ca ar fi avut aceeași reacție!
                                E MAI IMPORTANT SA ANALIZAȚI ZUBIECTUL, NU GREȘELILE GRAMATICALE NEOBSERVATE DE CĂTRE COMENTATOR ...
                                NIMENI NU ESTE PERFECT (IMPACATI-VA CU IDEEA) [emoji3061]


                                Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                                Comentariu


                                • [QUOTE=tobyas69;540902]Domnule Vasile, nu am nimic personal cu Adrian, am doar cu fapta făcută de el.
                                  ?n ce vă privește pe dumneavoastră, se pare că aveți două mari probleme, anume:
                                  - să înțelegeți că marea majoritate dintre noi, cei din Amatur, venim la turnee pentru a juca tenis-de-masa și de a da ce e mai bun în noi, la masa de joc. Eu nu bat sute de kilometri, lăs?ndu-i pe cei dragi acasă, ca să-mi bat joc de mine. Faptul că dumneavoastră, faceți parte din minoritatea care consideră că a juca în dorul lelii, în funcție de adversar și de toane, vă privește, dar interesul dumneavoastră nu trebuie să mă afecteze pe mine. Faptul că insinuați că dacă mi s-ar fi întâmplat mie "privilegiul", nu aș mai fi fost revoltat chiar mă irită. Vă spun foarte clar: au fost nenumărate situațiile în care mi-am dovedit corectitudinea la masa de joc. Pentru mine, onoarea este cel mai important lucru în viață, chiar dacă "nu se mai practică"
                                  - a doua problemă pe care am identificat-o la dumneavoastră, este înțelegerea. Textul cu pricina ESTE COPIAT DIN DEXONLINE.



                                  Sunt total de acord ca faceți niște sacrificii... Nu va așteptați sa fie toată lumea înțelept ca dumneavoastră... Eu cel puțin nu ma aștept la nimic...!

                                  Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Sunt total de acord ca faceți niște sacrificii... Nu va așteptați sa fie toată lumea înțelept ca dumneavoastră... Eu cel puțin nu ma aștept la nimic...!
                                    Nu înțeleg ce e copiat din Dexoline.
                                    Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk[/QUOTE]



                                    Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • [QUOTE=vasile01011997;540909]
                                      Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                      Domnule Vasile, nu am nimic personal cu Adrian, am doar cu fapta făcută de el.
                                      ?n ce vă privește pe dumneavoastră, se pare că aveți două mari probleme, anume:
                                      - să înțelegeți că marea majoritate dintre noi, cei din Amatur, venim la turnee pentru a juca tenis-de-masa și de a da ce e mai bun în noi, la masa de joc. Eu nu bat sute de kilometri, lăs?ndu-i pe cei dragi acasă, ca să-mi bat joc de mine. Faptul că dumneavoastră, faceți parte din minoritatea care consideră că a juca în dorul lelii, în funcție de adversar și de toane, vă privește, dar interesul dumneavoastră nu trebuie să mă afecteze pe mine. Faptul că insinuați că dacă mi s-ar fi întâmplat mie "privilegiul", nu aș mai fi fost revoltat chiar mă irită. Vă spun foarte clar: au fost nenumărate situațiile în care mi-am dovedit corectitudinea la masa de joc. Pentru mine, onoarea este cel mai important lucru în viață, chiar dacă "nu se mai practică"
                                      - a doua problemă pe care am identificat-o la dumneavoastră, este înțelegerea. Textul cu pricina ESTE COPIAT DIN DEXONLINE.



                                      Sunt total de acord ca faceți niște sacrificii... Nu va așteptați sa fie toată lumea înțelept ca dumneavoastră... Eu cel puțin nu ma aștept la nimic...!

                                      Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk
                                      Textul ăla cu plusuri, minusuri, paranteze patrate. Acum ești in clar?

                                      Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                                      Blade: Nittaku Acoustic;
                                      FH: Butterfly Tenergy 05;
                                      BH: Victas Stiff.

                                      Comentariu


                                      • [QUOTE=tobyas69;540911]
                                        Postat în original de vasile01011997 Vezi post

                                        Textul ăla cu plusuri, minusuri, paranteze patrate. Acum ești in clar?

                                        Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                                        A o k...deci ma bucur ca ați ?NȚELES TEXTUL UNDE BATE! UNUI MAI PUȚIN DEȘTEPT! Asta e viața! Sa nu credeți ca nu va dau dreptate.
                                        Dar dumneavoastră dacă erați mai înțelept nu creați acest mic balamuc pe forum...! Mai ales nu va adresați jignitor la adresa lui Adrian! Eu după mintea mea aia slăbuța, no!
                                        Dar nici Adrian nu a procedat corect în tocmai! Clar

                                        Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • [QUOTE=vasile01011997;540913]
                                          Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                          A o k...deci ma bucur ca ați ?NȚELES TEXTUL UNDE BATE! UNUI MAI PUȚIN DEȘTEPT! Asta e viața! Sa nu credeți ca nu va dau dreptate.
                                          Dar dumneavoastră dacă erați mai înțelept nu creați acest mic balamuc pe forum...! Mai ales nu va adresați jignitor la adresa lui Adrian! Eu după mintea mea aia slăbuța, no!
                                          Dar nici Adrian nu a procedat corect în tocmai! Clar

                                          Trimis de pe al meu LYA-L29 folosind Tapatalk
                                          Vasile, de ce nu încetezi?
                                          Devii ridicol. Nu am spus vreodată că sunt mai deștept sau mai înțelept decât unul sau altul.
                                          însă, nu încerca să mă convingi că negrul e alb că nu-ți merge.
                                          Adrian este un tânăr în devenire și trebuie să conștientizeze că a greșit. Unul dintre băieți mei este apropiat de vârsta lui Adrian, așa că știu ce spun.
                                          Și, mai pe înțelesul tău:
                                          Lasă-ne omule în pace cu Liberul Arbitru, pentru că și aici ești în eroare.
                                          Ți-aș fi dat și un citat din Andrei Pleșu, dar sigur l-ai fi înțeles greșit și te-ai fi supărat pe mine.
                                          Eu am încheiat discuția.
                                          Voi riposta doar dacă voi fi atacat.

                                          Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                                          Blade: Nittaku Acoustic;
                                          FH: Butterfly Tenergy 05;
                                          BH: Victas Stiff.

                                          Comentariu


                                          • Nu gasesc listele de inscriere pt. a calcula punctajul ....... daca tot n-am ce face.......
                                            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                            FH: Butterfly - Dignics 80
                                            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                            Comentariu


                                            • Pag.15

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de MARIUS67 Vezi post
                                                Pag.15
                                                Lista de la pagina 15 nu este cea finală ...... au mai venit unii ...... au mai plecat alții ....
                                                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                                FH: Butterfly - Dignics 80
                                                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                                Comentariu


                                                • Inscrieri HOBBY - on 3/13/2020 at 8:13:47 AM - v3.0 / cls_2020-mar

                                                  1. Kelemen Miklos, Miercurea Ciuc, 825 - 9.65 - H
                                                  2. Tatulea Mihai, Vulcana Pandele, 2329 - 9.65 - H
                                                  3. Angi Zoltan, Gheorgheni, 790 - 9.28 - H
                                                  4. Lenart Kendi Istvan, Targu Secuiesc, 1872 - 8.9 - H
                                                  5. Vaireanu Danut Ionel, București, 818 - 8.52 - HW
                                                  6. Stanciu Constantin, Brașov, 1514 - 8.3 - H
                                                  7. Stancescu Ciprian, Fieni, 2709 - 8.3 - H
                                                  8. Negulescu Cristi, Sinaia, 927 - 7.54 - H
                                                  9. Saulea Bogdan, Brașov, 2133 - 7.4 - H
                                                  10. Ianovici Florin, Brașov, 1868 - 7.33 - H
                                                  11. Apopei Rares Gabriel, Brașov, 1217 - 7.21 - H
                                                  12. Carpinis Petre Danut, Targoviște, 889 - 7.16 - H
                                                  13. Vrasti Iulian, Ploiești, 1415 - 7.04 - H
                                                  14. Burducea Alexandru, Targoviște, 2267 - 6.8 - H
                                                  15. Orban Marius, Lugoj, 1084 - 6.53 - H
                                                  16. Csibi Arpad, Ditrau, 1497 - 6.23 - H
                                                  17. Necsoiu Georgiana, Targoviște, 950 - 6.06 - HF
                                                  18. Enescu Sebastian, Vulcana Bai, 1694 - 5.95 - H
                                                  19. Isar Raluca, Sfantu Gheorghe, 1443 - 5.92 - HF
                                                  20. Cojocaru Nicusor, Brașov, 1676 - 5.87 - H
                                                  21. Ferenczi Robert, Suseni, 1274 - 5.81 - H
                                                  22. Grigore Denisa, Targoviște, 1241 - 5.79 - HF
                                                  23. Nedelcu Marian, Sinaia, 1151 - 5.47 - H
                                                  24. Serban Stancu, Targoviște, 3893 - 5.2 - H
                                                  25. Nicolae Sorin, Targoviște, 2484 - 5.1 - H
                                                  26. Nicolae Sorinel, Targoviște, 2919 - 5 - H
                                                  27. Alexandrescu Horatiu, Targoviște, 3899 - 5 - H
                                                  28. Chitu Cristian, Targoviște, 3915 - 5 - H
                                                  29. Matei Alexandru, Pitești, 1674 - 4.73 - H
                                                  30. Voicu Alexandra, Targoviște, 1429 - 4.69 - HF
                                                  31. Stoicescu Gheorghe, Iedera, 1119 - 4.64 - H
                                                  32. Iordanescu Bogdan, București, 3113 - 4 - H
                                                  33. Gavrila Florin, Targoviște, 3299 - 4 - H
                                                  34. Nica Alexandru, Glodeni, 4068 - 4 - H
                                                  35. Stanciu Mario Andrei, Fieni, 4090 - 4 - H
                                                  36. Anghelescu Marius, Fieni, 3531 - 0
                                                  37. Marius Ghica, Craiova, 6002 - 0
                                                  38. Minca Florin, București, 6003 - 0
                                                  39. Stan Andrei Catalin, Lucieni, 6004 - 0
                                                  40. Ionita Alexandra, Vacaresti, 6007 - 0
                                                  41. Musat Simion, Targoviște, 6009 - 0
                                                  42. Serban Mario, Targoviște, 6010 - 0
                                                  43. Alexandrescu Vlad, Targoviște, 6011 - 0
                                                  44. Lungu Silviu, Targoviște, 6012 - 0
                                                  45. Mitroi Dumitru, Targoviște, 6013 - 0


                                                  absenti

                                                  Absente - HOBBY
                                                  Stanciu Constantin - Brașov
                                                  Tudarachioiu Ilaria
                                                  Nitu Loredana
                                                  Nica Alexandru
                                                  Bica Gheorghe
                                                  Nicolae Mario
                                                  Calugarescu Eric
                                                  Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                                  FH - Xiom Sigma II Pro
                                                  BH- Xiom Sigma II Pro

                                                  Comentariu


                                                  • Inscrieri AVANSATI - on 3/13/2020 at 8:18:54 AM - v3.0 / cls_2020-mar

                                                    1. Chirica Alexandru, București, 342 - 19.91 - A
                                                    2. Mihu Florin, Pitești, 283 - 19.82 - AW
                                                    3. Codreanu Laurentiu, Buzău, 319 - 19.68 - A
                                                    4. Popescu Eugen, București, 361 - 19.62 - A
                                                    5. Isar Stefanel, Sfantu Gheorghe, 316 - 19.61 - A
                                                    6. Loghin Florin, Brașov, 279 - 19.39 - A
                                                    7. Mocanu Adrian, Targoviște, 1223 - 19.2 - A
                                                    8. Stoica Mihai, Mioveni, 315 - 19.08 - AW
                                                    9. Tobosaru Gheorghe, Brașov, 323 - 18.09 - AW
                                                    10. Makszem Szabolcs, Gheorgheni, 903 - 17.4 - A
                                                    11. Orban Alexandru, Lugoj, 447 - 17.35 - A
                                                    12. Baltatu Marius, Pitești, 470 - 17.2 - AW
                                                    13. Gheorghita Vasile, Buzău, 486 - 16.25 - A
                                                    14. Marandici Adrian, Brașov, 935 - 16.25 - AW
                                                    15. Delimart Alexiana, Targoviște, 690 - 16.15 - AF
                                                    16. Vlasceanu Valentin, Darmanesti, 449 - 15.33 - A
                                                    17. Dumitru George, Targoviște, 405 - 15.31 - A
                                                    18. Tanasov Marius, București, 444 - 15.2 - A
                                                    19. Tatulea Calin, București, 1791 - 14.4 - A
                                                    20. Musat Irina, Targoviște, 1441 - 13.9 - AF
                                                    21. Floarea Adrian, Valea Voievozilor, 692 - 13.74 - A
                                                    22. Stanescu Tiberiu, Slatina, 522 - 13.58 - A
                                                    23. Avramescu Bogdan, București, 480 - 13.45 - A
                                                    24. Velicescu Dragos, Pitești, 1395 - 12.95 - A
                                                    25. Eftimie Gabriel, Pucioasa, 2310 - 12.5 - A
                                                    26. Fusca Georgian, Targoviște, 656 - 11.94 - A
                                                    27. Baciu Stefan, Mioveni, 578 - 11.75 - AW
                                                    28. Ianculovici Svetozar, București, 1037 - 11 - A
                                                    29. Vasile Gica, Vulcana Bai, 991 - 10.78 - AD
                                                    30. Botea Marian, Fieni, 1769 - 10.77 - A
                                                    31. Craiu Catalin, Ramnicu Valcea, 1322 - 10.57 - A
                                                    32. Lungu Mihai, Targoviște, 667 - 10.03 - A
                                                    33. Constantin Filip, Sinaia, 683 - 9.8 - H
                                                    34. Nicolescu Victor, Razvad, 1384 - 9.4 - H
                                                    35. Popescu Horia, Sinaia, 858 - 8.33 - H
                                                    36. Stanciu Marian, București, 2243 - 7.15 - H
                                                    37. Irimia Marian, Ploiești, 1424 - 6.35 - H
                                                    38. Nedelea Viorel, Buzău, 3668 - 6 - H
                                                    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                                    FH - Xiom Sigma II Pro
                                                    BH- Xiom Sigma II Pro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X