Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Site in dezvoltare!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Site in dezvoltare!

    www.tenisdemasahd.ucoz.com
    Puteti intra cu toti sa va faceti cont,exista si un micut forum, o galerie foto, o sectiune cu filmulete si multe altele!
    Sper sa va placa!
    Astept pareri.

  • #2
    Re: Site in dezvoltare!

    Nici o parere! M-ar ajuta mult!

    Comentariu


    • #3
      Re: Site in dezvoltare!

      frumos
      Lemn:Donic S.E.N.S.O persson power play
      FH:Donic Solo
      BH:Donic Solo

      Comentariu


      • #4
        Re: Site in dezvoltare!

        Postat în original de Dragosduelist
        frumos
        Mersi dar astept sugestii in continuare!~

        Comentariu


        • #5
          Re: Site in dezvoltare!

          Uite cateva pareri
          • prea multe culori[/*:m:1dyggohf]
          • font mare si 'butucanos' pe prima pagina[/*:m:1dyggohf]
          • poza stilizata cu masa si paleta nu isi prea are locul acolo[/*:m:1dyggohf]
          • nu prea imi place ideea ca este gazduit de un portal de siteuri care isi lasa niste urme pe unde apuca[/*:m:1dyggohf]
          • tema grafica este nepotrivita cu subiectul[/*:m:1dyggohf]
          • gif-ul animat de jost este foarte mare si este facut cam ciudat (incearca matting)[/*:m:1dyggohf]

          Succes

          Comentariu


          • #6
            Re: Site in dezvoltare!

            Postat în original de valentin
            Uite cateva pareri
            • prea multe culori[/*:m:4jd5z1n9]
            • font mare si 'butucanos' pe prima pagina[/*:m:4jd5z1n9]
            • poza stilizata cu masa si paleta nu isi prea are locul acolo[/*:m:4jd5z1n9]
            • nu prea imi place ideea ca este gazduit de un portal de siteuri care isi lasa niste urme pe unde apuca[/*:m:4jd5z1n9]
            • tema grafica este nepotrivita cu subiectul[/*:m:4jd5z1n9]
            • gif-ul animat de jost este foarte mare si este facut cam ciudat (incearca matting)[/*:m:4jd5z1n9]

            Succes
            Mersi de sfaturi ! Am sa tin cont! Voi modifica ...!

            Comentariu


            • #7
              Re: Site in dezvoltare!

              Am postat cateva chestii noi pe site.Astept in continuare sugesti!
              www.tenisdemasahd.ucoz.com

              Comentariu


              • #8
                Re: Site in dezvoltare!

                New posts!

                Comentariu


                • #9
                  Re: Site in dezvoltare!

                  Mie imi place
                  BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                  FH:TENERGY 05
                  BH:TIBHAR TORPEDO

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Site in dezvoltare!

                    - incearca sa reduci in latime si prima pagina ca si le celelalte
                    - mi se pare prea mult intins meniul in jos inutil,doar pentru pozele din stanga.Poate daca pe grupezi pe coloane sau orizontala reusesti sa scurtezi acel spatiu gol mare de culoare gri trist
                    - cauta ceva interesant si mai putin comun,la urma urmei continutul atrage lumea si mai putin culorile (fara linkuri xxx!)
                    lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                    FH Donic Slice 1.5 mm
                    BH TT Master Insider 0.6 mm

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: Site in dezvoltare!

                      Postat în original de harciu
                      - incearca sa reduci in latime si prima pagina ca si le celelalte
                      - mi se pare prea mult intins meniul in jos inutil,doar pentru pozele din stanga.Poate daca pe grupezi pe coloane sau orizontala reusesti sa scurtezi acel spatiu gol mare de culoare gri trist
                      - cauta ceva interesant si mai putin comun,la urma urmei continutul atrage lumea si mai putin culorile (fara linkuri xxx!)
                      Am sa incerc sa tin cont de opiniile dumneavoastra!Merci .

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: Site in dezvoltare!

                        Cateva sfaturi:
                        Primul si cel mai evident lucru sunt culorile, foarte deranjante ochiului, ai acea imagine verde care imita un ceas, un verde foarte tipator, apoi alta nuanta de verde pe header, apoi o alta nuanta de verde la logo toate gramada pe acel fundal gri destul de inchis. Sunt culori mult prea contrastante. Alege o singura nuanta de verde ceva mai usoara si o alta culoare pentru fundal, poate ramane si gri, dar mai deschis. Tema timpului este prezenta prea mult, imaginea care imita un ceas, sub un calendar pentru care trebuie sa faci scroll, iar in partea stanga inca doua ceasuri dintre care cel de jos, rosu, nu stiu ce ora arata, iarasi scoll-ul e prezent si aici. Fonturile sunt iarasi prea multe, fontul de la meniul din stanga e foarte frumos, se vede clar si placut, mergi pe acela si pe restul site-ului.
                        Sper sa nu te deranjeze observatiile mele. Oricum felicitari ca iti dai tot inteserul sa faci acest site si vrei sa il imbunatatesti.

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: Site in dezvoltare!

                          Postat în original de adriank
                          Cateva sfaturi:
                          Primul si cel mai evident lucru sunt culorile, foarte deranjante ochiului, ai acea imagine verde care imita un ceas, un verde foarte tipator, apoi alta nuanta de verde pe header, apoi o alta nuanta de verde la logo toate gramada pe acel fundal gri destul de inchis. Sunt culori mult prea contrastante. Alege o singura nuanta de verde ceva mai usoara si o alta culoare pentru fundal, poate ramane si gri, dar mai deschis. Tema timpului este prezenta prea mult, imaginea care imita un ceas, sub un calendar pentru care trebuie sa faci scroll, iar in partea stanga inca doua ceasuri dintre care cel de jos, rosu, nu stiu ce ora arata, iarasi scoll-ul e prezent si aici. Fonturile sunt iarasi prea multe, fontul de la meniul din stanga e foarte frumos, se vede clar si placut, mergi pe acela si pe restul site-ului.
                          Sper sa nu te deranjeze observatiile mele. Oricum felicitari ca iti dai tot inteserul sa faci acest site si vrei sa il imbunatatesti.
                          Multumesc mult pentru sfaturi.Am sa tin cont si voi modifica.Sanatate

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: Site in dezvoltare!

                            poti sa-l faci asa ?
                            http://aliens-exist.ucoz.com/
                            Pt ca asta arata bine . Fa o comparatie si o sa intelegi de ce .
                            E usor sa critici sau sa-ti dai cu parerea dar e greu sa faci , sunt de acord .
                            Ideea e , ce vrei sa faci cu site-ul asta ? IN afara de niste filme de pe youtube nu vad mare lucru pe el . Intru o data si apoi nu ma mai intereseaza . Ar fi bine sa aiba informatii updatate zilnic despre tenis - pe prima pagina daca se poate , poate sa-i pui in legatura pe jucatorii din zona voastra , competitii locale , etc .
                            Ai auzit de RSS feed , nu stiu daca site-ul care te hosteaza permite ?

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: Site in dezvoltare!

                              E greu, dar am sa fac ceva cat mai apropiat. Cat pot si stiu .

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: Site in dezvoltare!

                                Renunta la ceasuri si calendare, pune contuarul in partea de jos a paginii, treci la un font normal.
                                Fa niste sectiuni:
                                -info competitii - sunt multe competitii de tenis la nivel mare si poti pune scoruri si linkuri la filmele de la competitii
                                -stiri - unde spui chestii de genul samsonov a castigat cupa mondiala, butterfly a lansat tenergy fx, cutare a castigat turneul amatour de la valeni etc.
                                -istoria tenisului de masa - cum a inceput, cum se juca, cum a inceput treaba cu top spin-ul etc.
                                -jucatori - cateva informatii despre diversi jucatori de la liu gouliang la otilia badescu
                                -linkuri - unde pui linkuri spre site-uri de tenis de masă cum este forumul de fata sau alte forumuri si magazine
                                -educativ - unde pui filme de la ping skills sau articole de pe diverse site-uri gen ettu.org
                                -socializare - unde pui poze cu locurile unde se joaca tenis in diverse orase si eventual id-uri si statistici despre jucatori
                                -download - linkuri pt download de filme
                                TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

                                Comentariu

                                Who has read this thread:
                                Procesare...
                                X