Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

    Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
    Fh: Xiom Omega II euro black
    Bh: Xiom Omega I euro max red
    Glue: Xiom i-bond
    http://www.okclub.lx.ro

    Comentariu


    • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

      iata si cateva poze

      Comentariu


      • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

        Comentariu


        • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

          Postat în original de mircea.garaz
          Dupa mine o finala Farkas -Roman este una normala!
          Finala nu a fost normala!
          A fost de finala de infarct, o lupta incrancenata, in care, multii spectatori care asistau in tribune de cateva ore, aplaudau la scena deschisa, impreuna cu arbitrul, mingii incredibile! Dupa doua seturi in care Gabi a controlat jocul, Roman a dat tot ca putea el mai bun, a lovit orice minge din orice pozitie, forehandul sau de linie nimicind prin forta si fenta rezistanta lui Farkas, care pleca 'la tigari" de fiecare data. Si-l simteam pe Gabi cum isi jura in barba sa nu se mai lase pacalit de poignee-ul lui Roman, dar drumul lui ducea tot catre stanga!!
          Iar rabufnirile din final ale finalistilor, LACRIMI de bucurie si LACRIMI de durere in ochii amandurora ne-au impresionat deopotriva!
          Nu a fost o finala normala, Domnule Garaz! A fost una din cele mai reusite, poate chiar cea mai reusita!

          Comentariu


          • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

            Nu stiu cat de important este clasamentul, oricum l-am pierdut pe undeva prin geanta, si... oricum aproape toata toata lumea AmaTuR a fost acolo!
            Stiu, insa, si tin sa o spun, ca suntem o familie mare si frumoasa! Sunt printre noi oameni cu caracter minunat, cu talent deosebit si fiecare intalnire se transforma in sarbatoare!

            Comentariu


            • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

              Postat în original de mircea.garaz
              Domnule Dan,pentru a va cita pe dumneavoastra," nu ati nimerit organizatorul"!
              Cand eu am spus ca este o finala normala nu am avut in vedere decat valoarea celor doi jucatori si nimic altceva!
              ERa vorba de o figura de stil, mingea aruncata la fileu de D-vs mi-a folosit de minune pentru un mic joc de cuvinte! Scuze!

              Comentariu


              • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                Clasamentul primilor 16:
                1 Roman Iulian
                2 Farkas Gabor
                3 Nascu Serban
                4 Chirita Cristian
                5 Temelie Dragos
                6 Bauer Lajos
                7 Ciopaca Marin
                8 Carpovici Boris
                9 Rusu Stefan
                10 Petcu Valerian
                11 Zidar Victor
                12 Dinca Dorinel
                13 Rusu Cristian
                14 Mihaila Aurel
                15 Fratea Aurel
                16 Daneliuc Gabi
                Ordinea este data de eliminarile directe.

                Comentariu


                • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                  tenis, tenis... dar vad ca nu v-ati putut abtine de la a poza fundurile participantelor...

                  Comentariu


                  • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                    Un turneu de 10 ++ care s-a desfășurat într-o zi de s?rb?toare pentru cei din V?leni ?i s-a dovedit o mare s?rb?toare pentru prietenii din AMATuR care au putut fi prezen?i la această frumoas? competi?ie.Organizatori merit? toate felicit?rile pentru reu?ita turneului.S-a mai dovedit înc? o dat? că la V?leni pot fi organizate turnee de neuitat.Felicit?ri !!!

                    Comentariu


                    • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                      SURPRINZATOR...acesta ar fi prima exclamatie vazind clasamentul primilor 16.Cu adevarat SURPRINZATOR,la prima vedere...dar lasind la o parte prima impresie si gindind putin mai in amanunt,nu ar trebui sa fie atit de surprinzator de acum inainte,de ce?Simplu....dupa parerea mea,cred ca este primul semn de o "maturitate" valorica,cel putin in fruntea clasamentului.Daca se mentine si la urmatoarea intilnire,de acest nivel,acest trend de crestere a valorii,cred ca deja se cristalizeaza trecerea,incet dar sigur, la un nivel superior.....la un nivel mai aproape,decit am percepe noi,de un profesionism amator,daca putem spune asa.Altminteri...de prisos calificativele mele cu privire al organizarii acestei etape..organizatorii au fost peste.Cinste lor..
                      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                      FH - TENERGY 64
                      BH - XIOM VEGA EUROPE

                      Comentariu


                      • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                        In primul rand felicitari organizatorilor si celor carora i-au sprijinit si ajutat, pentru tot efortul depus la realizarea celui mai "mare" turneu de pana acum din istoria Amatur-ului, atat prin numarul de particiapnti cat si prin valoarea celor prezenti. Atmosfera eu zic ca a fost una deosebita si ma bucur ca am putut sa particip la acest eveniment care indiferent de ce va urma, va ramane un punct de referinta, cel putin in opinia mea. Singura intrebare este, oare unde se va ajunge de aici(nivel cred nesperat de nimeni la inceputuri)...vor fi prezenti la fel de multi jucatori in mod frecvent la turneele A sau A+, vor mai aparea constant jucatori "surpriza" care sa demonstreze ce rol are determinarea in acest sport...Inca odata respectele mele acestor oameni cu suflet mare...
                        Blade: Viscaria, FL
                        fh: T05, 2,1 mm, black
                        bh: T05, 2,1 mm, red

                        Comentariu


                        • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                          Postat în original de Dan2
                          Clasamentul primilor 16:
                          1 Roman Iulian
                          2 Farkas Gabor
                          3 Nascu Stefan
                          4 Chirita Cristian
                          5 Temelie Dragos
                          6 Bauer Lajos
                          7 Ciopaca Marin
                          8 Carpovici Boris
                          9 Rusu Stefan
                          10 Petcu Valerian
                          11 Zidar Victor
                          12 Dinca Dorinel
                          13 Rusu Cristian
                          14 Mihaila Aurel
                          15 Fratea Aurel
                          16 Daneliuc Gabi
                          Ordinea este data de eliminarile directe.
                          La locul 3 nu s-a gresit? Nu e NASCU SERBAN?

                          Comentariu


                          • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                            Postat în original de flash
                            In primul rand felicitari organizatorilor si celor carora i-au sprijinit si ajutat, pentru tot efortul depus la realizarea celui mai "mare" turneu de pana acum din istoria Amatur-ului, atat prin numarul de particiapnti cat si prin valoarea celor prezenti. Atmosfera eu zic ca a fost una deosebita si ma bucur ca am putut sa particip la acest eveniment care indiferent de ce va urma, va ramane un punct de referinta, cel putin in opinia mea. Singura intrebare este, oare unde se va ajunge de aici(nivel cred nesperat de nimeni la inceputuri)...vor fi prezenti la fel de multi jucatori in mod frecvent la turneele A sau A+, vor mai aparea constant jucatori "surpriza" care sa demonstreze ce rol are determinarea in acest sport...Inca odata respectele mele acestor oameni cu suflet mare...
                            Frumos turneu. Cred ca totusi o trecere din nou la sistemul Open si Amatori ar fi binevenita. Si mai mult de cat atat, chiar sa se faca trecerea atat de la Open la Amatori.
                            Schlager Carbon Off +
                            FH: Xiom Vega Elite Max
                            BH: Xiom Vega Europe Max

                            Comentariu


                            • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                              YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                              Comentariu


                              • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                BRAVO BRAVO BRAVO
                                Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                FH: Tenergy 05 FX
                                BH: Tenergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                  Comentariile sunt de prisos. Totul a fost la superlativ.Bravo organizatorilor si participantilor!!!

                                  Comentariu


                                  • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                    Postat în original de Kantor Imre-Zoltan
                                    Comentariile sunt de prisos. Totul a fost la superlativ.Bravo organizatorilor si participantilor!!!
                                    asa este !...
                                    Felicitari !!!

                                    Comentariu


                                    • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                      Postat în original de horia
                                      Postat în original de flash
                                      In primul rand felicitari organizatorilor si celor carora i-au sprijinit si ajutat, pentru tot efortul depus la realizarea celui mai "mare" turneu de pana acum din istoria Amatur-ului, atat prin numarul de particiapnti cat si prin valoarea celor prezenti. Atmosfera eu zic ca a fost una deosebita si ma bucur ca am putut sa particip la acest eveniment care indiferent de ce va urma, va ramane un punct de referinta, cel putin in opinia mea. Singura intrebare este, oare unde se va ajunge de aici(nivel cred nesperat de nimeni la inceputuri)...vor fi prezenti la fel de multi jucatori in mod frecvent la turneele A sau A+, vor mai aparea constant jucatori "surpriza" care sa demonstreze ce rol are determinarea in acest sport...Inca odata respectele mele acestor oameni cu suflet mare...
                                      Frumos turneu. Cred ca totusi o trecere din nou la sistemul Open si Amatori ar fi binevenita. Si mai mult de cat atat, chiar sa se faca trecerea atat de la Open la Amatori.
                                      Militez si eu (in continuare) pe sisteme si turnee diferite, pe criterii valorice (de clasament), macar pe doua categorii!! Amaturul a luat mare amploare si nu ma refer doar la acest turneu, ci la numeroasele de peste 100 participanti numai anul acesta si este timpul ca cei care conduc sa se gandeasca serios si SA IMPLEMENTEZE un alt sistem, cu promovari si retrogradari, cum a mai fost... ca o fi mai complicat de tinut statistica, nu cred ca s-ar plange Florin, cred ca realitatile si progresul Amaturului necesita ajustari la noile conditii.
                                      Daca insa doriti in continuare sa fim in condens (si la propriu si la figurat) si sa se joace semifinalele si finalele la orele tarzii ale noptii, si daca cei care bat sute de km in tara sa joace doar 5 meciuri sunt dispusi si pe viitor cu acest lucru, atunci... tot inainte!!
                                      Altfel, SUPEEERBE POZE !!!
                                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                                      Comentariu


                                      • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                        Un turneu cu adevarat MARE !
                                        Personal le multumesc domnilor Vali Soare si Dan Bodeanu pentru implicarea deosebita in organizarea acestui turneu!
                                        Multumiri speciale si pentru: Bogdan Trifu, Rares Leorda, Daniel Pui, Vali Suta, care m-au ajutat a doua zi sa incarcam inapoi in camion mesele pe care s-a jucat acest turneu.
                                        Sa ne vedem sanatosi !
                                        www.clubarena08.ro

                                        Comentariu


                                        • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                          Postat în original de sorin167
                                          Multumiri speciale si pentru: Bogdan Trifu, Rares Leorda, Daniel Pui, Vali Suta, care m-au ajutat a doua zi sa incarcam inapoi in camion mesele pe care s-a jucat acest turneu.
                                          Ma alatur si eu cuvintelor lui Sorin, multumindu-le din suflet atat lor, cat si soferului care a transportat mesele!
                                          Tot pentru sofer... complimente din partea D-lui Radulescu! (dupa ce am incheiat incarcarea, administratorul salii, m-a rugat sa iau legatura cu soferul si a ramas cu gura cascata caand i-am spus ca nu avem sofer, ca domnul de la volan este director de banca! Intre timp a reusit sa o inchida si sa transmita complimente!)

                                          Comentariu


                                          • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                            "Un concurs la care a fost tot Amaturul",sclipitoare remarca !
                                            O adevarata provocare!Asa am simtit ca a insemnat acest concurs pentru organizatori!
                                            Eram insa ferm convins ca totul va iesi perfect!Asa si a fost.
                                            Organizare perfecta!Bravo dl Dan!Bravo Vali!
                                            Nu mai exista nici un dubiu ca avem persoana potrivita care sa coordoneze ca presedinte asociatia Amatur!
                                            ps.as vrea sa mentionez inca ceva:Acest concurs de 247 de perosoane care s-a desfasurat in 2 sali diferite a inceput la ora 10:30!!!

                                            Comentariu


                                            • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                              Pentru a ramane in acelasi ton, as vrea sa fac o remarca speciala:
                                              Poate va amintiti ca in timp ce luati micul dejun sau pranzul la PERGOLA, ati discutat cu un domn inalt, agreabil, in timp ce va servea cu un pahar de vin fiert... sau poate ati observat o doamna draguta, care va pregatea la bucatarie menu-ul de pranz, intorcand cartofii...
                                              Doamna Iulia Biclineru si domnul Daniel Biclineru, patronii restaurantului, ne serveau cu placere si cu pasiune... in timpul liber, in celelalte zile fiind medic si director!
                                              De aceea tin sa le multumesc si public pentru atentia si promptitudinea cu care am fost serviti!

                                              Comentariu


                                              • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                                am mai descoperit doi oameni :
                                                unul, ambitios si priceput in organizare : dan bodeanu
                                                celalalt, nevazut, neauzit, dar simtit : vali soare
                                                BRAVO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........ na ! ca mi s-a stricat calculatorul
                                                sa ne vedem sanatosi !

                                                Comentariu


                                                • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                                  Postat în original de Dan2
                                                  Postat în original de sorin167
                                                  Multumiri speciale si pentru: Bogdan Trifu, Rares Leorda, Daniel Pui, Vali Suta, care m-au ajutat a doua zi sa incarcam inapoi in camion mesele pe care s-a jucat acest turneu.
                                                  Ma alatur si eu cuvintelor lui Sorin, multumindu-le din suflet atat lor, cat si soferului care a transportat mesele!
                                                  Tot pentru sofer... complimente din partea D-lui Radulescu! (dupa ce am incheiat incarcarea, administratorul salii, m-a rugat sa iau legatura cu soferul si a ramas cu gura cascata caand i-am spus ca nu avem sofer, ca domnul de la volan este director de banca! Intre timp a reusit sa o inchida si sa transmita complimente!)
                                                  ....cum altfel, doar suntem prieteni.....

                                                  Comentariu


                                                  • Re: Campionatul National AMATUR Valenii de Munte, pe 31 oct

                                                    Suuuper turneu!
                                                    Conditii foarte bune de joc, organizare eficienta, gazde ospitaliere, meciuri frumoase si multi jucatori de top prezenti.
                                                    Mai vrem si la anul un turneu A+ la Valeni, nu neaparat la fel de urias ca acesta.
                                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X