Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

comparatie intre scarbe:))

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • comparatie intre scarbe:))

    Ajutati-ma va rog cu o comparatie intre BTY feint long II ox vs hallmark phoenix dpdv al deranjarii si care e mai buna pentru aparare de langa masa si pentru ceva atac
    P.S nu cer informatiile astea doar ca sa ma aflu in treaba,pentru ca stiu ca numai ieri am mai deschis un topic legat de un lemn, asta cu iarba e pentru fratemio ca trebuie sa-i iau o iarba, iar celalalt e pentru o fata de aici care isi schimba setupul
    spun acestea ca sa nu fiu acuzat ca deschid topicuri aiurea ca sa le manc timpul celor care vor sa ajute amatorii forumului
    multumesc
    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

  • #2
    Re: comparatie intre scarbe)

    Cele doua fete amintite sunt pentru aparare clasica, in special Feint Long.Cu Phonix-ul faci si una si alta dar nu e asa stralucita. Pentru jocul de aproape, ai fetele interzise ITTF(dar cu drept de joc in Amatur!) Cele mai rele sunt de la Dr.Neubauer :Super Block, Inferno, Monster de la Hallmark: Original, Friction special, TTMaster: Insider, Swing Back TSP Curl Bamboo.Din cele aprobate ITTF mai putin rele, dar cu un potential foarte bun de atac sunt DHS C8, DHS Cloud(at)Fog III, 729 Friendship 837 OX, XiYing OX. Astea din cele ce am incercat pana acum.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Re: comparatie intre scarbe)

      Postat în original de laky
      Cele doua fete amintite sunt pentru aparare clasica, in special Feint Long.Cu Phonix-ul faci si una si alta dar nu e asa stralucita. Pentru jocul de aproape, ai fetele interzise ITTF(dar cu drept de joc in Amatur!) Cele mai rele sunt de la Dr.Neubauer :Super Block, Inferno, Monster de la Hallmark: Original, Friction special, TTMaster: Insider, Swing Back TSP Curl Bamboo.Din cele aprobate ITTF mai putin rele, dar cu un potential foarte bun de atac sunt DHS C8, DHS Cloud(at)Fog III, 729 Friendship 837 OX, XiYing OX. Astea din cele ce am incercat pana acum.
      Multumesc de raspuns
      ma intereseaza in special cele aprobate,
      Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
      Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

      Comentariu


      • #4
        Re: comparatie intre scarbe)

        Pai daca vrei de alea aprobate, de ce le numesti scarbe?
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #5
          Re: comparatie intre scarbe)

          Cate exemple de jucatori softisti care au pierdut impotriva ierburilor chiar si aprobate nu sunt pe forum!
          cel mai recent din cate am vazut Flam cu Harciu scriau pe un topic ca feint long II a fost "penala"
          Pentru acei jucatori(multi) care nu stiu cei aia iarba sau care nu s-au intalnit des cu ea....acest material va fi o scarba mereu
          Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
          Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

          Comentariu


          • #6
            Re: comparatie intre scarbe)

            E ceva obisnuit sa te temi...de necunoscut! "Somnul ratiunii zamisleste monstrii", e un aforism ce se potriveste perfect topicului. Renunta la logica, pieptanati circumvolutiunile cerebrale, pana ce ajung la nivelul unui antitopspin, culcate pe o gramada de prejudecati si trage un pui de somn. Vei visa o scarba de monstru, cu parul long pips, cu o voce enervanta de putina sparta scotand un un tacanit sacadat si sinistru, pac...pac...pac. Dupa zvarcoleli interminabile produse de groaznicul cosmar, te va trezi la realitate o voce plictisita...meciball, pac...pac si 3-0.
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Re: comparatie intre scarbe)

              Nu sunt deloc scarbe Bogdane ........... sunt doar niste fete din care vine mingea putin urat, urat si foarte urat in funcite de fata fiecaruia
              Butterfly Matsushita Power Defence
              FH:Yasaka Rakza Soft
              BH:Hallmark Phoenix Ox

              Comentariu


              • #8
                Re: comparatie intre scarbe)

                oare chiar ai dreptate Jax???
                am glumit si eu un pic cu titlul si imi sar ierbarii in cap...ma voi abtine de acum
                TOPIC INCHIS...o sa caut singur de acum
                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                Comentariu


                • #9
                  Re: comparatie intre scarbe)

                  pac pac si daca ala sthie topspin de fh binisor 0-3 nu 3-0

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: comparatie intre scarbe)

                    Postat în original de jhonyqz
                    pac pac si daca ala sthie topspin de fh binisor 0-3 nu 3-0
                    mi-a placut asta bogdane
                    Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                    Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: comparatie intre scarbe)

                      Acei ce stiu topspin pe fh nu maraie...si fac intradevar 3-0.Fara drept de apel.
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: comparatie intre scarbe)

                        da asa-i iarba asta long pips in special ox i pt a incurca adversarul daca i slab si greseste atunci ierbarul castiga daca ala da binisor castiga el, daca il "prinzi" il bati daca isi da seama de smecherie te bate el, totul depinde de experienta si nivelul adversarului ,dar si de indemanare ierbivorului

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: comparatie intre scarbe)

                          Insfarsit suntem de acord...
                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: comparatie intre scarbe)

                            Daca tot m-ati pomenit,raspund in topic si eu,comparand "scarba" din semnatura cu "penala" Feint Long II . Diferenta o face buretele fiecareia,cu cat e mai gros cu atat absoarbe mai mult din viteza.Asta,zic eu,spune ceva despre blocul langa masa:cu burete de 1mm. sau mai gros pe iarba poti juca si langa masa dar cu ce am eu acum oricat incerc capace si blocuri,toate depasesc masa adversarului.Poate si lemnul contribuie,al meu nu e chiar asa defensiv.
                            Repet totusi convingerea mea despre "scarbe" : un softist sau atacant cu multa rabdare,care nu incearca topspin la fiecare minge si nu e disperat dupa punct ba dimpotriva,va returna simplu mingile ciudate din iarba,va invinge orice "scarba",interzisa sau nu de ITTF. In ce priveste "scarbarului",nu lungimea ierbii e secretul ci alternanta loviturilor si a fetelor.
                            In final,daca tot s-a pomenit atat acest Hallmark Phoenix ox si are cineva una de rezerva,mi-as dori si eu sa o testez macar...se poate imprumuta?
                            lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                            FH Donic Slice 1.5 mm
                            BH TT Master Insider 0.6 mm

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: comparatie intre scarbe)

                              N-as zice ca Hallmark Phoenix e cea mai mare scarba, ba din contra e una destul de "soft". Originalul si Friction special de la Hallmark respectiv Super Blockul si Inferno de la Dr. Neubauer reprezinta varful ! Astea merita incercate...
                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: comparatie intre scarbe)

                                Aveti mare dreptate dar alea sunt interzise....cu participarea mea la Amatur si cu anumiti jucatori din Deva am experimentat si eu ierburi interzise ca joola razor si tibhar grass devil si pentru mine nici unu nu a deranjat ca phoenix de la hallmark....mai ales ca cel la care am vazut-o habar nu are ce e aia tenis (glumesc Jax,glumesc )
                                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: comparatie intre scarbe)

                                  Multumesc pentru sfat,tocmai mi-am comandat un Dr. Neubauer Inferno ! O sa aflati daca e asa cum spuneti,ori apare in semnatura ori la vanzare!
                                  lemn Dr. Neubauer Barricade DEF
                                  FH Donic Slice 1.5 mm
                                  BH TT Master Insider 0.6 mm

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: comparatie intre scarbe)

                                    Cea mai ''REA'' iarba este mana adversarului(cu tot ceea ce fiziologic implica ea;tehnica,viteza de reactie,de executie,superficialitate,transmiterea impulsurilor nervoase de la creier spre spre efector in cazul mainii,etc,etc...) De acolo se castiga punctele. Personal am incercat majoritatea ''ierburilor''...,nu stiu care este cea mai buna dar ceea ce vreau sa subliniez este : TOATE ''STRAMBACIUNILE'' PE CARE MAJORITATEA LE HULESC au cel putin atatea puncte slabe cat si avantajele pe care (unii cred ca) le confera.
                                    Cu respect!

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: comparatie intre scarbe)

                                      Corect! Foarte bine spus.

                                      Comentariu

                                      Who has read this thread:
                                      Procesare...
                                      X