Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pastrare paleta la temperaturi scazute

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Pastrare paleta la temperaturi scazute

    Am si eu o intrebare:miam mutat masa de tenis in mansarda dar temperatura este mai sczuta...vara ,primavara si toamna este ok dar iarna este putin mai frig si nu stiam daca e bine sa joc fiindca am vazut in acest topic ca fetele nu mai merg bine daca le lasi in frig.Ce spuneti?Are ceva daca ma joc si dupa aceia imi las paleta in camera la temperatura normala(20 si ceva de grade) pana altadata cand ma duc iarasi si joc?
    BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
    FH:TENERGY 05
    BH:TIBHAR TORPEDO

  • #2
    Re: lemne,fete,adezivi

    Nu ma lamureste nimeni?
    BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
    FH:TENERGY 05
    BH:TIBHAR TORPEDO

    Comentariu


    • #3
      Re: Pastrare paleta la temperaturi scazute

      fețele la frig se intaresc si nu mai merg la fel ca atunci cind sint la temperaturi normale si normal ca se modifica saritura deci practic nu mai e aceeasi paleta , la fel se intimpla si la caldura excesiva .
      De cind o scoti din casa la frig ele se intaresc in 15 minute ... e ca si cum ai lasa-o tot afara . Cred ca seamana foarte mult cu cele chinezesti (tari).
      Nu prea ai cum sa eviti situatia cit timp afara e f. frig , ca joci mai mult de 15 minute , presupun .
      Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
      Fete de palete tenis de masa
      TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

      Comentariu


      • #4
        Re: Pastrare paleta la temperaturi scazute

        Fetele au de suferit pe termen lung?O sa mai poata reveni la calitatile initiale daca sunt jucate la temperaturi foarte scazute(grade -)?

        Comentariu


        • #5
          Re: Pastrare paleta la temperaturi scazute

          Daca au stat la frig e ok , daca au stat la cald ... se deterioreaza , vb de cele uitate in masina la soare , acolo pe timp de vara se ajunge si la 50-58 grade cea ce este f. mult si ptr. fețe , un prieten s-a plimbat cu paleta asa , si cea care a stat la soare nu a mai fost buna de nimic , era cu totul alta fata de normal , e vb de Hammond care s-a intarit , e curios ca soarele ar fi trebuit sa inmoaie sau poate nu am inteleg eu bine fenomenul , oricum nu am aprofundat sa vad de ce s-a intimplat asa .
          La celalalt capat , la frig eu cred ca isi revin odata ce intra in temperaturi normale , acum si cu frigul ... pot fi 3-5-10 grade dar daca au stat la - ... grade . nu mai stiu .
          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
          Fete de palete tenis de masa
          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

          Comentariu


          • #6
            Re: Pastrare paleta la temperaturi scazute

            De fapt este vorba mai mult de razele UV care deterioreaza f tare cauciucul. Caldura inmoaie pe termen scurt dar "imbatraneste" pe termen lung. Frigul nu face rau daca nu este extrem. Aduceti-va aminte de experimentul cu garoafa sau mingia de cauciuc scufundate in azot lichid. Devin casante.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #7
              Re: Pastrare paleta la temperaturi scazute

              Pentru a preveni situatiile de mai sus,propun sa tinem paleta intr-o "lada termica"(nu frigorifica).
              Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
              Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X