Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

    i-am explicat acestui domn, no pain no gain, in alt post ca eu nu pot sa joc pe fh decat cu tenergy pt. ca agata foarte bine topsheet-ul.Eu am invatat loop si topspin cu o fata hurricane 2 si 3 care deasemenea agatau f. bine, si cred ca de aici "mi s-a format mana" pt. astfel de fete cu burete tare si topsheet care agata. Sunt singurele doua fete(hurricane si tenergy, mai nou si vega) cu care ma inteleg pe fh. si cu care am jucat pana acum. Totusi acest domn se incapataneaza sa stie ce e mai bine pt. mine si cu ce fete pot eu juca. E problema lui si numai a lui, sa se incapataneze in continuare, din partea mea eu imi vad mai departe de viata si de tenis de masă la nivelul pe care il am, fara sa fi avut vreodata pretentia ca sunt un mare jucator asa cum dansul apreciaza ca este. Eu joc ce pot, cum pot si cu ce pot!
    Blade-Darker speed 90
    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
    Bh- Testing

    Comentariu


    • #27
      Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

      Daniel ,in locul tau as accepta sa joc cu No pain. O experienta in plus nu strica
      In alta ordine de idei da , recunosc, si eu sunt un frustrat in alte tenisului de masa si nu e nici o rusine in asta. Nu am avut norocul , hai sa zicem posibilitatea sa facem tenis de performanta si nu neaparat fiindca nu am vrut asta. Cu toate acestea ne informam, skimbam opinii, incercam sa comprimam timpul pentru a compensa anii lipsa de antrenamente.
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #28
        Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

        nu refuz pe nimeni, intotdeauna am vrut sa joc cu jucatori mai buni decat mine pt. a putea invata ceva, altfel nu se poate.Dar cand ti se arunca manusa de genul acesta sunt un pic dezamagit, nu asa trebuie inteles acest sport, daca nu esti de acord cu ideea cuiva te provoaca si el la ce stie el mai bine! Daca ne vom intalni la un concurs cu cea mai mare placere, promit ca voi aduce si tenergy-ul! Si inca ceva, si eu sunt de acord cu el ca tenergy 05 e pretentios pentru incepatori, am dat lemne cu tenergy unor incepatori care priveau extaziati ce topspin dadeam, iar cand incercau si ei dadeau numai mingi pe afara, ulterior le-am dat sriver fx si s-au calmat, dar mie mi-a placut tenergy din primul sfert de ora, si cred ca asta il irita pe cineva care e profesionist, cum de poate domne' amatorul ala care joaca tenis in timpul liber sa joace el cu tenergy?!?!?!Blasfemie!
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #29
          Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

          Daca poti stapani o fata gen Tenergy si te simti mai bun cu ea fata de Sriver FX sa zicem, de ce sa nu o folosesti? Chiar faptul ca folosesti o fata care da mult efect , dar e si senzitiva la efect te obliga sa compensezi mult si iti ascute simturile spre deosebire de o fata gen Nimbus Soft (sau Bryce FX in cazul meu) care iti mai "iarta" din greseli.
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #30
            Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

            Pe mine daca m-ar provoca cineva in acest fel, i-as spune: "accept provocarea, dar apoi am si eu o provocare pt tine. Cine a citit mai multe carti. Iti dau 700 inainte si te las sa pui si maualele scolare. Daca "te bat" cu 700 inainte, am sa-ti explic dupa aia, de ce nu este buna pt tine trufia. Dupa aia, mergem impreuna la o bere, sa-mi mai explici odata de ce nu e bun Tenergy pt. mine, ca am uitat."
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #31
              Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • #32
                Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                Trufia-arma care te poate duce la pieire.!!
                Dani nu-i satisface dorinta,lasal in ceata sa se framante cum de poti juca cu tenergy.
                Sa ne vedem sanatosi si sa auzim de bine.

                Comentariu


                • #33
                  Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                  La ce subiect , ce se discuta...
                  TENERGY // LIN Gaoyuan // TENERGY
                  TENERGY // VISCARIA // TENERGY

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                    Domnule Visco am observat ca va place f mult sa va bagati in seama pe acest forum,probabil sunteti un frustrat in acest sport,mai nou am auzit ca sunteti si antrenor pe la idm pe cine ce invatati nu stiu.Acest site e dedicat pasionatilor de tenis de masă nu de literatura,pt cele 700 de carti citite de dumneavoastra sunt alte forumuri specifice si apropo Sonex F3 big slam nu exista,cu asta chiar m-ati dezamagit total;macar teorie domnule visco daca practica nu ,la noua dumneavoastra meserie de antrenor de tenis de masă aveti nevoie de putina teorie pt ca de la orele de practica ati cam lipsit.
                    Lemn DHS Hurricane King
                    Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                      imparti cam usor catalogari despre oameni pe care nu-i cunosti...
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                        Citatul cu Sonex F3 Big Slam va rugam sa-l prezentati in probatoriu, pentru ca afirmatia sa nu fie aruncata doar asa, de florile marului !Nu stiu cum joaca VISCO ping-pong, dar ca ar putea preda teorie la AMATUR TABLE TENIS ACADEMY,e sigur. Acesti teoreticieni isi au locul lor bine stabilit, la fel ca si criticii de arta, film sau cronicarii sportivi. Pot sa perceapa valoarea, fara a fi in stare insa sa o produca. Si in fond, de ce ar face-o, cand nu e treaba lor !
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                          Nu stiu daca Visco e antrenor sau nu dar pt toata lumea de pe forum care l-a solicitat a avut un sfat . Bun/rau , cum a fost , denota bunavointa iar prin faptul ca o face fara sa ceara nimic in schimb sint sigur ca multi l-au apreciat .
                          Ca sa nu mai precizam la urma ca are aproape de 2 ori virsta ta , in tenis de masă sintem toti egali .

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                            Respect pentru dvs, NoPainNoGain, dar pana cand cei care va reprezinta interesele sportive, anume http://www.frtenismasa.ro/ , nu au nimic bi-directional care sa ne ajute in bijbaielile noastre, ne lasam invatati de Domnul Visco. E alegerea noastra.
                            Ma bucur ca dvs, jucator de top10, participati la forum, si va rog sa va castigati respectul (meritat) printr-o atitudine mai intelegatoare. Va multumesc.
                            TsE

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                              Domnule TSE vreau sa va spun ca n-am nici o problema prin faptul ca domnul visco da sfaturi,de cele mai multe ori chiar sfaturi f bune care m-au surprins si pe mine prin complexitatea explicatiilor;prin urmare eu il consider chiar un om competent in acest domeniu,dar atitudinea dansului prin a pleda in postura de avocat al domnului daniel nu mi s-a parut tocmai la locul ei(poate gresesc).Cu fetele sonex f3 big slam despre care eu unul personal n-am auzit si poate imi spune dansul mai multe despre ele poate a facut o gresala pur omeneasca sau poate stie dansul ceva despre aceste feteca o sa apara in curand sau poate ca sunt fete mai vechi desi ma indoiesc.Si pentru domnul Visco citez din semnatura dansului :"In fata lui Dumnezeu toti suntem la fel de prosti" cu tot cu cele 700 de carti pe care mi le dati avans,problema se mai pune si altfelana la varsta dumneavoastra ajung sa citesc cele 700 de carti dar dumneavoastra nu cred ca ajungeti sa ma bateti cu 6-7 inainte .
                              Lemn DHS Hurricane King
                              Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                Sonex...Desto... le-a incurcat omu',se mai intampla.

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                  "Sonex" in loc de "Desto" a fost o eroare pt care-mi cer scuze celor care au citit postul, dar fondul problemei ramane corect. Nu am pretentia ca nu fac niciodata erori. Tenis joc cum pot, dar nu simt nevoia sa ma justific de ce nu joc mai bine. Sugestiile pe care le-am dat la masa, unor prieteni care joaca mai slab, au fost gratuite si nu se pot numi antrenorat. Daca s-au simtit amenintate unele pozitii, imi pare rau. Sau poate ca ar trebui sa-mi para bine? In rest, oamenii sunt capabili sa judece cine este frustrat. Voi spune acum ceva de care sunt absolut sigur: " conditia umana nu are nimic de a face cu gradul de perfectionare in tenisul de masa, desi cateodata marii campioni sunt si mari caractere".
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                    Postat în original de No pain,no gain
                                    Domnule TSE vreau sa va spun ca n-am nici o problema prin faptul ca domnul visco da sfaturi,de cele mai multe ori chiar sfaturi f bune care m-au surprins si pe mine prin complexitatea explicatiilor;prin urmare eu il consider chiar un om competent in acest domeniu,dar atitudinea dansului prin a pleda in postura de avocat al domnului daniel nu mi s-a parut tocmai la locul ei(poate gresesc).Cu fetele sonex f3 big slam despre care eu unul personal n-am auzit si poate imi spune dansul mai multe despre ele poate a facut o gresala pur omeneasca sau poate stie dansul ceva despre aceste feteca o sa apara in curand sau poate ca sunt fete mai vechi desi ma indoiesc.Si pentru domnul Visco citez din semnatura dansului :"In fata lui Dumnezeu toti suntem la fel de prosti" cu tot cu cele 700 de carti pe care mi le dati avans,problema se mai pune si altfelana la varsta dumneavoastra ajung sa citesc cele 700 de carti dar dumneavoastra nu cred ca ajungeti sa ma bateti cu 6-7 inainte .
                                    idei putine dar fixe
                                    Blade-Darker speed 90
                                    Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                                    Bh- Testing

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                      daca vrei scriu si romane;n-am citit ca domnul visco 700 de carti dar nici nu sunt un necitit,daca ai nevoie de vreun sfat spune ca eu prin esenta sunt un om maleabil si simtit probabil ca o sa-ti dai seama dupa ce ma cunosti nu prin intermediul a doua vorbe aruncate pe un forum;am primit o gramada de mp si la toate am raspuns frumos si civilizat.
                                      Lemn DHS Hurricane King
                                      Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                        Postat în original de TsE
                                        Respect pentru dvs, NoPainNoGain, dar pana cand cei care va reprezinta interesele sportive, anume http://www.frtenismasa.ro/ , nu au nimic bi-directional care sa ne ajute in bijbaielile noastre, ne lasam invatati de Domnul Visco. E alegerea noastra.
                                        Ma bucur ca dvs, jucator de top10, participati la forum, si va rog sa va castigati respectul (meritat) printr-o atitudine mai intelegatoare. Va multumesc.
                                        Ce jucator din top 10?

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                          Cred ca nu au rost conflicte de astea pe aici.
                                          Initial si eu am crezut ca NoPain este un infatuat , dar cred ca m-am inselat - promisiunea lui de a-mi demonstra faptic diferenta intre fetele negre si rosii mi-a demolat parerea initiala. Apoi sfaturile lui chiar sunt practice si de bun simt. Poate revolta lui cateodata e data de faptul ca sfaturile lui nu sunt luate in seama desi vin din partea unui jucator , nu din partea unor diletanti ca noi. Daca isi dezvaluia identitatea eu cred ca nimeni nu ii punea la indoiala argumentele.
                                          Visco e un veteran al forumului si poate cel mai pasionat de prin zona. De asemenea sfaturile lui au facut "istorie" intr-o vreme cand habar nu aveam de lemne si fete si vroiam sa imi iau tot ceea ce e mai rapid pe piata. E un tip de toata isprava.
                                          Nu vreau sa par patetic , dar eu zic ca e cazul sa va dati mana "tovaraseste" si sa inkeiem conflicte de tipul asta.
                                          Blade DHS PG 2
                                          FH: DHS Hurricane 3
                                          BH: Stiga Airoc Astro M

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                            Ca sa zic asa , trecu si Nationalu si nu aflai care fața e mai tare rosie sau neagra. No pain nu a dat nici un semn de viata, iar eu nu mi-am prins carton in piept . Oancea Ionut nu e Nopain , iar pe altul nu l-am intrebat.
                                            Din proprie experienta pot zice ca Bryce FX negru e mai tare decat a rosie . Vorbesc de fețele mele bineinteles .
                                            Blade DHS PG 2
                                            FH: DHS Hurricane 3
                                            BH: Stiga Airoc Astro M

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                              Ultima data a postat aici.Nu este sigur Oancea Ionut, pt ca la un moment dat chiar scria ceva catre el , intr-un post.
                                              Pt mine , nu a avut sentimente "belicoase" decat dupa ce sa simtit ofensat de parerea mea privitoare la pariuri. Inainte avea o parere mai buna, citez: "Uitati-va la domnul visco ce palete are.Lemne deosebite cu control mare si fete de control cu sunet placut.Felicitari domnule visco se vede ca ati invatat ceva din cat ati citit nu ca altii care recomanda tenergy,baracuda sau bryce si citesc se pare ca degeaba." Sigur este un jucator bun, dar nu a mai avut posibilitatea sa posteze in ultima vreme.
                                              Lemn- Bty Viscaria
                                              FH - TENERGY 05
                                              BH - TENERGY 80

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                                Postat în original de VISCO
                                                Ultima data a postat aici.Nu este sigur Oancea Ionut, pt ca la un moment dat chiar scria ceva catre el , intr-un post.
                                                Pt mine , nu a avut sentimente "belicoase" decat dupa ce sa simtit ofensat de parerea mea privitoare la pariuri. Inainte avea o parere mai buna, citez: "Uitati-va la domnul visco ce palete are.Lemne deosebite cu control mare si fete de control cu sunet placut.Felicitari domnule visco se vede ca ati invatat ceva din cat ati citit nu ca altii care recomanda tenergy,baracuda sau bryce si citesc se pare ca degeaba." Sigur este un jucator bun, dar nu a mai avut posibilitatea sa posteze in ultima vreme.
                                                eu cred ca e Oancea Ionut(cred doar) pentru ca ultima data cand am fost la Florescu(sapt. trecuta) imi povestise cu ce joaca Oancea si anume "dhs hurricane king,o fața yasaka pe forhand si nu-mi amintesc ce avea pe rever"
                                                daca ne uitam la semnatura lui nopain.....
                                                Setup: Timo Boll ZLC + Dignics 05
                                                Însă Dumnezeu Și‑a dovedit dragostea față de noi prin faptul că, pe când eram păcătoși, Cristos a murit pentru noi - Romani 5:8

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                                  Oancea Ionut mi-a zis clar ca nu e el si ca nu scrie pe forumuri.In fine , nu conteaza , nu facem pe detectivii ...
                                                  Blade DHS PG 2
                                                  FH: DHS Hurricane 3
                                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: Fete ROSII sau Fete NEGRE ?

                                                    Oancea Ionut joaca intr-adevar cu Pryde 30 pe rever si cu lemn Dhs Hurricane King,n-am sustinut nici o secunda ca sunt Oancea Ionut nu stiu de unde au aparut aceste banuieli.Intr-adevar vali din timisoara l-a intrebat pe Oancea la Campionatele Nationale la Arad daca el e No pain de pe forum.Cu domnul Visco n-am nimic chiar ii apreciez sfaturile care sunt mai mult decat corecte.Domnule Vali initial credeam ca sunteti domnul avocat de la Timișoara cu care ma cunosc dar acum cand vad ca pt dansul cautati laser malcs mi-am dat seama ca nu sunteti una si aceeasi persoana,iar n-aveam cum sa stiu ca dvs veniti la arad si plus de asta nu stiam persoana dumneavoastra.
                                                    Lemn DHS Hurricane King
                                                    Fete:Butterfly Tenergy 25 forhand,Yasaka Pryde backhand

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X