Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

DHS H3 Neo

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • DHS H3 Neo

    Vasco, vad ca mai nou in panoplia ta apare fața de mai sus. Presupun ca e vorba de varianta comerciala, caci altfe, cunoscandu-ti rigurozitatea, sigur ai fi specificat. Deoarece pe presports e la un pret de 14E, poate reprezenta o varianta viabila pentru multi.Eu am jucat ceva timp cu H-ul clasic, si in ciuda senzatie de "mortaciune", mi-a placut mai ales topspinul nimicitor, mai ales pentru faptul ca dupa impactul cu masa, mingea lua o traiectorie foarte joasa, facand capacele foarte greu de returnat. Cum e Neo fata de clasicul H3 ? Poate prin cautarile tale ai dat si de varianta provinciala si de ce nu, nationala a lui Neo.
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

  • #2
    Re: DHS H3 Neo

    Neo Nationala e aproape imposibil de gasit.Iar ea difera de la jucator la jucator,nu te gandi k ele sunt toate la fel.
    Blade : DHS Hurricane King
    FH: DHS Hurricane 3 Neo National
    BH: Xiom Vega Europe

    Comentariu


    • #3
      Re: DHS H3 Neo

      Poate jucatorii o simt altfel, de la caz la caz, ceea ce e valabil si la alte fețe.Dar n-as prea crede ca sunt diferente atat de mari intre doua fețe, teoretic identice, incat sa nu suporte o caracterizare generala, mai ales ca Neo n-ar trebui sa depinda de felul si cantitatea de speed glue cu care a fost tratata !
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • #4
        Re: DHS H3 Neo

        am jucat aproape 7luni cu h3 veche nefolosind speed glue, am dat si cu cea noua.Isi pastreaza low throw-ul dupa ce atinge masa(din topspin).Spin la fel, singura mare diferenta e ca are buretele mult mai moale, asa l-am simtit eu. Va fi din nou viitoarea mea fata de fh.
        Blade-Darker speed 90
        Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
        Bh- Testing

        Comentariu


        • #5
          Re: DHS H3 Neo

          Fiecare jucator isi personalizeaza fata cum vrea el,sa sara mai putin,mai mult,mai tare,mai moale buretele.........!Vezi tu....noi suntem niste pioni pe langa ei.Comercialu se zvoneste ca e stralucit.Mai moale,mai mult spin,mai durabila.Problema lor este ca se vand repede.
          Blade : DHS Hurricane King
          FH: DHS Hurricane 3 Neo National
          BH: Xiom Vega Europe

          Comentariu


          • #6
            Re: DHS H3 Neo

            Tare as vrea sa stiu cum e posibil asa ceva din punct de vedere tehnologic! Lasa-ma sa fiu putin Toma Necredinciosul si sa ma indoiesc de afirmatia ta. Ca se face un lemn unicat, mai accept. Dar fețe unicat, n-as prea crede!Poate doar serii limitate! Cu o astfel de tehnologie, pretul unei astfel de fete ar fi intangibil. Si totusi am vazut H3 National(nu Neo!) la 37-38E, cam cat ar fi o fața de serie de la alte marci consacrate.
            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

            Comentariu


            • #7
              Re: DHS H3 Neo

              H3 Neo Comercial nu este "mortaciune". Are un burete cu o duritate medie si arunca "medium spre low throw", cu multa "viata". Topspinul "chinezesc" e devastator..
              Varianta H3 Comercial nu am incercat-o ca sa pot face o comparatie. Am fost "vindecat" temporar, de a explora "latura chinezeasca", de unele fete ieftine din aceasta gama. Acum sunt in "revenire" .
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Re: DHS H3 Neo

                Cand am spus "mortaciune" m-am referit la H3 Comercial.Si totusi cu speed glue a mers F.bine
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu


                • #9
                  Re: DHS H3 Neo

                  Postat în original de laky
                  Tare as vrea sa stiu cum e posibil asa ceva din punct de vedere tehnologic! Lasa-ma sa fiu putin Toma Necredinciosul si sa ma indoiesc de afirmatia ta. Ca se face un lemn unicat, mai accept. Dar fețe unicat, n-as prea crede!Poate doar serii limitate! Cu o astfel de tehnologie, pretul unei astfel de fete ar fi intangibil. Si totusi am vazut H3 National(nu Neo!) la 37-38E, cam cat ar fi o fața de serie de la alte marci consacrate.
                  Fiecare jucator profesionist isi alege fetele dintr-o gramada ,cum vrea el, poate asta vrea sa zica. Unii le si cantaresc ca sa se incadreze intr-o anume greutate. Cele nationale sau provinciale sunt taiate din mijloc si atunci calitatea lor e mai consistenta nu difera mult unele de altele , adica nu ai doua fete sa zicem H3 cu diferente intre ele.
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: DHS H3 Neo

                    Postat în original de VISCO
                    H3 Neo Comercial nu este "mortaciune". Are un burete cu o duritate medie si arunca "medium spre low throw", cu multa "viata". Topspinul "chinezesc" e devastator..
                    Varianta H3 Comercial nu am incercat-o ca sa pot face o comparatie. Am fost "vindecat" temporar, de a explora "latura chinezeasca", de unele fete ieftine din aceasta gama. Acum sunt in "revenire" .
                    Pai H3 comercial e fata buna , dar tot "mortaciune" e fata de tensori sau de japonache. Am mai avut contraziceri cu Grasomega pe tema asta a kinezariilor. Nu e un lucru rau ca nu sunt asa sprintare ca si astea speed-glue inside pt cine ii place asa, dar daca dai tare arunca destul de bine la semidistanta. La distanta e varza.
                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: DHS H3 Neo

                      Postat în original de laky
                      Cand am spus "mortaciune" m-am referit la H3 Comercial.Si totusi cu speed glue a mers F.bine
                      Pai da, tocmai asta am vrut si eu sa subliniez, ca "Neo Comercial" nu e "mortaciune" fata de "H3 Comercial" si nici ca impresie generala. Intradevar, si Vali are dreptate cand spune ca este totusi "mortaciune" fata de tensori sau Jap, dar daca mie, care sunt un mare iubitor de elasticitate, nu-mi displace din acest punct de vedere, inseamna ca se afla in limite foarte rezonabile.
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: DHS H3 Neo

                        complet de acord cu visco, dar eu zic sa asteptam sa vedem ce spune dupa 3-4 saptamani cand ii trece efectul incorporat si devine mai tare, mai uscata, mai rapida
                        Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                        FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                        BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: DHS H3 Neo

                          am h3 neo,tgs neo pe lemne rapide.ca sa obtii rezultate dupa ce ai jucat cu cele rapide de la bty sau tibhar ai nevoie de o perioada mare de timp.insa cit timp sint lipicioase sint fb.

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: DHS H3 Neo

                            Postat în original de dinu silviu
                            am h3 neo,tgs neo pe lemne rapide.ca sa obtii rezultate dupa ce ai jucat cu cele rapide de la bty sau tibhar ai nevoie de o perioada mare de timp.insa cit timp sint lipicioase sint fb.
                            Exact invers sunt eu acum cand am trecut pe japoneze. Nu mai stiu sa dau topspin
                            Blade DHS PG 2
                            FH: DHS Hurricane 3
                            BH: Stiga Airoc Astro M

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: DHS H3 Neo

                              offtopic
                              daca intereseaza pe cineva am un H3 Neo la vanzare 70 ron , transport inclus, probat 2 ore, va rog MP
                              Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                              FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                              BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: DHS H3 Neo

                                http://mytabletennis.net/forum/forum_po ... 31247&PN=1
                                nationale si provinciale pt cei cu portofelul foarte generos
                                Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                                FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                                BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: DHS H3 Neo

                                  220 dolari Spin Art National?! !i!
                                  Blade : DHS Hurricane King
                                  FH: DHS Hurricane 3 Neo National
                                  BH: Xiom Vega Europe

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: DHS H3 Neo

                                    Postat în original de manyaku88
                                    http://mytabletennis.net/forum/forum_posts.asp?TID=31247&PN=1
                                    nationale si provinciale pt cei cu portofelul foarte generos
                                    Madness
                                    Blade DHS PG 2
                                    FH: DHS Hurricane 3
                                    BH: Stiga Airoc Astro M

                                    Comentariu

                                    Who has read this thread:
                                    Procesare...
                                    X