Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TRISORUL

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TRISORUL

    UN ANUME JUCATOR DIN AMATUR A TRISAT ACEST SPORT
    CUM? ERA LEGITIMAT IN CALIFICARI SI A ZIS EL CA MAI MERGE FACUTA
    INCA O LEGITIMATIE DE JOC LA FRTM PTR A AJUTA O ECHIPA DE DIV. B
    DACA CREZI CA NE-AI PACALIT SA STII CA TE-AI PACALIT PE TINE
    CULMEA E CA E UN JUCATOR DE VARF DIN AMATUR CARE DE AZI NU MAI ARE
    RESPECTUL NOSTRU.
    SEMNAT CSO VOLUNTARI 2005.

  • #2
    Re: TRISORUL

    cine?cine?

    Comentariu


    • #3
      Re: TRISORUL

      Se poate vedea pe site la FRTM .
      Pe toti care si-au vizat legitimatile pe 2010.
      Inclusv clasament 2009.

      Comentariu


      • #4
        Re: TRISORUL

        Clasamentul pe 2009 l-am vazut, dar unde apar vizele pe 2010?
        La rubrica "Jucatori" sunt o gramada de persoane care in mod sigur nu au mai jucat de vreo cativa ani, dar apar cu legitimatie activa.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #5
          Re: TRISORUL

          Cine este pana la urma????eu am o vaga banuiala ca ar fi vorba despre cristi rusu,campionul amaturului...
          In acelasi timp ma gandesc ca el este o persoana cu principii care nu ar putea mintii niciodata...

          Comentariu


          • #6
            Re: TRISORUL

            Intradevar la sectiunea [Galerie]-[Jucatori] -la detali nu mai apare nimic in afara de nr. de legitimatie.

            Comentariu


            • #7
              Re: TRISORUL

              nu apare nici ca are 2 ........legitimatii??

              Comentariu


              • #8
                Re: TRISORUL

                Domnule Chiru, d-voastra ati fost comunist?Altfel, nu vad de ce il infierati cu o asa furie proletara, comunista pe acest asa zis trisor.Chiar daca joaca in B, in calificari, in onoare, de fapt tot amator este.Sau cei care joaca in B sunt profesionisti?Asa ziceti d-voastra?

                Comentariu


                • #9
                  Re: TRISORUL

                  claudutu tata nu asta e problema
                  personal cu omu nu am nimic.
                  noi am vrut sa-l luam pe parvu mihai inca de la aceasta etapa
                  nu am putut ca nu avea 7-8 zile pana sa faca 2 ani de cand nu a mai jucat
                  de ce sa se poata pentru unii si ptr. altii nu?
                  nu platim oare aceleasi dari la frtm?
                  ori care e verdictul frtm etapa care vine cu parvu in echipa se schimba joaca
                  dar sti de ce mor?
                  ca pe forum se da omul corectitudine care le stie pe toate....
                  si daca cei de la frtm nu da verdictul corect vorbim si cu domn romanescu....
                  poate chiar si pe la vreun ziar de specialitate
                  in rest te salut si poate ne revedem

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: TRISORUL

                    domnule chiru,
                    nu contest afirmatiile dvs. , nici nu vreau sa pledez pentru domnul rusu (in cazul in care dumnealui este persoana in cauza ), insa, intrebarea mea este:
                    - ce kilu' meu de legatura are frtm cu municipalu', ce treaba are legitimatia pentru municipala cu legitimatia pentr frtm?
                    cunosc pe cineva care are 3 legitimatii si, ar putea avea inca cateva, cred...
                    eu zic ca treaba asta cu legitimatiile de aiurea nu are nicio legatura cu federatia, in principiu.... asociatia municipala de tenis de masă nu are treaba cu federatia, doar ca presedintele asociatiei are si nu stiu ce functie prin federatie...
                    adica eu, care am legitimatie de la clubul sportiv sport kombat (care nu este afiliat la federatie, deoacamdata), inseamna ca nu pot fi legitimat la municipala sau la asociatia din prahova sau oradea?
                    nu cred, fiecare din aceste legitimatii (ale'dracu) iti permit accesul contra unei sume la diverse activitati legate de aceea asociatie la care aderi, zic eu...
                    nu poti (si asta zic din ce imi imaginez) sa joci in ittf pentru mai multi, dar cu siguranta pot juca si in calificari in buc. si n oradea, si prahova
                    e?

                    Comentariu


                    • #11
                      Re: TRISORUL

                      Domnule Chiru va agitati degeaba. La federatie se fac lucrurile dupa interse. Dar legat de federatie acum sariti ca ars dar de ce nu ati sarit cand colegul dumneavoastra a jucat de-a lungul diviziei B cu o fata interzisa? Atunci toate au fost bune si frumoase si federatia a facut bine ca a fost incompetenta nu?
                      Primorac Carbon
                      FH Dignics 09C
                      BH JOOLA MAXX

                      Comentariu


                      • #12
                        Re: TRISORUL

                        Esti in necunostiinta de cauza....te referi la Raducu si sa stii ca pe timpul acela nu era interzisa acea fata...........dar tu,ca de obicei esti pe dinafara...Chiru are mare drepatate ,degeaba incearca Trifu si tu sa-i luati apararea ,n-are voie sa aibe 2 legitimatii....PUNCT

                        Comentariu


                        • #13
                          Re: TRISORUL

                          Postat în original de suirad
                          Esti in necunostiinta de cauza....te referi la Raducu si sa stii ca pe timpul acela nu era interzisa acea fata...........dar tu,ca de obicei esti pe dinafara...Chiru are mare drepatate ,degeaba incearca Trifu si tu sa-i luati apararea ,n-are voie sa aibe 2 legitimatii....PUNCT
                          aaa... logic...

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: TRISORUL

                            E buna tuica acolo la Lupeni domnule Fodoran?
                            Primorac Carbon
                            FH Dignics 09C
                            BH JOOLA MAXX

                            Comentariu


                            • #15
                              Re: TRISORUL

                              Postat în original de suirad
                              Esti in necunostiinta de cauza....te referi la Raducu si sa stii ca pe timpul acela nu era interzisa acea fata...........dar tu,ca de obicei esti pe dinafara...Chiru are mare drepatate ,degeaba incearca Trifu si tu sa-i luati apararea ,n-are voie sa aibe 2 legitimatii....PUNCT
                              Deci daca are legitimatie de veteran de razboi, nu are voie sa aibe si de pescuit la copca. PUNCT
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #16
                                Re: TRISORUL

                                din surse sigure la etapa de la cluj de divizia B domnul rusu cristian a fost si ajucat pentru Alba Iulia,deci este legitimat si nici nu a cerut derogare de 6 luni cum au facut si alti sportiv din circuitul amatur,asa ca ar trebuie suspendat.o sa revin cu mai multe detalii cu rezultatele de la cluj div.B sa vada toate lumea.

                                Comentariu


                                • #17
                                  Re: TRISORUL

                                  Eu zic sa il suspendati si sa nu mai poata parasi orasul de bastina!!
                                  Probabil omu stia la ce se expune daca o jucat!!
                                  Primorac Carbon
                                  FH Dignics 09C
                                  BH JOOLA MAXX

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Re: TRISORUL

                                    Nu mai e nevoie de nici un rezultat cu siguranta a jucat si probabil ca stie el mai bine de ce a facut-o si nu trebuia sa dea o explicatie nimanui...
                                    Primorac Carbon
                                    FH Dignics 09C
                                    BH JOOLA MAXX

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Re: TRISORUL

                                      sa fie pus pe rug si revocate toate meciurile vinovatului parca era sa ne simtim bine la TURNEE nu sa gasim un vinovat ptr nereusita noastra.
                                      Blade: Grubba All+ FH:Bryce Fx:2.1 BH:Super Anti:1.9

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: TRISORUL

                                        Am zis io intr-un post anterior....OAMENII SUNT RAI....
                                        Primorac Carbon
                                        FH Dignics 09C
                                        BH JOOLA MAXX

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Re: TRISORUL

                                          bogdane eu inteleg ca e normal si colegial sa-i iei apararea
                                          dar eu unul nu am putut sa-l iau pe parvu ptr ca nu avea decat 1 an 11 luni si 2 saptamani
                                          de cand a jucat la frtm
                                          eu nu am nimic personal cu cristi eu am ce am cu sistemul....
                                          poti juca cu 2 legitimatii dar cand e vorba ca nu e 2 ani in cap de cand n-ai mai jucat
                                          nu e nici o problema nu?
                                          daca stia ca e regulamentar ce a facut de ce nu s-a dus sa se transfere cu leg, de la voi de la combat?
                                          eu cred ca a fost sfatuit sa procedeze asa de cineva care stia ca frtm e separat cumva de amtm nu?
                                          ca cei de la frtm controleaza doar ce apatin de ei nu de amtm...
                                          la amatur aveti regulile vostre stricte la care noi ne-am supus...
                                          de ce nu esti corect si in cazul asta?

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Re: TRISORUL

                                            Postat în original de Anton Florin
                                            sa fie pus pe rug si revocate toate meciurile vinovatului parca era sa ne simtim bine la TURNEE nu sa gasim un vinovat ptr nereusita noastra.
                                            atunci durdun de ce nu a fost lasat sa joace la turneele amatur?

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Re: TRISORUL

                                              Postat în original de Chiru
                                              bogdane eu inteleg ca e normal si colegial sa-i iei apararea
                                              dar eu unul nu am putut sa-l iau pe parvu ptr ca nu avea decat 1 an 11 luni si 2 saptamani
                                              de cand a jucat la frtm
                                              eu nu am nimic personal cu cristi eu am ce am cu sistemul....
                                              poti juca cu 2 legitimatii dar cand e vorba ca nu e 2 ani in cap de cand n-ai mai jucat
                                              nu e nici o problema nu?
                                              daca stia ca e regulamentar ce a facut de ce nu s-a dus sa se transfere cu leg, de la voi de la combat?
                                              eu cred ca a fost sfatuit sa procedeze asa de cineva care stia ca frtm e separat cumva de amtm nu?
                                              ca cei de la frtm controleaza doar ce apatin de ei nu de amtm...
                                              la amatur aveti regulile vostre stricte la care noi ne-am supus...
                                              de ce nu esti corect si in cazul asta?
                                              paul, aici nu este vorba despre cristi, este vorba despre regulile frtm. din intamplare de aceasta data s a nimerit cristi, dar mai sunt cativa jucatori in aceasta situatie sau au fost...
                                              eu, am spus doar ca cele doua asociatii nu au legatura, sau mai bine zis federatia nu le recunoaste in mod oficial (daca ar face acest lucru, probabil ar fi nevoiti sa asigure diverse chestii pentru aceste asociatii), daca vei intreba la federatie, ai sa vezi ca va sta sa se gandeasca un pic sa si aduca aminte daca exista asa ceva (adica amtm)
                                              acum, cristi din cate stiu eu nu mai este activ (la federatie), de mai mult de 2 ani, parerea mea ca se putea inscrie la orice club din tara..., intre timp insa, el a fost legitimat la sport kombat, dar acest club nu este afiliat la federatie, asadar nu il impiedica sa activeze oriunde in tara sau strainatate (doar ca presedintele clubului a propus sa l amendam si sa i ardem tricoul intro ceremonie oficiala ), totodata sport kombat are mai multe echipe care joaca intro asociatie PRIVATA care din nou nu este afiliata la frtm (dar se ghideaza dupa aceste regulamente, ca si amatur ul), nici asociatia amatur, nici asociatia din moldova, nici asociatia din prahova sau din alte zone unde se organizeaza campionate judetene nu sunt afiliate (din cate am auzit) sau macar joaca sub egida federatiei (cu toate ca este posibil ca anumite persoane din conducerea acestor asociatii sa aiba functii si in frtm).
                                              asadar, paul, eu cred ca un jucator care activeaza in oricare din asociatiile care organizeaza competitii locale, poate sa joace (daca il doreste fo' echipa), in oricare din competitiile organizate de federatie, atata timp cat n a mai fost legitimat la federatie sau a fost legitimat, dar au trecut cei 2 ani impusi de regulament...
                                              la fel cum sport kombat poate aduce orice jucator de superliga (drept rezerva pentru costi, desigur), pe care sa l legitimeze in amtm si sa l foloseasca in calificari (atata timp cat acel jucator nu este sub contract de exclusivitate la clubul unde presteaza) (exista precedent)
                                              situatia cu cei doi ani ne a fost prezentata si noua, vis a vis de legitimarea domnului craioveanu, cum ca nu are 2 ani de cand a terminat, dar la insistentele noastre pentru a se explica pozitia acestui refuz vehement fata de un jucator bun, care totusi nu mai are nicio legatura cu federatia, am fost rugati sa l mai tinem pana se fac 2 ani ca este prea bun si or sa comenteze oamenii (ceea ce am si facut), subliniez ca acum joaca in onoare la sport kombat 3, ba chiar am primit si un meci pierdut prin neprezentare, deoarece domnul craioveanu nu a avut viza medicala la zii
                                              pana la urma toata tevatura tine de dorinta unora sau altora de a castiga, precum si de jucatorii care accepta sa joace in categorii inferioare valori acestora, asta dupa ce se citeste regulamentul in vigoare
                                              metionez ca tot ce am relatat mai sus sunt informatii pe care le am primit discutand cu diversi oameni implicati in aceste asociatii, asadar daca cineva sustine ca exista acte care atesta apartenenta vreunei asociatii la federatie si se supune regulilor impuse de aceasta, atunci imi fac autocritica si ma autoexclud doua saptamani de la turnee....
                                              respect

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Re: TRISORUL

                                                Postat în original de bogdanel
                                                situatia cu cei doi ani ne a fost prezentata si noua, vis a vis de legitimarea domnului craioveanu, cum ca nu are 2 ani de cand a terminat, dar la insistentele noastre pentru a se explica pozitia acestui refuz vehement fata de un jucator bun, care totusi nu mai are nicio legatura cu federatia, am fost rugati sa l mai tinem pana se fac 2 ani ca este prea bun si or sa comenteze oamenii (ceea ce am si facut), subliniez ca acum joaca in onoare la sport kombat 3, ba chiar am primit si un meci pierdut prin neprezentare, deoarece domnul craioveanu nu a avut viza medicala la zii
                                                sal bogdane....asta nu inteleg!!...daca nu are nici o treaba frtm cu amtm ,de ce a trebuit sa astepte craioveanu 2 ani pentru a fi legitimat prin amtm...

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Re: TRISORUL

                                                  uite aici dovada http://www.frtenismasa.ro/cluburi.html ...unele cluburi din amtm nu sunt afiliate federatiei dar AMTM este afiliata FRTM....de aceea si organizeaza concursuri de copii in BUCURESTI ETC...

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X