Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

cu ce lipesc fetele de paleta?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • cu ce lipesc fetele de paleta?

    salutare,
    sunt nou pe acest forum si am si eu cateva intrebari.
    am reinceput sa joc tenis de masă dupa o pauza de vreo 15 ani si mi-am cumparat o paleta, ieftina, Fuhe parca ii spune, la care doresc sa ii schimb fetele, nu mai au aderenta. mi-as cumpara si alta paleta, am cautat si paleta de firma dar toate sunt usoare iar eu prefer paletele grele. negasind paleta la greutatea dorita singura solutie e schimbatul fetelor, dar nu stiu ce adeziv sa folosesc si unde gasesc acest adeziv. daca ma poate ajuta cineva ii multumesc anticipat.
    o alta intrebare ar fi daca gasesc in Tm un club unde sa ma inscriu, contra cost bineinteles, sa joc constant, o data sau de doua ori pe saptamana eventual sa am cu cine sa ma antrenez, sa mai invat cate ceva. exista asa ceva? se mai ocupa cineva de expirati ca mine ?
    multumesc
    lemn Primorac off-
    fh xiom sigma euro 2.0
    bh xiom yanus df 1.5

  • #2
    Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

    Poti folosi lemnul pe care-l ai sau poti lua un lemn profesional care sa aibe greutatea de 95g sau mai mare putin. De exemplu "Butterfly Korbel SK7" care este un lemn excelent. Nu ar fi rau sa-l iei de la domnii de pe forum si sa-i rogi sa-l cantareasca sa fie mai greu, pt ca nu toate au aceiasi greutate. Adezivul este de mai multe feluri, depinde de fetele pe care vrei sa le folosesti. Cel mai bine este sa apelezi la Valigti sau Tibi, sa-ti prepare paleta, sa-ti dea si adeziv si sa te ajute si cu sfaturi.
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #3
      Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

      Postat în original de nicuB
      salutare,
      sunt nou pe acest forum si am si eu cateva intrebari.
      .........
      o alta intrebare ar fi daca gasesc in Tm un club unde sa ma inscriu, contra cost bineinteles, sa joc constant, o data sau de doua ori pe saptamana eventual sa am cu cine sa ma antrenez, sa mai invat cate ceva. exista asa ceva? se mai ocupa cineva de expirati ca mine ?
      multumesc
      ai ceva detalii aici:
      viewtopic.php?f=17&t=3393&p=46878&hilit=timisoara# p46878

      Comentariu


      • #4
        Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

        Daca doriti pot sa va ajut
        0728747067
        MULTUMESC
        www.tenismasa.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

          Postat în original de vrajitor danut
          am citit topicul asta, din pacate in afara de locatie nu da alte detalii, dar am sa ma duc sa vad daca ma primesc. momentan joc la Proiectantul dar partenerii cu care joc, chiar daca eu nu am jucat de atata vreme, sunt mai slabi pregatiti ca mine si jucand cu ei nu am nici o sansa sa imi revin cat de cat, as avea nevoie de un jucator sau antrenor mai experimentat, nu cer luna de pe cer si sunt dispus sa si platesc, doar sa gasesc pe cineva dispus sa imi accepte banii
          lemn Primorac off-
          fh xiom sigma euro 2.0
          bh xiom yanus df 1.5

          Comentariu


          • #6
            Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

            Postat în original de tibi
            Daca doriti pot sa va ajut
            0728747067
            MULTUMESC
            am primit un mesaj de la JO Gold sa va contactez. in principiu as fi interesat dar nu as da foarte mult pe o paleta, daca nu gasesc un club unde sa am parteneri mai buni care sa imi si arate cate ceva s-ar putea sa ma plitisesc sa joc cu colegii mei si atunci arunc o gramada de bani pe o paleta care sta in dulap. am sa imi cantaresc paleta sa vad cate grame are si vorbim. cam la cat ajunge o paleta de nivel mediu? eu joc, mai bine zis jucam, mai mult pe atac.
            lemn Primorac off-
            fh xiom sigma euro 2.0
            bh xiom yanus df 1.5

            Comentariu


            • #7
              Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

              Postat în original de nicuB
              Postat în original de vrajitor danut
              am citit topicul asta, din pacate in afara de locatie nu da alte detalii, dar am sa ma duc sa vad daca ma primesc.....
              reciteste acel topic.
              Intr-un mesaj vei gasi:
              "...avem un antrenor foarte bun si batran care a facut perfomanta in timisoara cu elevii pe care ia antrenat si au ajuns fff buni,si sa revin la subiect; se poate venii la sala la antrenamente insa s a te tii de el pt ca se plateste o cotizatie de 50 ron si ai toate conditiile;doar marti, joi, si duminica si sambata dupa ora 16:00"

              Comentariu


              • #8
                Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

                "...avem un antrenor foarte bun si batran care a facut perfomanta in timisoara cu elevii pe care ia antrenat si au ajuns fff buni
                am citit si partea asta si nu scrie ca se poate inscrie in club cine vrea, indiferent de varsta. si cum eu am 39 de ani s-ar putea sa nu ma primeasca. eu in mod cert nu mai fac, si nici nu vreau, performanta si ma gandesc ca poate nu vrea sa isi piarda timpul cu mine. eu vreau doar sa imi imbunatatesc stilul de joc si sa fac miscare. singura modalitate de contact este sa ma duc la sala? sau este vreun nr de telefon. si pe unde se intra in sala? prin fata? (alaturi de casa studentilor)
                lemn Primorac off-
                fh xiom sigma euro 2.0
                bh xiom yanus df 1.5

                Comentariu


                • #9
                  Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

                  Te pot ajuta cu fete,in caz ca nu ti-ai luat.Mergi maine la sala daca vreide la ora 16.30 sau de la 19.30 si sigur te va ajuta cineva de acolo in legatura cu ce doresti.Pt. alte detalii da un mesaj privat.
                  Xi En Ting-X828
                  Pryde 30
                  Calibra LT Sound

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: cu ce lipesc fetele de paleta?

                    este adeziv care se poate cumpara din magazinele mari sau de pe site-uri ca tt-shop,etc...
                    Blade:Timo Boll ZLF
                    Rubbers: FH:Tenergy 25
                    BH:Tenergy 25

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X