Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

xiom aria!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • xiom aria!

    xiom aria joaca cineva cu acest lemn ceva sfaturi ce fete se potrivesc pe el!
    Butterfly Viscaria fl
    Butterfly tenergy05

  • #2
    Re: xiom aria!

    intrebati-o pe d.ra LUMINITA
    stiu ca este multumita de acest lemn XIOM,creat ptr.topspin
    multumesc
    www.tenismasa.ro

    Comentariu


    • #3
      Re: xiom aria!

      Postat în original de raulv
      xiom aria joaca cineva cu acest lemn ceva sfaturi ce fete se potrivesc pe el!
      Nu joc cu el, dar am jucat cu el.
      Este un lemn "all wood" din 5 straturi, care are indicatiile maxime pt. topspin clasic, modern si extrem, plus fast-attack.
      Foarte versatil, poti da usor topspin, poti trage, mai greu cu slice-urile.
      Cand l-am avut (prin vara lui 2009) am pus pe el DHS G666, care sunt grele si lipicioase.
      Pot spune ca mergea foarte bine, ceva mai grea paleta, deoarece G666 sunt grele, iar Aria avea 95g.
      Dupa aceea am pus pe ea Donic JP Soft de 2,0mm, a devenit cam usoara, dar tot OK.
      Fiind in febra cautarilor, am vandut-o unui prieten.
      Cat priveste fetele care merg pe ea, eu am pus fete chinezesti rigide si grele, iar apoi fete germane moi si mai subtiri, atingand astfel extremele. Acest lucru arata ca probabil Aria suporta toata gama de fete fara prea mari probleme.
      Totusi, producatorul recomanda gama Omega europeana. Din aceasta gama iti recomand cu caldura Omega II european, iar pt. ca a aparut de curand si se preteaza la topspin, Xiom Vega Europe.
      Nu ai cum sa dai gres cu aceste doua optiuni. Ti-as mai recomanda Donic Baracuda pt. topspin sau Donic Coppa JO Platin Soft ori Donic Sonex JP Gold.
      Cu siguranta ca ar merge bine si Vega Pro, dar acesta este ceva mai greu (cam ca Tenergy)
      Dupa cum stii, gama Xiom si Donic o gasesti la dl. Gelu (Tibi pe forum), care a si postat un raspuns la topic-ul tau.
      HM Levi OFF- ST : T05/Rakza9
      HM Levi OFF ST : T05/Donic slice
      Nu poti atinge perfectiunea, ci doar sa tinzi la ea

      Comentariu


      • #4
        Re: xiom aria!

        Postat în original de raulv
        xiom aria joaca cineva cu acest lemn ceva sfaturi ce fete se potrivesc pe el!
        Scuze, am uitat: unul din lemnele cele mai echilibrate, cotat cu v=7, c=7, unde se pare ca maximul este 9.
        Mai merita mentionat pretul foarte bun, in jur de 60-70$
        HM Levi OFF- ST : T05/Rakza9
        HM Levi OFF ST : T05/Donic slice
        Nu poti atinge perfectiunea, ci doar sa tinzi la ea

        Comentariu


        • #5
          Re: xiom aria!

          multumesc tuturor pentru sfaturi !
          Butterfly Viscaria fl
          Butterfly tenergy05

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X