Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Despre lemne cu carbon

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Despre lemne cu carbon

    Vreau cateva pareri avizate in ceea ce priveste lemnele cu carbon.
    In prezent folosesc lemnul din semnatura. Nu are carbon, si sunt foarte multumit de el. inainte am avut lemn cu carbon, care insa nu il stapaneam foarte bine. Am citit intr-un topic, ca avantajul carbonului este ca ofera acea suprafata de control mai mare.
    Intrebarea mea este : (nu sasa cai... ) care tip de carbon, este mai 'soft', astfel incat sa nu se simta "caramida"? Adica sa simti mingea cand lvesti...
    multumesc anticipat pentru comentarii

  • #2
    Re: Despre lemne cu carbon

    Cele cu carbonul mai in interior sau cele soft-carbon : gen Galaxy MC-1, Yasaka Ma Lin Carbon, Donic Waldner Senso Carbon etc. Personal prefer ori lemn-lemn ori carbon clasic. Astea de care zici tu au parca 2 feelinguri , unu cand dai incet si unul cand dai tare (gen Clipper wood).
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #3
      Re: Despre lemne cu carbon

      Joola Fever OFF are carbon meliorate - o fibra cu carbon mai soft.
      Am avut lemnul asta si oferea suprafata uniforma, control mare (da si feedback la mana) si viteza decenta (e departe de Schlager Carbon sau Primorac Carbon).
      Sau, cum zice si Vali, cele cu soft-carbon.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        Re: Despre lemne cu carbon

        Sau daca vrei un lemn cu simt de "all wood" dar cu sweet spot mai mare, iei ceva cu Zylon, material plastic care nu altereaza simtul general al lemnului.
        (Scuze de off topic)
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu

        Who has read this thread:
        Procesare...
        X