Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Probleme la lipire cu speed glue

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Probleme la lipire cu speed glue

    AM PROBLEME FOARTE MARI LA LIPIRE
    toata suprafata paletei sa lipit dar in partea dreapta a fetei(lipesc cu duramax speed glue)se tot dezlipeste cred ca e un pic indoita ( nu stiu ce termen sa pun ) ) si se tot dezlipeste va rog ajutati`ma uitati id sa comunic mai repede : adytzus_ingerash_foryou
    Blade : Michael Maze Arylate Carbon
    BARACUDA
    TENERGY 64

  • #2
    Re: URGENT AJUTOR VA ROGG!!!

    daca ai lipit si a ramas suprafata nelipita odezlipesti lasi o ora si olipesti la loc si incepe intotdeauna cu baza

    Comentariu


    • #3
      Re: URGENT AJUTOR VA ROGG!!!

      ai primit mess.?

      Comentariu


      • #4
        Re: Probleme la lipire cu speed glue

        Daca se deslipeste mereu in acelasi loc, cauza posibila este ca lemnul este lacuit mai mult in acel loc. Cu hartie abraziva relativ fina, se "matuieste" zona respectiva si poti scapa de problema.
        Daca fetele au fost tratate cu booster sau contaminate cu un ulei sau alta substanta, asta poate fi iar un motiv, mai ales ca spui ca fata sta putin "indoita". Trebuie sa stergi zona cu un servet curat putin inmuiat in acetona.
        Este bine sa folosesti o presa (Yasaka Clicky Press) sau sa pui paleta proaspat lipita intre teancuri de carti mai grele, pt cca jumatate de ora.
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #5
          Re: Probleme la lipire cu speed glue

          Dupa ce dai cu solutie pe fete si pe lemn lasa-le sa se usuce bine inainte sa le atasezi.O alta varianta ar mai fi sa pui banda lata 12 mm peste fete si lemn doar in zona unde se dezlipeste.

          Comentariu


          • #6
            Re: Probleme la lipire cu speed glue

            Multumesc de sfaturi , am lasat fața o noapte intreaga si urm. zi era ca si noua si am putut lipi
            Va multumesc ptc ma-tzi ajutat
            O zi frumoasa
            Blade : Michael Maze Arylate Carbon
            BARACUDA
            TENERGY 64

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X