Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

alegerea fetelor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • alegerea fetelor

    am jucat un timp cu lemn donic si fete joola manbo h.apoi am trecut pe acleasi lemn dar fete donic jo waldner.nu stiu pasul urmator care e.poate ma ajuta cineva.am jucat cu un tibhar nimbus sound : mi-a placut tare.cineva mi-a zis de sriver fx ca ar merge pe orice .daca se poate niste sfaturi....multumesc mult
    blade:bty garaydia alc
    fh: Bty rozena
    bh: Bty t05fx

  • #2
    Re: alegerea fetelor

    Comportamentul fetelor depinde mult si de lemnul pe care il ai...poate ai ceva din gama ALL+ sau OFF- si vrei ceva nitel mai rapid...e si asta o solutie, iar in legatura cu fetele, daca ti-a placut tibhar nimbus sound eu zic sa n-o schimbi...dar asta e doar opinia unui om care pana acum a mers pe principiul "if it works very well why the f**k should I change it?"
    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

    Comentariu


    • #3
      Re: alegerea fetelor

      Pasul urmator :
      1.JO Waldner sunt fete care necesita relipire , altfel spinul este modest fara un efort rezonabil. Dintr-un punct de vedere e ok pt ca esti fortat sa ai miscari un pic mai largi si asta e bine pt dezvoltarea tehnicii.
      2. Urmeaza -ori fete chinezesti lipicioase, ori fete cu efect "speed glue" incorporat.Parerea mea ....
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #4
        Re: alegerea fetelor

        poti sa folosesti cu brio si fetele coppa jo platin de la D-ul TIBI

        Comentariu


        • #5
          Re: alegerea fetelor

          Salutare.
          Am lemn Timo Boll Forte OFF.
          Pe FH joc cu Sinus Sound.
          Sunt in cautare de o fata ptr BH, Sriver FX-ul si-a cam trait traiul...
          Variante la care ma gandesc:
          -Donic Desto F3 Big Slam, are feeling foarte bun, high-throw ca si Sinus, usoara
          -Tenergy 05, as pune-o pe FH ptr mai mult spin si sa trec Sinus pe BH, e grea din ce am citit si ma tem sa nu se dezechilibreze paleta
          -alta varianta ?
          Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
          FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
          BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

          Comentariu


          • #6
            Re: alegerea fetelor

            Postat în original de bbogdanmircea
            Salutare.
            Am lemn Timo Boll Forte OFF.
            Pe FH joc cu Sinus Sound.
            Sunt in cautare de o fata ptr BH, Sriver FX-ul si-a cam trait traiul...
            Variante la care ma gandesc:
            -Donic Desto F3 Big Slam, are feeling foarte bun, high-throw ca si Sinus, usoara
            -Tenergy 05, as pune-o pe FH ptr mai mult spin si sa trec Sinus pe BH, e grea din ce am citit si ma tem sa nu se dezechilibreze paleta
            -alta varianta ?
            Cred ca Donic Baracuda, ar suplini cu brio T05, daca urmaresti spinul. Mentionez insa, ca are viteza mai mica decat T05.

            Comentariu

            Who has read this thread:
            Procesare...
            X