Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

    Au intrat banii in cont pentru urmatoarele persoane din Pitești
    - Bivol Emanuel - amatori (nou)
    - Sima Constantin Cosmin - amatori (nou)
    - Serban Cornel - amatori (nou)
    - Serbanescu Adrian - amatori (nou)
    - Gagiu Remus - amatori (nou)

    Comentariu


    • #77
      Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

      Postat în original de florin toma
      Din București, la amatori:
      - Petrov Danut
      - Georgescu Costin (nou)
      - Sze Ming Yau (nou)
      - Popa Mihai
      - Navacioiu Marian
      - Ciortea Sandu
      - David Adrian
      - Florescu Bogdan
      mihai craioveanu la amatori pt că ?i permite pozi?ia din clasament

      Comentariu


      • #78
        Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

        Da' de Georgescu nu zici nimic, in urma cu 3 luni juca in afara concursului ca era prea proaspat venit din Div. A si acu' vrea la amatori. De fapt am vazut si eu pe la Bistrița pe cativa, in 2 ani se uita multe.
        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #79
          Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

          [quote=SENATOR DE DREPT]
          Postat în original de "florin toma":24b6z14p
          Din București, la amatori:
          - Petrov Danut
          - Georgescu Costin (nou)
          - Sze Ming Yau (nou)
          - Popa Mihai
          - Navacioiu Marian
          - Ciortea Sandu
          - David Adrian
          - Florescu Bogdan
          mihai craioveanu la amatori pt că ?i permite pozi?ia din clasament[/quote:24b6z14p]
          cine se respecta, atit pe el cit si pe adversar, si isi stie valoarea, joaca direct la OPEN, asa cum am facut si eu si Mihai Craioveanu la primul turneu de la Topoloveni cind am participat, chiar daca pozitia din clasament ne permitea.
          Asa ca........asteptam.

          Comentariu


          • #80
            Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

            Postat în original de zuhardu
            Din Filipestii de Targ - Olaru Costin - OPEN
            Platit online azi BancPost
            Lemn: Gergely
            BH: Dignics 05, 2.1
            FH: Dignics 05, 2.1

            Comentariu


            • #81
              Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

              Postat în original de zuhardu
              Postat în original de zuhardu
              Din Filipestii de Targ - Olaru Costin - OPEN
              Platit online azi BancPost
              au intrat banii in cont, dar binenteles ca numai 22 lei, ca restul de 3 lei i-a luat banca...
              Rugamintea mea este: ori platiti la ghiseele Raiffeisen, pentru a elimina comisionul, ori platiti la ce banca vreti, dar platiti atunci si comisionul de 3 Ron la fiecare tranzactie(asa cum a facut Cristi Cionoiu pentru colegii din București)
              Oricum din aproape 90 de participanti ce au platit pina acum, doar citiva (4 persoane) au platit la alta banca

              Comentariu


              • #82
                Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                [quote=florin toma][quote="SENATOR DE DREPT":lvj504n8]
                Postat în original de "florin toma":lvj504n8
                Din București, la amatori:
                - Petrov Danut
                - Georgescu Costin (nou)
                - Sze Ming Yau (nou)
                - Popa Mihai
                - Navacioiu Marian
                - Ciortea Sandu
                - David Adrian
                - Florescu Bogdan
                mihai craioveanu la amatori pt că ?i permite pozi?ia din clasament[/quote:lvj504n8]
                cine se respecta, atit pe el cit si pe adversar, si isi stie valoarea, joaca direct la OPEN, asa cum am facut si eu si Mihai Craioveanu la primul turneu de la Topoloveni cind am participat, chiar daca pozitia din clasament ne permitea.
                Asa ca........asteptam.[/quote:lvj504n8]
                Tomi?? daca asteptam dupa ei sa le revina bunul sim? te asigur ca n-ai sa vezi asa ceva
                Nu vezi cata nesimtire auzi (nou) si Geogescu si Miorlau ala sau cum l-o chema
                Vad ca nu a luat din Romanica decat doza de nesimtire
                A si dintre ei se pare ca Petrov joaca cel mai bine asa ca sa nu stam dupa ei si trece-i la open ca de nu Craioveanu ramane acolo unde l-am inscris si mai fac eu rost de cativa jucatori foarte buni care sa se mute la amatori pentru acelasi motiv, le permite clasamentul

                Comentariu


                • #83
                  Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                  Am platit inainte de a posta pe Forum, dar subscriu asupra incadrarii - Remus Gagiu - Amator - Pitești (entry level)
                  Numai bine!
                  Blade : Butterfly Omar Assar
                  FH: Xiom Omega V Pro
                  BH: Xiom Omega V Tour

                  Comentariu


                  • #84
                    Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                    [quote:3qvif0em][quote:3qvif0em]București, la amatori:
                    - Petrov Danut
                    - Georgescu Costin (nou)
                    - Sze Ming Yau (nou)
                    - Popa Mihai
                    - Navacioiu Marian
                    - Ciortea Sandu
                    - David Adrian
                    - Florescu Bogdan
                    mihai craioveanu la amatori pt că ?i permite pozi?ia din clasament[/quote:3qvif0em]
                    cine se respecta, atit pe el cit si pe adversar, si isi stie valoarea, joaca direct la OPEN, asa cum am facut si eu si Mihai Craioveanu la primul turneu de la Topoloveni cind am participat, chiar daca pozitia din clasament ne permitea.
                    Asa ca........asteptam.[/quote:3qvif0em]
                    Tomi?? daca asteptam dupa ei sa le revina bunul sim? te asigur ca n-ai sa vezi asa ceva
                    Nu vezi cata nesimtire auzi (nou) si Geogescu si Miorlau ala sau cum l-o chema
                    Vad ca nu a luat din Romanica decat doza de nesimtire
                    A si dintre ei se pare ca Petrov joaca cel mai bine asa ca sa nu stam dupa ei si trece-i la open ca de nu Craioveanu ramane acolo unde l-am inscris si mai fac eu rost de cativa jucatori foarte buni care sa se mute la amatori pentru acelasi motiv, le permite clasamentul
                    daca vrei sa-l inscrii pe Craioveanu, nu poti decit la Open, deoarece conform regulei nr.2 din postul D-lui Dan, media la turneu este peste 16.
                    Si vezi ca miine este ultima zi de plata

                    Comentariu


                    • #85
                      Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                      Tocmai am platit inscrierea la un ghiseu Raiffeisen (pe numele meu) pentru Nistor si Pop Eugen din Bistrița si am intrebat care este comisionul iar tipa a zis ca la depunere nu este nici unul, in contul dvs. intra suma depusa dar va taxeaza cand ii retrageti. Cum o fi chestia asta?
                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                      Comentariu


                      • #86
                        Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                        Postat în original de florin toma
                        Din București, la amatori:
                        - Petrov Danut
                        - Georgescu Costin (nou)
                        - Sze Ming Yau (nou)
                        - Popa Mihai
                        - Navacioiu Marian
                        - Ciortea Sandu
                        - David Adrian
                        - Florescu Bogdan
                        Potrivit clasamentului si respectand cele 2 principii stabilite pentru Open (loc 80 si coeficient 16p/turneu A), la Amatori se pot incadra doar d-nii:
                        Petrov Danut
                        Georgescu Costin
                        She Ming Yau
                        Florescu Bogdan
                        Totusi, cunoscand valoarea acestor domni, cred ca ar fi o chestiune de gentlemen's agreement daca ar juca toti la Open, cu atat mai mult cu cat:
                        - joaca in Campionatul Bucureștiului
                        - se antreneaza la Spartac in compania d-lui Calauz si a divizionarilor de acolo!
                        www.clubarena08.ro

                        Comentariu


                        • #87
                          Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                          Postat în original de FlorinBN
                          Tocmai am platit inscrierea la un ghiseu Raiffeisen (pe numele meu) pentru Nistor si Pop Eugen din Bistrița si am intrebat care este comisionul iar tipa a zis ca la depunere nu este nici unul, in contul dvs. intra suma depusa dar va taxeaza cand ii retrageti. Cum o fi chestia asta?
                          E simplu!
                          La Raiffeisen: Daca te duci la ghiseu si pui banii cash in cont nu te comisioneaza pe tine ca depunator (avantaj fata de alte banci)! Daca platesti din cont in cont se comisioneaza si platitorul (comisionul de transfer) si cel care primeste banii (3 RON) (dezavantaj fata de alte banci)
                          La BCR: Daca te duci la ghiseu si pui bani in contul propriu iti ia 1 RON, iar daca pui bani in contul altei persoane iti ia 4 ron (dezavantaj fata de alte banci). La transfer din cont in cont se ia doar comisionul de transfer de la platitor. Cel care primeste banii nu mai este comisionat (avantaj fata de alte banci)!
                          Fiecare banca isi face propria politica de taxe si comisioane, important este ca bancile nu pierd niciodata!
                          www.clubarena08.ro

                          Comentariu


                          • #88
                            Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                            Din VATRA-DORNEI
                            CIOBANU GABRIEL-open.
                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                            Comentariu


                            • #89
                              Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                              Din București, Constantinescu Marius

                              Comentariu


                              • #90
                                Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                Voi plati maine la Raiffeisen.

                                Comentariu


                                • #91
                                  Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                  Câmpulung Muscel: Adrian Koszorus - Amatori
                                  Maine voi face plata
                                  Multumesc

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                    Postat în original de sorin167
                                    Postat în original de FlorinBN
                                    Tocmai am platit inscrierea la un ghiseu Raiffeisen (pe numele meu) pentru Nistor si Pop Eugen din Bistrița si am intrebat care este comisionul iar tipa a zis ca la depunere nu este nici unul, in contul dvs. intra suma depusa dar va taxeaza cand ii retrageti. Cum o fi chestia asta?
                                    E simplu!
                                    La Raiffeisen: Daca te duci la ghiseu si pui banii cash in cont nu te comisioneaza pe tine ca depunator (avantaj fata de alte banci)! Daca platesti din cont in cont se comisioneaza si platitorul (comisionul de transfer) si cel care primeste banii (3 RON) (dezavantaj fata de alte banci)
                                    La BCR: Daca te duci la ghiseu si pui bani in contul propriu iti ia 1 RON, iar daca pui bani in contul altei persoane iti ia 4 ron (dezavantaj fata de alte banci). La transfer din cont in cont se ia doar comisionul de transfer de la platitor. Cel care primeste banii nu mai este comisionat (avantaj fata de alte banci)!
                                    Fiecare banca isi face propria politica de taxe si comisioane, important este ca bancile nu pierd niciodata!
                                    Ca o completare: in mod normal, la retragerea banilor din cont (la bancomat, sau la ghiseu), fiecare banca are un comision de retragere, dar firma la care lucrez a negociat cu banca Raiffeisen ca pentru angajatii firmei, acest comision sa fie zero.
                                    De aceea in momentul in care se depun banii cash la ghiseele bancii Raiffeisen, acestia ajung la mine in cont fara comision, si apoi eu pot sa-i scot de la bancomat tot fara comision.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                      Asa mai merge, ar fi fost ... neproductiv, sa zic asa, sa ramana o parte din bani unde nu trebuie.
                                      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                        Paraschiv Gheorghe, București - open, cotizatia Amatur o plateste la fata locului.
                                        Ene Nicusor, Slatina - amatori, nou.
                                        Blog de tenis de masă

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                          Postat în original de grasomega
                                          Paraschiv Gheorghe, București - open, cotizatia Amatur o plateste la fata locului.
                                          Ene Nicusor, Slatina - amatori, nou.
                                          OK, dar atentie ca mai sunt si altii pe care i-ai inscris si nu au platit inca taxa de participare, si miine este ultima zi. Este pacat sa plateasca simbata la concurs, si sa nu beneficieze de intrarea libera la Simfonia Lalelelor.
                                          Doresc sa mai fac un ultim anunt: joi seara se incheie lista cu participantii, in asa fel incit vineri dimineata se va afisa pe site repartizarea in grupe.
                                          Aceasta nu inseamana ca se termina inscrierea, deoarece se vor mai face si simbata in ziua concursului, pentru intirziati si nehotariti, dar dupa alte criterii si conditii, si anume:
                                          - nu se tine cont de localitate, clasament,etc, ci primul venit primul inscris
                                          - cind se ajunge la numarul maxim de 192 de concurenti, inscrierea se sisteaza
                                          - de asemenea nu va beneficia de invitatie gratuita la Simfonia Lalelelor

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                            oare nu e bine (dupa acest turneu) sa se stabileasca in regulament , limita intre open si amatori , doar la limita de 16 puncte (media turnee A )
                                            pt. ca cei care au sub 16 puncte (media) si sunt in primii 80 , nu pt. ca sunt mai buni ci pt. ca au mai multe prezente ,
                                            cred ca mai bine sa se ia in calcul numai media la turnee A , pe viitor...
                                            Blade: SCHLAGER CARBON OF+
                                            FH: Tenergy 05 FX
                                            BH: Tenergy 05 FX

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                              Mircea Valentin / Open / cu taxa platita in contul Florin Toma .
                                              Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                              Fete de palete tenis de masa
                                              TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                                DIN CALARASI SE INSCRIU : DINCA DORINEL - open si CRACIUNICA GABRIEL , TOPOLOGEANU STEFAN - amatur - voi vira banii azi la ora 12.30 .multumim.
                                                Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                                  Antohi Horea - Bistrița - amatori
                                                  Banii ii depun eu pe la ora 15.
                                                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                  Comentariu


                                                  • Re: Turneul SIMFONIA LALELELOR - PITESTI 17 APRILIE

                                                    Din Brașov:
                                                    1. Popa Mircea - amatori
                                                    2. Antal Denes - amatori
                                                    3. Marin Floricel - amatori
                                                    plata in cursul zilei de 15.04.2010 la Raiffeisen Bank
                                                    TuRama II

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X