Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce fete/lemn sa iau pt un joc de control, echilibrat

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce fete/lemn sa iau pt un joc de control, echilibrat

    va salut am si eu nevoie de cateva sfaturi si am vazut ca sunt multi aici care sunt in masura. eu acum joc cu bryceuri fx pe fh si bh si un lemn butterfly mai vechi , in fine , mi se pare ca nu am destul control pt a da topsinul moale , pt un joc taiat lung , ce fete mi ati recomanda ca sa incep sa joc mai echilibrat, sa am mai mult control si cu mai mult spin ? ce ziceti de lemnul timo boll off - (sau alt lemn ? ! ) asa am gandit eu sa iau un lemn fara prea multa viteza si mai mult control. multumesc frumos
    Lemn : Yasaka Sweeden Classic
    Fh : Butterfly bryce
    Bh : Butterfly bryce

  • #2
    Re: un sfat pt un incepator

    Cu ce model Butterfly joci acum?

    Comentariu


    • #3
      Re: un sfat pt un incepator

      joc cu butterfly bryce fx pe ambele fete
      Lemn : Yasaka Sweeden Classic
      Fh : Butterfly bryce
      Bh : Butterfly bryce

      Comentariu


      • #4
        Re: un sfat pt un incepator

        Incearca sa schimbi doar fetele pentru inceput. Recomandare: Joola Energy Xtra sau Xiom Vega Europe. Pentru inceput iti trebuie fete mai moi cu care sa simti mingea mai bine la acel topsin moale. In acelasi timp, este esential sa te antrenezi cat mai mult si nu prin joc cu alti parteneri, ci prin exersarea unor teme de antrenament cu parteneri.
        Succes!
        www.clubarena08.ro

        Comentariu


        • #5
          Re: un sfat pt un incepator

          Ma refeream la ce model de lemn Butterfly

          Comentariu


          • #6
            Re: Ce fete/lemn sa iau pt un joc de control, echilibrat

            Eu ti-as recomanda lemnul Donic Appelgren Dotec Control (75 grame, control 9+, viteza 7), daca iti place priza... E o chestie de gust... Eu am jucat cu el vreo trei luni si e un lemn cu control fantastic si cu un finisaj de foarte buna calitate. L-am "parasit" in momentul in care am simtit ca mi-am imbunatatit loviturile si am avut nevoie de mai multa viteza. Atunci am trecut la Xiom Strato, pe care il tot "descopar" de vreo luna de zile si de care sunt de-a dreptul incantat... Il simt ca pe un lemn caruia nu o sa pot vreodata sa ii ating limitele...
            Butterfly Timo Boll ALC ST FH: Yasaka Rakza 7 soft BH: Yasaka Rakza 7 soft

            Comentariu


            • #7
              Re: Ce fete/lemn sa iau pt un joc de control, echilibrat

              BALSA CARBO X5 cu fețe vega europe

              Comentariu


              • #8
                Re: Ce fete/lemn sa iau pt un joc de control, echilibrat

                Pentru mingi lungi, taiate foarte tare pe BH Butterfly Tackifire C Soft 2.1, pe FH Butterfly Solcion 2.1 Lemn Butterfly Gruba carbon AL+
                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X