Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

    DIN CISNADIE SE INSCRIE GOVOREANU FLORIN

    Comentariu


    • #27
      Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

      Timișoara: Terescu Ciprian
      Xi En Ting-X828
      Pryde 30
      Calibra LT Sound

      Comentariu


      • #28
        Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

        Din BISTRITA :
        POP EUGEN

        Comentariu


        • #29
          Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

          Locul I : Florescu Eleodor
          Locul II: Farkas Gabor
          A fost o finala de zile mari!
          TBS/T05

          Comentariu


          • #30
            Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

            Clasament:
            1: Florescu Eleodor
            2: Farkas Gabor
            3/4: Stancu Tiberiu, Papp Dezso
            5-8:
            Bauer Lajos
            Balogh Laszlo
            Csepregi Sandor
            Gergely Anton
            9-16:
            Tascianu Cristian
            Tic Ioan
            Govoreanu Florin
            Peiov Petru
            Iacob Claudiu
            Roman Bogdan
            Czebe Gyula
            Horvath Tibi

            Comentariu


            • #31
              Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

              Comentariu


              • #32
                Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                ce pot spune .... imi este si rusine sa mai scriu aici ce s-a intamplat la concurs. Din pacate acest concurs a fost un exemplu de concurs in care se fac lucruri total iesite din comun. Se pare ca un organizator are voie sa isi bata joc de un concurs care promitea sa se termine foarte bine .. ( atmosfera era asa de calda , linistita si lumea parea ca se simte f bn la inceput).
                Nu cred ca cineva in afara de organizator a stiut ce face acolo la foile competitionale.
                Pentru cei care nu au fost la concurs ii felicit, chiar a fost unul din cele mai nereusite turnee la care cel putin eu am fost.... asta sa mai vazut si din nr de partipanti "mare" care au ramas pana la sfarsit... doar f f putini au ramas la sferturi , semifinale , finale si nu vad de ce sa fii stat... pot spune doar ca cei mai castigati din toate punctele de vedere sunt cei care nu au fost la concurs...
                Pacat ca nu se poate respecta macar un minim de bun simt pentru persoanele care au venit cu mare interes la concurs si chiar la inceput s-a spus ca " cel mai important lucru pentru care s-a facut Amatourul este acela de a strange lumea , sa se simta bine jucand tenis de masă" dar tocmai asta nu s-a vazut azi..
                Sunt sigur ca nici eu nici multi altii nu vor mai calca pe la Salonta prea curand cand acest domn va organiza turnee.

                Comentariu


                • #33
                  Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                  dar, ce s-a intamplat??trebuia sa ajung si eu azi acolo....
                  blade:bty garaydia alc
                  fh: Bty rozena
                  bh: Bty t05fx

                  Comentariu


                  • #34
                    Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                    Stai ca iti zic eu ce s-a intamplat. Au fost 2 (nu le stiu numele ca nu-i cunosc) la care nu le-a convenit sistemul de concurs si care au facut scandal de cand au venit ba pe motiv ca de ce nu am repartizat grupele dupa clasamentul amatur desi in turneu erau mai mult de jumatate jucatori noi si daca el nu intelege cum se face un lucru sigur nu e bine si sigur e ceva in neregula. Toti cei care au fost la turneele organizate de mine stiu ca eu nu fac tragere la sorti la eliminatoriu ci repartizarea in eliminatoriu dupa grila care a fost folosita de zeci de ori in Amatur pentru a economisi timp ( eu nu am timp sa stau pana la 10-11 la un concurs, imi pare rau, dar asta e)
                    Absolut fiecare decizie pe care am luat-o este in concordanta cu sistemul de joc pentru turneul de 6 echipe lucru pe care il pot dovedi.
                    Oameni ca acestia mi-au adus aminte cu amaraciune de ce m-am retras din Amatur si mi-au dat destule motive sa nici nu mai revin vreodata. Imi pare nespus de rau ca am initiat un lucru in care am depus f mult timp efort si bani si sunt unii care isi bat joc de munca mea.
                    Am sa ii rog pe toti cei care m-au sunat sa revin sa organizez turnee in Amatur sa ii roage pe acesti domni sa le faca turneele respective mai ales ca ei cunosc regulamentul Amaturului mai bine decat mine care l-am facut pentru ca eu sunt, nu-i asa domnule victor.arad, cel mai prost organizator pe care l-ai vazut
                    Am sa postez clasamentul turneului care va fi ultimul meu post pe acest forum nu imi pasa de replici sau drept la replica pentru mine Amaturul este un capitol incheiat, mi-am facut multi prieteni, m-am simtit bine pe unde am fost si sper ca si altii s-au simtit bine cand au venit la mine la turnee, raman acelasi om corect si cinstit care am fost si inainte de initia Amaturul, eu ies cu capul sus si va las cu bine.
                    In acest moment pe mine Amaturul nu ma mai reprezinta poate ne-am schimbat cu totii poate au venit oameni noi care nu au inteles ca amatorul este un pasionat de sport si nu un pasionat de regulamente, poate ca dorinta de victorii si puncte a depasit dorinta de a-ti face prieteni poate ca inca nu se intelege ca este chiar greu sa organizezi un turneu, poate.....
                    Felicit pe cei care mai cred cu sinceritate in aceasta competitie si le urez succes.
                    Cat despre cei carora sper ca le-am castigat prietenia, va voi avea in suflet mereu si sper sa ne mai intalnim la o masa de tenis de masă dand TARE intr-o minge mica si alba care se poarta de parca ar prinde viata in mana unor maestii ai sufletelor si sa ne relaxam apoi la un pahar de vorba ca pe timpuri.

                    Comentariu


                    • #35
                      Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A


                      Daca ne pierdem capacitatea de a visa si de a rade, pierdem copilul din noi!Respect!
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                        Postat în original de filo
                        Stai ca iti zic eu ce s-a intamplat. ...
                        am inteles...nu era de vina organizarea ci "alte aspecte"...dar si asa daca erau buni puteau sa faca treaba....
                        p.s.: filo nu am fost la nici un turneu organizat de tine de fapt am fost la unul singur in 2008 si acolo m-a prins microbul, mi-ar fi placut sa ajung sambata,dar e lipsa timpului la mine din pacate, desi imi place acest sport,...dar eu zic sa nu pui la suflet ce zice unu si altu'(cum am spus , faceau treaba si asa, daca erau buni) ; sa organizeze si ei turnee sa vada ce " usor " se face lucru asta ...
                        oricum lipsa de respect din partea lor fata de cei ce organizeaza turnee(trebuia sa vina doar sa joace nu mai conteaza cum se faceau grupele si bla bla...)
                        daca o sa ajung prin zona vreodata poate o sa schimbam cateva mingi si sa stam la un pahar...de vorba
                        blade:bty garaydia alc
                        fh: Bty rozena
                        bh: Bty t05fx

                        Comentariu


                        • #37
                          Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                          " FAC GRUPELE CUM VOR MUSCHII MEI" ASTA E VORBA CARE ATI FOLOSIT-O LA TOATE TURNEELE PE CARE LE-ATI ORGANIZAT?
                          STIMA SI RESPECT PT CEEA CE ATI FACUT IN ACEST AMATUR, DAR MAI PUTETI ADAUGA SI PUTIN BUN SIMT CA NU STRICA LA IMAGINE
                          Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                          FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                          BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                          Comentariu


                          • #38
                            Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                            Filo mi s-a parut un om de treaba si il respect . Am auzit ca un domn a fost descalificat pt. ca a avut 2 zimti lipsa,chiar trebuia descalificat? Din cate am inteles el castigase meciul,daca l-ar fi pierdut se mai intampla asta?
                            Xi En Ting-X828
                            Pryde 30
                            Calibra LT Sound

                            Comentariu


                            • #39
                              Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                              pai se pare ca suntem la mondiale si descalificam pt doi zimti, data viitoare vin in chiloti sa vad ce se intampla
                              un om poate fi de treaba dar important este sa ai bun simt cat mai mult
                              Blade: VECHITURA CU 70 LEI
                              FH: FATA DE ROATA DE MASINA
                              BH: PIAPTAN CU EFECTE SECUNDARE

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                eu am fost unul din jucatorii care ne am oferit ajutorul.toti am fost refuzati si ni s-a comunicat foarte prietenos urmatorul :eu am facut amaturul , organizez cum vor muschii mei si la cine nu-i covine sa plece acasa.
                                favoritii de grupe inf. au fost ale?i dupa criteriul organizatorului "care-i mai bun dupa parerea mea".
                                exemplu:gr1-nr1 KARACSONYI EMESE.O jucatoare buna insa nu a participat la turneuri.locul ei era nr6 deci ultima din oricare grupa.
                                alt exemplu:d-nul FLORESCU a pierdut gr inf dar a cistigat gr sup deci dupa clasament ar fi fost favoritul nr2.i-a fost refuzat acest drept pt ca a pierdut gr inf.
                                l-am rugat sa sunam un organizator mai experimentat,din pacate iar am fost refuzat.
                                si dupa ce a facut turneul varza,atotstiutorul organizator,a plecat inaintea terminarii concursului acasa, dand dovada unei gazde primitoare.
                                cele de mai sus sunt numai cateva aspecte ale organizarii concursului.
                                blade:timo boll tamca 5000
                                fh:YASAKA RAKZA 9 MAX
                                bh:YASAKA RAKZA 9 MAX

                                Comentariu


                                • #41
                                  Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                  Da se v-a afla si asta. O alta situatie pe care am auzit-o a fost: un domn se pare ca a picat intr-o grupa care nu prea i-a convenit si a dorit sa o schimbe pt. ca el a jucat de prea multe ori cu un alt domn din acea grupa .Asa ca acel domn a fost repartizat intr-o alta grupa.Este voie sa se faca asa ceva? Doar din curiozitate intreb?
                                  Xi En Ting-X828
                                  Pryde 30
                                  Calibra LT Sound

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                    Scuzati-ma ca intervin,tind sa-i dau dreptate d-nului FARKAS GABOR ,un jucator deosebit de corect si care dupa cat ati vazut pana acum nu a intervenit cu discutii pe forum.Acum facand acest lucru,i-a ajuns "cutitul la os",asa ca cele relatate de inca 2 jucatori se adeveresc in legatura cu organizarea acestui turneu.Este perfect normal in caz de nelamuriri organizatorice ,sa se apeleze la un organizator de turnee cu experienta ,gen BEBE de la BUCURESTI,nu vad nici un impediment in acest lucru,nu reprezinta nici un lucru jenant pentru organizator,sunt alte vremuri si intre timp multe in ale organizarii turneelor s-au schimbat.In alta ordine de idei,la turneul de la GURA-HUMORULUI,cel ce a iesit pe locul 2 ,ILIES IOAN,fata rosie de pe BH,avea cam 20 zimti lipsa chiar pe centru fetei si nimeni nu i-a facut vreo observatie.Ce-i drept am constatat acest lucru dupa terminarea turneului.Depinde din ce unghi privesti acest lucru.Toata lumea trebuie sa stie ca organizatorul este SUVERAN in organizarea turneelor si trebuie atentionat numai atunci cand incalca regulementul votata de noi toti,iar dumnelui sa fie flexibil,intelegator ,sa inteleaga ca a gresit si fata suparare sa corecteze ceea ce trebuie corectat si sa nu raspunda obraznic.Speram ca pe viitor sa nu mai avem parte de astfel de lucruri neplacute,ca pana la urma este un sport care trebuie sa ne destinda placut iar la sfarsit sa bem impreuna o bere si sa ne simtim bine cu totii.
                                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                      Dand dovada de disponibilitate si intelegere, Filo a modificat grupele inferioare pentru ca doi domni din aceeasi localitate sa nu joace impreuna. Domnul cu doi zimti lipsa NU a fost descalificat ci doar a rejucat meciul cu o paleta regulamentara (fara zimti lipsa). Domnul Farkas isi ofera ajutorul la fiecare turneu si se transforma in co-organizator daca trebuie daca nu, normal ca organizatorul s-a enervat. Doamna Karcsonyi a fost cap de serie pentru ca asta e valoarea dansei si grupa care ar fi avut-o pe locul 6 ar fi fost clar dezavantajata. S-a incercat sa se faca in asa fel incat sa fie bine pentru toti si evident ca a iesit prost. Ghinion, viata merge mai departe. Sa nu se creada insa ca a fost un tuneu organizat dupa ureche. Poate ca stilul lui Filo e mai direct si plecarea lui acasa s-a datorat nervilor, dar turneul a fost departe de a fi unul nereusit. Putina retinere s-ar impune in comentarii, mai ales ca vorbim de unul dintre fondatorii miscarii Amatur. Claudiu Iacob a organizat acest turneu pentru noi nu pentru el. Nu era o obligatie a lui si nici un drept al nostru. Facerea de bine......
                                      Singura nemultumire reala fata de turneu este ca spre seara soarele devenise extrem de deranjant, dar pe urmatorul turneu se va rezolva si problema asta. Nu in ultimul rand, se impune sa multumim orasului Salonta si domnului Csepregi Alexandru care ne-a pus la dispozitie sala de sport si mesele de competitie. Efortul lor nu a fost in zadar, ne-am simtit bine la acest turneu si speram ca nemultumirile, fondate sau nu, sa nu descurajeze participarea amaturistilor in numar cat mai mare la urmatoarele editii!
                                      TBS/T05

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                        Postat în original de Cipi
                                        Da se v-a afla si asta. O alta situatie pe care am auzit-o a fost: un domn se pare ca a picat intr-o grupa care nu prea i-a convenit si a dorit sa o schimbe pt. ca el a jucat de prea multe ori cu un alt domn din acea grupa .Asa ca acel domn a fost repartizat intr-o alta grupa.Este voie sa se faca asa ceva? Doar din curiozitate intreb?
                                        Eu sunt cel in cauza.
                                        Am fost repartizat in grupa inferioara impreuna cu colegul cu care joc in fiecare zi la Deva, si, datorita faptului ca grupul de la Deva a fost format din 3 participanti iar turneul a fost organizat pe 6 grupe inferioare, era foarte normal sa nu se intilneasca doi jucatori din Deva in grupele inferioare.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                          Postat în original de Cipi
                                          Filo mi s-a parut un om de treaba si il respect . Am auzit ca un domn a fost descalificat pt. ca a avut 2 zimti lipsa,chiar trebuia descalificat? Din cate am inteles el castigase meciul,daca l-ar fi pierdut se mai intampla asta?
                                          Stimate CIPI,
                                          Ai avut parte numai de informatii false sau incomplete.
                                          Am sa incerc sa te ajut sa verifici autenticitatea informatiilor.
                                          Eu am jucat cu un domn respectabil, (am inteles ca este medic in Salonta),dar nu i-am verificat paleta la inceputul meciului, mizind tocmai pe faptul ca , parea un om care nu-i place sa-si bata joc de semenii lui. M-a batut cu 3-1 , dupa care, contrariat de traiectoriile anormale ale mingiilor trimise de dinsul, am vrut sa-i vad paleta si am constatat ca iarba cu care jucase avea zimti lipsa. Dupa cite stiu eu, acest lucru este interzis de regulamentele in vigoare si contravine principiului care spune ca trebuie si este frumos sa ne respectam adversarul. Ori, aceste fete, care au lipsa zimti, sau care nu sunt lipite corespunzator, au o suprafata de contact cu mingea, neuniforma, lipsita de planeitate, ceea ce conduce la traiectorii foarte diverse, si neasteptate ale mingii, rezultind o mare frustrare pentru adversarul care, trebuie sa angajeze o armata mare de detectivi, care au cunostinte superioare din domeniul mecanicii, care sa-ti spuna unde trebuie sa astepti mingea , in ce moment, si cum trebuie sa o lovesti.
                                          Parerea mea, este ca trebuie sa ne respectam intre noi si sa nu cautam sa ne pacalim unii pe altii. Daca nu jucam cu palete normale, inseamna ca ne desconsideram adversarul, cautind sa-l pacalim prin orice mijloace. In astfel de situatii , sa nu mai asteptam respect din partea adversarului. Si daca nu ne mai respectam intre noi, atunci ce urmeaza ?...
                                          Eu mi-am promis ca nu voi mai accepta niciodata sa joc cu un adversar care nu are o paleta regulamentara.
                                          Revenind la speta citata , am refuzat consemnarea rezultatului acelui meci, si i-am propus adversarului sa-si puna o iarba fara defecte si sa rejucam meciul.
                                          Asa s-a intimplat si, adversarul meu a cistigat inca o data cu 3-0, de asta data cu o paleta regulamentara ( de unde si concluzia ca, daca ai valoare, nu trebuie sa joci cu palete masluite).
                                          Deci, domnul in cauza nu a fost descalificat, ci a beneficiat de rezultatul de 3-0, al meciului cu mine, in locul lui 3-1, cit fusese inainte.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                            Eu nu vreau sa mai bat apa in piua.
                                            Concluzia mea este ca, nimeni si niciodata nu poate multumi pe toata lumea.
                                            Trebuie sa-i multumim lui FILO pentru ideea de a infiinta AMATUR-ul si pentru disponibilitatea lui de a reveni si vreau sa-l rog sa nu se dea batut, fiindca avem nevoie de oameni ca el .
                                            Trebuie sa stii Filo, ca nici un organizator, indiferent cit de bine ar organiza un turneu, nu scapa de critici. Nu trebuie sa ne supere criticile, ci trebuie sa le analizam bine si sa tragem concluziile, consultindu-ne cu cit mai multi organizatori si participanti.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                              Bine ca ati lamurit situatia. Nu stiam ca e vorba de dumneavoastra,sa nu credeti ca am vrut sa jignesc pe cineva .Dar au mai fost 2 jucatori din acelasi oras care joaca si ei in fiecare zi si nu au cerut nutarea in alta grupa.
                                              Xi En Ting-X828
                                              Pryde 30
                                              Calibra LT Sound

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                                citeva poze cu cei care au ramas pina la sfirsit

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                                  Tin sa nu raspund la comentariile unora care dupa ce ca au fost la limita mitocaniei la Salonta recurg la minciuni ordinare pentru a-si justifica criticile. Eu dupa cum stiti nu am acceptat nici o smecherie prin care unul sau altul sa fie favorizat sau defavorizat intr-un turneu si acest lucru i-a cam deranjat pe unii care vroiau cu dinadins ca repartizarea in grupe si pe tabloul de eliminatoriu sa se faca numai dupa pozitia din clasament fara a se tine seama de nici un alt criteriu.
                                                  Am sa prezint exact cum am organizat turneul
                                                  Pentru ca am avut jucatori noi din Ungaria de valoare buna si jucatori care nu au participat in Amatur am folosit pentru repartizarea in grupele inferioare pe langa criteriul clasamentului si cel al localitatii si pe cel al valorii dar acest lucru a fost folosit doar pentru 6 sportivi: Koracsoni Emese (fosta jucatoare de superliga acum vreo 10 ani) repartizata intre capii de serie 1-6( turneu de 6 grupe), Horvath Tiberiu intre capii de serie 7-12( l-a si invins in grupele inferioare pe Florescu), cei 2 jucatori din ungaria repartizati intre capii de serie 13-18 si Iacob Claudiu si Csepregi Sandor repartizati tot intre capii de serie 13-18. De altfel toti cei pe care eu i-am socoti capi de serie s-au calificat pe tabloul eliminatoriu dand dovada valorii lor in afara de Koracsoni Emese care s-a retras din turneu dupa inceperea grupelor din motive care nu tin de mine.
                                                  Repartizarea din grupele inferioare in cele superioare s-a facut prin tragere la sorti a grilei de repartizare.
                                                  Din grupele superioare au iesit primii 2 clasati +cei mai buni 4 de pe pozitiile 3.
                                                  Pe tabloul eliminatoriu repartizarea capilor de serie s-a folosit criteriul clasamentului daca respectivul cap de serie si-a pastrat pozitia oferita la inceputul turneului adica daca Horvath in grupa inferioara l-a invins pe Florescu i-a luat acestuia pozitia de cap de serie numarul 2, Florescu l-a invins in grupa superioara pe Bauer Lajosi luand pozitia de cap de serie numarul 3 acest lucru nu l-a deranjat pe Florescu dar i-a deranjat pe altii. Gergely, Farkas si Roman si-au pastat pozitiile de capi de serie repartizate la inceput iar al 6-lea cap de serie a fost Papp din ungaria care a luat pozitia de cap de serie numarul 6.
                                                  Jucatorii de pe locurile 3 din grupele superioare au luat pozitiile 13,14,15,16 (in functie de setaveraj) de pe tabloul eliminatoriu, iar pozitiile 7-12 au fost repartizate jucatorilor de pe poz 2 din grupele superioare. Nu inteleg de ce ar fi trebuit sa ii dau lui Bauer care a iesit pe locul 2 in grupa superioara pozitia de cap de serie numarul 3 pe tabloul eliminatoriu, poate numai sa le fac pe plac unora, si nu inteleg de ce ar fi trebuit sa trag la sorti (dupa parerea altora) pozitiile 7-16 caz in care ar fi putut juca jucatori de pe poz 2 intre ei si cei de pe poz 3 intre ei avantajand in acest caz jucatorii mai slabi in defavoarea celor mai buni.
                                                  Multi nu au inteles ca la Salonta si eu am fost oaspete si daca se va mai organiza turnee acolo eu nu voi mai fi la hartii sa repartizez grupele cum `vor muschii mei`, oricum eu le voi recomanda sa se gandeasca de 2 ori daca mai organizeaza sau nu turnee in Amatur
                                                  Faptul ca am plecat acasa in momentul in care am fost eliminat s-a datorat faptului ca mai am si alte treburi de facut nu sa stau planton la un turneu doar sa le fac placere unora ( mama mia ce tupeu pot avea unii - de-a dreptul incredibil).
                                                  Gata cu vorbari, sa trecem la clasament
                                                  5-ul din coada numelui denota ca respectivul jucator a platit 5 ron cotizatie la Amatur.
                                                  La turneu au fost prezenti 51 de participanti din care 11 copii pentru care am organizat un turneu separat ficare cu fiecare, nivelul de joc de la primii 4-5 juniori fiind extrem de bun.
                                                  locul 1. Erdei Mark-Oradea 5
                                                  2. Ardelean Iuliu-Arad 5
                                                  3. Svab Denis-Alesd 5
                                                  4.Omucz Andrei-Salonta
                                                  5.Varadi Mark-Oradea 5
                                                  6.Kerekes Rudolf-Salonta 5
                                                  7-11.
                                                  Kiss Nandor-Salonta
                                                  Tosa Cristian-Salonta
                                                  Nagy Adrienn-Salonta
                                                  Kocsis Tibor-Salonta
                                                  Kertmeghi Sandor-Oradea
                                                  Openul general:
                                                  1: Florescu Eleodor-Deva
                                                  2: Farkas Gabor-Targu Mureș
                                                  3/4: Stancu Tiberiu-Deva, Papp Dezso-Ungaria
                                                  5-8:
                                                  Bauer Lajos-Targu Mureș 5
                                                  Balogh Laszlo-Salonta
                                                  Csepregi Sandor-Salonta 5
                                                  Gergely Anton-Oradea
                                                  9-16:
                                                  Tascianu Cristian-Oradea
                                                  Tic Ioan-Oradea
                                                  Govoreanu Florin-
                                                  Peiov Petru-Timișoara 5
                                                  Iacob Claudiu-Alesd 5
                                                  Roman Bogdan-Arad
                                                  Czebe Gyula-Ungaria
                                                  Horvath Tibi-Oradea 5
                                                  locurile 17-18(locurile 3 din superioare care nu s-au calificat pe tabloul eliminatoriu)
                                                  Sonoc Cristian-Arad
                                                  Avram Victor-Arad
                                                  19-24 (locul 4 din grupele superioare)
                                                  Fabian Vili-Oradea 5
                                                  Andrasi Zoltan-Ungaria
                                                  Marza Sorin-Arad 5
                                                  Mihu Eugen-Arad 5
                                                  Apostol Adrian-Timișoara 5
                                                  Pop Eugen-Bistrița 5
                                                  25-30 (locurile 5 din grupele inferioare)
                                                  Popa Zoltan-Oradea 5
                                                  Dabaca Gheorghe-Arad
                                                  Galambos Anton-Salonta 5
                                                  Butas Constantin-Salonta 5
                                                  Bulibasa Costel-Arad 5
                                                  Merai Ianos-Oradea 5
                                                  31-36
                                                  Pop Ioan-Timișoara 5
                                                  Matei Dumitru-Deva
                                                  Istrate Ciprian-Timișoara 5
                                                  Gheorghe Nicu-Severin
                                                  Fodor Attila-
                                                  Gaczi Zoltan-Ungaria
                                                  37-40
                                                  Koracsoni Emese (retrasa dupa inceperea grupelor)-Oradea 5
                                                  Kadar Iosif-Oradea 5
                                                  Taraescu Ciprian-Timișoara 5
                                                  Lakatos Zsolt-Salonta
                                                  Ca o remarca personala n-am vazut pe nimeni sa aprecieze faptul ca la Salonta au fost conditii cum nu sunt in multe localitati in tara ca spatiu, mese si primire, e normal ca la inceput sa existe si lacune care se vor remedia pe parcurs...aceasta intloleranta si obraznicie a unora eu nu o inteleg dar asta e viata, mergem inainte fiecare pe drumul lui.
                                                  p.s. victor.arad alias Avram Victor a fost extrem de deranjat de faptul ca nu i-am explicat personal ca 4 de pe locurile 3 din grupele superioare s-au calificat in eliminatoriu desi acest lucru l-am precizat la inceputul turneului, el nestiind sau neintelegand acest lucru nu a putut sa isi aranjeze setaverajul cu adversarii din grupa,iar Farkas care fie vorba nici nu prea ar avea ce cauta la o competitie de amatori el fiind in postura de tolerat fiind fost jucator de divizie l-a deranjat faptul ca nu l-am pus pe colegul lui Bauer cap de serie nr 2 pe tabloul eliminatoriu pentru ca era doar pe locul 2 in grupa superioara.
                                                  Nu ma deranjeaza criticile ci jignirile si minciunile.
                                                  Pe vremea cand eram activ se faceau 40-50 de turnee pe an acu vad ca sunt ceva mai mult de jumatate tocmai din cauza unor scandalagii care produc lehamitea celor care vor sa organizeze turnee.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Re: CUPA SALONTA - 05.06.2010 Turneu A

                                                    Fiecare turneu organizat este o mare reu?it? Claudiu.Pu?ini cunosc amploarea organiz?rii unui turneu.Felicit?ri pentru ajutorul dat organiz?rii.
                                                    Trebuie să ?tii că de ceva timp la turneele AMATuR,tabloul de eliminatoriu se face astfel - c??tig?tori de grupe superioare se a?eaz? pe gril? în funcție de clasamentul la zi AMATuR( cel mai bine clasat ocup? locul 1,urm?torul clasat locul 2 ?i tot a?a pân? la locul 8,apoi locurile 2 din superioare trag la sor?i locurile 9-16 în grila de eliminatoriu).De aceea cred că ?i Florescu ?i al?i au fost nemulțumi?i de tine,pentru că ultimile lor turnee a?a s-au desfășurat.
                                                    Cele bune.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X