Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

    AM ACHIZITIONAT DE CURAND UN LEMN WALDNER DOTEC AR .IMI PLACE FT MULT CONTROL-VITEZA LA EL IN COMBINATIE CU FETELE XIOM VEGA EUROPE(MA UNGE LA INIMA). IN SCHIMB MA DERANJEAZA TALPA MANERULUI CAND FOLOSESC REVERUL.
    CRED CA AR FI OK DACA L-AS TAIA 1 cm.
    SE POATE TAIA,POATE SA-MI DEA CINEVA UN SFAT,O PARERE ?
    VA MULTUMESC
    FH:Tenergy 05
    BLADE: Timo boll Spirit
    BH: Tenergi 05

  • #2
    Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

    Judecand dupa senzatia de deranj, s-ar putea ca paleta sa fie pe "invers" !!! Vezi ca dotec-urile sunt ca si pantofii, stangu pe piciorul stang, dreptul pe piciorul drept...
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #3
      Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

      Deci sunt ca pantofi....de asta nu mi se "potriveste ca manusa" ..glumesc.
      Stiu ce vrei sa zici,m-am informat si il tin corect in mana(cu stema in palma).
      Problema este ca mi se pare prea lung manerul,si cand imi indoi ft mult incheietura maini pt ca sa topsez cu reverul,ma deranjeaza.Imi ajunge manerul undeva in zona venelor si nu ma lasa sa-mi indoi cat am nevoie incheitua maini.
      Ce ziceti..pun manerul azi pe trunchi,voi fi calau astazi?.....macar un centimetru sa-l retez
      FH:Tenergy 05
      BLADE: Timo boll Spirit
      BH: Tenergi 05

      Comentariu


      • #4
        Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

        se poate reteza dar cu atentie sa nu zdrobesti pluta ca va fi si inestetic si te va deranja la mana daca nu este o taietura fine as recomanda o taiere cu un traforaj cu panza cat mai subtire succes
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #5
          Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

          ce se vede la minerul Dotec (DONIC) NU ESTE DIN PLUTA MASIVA are doar un strat de 2 ml de pluta restul este un fel de spuma poliuretanica de culoare galbena si un capat de teava de AL ( ESTE FOARTE FRAGIL ) asa ca gindestete bine ce vrei sa faci

          Comentariu


          • #6
            Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

            multumesc pt raspuns. cred ca nu-l mai tai,mai bine il scot la vanzare si imi cumpar alt donic care sa aiba aceleasi caracteristici dar cu maner clasic.
            de unde stii cum este fabricat manerul..de unde ai luat informatia?
            FH:Tenergy 05
            BLADE: Timo boll Spirit
            BH: Tenergi 05

            Comentariu


            • #7
              Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

              Am reparat eu unul recent ( a fost rupt)

              Comentariu


              • #8
                Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

                si eu care ma gandeam sa-i dau jos pluta cu totul si sa pun fete de maner pe placajul din coada paletei.
                multunesc,ca mi-ai zis.
                salutare!
                FH:Tenergy 05
                BLADE: Timo boll Spirit
                BH: Tenergi 05

                Comentariu


                • #9
                  Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

                  A taiat cineva la roman manerul si a pus maner drept de la alta paleta.Practica a scos pluta de pe teava, a gaurit celalalt maner ca sa intrea teava in el , apoi l-a lipit. e super acum, nici nu ti dai seama decat daca stii cum ar trebui sa arate original.
                  BLADE:Kreanga Aeros
                  BH:Tibhar Torpedo
                  FH: Globe National

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: SE POATE SCURTA MANERUL DIN PLUTA WALDNER DOTEC?

                    multumesc si pt aceasta informatie d-le barzalau. acum chiar ca nu stiu cum sa mai procedez; sa-l vand sau sa-l modific,pt ca imi place ft mult lama,sare exact cum imi doresc eu,si am probat un teanc de lemne pana acum.
                    FH:Tenergy 05
                    BLADE: Timo boll Spirit
                    BH: Tenergi 05

                    Comentariu

                    Who has read this thread:
                    Procesare...
                    X