Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Vega Europa vs Donic Baracuda

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Vega Europa vs Donic Baracuda

    Recent am pus pe lemnul din semnatura (Waldner Dotec Carbon) niste fete Vega Europa. Inainte am jucat cu Donic Baracuda. Impresiile dupa cateva antrenamente:
    Viteza: putin mai mare la Vega
    Spinul: foarte putin mai mare la Vega (aproape insesizabil)
    Control: aproape identic (putin mai bun la Baracuda).
    Ceea ce m-a surprins insa la Vega, este ca desi peste tot am citit ca are o traiectorie mai inalta inalta, in opinia mea traiectoria este mult mai joasa decat la Baracuda ('am rupt' fileul )
    As vrea sa aflu si parerea altora care au jucat cu ambele fete. Are Baracuda intr-adevar o traiectorie mai inalta, sau e si o potrivire mai buna Baracuda cu lemnul Dotec Carbon?

  • #2
    Re: Vega Europa vs Donic Baracuda

    Daca tin bine minte, eu parca ti-am spus de la bun inceput ca traiectoria e mai joasa la Vega Europe si ca are un arc ce poate fi considerat mediu fata de Baracuda care mi s-au parut ca arunca mai sus decat Vega
    Si ar mai fi ceva...cu Baracuda nu mi-a placut (de fapt mi s-a parut chiar greu ) sa joc aproape de masa, in schimb cu Vega ma descurc mult mai bine la capitolul asta (la semi-distanta si distanta fiind excelente amandoua). Cred ca diferenta aici apare...din cauza arcului inalt al Baracudei nu prea iti permiti sa joci si aproape de masa, ceea ce uneori poate fi un dezavantaj
    PS : din punctul meu de vedere Vega Europe mi se pare mai buna pentru un jucator amator decat Donic Baracuda. Poate un jucator profi stie sa faca mai multe cu Baracuda, dar nu e si cazul meu
    --=?!? / XIOM Strato / ?!?=--
    --=Yasaka Rakza 7 Soft MAX / Nittaku Septear / Donic Baracuda MAX=--

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X