Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

paleta prea ofensiva

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • paleta prea ofensiva

    cer ajutor in legatura cu paleta mea o am de 5 luni si nu prea imi iese nimic,am un lemn bty.Petr Korbel OF si fete FH:Sriver1.7 rosu si BH:Sriver Fx negru 2.1 nu detin control si topsurile le dau peste masa sau pe linga datimi niste sfaturi.
    PS.este prima paleta profi
    Blade: kiso hinoki VII
    Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
    tel.0741118700

  • #2
    Re: paleta prea ofensiva

    Incercati sa schimbati lemnul sau sa cumparati altul depinde cum va permite bugetul Allround fata de 1.7 sa o puneti pe rever sau sa o schimbati cu una de 1.9mm.

    Comentariu


    • #3
      Re: paleta prea ofensiva

      probabil miscarea nu este buna... incercati sa ajustati miscarea. Daca sare peste masa la top spin atunci miscarea trebuie sa fie directionata mai spre fata, in loc sa fie in sus. Daca dati in fileu atunci incepeti top spin-ul mai de jos. Pentru mai mult control mana trebuie sa fie moale pe paleta si sa compensati efectul care vine prin inclinarea paletei. Insistati cu paleta asta, pun pariu ca cele mai mari dificultati le aveti la preluarea de serviciu.
      TBS - FH H3 prov, BH Pryde 40

      Comentariu


      • #4
        Re: paleta prea ofensiva

        Postat în original de Ashes
        probabil miscarea nu este buna... incercati sa ajustati miscarea. Daca sare peste masa la top spin atunci miscarea trebuie sa fie directionata mai spre fata, in loc sa fie in sus. Daca dati in fileu atunci incepeti top spin-ul mai de jos. Pentru mai mult control mana trebuie sa fie moale pe paleta si sa compensati efectul care vine prin inclinarea paletei. Insistati cu paleta asta, pun pariu ca cele mai mari dificultati le aveti la preluarea de serviciu.
        da cind returul il fac cu FH, pe BH nu prea si apropo sunt stingaci dar cred ca nu conteaza
        Blade: kiso hinoki VII
        Fete:BH Joola samba+ FH Tibhar nimbus sound
        tel.0741118700

        Comentariu


        • #5
          Re: paleta prea ofensiva

          Postat în original de petre poli
          cer ajutor in legatura cu paleta mea o am de 5 luni si nu prea imi iese nimic,am un lemn bty.Petr Korbel OF si fete FH:Sriver1.7 rosu si BH:Sriver Fx negru 2.1 nu detin control si topsurile le dau peste masa sau pe linga datimi niste sfaturi.
          PS.este prima paleta profi
          Parerea mea este ca inainte sa cheltui prea multi bani pana sa descoperi vreo paleta magica ar trebui sa mergi la o sala unde te poate vedea un jucator cu experienta sau un antrenor.Corectitudinea miscarilor si antrenamentul este cheia succesului.
          Multa bafta.
          Blade: Bty Primorac Carbon off+
          Bh:Tenergy 80 fx
          Fh:Tenergy 80 fx

          Comentariu

          Who has read this thread:
          Procesare...
          X