Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Echipament pentru Tenis de Masa

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Postat în original de VISCO
    [...] De la Kreanga Aeros OFF+ cu Bryce, ai derapat pe la Boll Platin + si ai ajuns la Grubba Pro ALL- cu Sriver FX-!!!
    Esti pe drumul cel bun. Mai trebuie sa si joci mult, ca paleta singura nu face totul. Bafta
    De'abia auzisem de asa ceva shi poate eram entuziasmat. Oricum am mai patit ceva de genul asta (eu abia am terminat a 11-a shi citeam probleme de mate de olimpiada de'a 12-a avand in vedere ca stiam lucruri vagi abia... )

    Va multumesc frumos, acum astept doar sa mai treaca timpu pana sa-mi iau !
    M. Maze FL
    FH:Roundell Soft 1.9
    BH: Tenergy 80 1.9

    Comentariu


    • #77
      Eu zic sa vorbesti in Suceava cu katyacsinia (il gasesti prin topicurile din forum) si cred ca te poate ajuta cu o parere, doua la fața locului...
      Butterfly Grubba Carbon-AN All+
      FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

      Comentariu


      • #78
        acum astept doar sa mai treaca timpu pana sa-mi iau ![/quote]
        Asteapta , sa dospeasca . Aveam eu un prieten care zicea ca doreste sa-si propuna sa ... da' n-avea curaj .
        Dupa ce o iei , o sa astepti sa vina timpul potrivit sa joci?
        Lemn- Bty Viscaria
        FH - TENERGY 05
        BH - TENERGY 80

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de VISCO
          [...]
          Dupa ce o iei , o sa astepti sa vina timpul potrivit sa joci?
          Nu. Am zis ca astep sa treaca timpul pt ca pe 23 august fac 18 shi pot sa'mi fac card ca sa pot plati pe dandoy
          M. Maze FL
          FH:Roundell Soft 1.9
          BH: Tenergy 80 1.9

          Comentariu


          • #80
            Aaaaaaa! 23 August, esti insurect!!! Si precoce. Si grabit. Vezi ca dupa ce implinesti 18, raspunzi de faptele tale. Asa ca nu-i bate prea tare pe oponenti cu noua paleta. Bafta.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #81
              A trebuit sa caut in dictionar ce inseamna insurect. Nerabdaor sunt putin mai mult dar sper sa uit de asta in cele 3 sapt de mare.. munte.. Am sa fiu atent sa-i bat shi sa invatz ceva mai mult. Ms de sfaturi !
              M. Maze FL
              FH:Roundell Soft 1.9
              BH: Tenergy 80 1.9

              Comentariu


              • #82
                Pai insurect ca te-ai hotarat sa-ti iei paleta fara sa stie taica-tau si pt ca te-ai nascut pe 23 August cand s-au intors armele ...nu s-ar mai fi intors!
                Lemn- Bty Viscaria
                FH - TENERGY 05
                BH - TENERGY 80

                Comentariu


                • #83
                  Vând paletã JOOLA

                  Vând palet? pu?in folosit? JOOLA ROSSKOPF CARBON cu fe?e JOOLA MAMBO H - High Friction 1,8 mm.
                  Pre?: 200 RON
                  B?lint Csaba

                  Comentariu


                  • #84
                    Incearca la Vanzari-Cumparari
                    M. Maze FL
                    FH:Roundell Soft 1.9
                    BH: Tenergy 80 1.9

                    Comentariu


                    • #85
                      Aaaaa, uite pe cineva care taie si prelucreaza fețele foarte frumos
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #86
                        robot

                        se gaseste robot pt tenis la noi in tara? (m-am uitat deja pe dandoy.com,vrocosport,etc) ... daca da, unde si la ce pret? ... m-ar interesa un pret si pentru aparate folosite ... multumesc anticipat

                        Comentariu


                        • #87
                          La multi ani Slizzel. A sosit ziua cea mare, dupa atata asteptare esti in sfarsit, vaccinat! Sa ne tii si pe noi la curent cu ce echipament iti cumperi, ca "murim" de curiozitate .
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • #88
                            Mersi! Azi am ajuns acasa de la mare (dupa o noapte lunga) shi mai pe la pranz ma duc sa-mi depun niste bani pe un card ca sa fac comanda (am un card de la banca tiriac cu sigla Mastercard shi sper sa fie bun). Comanda o fac maine ca as vrea sa mai vb cu cineva care sa ma ajute sa aleg ce am nevoie (eu ma gandesc la grubba pro all- shi fețe sriver fx cu power sponge...) daca nu gasesc pe nimeni in 1-2zile fac comanda shi asa :P ID-ul meu se Y! Messenger e : sergiulica_p . Multumesc

                            EDIT: am fost intre timp shi am depus pe contul cu cardul 100 de euro (comanda e cam 80 deci sper sa ajunga). Daca citeste cineva mesajul si a mai facut comanda de pe Dandoy i-as fi tare recunoscator daca ar avea 5 minute libere sa vb cu mine pe messenger ...
                            M. Maze FL
                            FH:Roundell Soft 1.9
                            BH: Tenergy 80 1.9

                            Comentariu


                            • #89
                              Uite, si eu am facut comanda la Dandoy, tot cu MasterCard (Taifun) emis de Bankpost. Nu am avut nici o problema. Am completat asa cum ma invatat chiar proforma si a mers foarte usor. Trebuie sa ai la tine doar cardul ca sa poti sa dai ultimile trei sau patru cifre din codul de siguranta inscris pe card (nu PIN-ul), si sa-ti cunosti codul postal pe langa adresa. Mie mi sa parut ciudat caci daca pierzi cardul oricine poate cumpara online cu el , avand toate datele necesare acolo, singura masura de precautie pe care o ia dealerul este ca nu onoreaza decat daca adresa platitorului corespunde cu adresa destinatarului comenzii. Singura recomandare calduroasa pe care pot sa ti-o fac este ca orice ti-ar spune oricine (inclusiv angajatii bancii), nu folosi cardul pentru plati pe internet dacat in acest scop si pastreaza pe el numai sumele strict necesare aceluiasi scop. Imaginatia hakerilor nu are limite si astfel riscul este minimizat. In legatura cu alegerea ta, te felicit, "ai venit de acasa". Este bine si ca vrei sa iei Power Sponge ca sa acapi de corvoada relipirii. Bafta
                              Lemn- Bty Viscaria
                              FH - TENERGY 05
                              BH - TENERGY 80

                              Comentariu


                              • #90
                                Am gasit problema Dupe ce m-am documentat putin la cardul meu scria:

                                Eurocard/MasterCard (RON)
                                Emis sub sigla: MasterCard
                                Caracteristici: Debit cu overdraft (National)
                                Emis pentru: Persoana Fizica
                                Folosire pe Internet: DA
                                Explicita, prin semnare cerere la ghiseu


                                Iar pe site-ul bancii Tiriac(de acolo e cardul) zicea ca: E-shopping -? facilitate disponibila la cererea clientului.

                                Cu alte cuvinte trebuie sa ma duc luni pe la banca sa fac o cerere sami activeze cardul pt plati online (apropo, i-am zis lui tata de paleta pt ca doar el m-a sponsorizat )
                                M. Maze FL
                                FH:Roundell Soft 1.9
                                BH: Tenergy 80 1.9

                                Comentariu


                                • #91
                                  E inca duminica... Hai luni!!

                                  M-am mai uitat o data pe dandoy shi am vazut shi Grubba Carbon ALL+ care arata ca are un mai mare control. E oleaca mai mult dar daca e mai buna nu e problema. VISCO ce zici ?

                                  EDIT:


                                  mda... cu acel card se puteau face plati online la nivel national

                                  In cele din urma am mai mers pe la ING (la recomandarea lui adytzu shi ii multumesc frumos pt asta) unde am cerut sa-mi faca un card valabil shi la plati internationale. TIN SA RECOMAND INGul pt amabilitate shi promptitudine (emiterea cardului in 2-3 zile spre deosebire de o alta banca la care mi s-a spus ca va veni in 3 sapt ) Sper ca pe la o miercuri sa pot face comanda!! D'ohh!!
                                  M. Maze FL
                                  FH:Roundell Soft 1.9
                                  BH: Tenergy 80 1.9

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Ce sa zic? In primul rand felicitari ca nu mai esti insurect decat dupa data nasterii! Cu cardul o rezolvi tu ca esti baiat mare. In legatura cu paleta (carbon sau nu), parerile sunt impartite: Uni prefera paletele formate numai din straturi de lemn, argumentul fiind ca sunt mai omogene si loviturile sunt constant mai precise, altii spun ca numai cele cu Carbon, fibra de sticla sau Arilate au aceste caracteristici, plus Sweet Spot mai mare. Eu cred ca tehnologiile de fabricatie sunt cele mai importante. Adica o paleta "made in Japan" numai din lemn este mai omogena si deci mai buna decat una facuta in alte parti dar cu carbon...si alte materiale. Si viceversa...
                                    Butterfly produce si in Europa si in Japonia si in China, etc. Yasaka face in Suedia si face bine. Mai sunt si ceilalti: Donic, Andro, Stiga, Joola, etc. Paleta ideala pentru tine in momentul asta, poate fi una de la Dawei, Friendship Milkyway sau DHS. Este imposibil sa-ti spun "ia-o pe aia", pentru ca nu stiu ce nivel si tip de joc ai cu adevarat. Mai este si o alta chestie: Dupa ratingurile date de fabricanti sau de dealeri este foarte putin probabil sa nimeresti paleta cere ti se potriveste tie cat mai bine. Eu am descoperit palete extraordinare (cum ar fi Yasaka Gatien Carbon) numai avand sansa sa dau cu ele, nu dupa cataloage. Dupa cataloage am luat Extra 3D, care nu ca nu ar fi buna, dar nu este deloc fiabila, tocmai datorita 3D, lucru pe care l-am comunicat si head-quarter-ilor Europa si Japan, care bine inteles ca m-au ignorat "politicos", ce sa mai faca si ei )... Dupa ce ai dat ca descoperire epocala acest concept, sa recunosti ca ai dat-o in bara tocmai cu el? Singura chestie cu adevarat valabila pe care pot sa ti-o spun este sa nu dai nici o data vina pe paleta pentru lipsurile din jocul tau, chiar daca este partial adevarat !
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Mi-a venit azi avizul(la celalalt apartament) shi pana am fost anuntat de cineva ca a ajuns era cam 14 ora.. Apoi m-am dus frumushel la posta pe la 14:30 shi mi-au spus ca era program pana la 14:00 Asa ca trebuie sa merg maine de la 9-14 POATE se indura shi mi-o dau. Intrebarea mea e legata de vamuire. Pe aviz scrie ca vamuirea se face in prezenta destinatarului care trebuie sa aiba buletinul shi sa achite taxe postale (nu-i problema cu ele) +taxe vamale ! Alea ce-s? Stie cineva care e treaba cu ele ?

                                      ... shi cand auzisem ca a ajuns avizul parca ma vedeam cu ea in mana azi shi cu 4 ore de tenis
                                      M. Maze FL
                                      FH:Roundell Soft 1.9
                                      BH: Tenergy 80 1.9

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        ma intereseaza o fata tackiness chop 1.7,1.9 la mana a doua...daca are cineva de vanzare sa ma anunte.
                                        TB ALC/05FX

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          help!

                                          Am citit discutiile de pe forum, dar vreau sa incep sa folosesc o paleta de atac si de aparare, cat de cat profesionala si in cel mai scurt timp. Ce-mi recomandati?

                                          va multumesc!

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            pana acum esti primul 'caz' care vrea sa foloseasca o paleta de atac si aparare in acelasi timp.

                                            probabil ca vei putea lua o fata defensiva si una ofensiva. in cazul asta apar doua probleme:
                                            1. ce lemn iti iei? ofensiv sau defensiv
                                            2. fata defensiva de care sa fie? anti-joc, control mai bun ...

                                            sper ca vei gasi ce vrei

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Re: help!

                                              Postat în original de mesterul1979
                                              Am citit discutiile de pe forum, dar vreau sa incep sa folosesc o paleta de atac si de aparare, cat de cat profesionala si in cel mai scurt timp. Ce-mi recomandati?
                                              va multumesc!
                                              Trebuie sa-ti detaliezi stilul un pic sa intelegem cum joci dar in principiu pentru un stil de acest gen un lemn ALL sau ALL+ si fete cu grosime de 1,9 sunt suficiente.

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                poate ma ajuta cineva cu un sfat legat de urmatoarea chestiune

                                                joc de 1 an jumate si as vrea sa-mi perfectionez tehnica ... avand in vedere ca nu am antrenor care sa faca "cutie" cu mine m-am gandit sa-mi cumpar unul ... adica un robo pong 1040 http://www.tennisrevolution.ro/donic/ro ... -masa.html ... ati "lucrat" cu asa ceva? ... merita investitia?[/url]

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Robotul nu se compara niciodata cu cutia.Cutia este mult mai buna!!!!
                                                  Primorac Carbon
                                                  FH Dignics 09C
                                                  BH JOOLA MAXX

                                                  Comentariu


                                                  • Vreau sa atrag atentia asupra unui lucru. Robotul ajuta foarte mult la imprimarea si stabilizarea miscarilor. Problema este cu corectitudinea lor. Un antrenor i-ti arata cum se loveste corect (lucru care nu vine natural decat foarte rar) si-ti corecteaza tendintele de a lovi grasit. Daca-ti iei robot si faci singur acasa nu faci decat sa-ti stabilizezi si mai mult miscarile grasite. E drept ca fiecare are micile lui particularitati in modul de a lovi mingia dar unii nu trec nici o data de un anumit nivel datorita unor deficientze de strategie, asezare in teren, mod de lucru al picioarelor si nu in ultimul rand mod de a lovi mingia. Personal nu mi-am dat seama de asta decat dupa ce am inceput sa iau lectii de la un antrenor. Nu vreau sa descurajez pe cineva. Din contra, de cat nimic, mai bun un robot, dar mesajul meu cred ca a fost inteles.
                                                    Lemn- Bty Viscaria
                                                    FH - TENERGY 05
                                                    BH - TENERGY 80

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X