Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii generale

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Buna. Filo, felicitari pt fete, dar cred ca ar fi mult mai bine sa le lipesti mai des decat o data pe luna. Fetele High Tension necesita sa fie lipite cat mai des. Iata ce scrie pe butterflyonline.com despre fetele Catapult

    "To glue or not to glue, that is the question. Why does speed glue add to the playing quality of a table tennis rubber? Because the molecules of caoutchouc add more tension and increase elasticity, which means more spin and speed. You achieve better control since both surface and sponge become much softer."

    Comentariu


    • #52
      ai dreptate eugene dar tot nu ma convingi sa el relipesc des, mai ales ca eu nu am speed glue ci regular (cu care efectul nu este asa de diferit la relipire), si mai este si lipsa de `preocupare` sau de chef ca sa zic asa.

      Comentariu


      • #53
        Daca tie iti merg ok asa, aia e cel mai important. Eu le lipesc des... Daca vrei lipici de viteza te ajutam cand vii in bucuresti, ala de la pro auto care e destul de bun costa cateva sute de mii - 1 litru.

        Comentariu


        • #54
          eu de ex. trag fetele jos dupa fiecare antrenament ... meci .... cu atat mai mult cu cat asta se intampla la 2 zile

          eugen> te adaug pe messenger sa vorbim putin de solutia celor de la pro auto
          blade> Butterfly - Schlager Carbon
          FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
          BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

          Comentariu


          • #55
            Si pe mine ma intereseaza lipiciul rapid.

            Comentariu


            • #56
              ...Bogdan,paleta ta e foarte rapida.Daca reusesti sa joci ofensiv,sa ataci rapid fiecare minge si topsinurile pe care le dai sa aiba consistenta,atunci vei fi un adversar de temut pentru orice jucator.Totul depinde de tine.
              Am jucat si eu cu o astfel de paleta si e extraordinara.Cheia reusitei consta doar in a te adapta noilor cerinte sriver G2
              Mizutani SZLC
              Dignics 05

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de Eugen
                Daca tie iti merg ok asa, aia e cel mai important. Eu le lipesc des... Daca vrei lipici de viteza te ajutam cand vii in bucuresti, ala de la pro auto care e destul de bun costa cateva sute de mii - 1 litru.
                ia vezi ce zice de catapult un alt site

                Butterfly Catapult (Art.nr. 1334)
                Fast glue without fast glueing?! It's possible with Catapult. It is forbidden to fast glue this rubber sheet. This rubber sheet has a good control and feeling for the ball, maximizing spins and speed.

                ce zici?

                Comentariu


                • #58
                  Pai ce sa zic, exact ce am scris mai sus, ca daca iti merg bine nu le lipi des... Important e cum simti tu paleta aia, eu totusi daca as avea ce ai tu le-as lipi des, pt ca nici lemnul nu are viteza prea mare. Dar repet, fiecare are stilul lui si stie mai bine ce ii trebuie

                  Comentariu


                  • #59
                    mercic

                    as mai aveam inca o mica problema.
                    atunci cand lipesc fetele nu reusesc sa la centrez pe lemn.
                    cateodata imi iese numai la o fata))))))
                    este vreo smecherie?? sau tine de experienta?
                    Butterfly M. Maze Carbon
                    Butterfly Bryce- Fx

                    Comentariu


                    • #60
                      inca ceva

                      mi-am mai adus aminte de ceva:
                      fetele cu ce se pot curata?
                      Butterfly M. Maze Carbon
                      Butterfly Bryce- Fx

                      Comentariu


                      • #61
                        cu asta cureti 'interiorul' fetelor
                        http://www.tibhar.de/docs/shop/product_ ... 02a9f9a645

                        cu asta stergi cauciucul
                        http://www.tibhar.de/docs/shop/product_ ... 02a9f9a645

                        Comentariu


                        • #62
                          Felicitari celor care au facut acet site,FRTM,de ani de zile refuza sa faca acet lucru,de ce oare?Am ajuns in situatia ca sa fim una din putinele tari care nu au un site pe internet,va promit ca de azi am sa public toate magariile pe care le face conducerea FRTM aici

                          Comentariu


                          • #63
                            dar sa candidezi tu la conducerea FRTM te-ai gandit?
                            blade> Butterfly - Schlager Carbon
                            FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                            BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                            Comentariu


                            • #64
                              Esti fazan daca te gandesti ca sunt Otilia Badescu

                              Comentariu


                              • #65
                                Daca nu stiati federatia noastra are un site de internet http://www.frtenismasa.ro dar care ca si realizare este destul de slabut, ofera putine informatii si este actualizat foarte rar (Ultima actualizare/Last update: 31.07.2005). Daca cineva doreste sa ne dea informatii despre federatia noastra noi suntem bucurosi sa le aflam, si chair daca noi forumistii nu suntem o forta de luat in seama in tenisul de masa romanesc eu cred ca de anul viitor cei din conducerea federatiei vor trage cu ochiul macar (daca nu se vor implica direct in acest forum) pentru ca pana atunci numarul de membrii vor creste intratat incat sa conteze. Oricum eu sper ca dupa aceste alegeri sa se schimbe cate ceva si pentru tenisul de masa din Romania si daca cineva din conducerea acestei federatii doreste si parerea sau sfaturile unora carora le pasa de acest sport noi suntem dispusi sa le oferim in masura in care la putem bineinteles.
                                Pentru pingpong: bine ai venit pe forumul nostru, si nici eu si nici modetvas nu suntem oameni care sa ofensam pe cineva, dar suntem curiosi ca toata lumea. Cred si eu ca daca ar fi mai multi candidati la presedentia federatiei nu ar fi deloc rau, si mai cred ca calitatea umana este mai presus de programe sau alte chestii de genul acesta , iar noi suntem pentru orice inseamna onest, nou si bun in acest sport.
                                Si pentru toti carora le pasa am sa deschid un topic cu sugestii pentru federatia noastra.

                                Comentariu


                                • #66
                                  dragul meu pingpong,

                                  nici nu m-am gandit ca esti Otilia Badescu (desi poate era bine) si nu am facut altceva decat sa fiu putin "spiritual" asa ca sa te familiarizezi cu noi si sa nu te simti stingher pe forum ) ... de fapt asta zicea si filo.\
                                  Oricum bine ai venit si sper, daca tot sunt fazan, ca aici nu sunt si membri AJVPS (ma refer la vanatori) ca e plin seson si nu vreau sa imi iau zborul dintre voi :P

                                  hai pa
                                  blade> Butterfly - Schlager Carbon
                                  FH> Donic Coppa Tenero 2.1 red
                                  BH> Donic Coppa Tenero 2.1 black

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    aveti careva cunostinta de un site de unde pot sa printez o invitatie la open-ul slovaciei din 4-6 noiembrie

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Filo,ai citit o carte scrisa de Fanus Neagu "Frumosii nebuni ai marilor orase",atat cat clubul din Buzău se numeste CSM B90 (B90 fiind firma lui rOMANESCU) noi vom fi nebunii si el va fi Iovan (cel cu pusca)

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        N-am citit-o dar sper ca o voi face (la un moment dat), si daca el e smecher pe noi nu prea ne agaseaza ca noi suntem amatori si daca ai observat se pare ca vom face un sistem paralel de cel `federal` care va fi pentru amatori si pentru cine mai doreste.
                                        Despre firma lui pot zice ca nu sunt prea seriosi, cand am comandat ceva de acolo m-am ales cu ceva surprize si la pret si la material dar asta e alta poveste care nu merita mentionata.
                                        Si daca el e din ce in ce mai smecher (sincer nu pot sa ma pronunt ) atunci nu pot zice decat HAI OTILIA BADESCU!!!

                                        p.s. E mare lucru ca un sportiv de talia Otiliei sa incerce sa se implice activ in cadrul federatiei, si eu apreciez deosebit de mult aceasta dorinta a ei. Totusi speram ca schimbarea la varf a federatiei sa schimbe ceva si pentru noi cei mai mici.

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Filo sa stii ca in bugetul federatiei exista fonduri si pentru ceea ce faceti voi,respectiv sustinerea sportului amator,popularizarea lui in randul copiilor,sustinerea miscari de veterani etc,etc,unde se duc acesti bani oare precis nu in triunghiul bermudelor .

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Cand voi vedea un leu (greu) din banii aia, nu pentru mine ci pentru sportul asta atunci sa stii ca pe cuvantul meu ca ma inscriu ca jucator activ in tenis de masă. Pana atunci traiasca amatorismul.
                                            Despre Openul Slovaciei nu te pot ajuta deloc, am cautat si pe google dar n-am gasit, eventual daca stii denumirea concursului in slovaceste.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Baieti din pacate o veste proasta Belarus-Romania 3-0,multumim din suflet domnilor Filimon si Romanescu

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                In echipa Romaniei au participat toti jucatorii titulari (Crisan, Cioti, Filimon) ? ca daca da ma mir cum de au luat asa bataie de la nr.2 si nr.3 ai Belarusului!!
                                                Am auzit ca ceva jucator chinez ar veni in Romania sa joace pentru echipa politiei in superliga, stii cumva ceva?

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Romania-Belarus la feminin 3-0,Romania,zanfir,necula,dodean,da la A.S.pol.este un jucator chinez dar e cam subtirel

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    la stiri au dat romania- belarus 0-3.
                                                    Butterfly M. Maze Carbon
                                                    Butterfly Bryce- Fx

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X