Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

combinatii de lemne si fete

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • combinatii de lemne si fete

    Sunt un jucator all+ (cred eu). Folosesc un lemn TB all+ cu fete sriver el 2.1 Am observat ca in unele situatii de contraatac nu-mi ajunge viteza. Totodata sunt iubitor si de mingi scurte cu trecerea la un joc de semidistanta. Vreau sa-mi schimb paleta pentru a obtine o viteza putin mai mare dar cu acelasi control. Ce combinatie ar fi mai reusita pentru mine?
    -lemn tare + fete moi
    sau
    -lemn moale + fete rapide

    Pot adapta un Sriver G2 FX la un lemn in cazul meu?
    Telu

  • #2
    Re: combinatii de lemne si fete

    Postat în original de Telu
    Sunt un jucator all+ (cred eu). Folosesc un lemn TB all+ cu fete sriver el 2.1 Am observat ca in unele situatii de contraatac nu-mi ajunge viteza. Totodata sunt iubitor si de mingi scurte cu trecerea la un joc de semidistanta. Vreau sa-mi schimb paleta pentru a obtine o viteza putin mai mare dar cu acelasi control. Ce combinatie ar fi mai reusita pentru mine?
    -lemn tare + fete moi
    sau
    -lemn moale + fete rapide
    Pot adapta un Sriver G2 FX la un lemn in cazul meu?
    Nu prea poti obtine viteza mai mare la acelasi control, cea mai buna varianta pentru inceput ar fi sa-ti pui ceva fete mai rapide (Bryce, Catapult, etc). Si eu am jucat cu combinatia respectiva si am trecut pe fete Catapult apoi am schimbat si lemnul dar cu cat fetele si lemnul sunt mai rapide cu atat materialul iti penalizeaza chiar si micile greseli, dar e o chestie de obisnuinta pana la urma.

    Comentariu


    • #3
      Re: combinatii de lemne si fete

      Postat în original de filo
      Postat în original de Telu
      Sunt un jucator all+ (cred eu). Folosesc un lemn TB all+ cu fete sriver el 2.1 Am observat ca in unele situatii de contraatac nu-mi ajunge viteza. Totodata sunt iubitor si de mingi scurte cu trecerea la un joc de semidistanta. Vreau sa-mi schimb paleta pentru a obtine o viteza putin mai mare dar cu acelasi control. Ce combinatie ar fi mai reusita pentru mine?
      -lemn tare + fete moi
      sau
      -lemn moale + fete rapide
      Pot adapta un Sriver G2 FX la un lemn in cazul meu?
      Nu prea poti obtine viteza mai mare la acelasi control, cea mai buna varianta pentru inceput ar fi sa-ti pui ceva fete mai rapide (Bryce, Catapult, etc). Si eu am jucat cu combinatia respectiva si am trecut pe fete Catapult apoi am schimbat si lemnul dar cu cat fetele si lemnul sunt mai rapide cu atat materialul iti penalizeaza chiar si micile greseli, dar e o chestie de obisnuinta pana la urma.
      Cred ca nu ai dreptate, nu te poti obisnui cu ceva ce-ti depaseste limitele. Jocul variat cu alternanta mingi lungi urmate de mingi scurte implica o mina super fina in cazul in care folosesti o paleta foarte rapida. In principiu cei ce au asemenea paleta si stiu sa o foloseasca ataca decisiv orice minge.Pentru un astfel de stil e bine sa ai niste fete cu un control superior. Incearca Tackifire special pe un lemn OFF-(de ex. MAZE PASSION,sau CHUAN CHIN-YUAN)
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu

      Who has read this thread:
      Procesare...
      X